GENERAL DNV IMPEX S.R.L.
- DE NOVA IMPEX SRLdocumentat 2018 – 2021
- J40/8015/1997BUCURESTIdin 14.10.1997
- J2021001880152DAMBOVITAdin 15.12.2021in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
sat Viforâta, com. Aninoasa, Construcţia C1 - SHOWROOM AUTO C1
sat Viforâta, com. Aninoasa, Hala industrială
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registruprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea în anulare formulată de petenta-creditoare S.C. GENERAL DNV IMPEX S.R.L. în contradictoriu cu intimata-debitoare S.C. SUPERCOM S.A. Anulează sentinţa nr. 35/10.02.2025, pronunţată de către Judecătoria Târgovişte în dosarul numărul 10071/315/2024. Admite cererea de emitere a ordonanţei de plată. Dispune emiterea prezentei ordonanţe de plată prin care o obligă pe pârâta să-i plătească reclamantei, în termen de 30 de zile de la data comunicării prezentei, suma de 52.560,97 lei reprezentând contravaloare servicii prestate şi neachitate. Obligarea pârâtei la plata sumei de 15.205,56 lei, reprezentând penalităţi de întârziere în cuantum de 0,2% pe zi de întârziere calculate până la data de 11.12.2024. Obligă pe pârâta-debitoare la plata către reclamanta-creditoare a sumei de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, constând în taxă de timbru. Definitivă. Pronunţată astăzi, 11.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 25.02.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.02.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 28.01.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.01.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.01.2026.
Amână judecarea cauzei la data de 14.01.2026.
Respinge cererea având ca obiect ordonanţă de plată formulată de creditoarea Societatea GENERAL DNV IMPEX S.R.L., în contradictoriu cu debitoarea S.C. SUPERCOM S.A., Bucureşti înmatriculată la Oficiul Registrul Comerţului sub numărul J40/10046/1993, având CUI 3884955 . Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Târgovi?te. Pronunţată astăzi, 10.02.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea cauzei la data de 10.02.20245. Stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi, 27.01.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Pentru indeplinirea unor obligatii, amana cauza la data de 27.01.2025, ora 10.00
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 429.764 RON | -225.831 RON | 763.234 RON | 49.745 RON | 416.370 RON | -306.129 RON | 1 |
| 2024 | 361.693 RON | -124.943 RON | 347.701 RON | 156.665 RON | 121.423 RON | -80.298 RON | 4 |
| 2023 | 385.620 RON | 2.605 RON | 386.424 RON | 333.915 RON | 109.792 RON | 44.644 RON | 4 |
| 2022 | 445.176 RON | 2.212 RON | 341.470 RON | 230.819 RON | 166.323 RON | 42.039 RON | 4 |
| 2021 | 561.812 RON | 534 RON | 230.194 RON | 123.266 RON | 141.038 RON | 39.827 RON | 4 |
| 2020 | 472.480 RON | 8.837 RON | 180.311 RON | 102.600 RON | 132.530 RON | 55.085 RON | 4 |
| 2019 | 591.021 RON | 1.806 RON | 205.887 RON | 139.858 RON | 140.269 RON | 77.828 RON | 5 |
| 2018 | 532.039 RON | 25.655 RON | 256.214 RON | 178.471 RON | 203.081 RON | 125.496 RON | 6 |
| 2017 | 452.059 RON | 4.027 RON | 263.995 RON | 223.039 RON | 175.484 RON | 134.051 RON | 5 |
| 2016 | 380.766 RON | 7.568 RON | 342.414 RON | 264.156 RON | 209.230 RON | 131.224 RON | 5 |
| 2015 | 407.666 RON | 15.399 RON | 280.940 RON | 191.298 RON | 238.620 RON | 149.971 RON | 6 |
| 2014 | 422.113 RON | 576 RON | 168.893 RON | 153.591 RON | 196.321 RON | 182.173 RON | 6 |
| 2013 | 433.759 RON | 25.148 RON | 214.335 RON | 178.554 RON | 216.501 RON | 181.596 RON | 6 |
| 2012 | 452.429 RON | 13.770 RON | 280.790 RON | 204.230 RON | 229.321 RON | 156.015 RON | 5 |
| 2011 | 600.460 RON | 4.029 RON | 250.021 RON | 222.437 RON | 176.104 RON | 167.539 RON | 6 |
| 2010 | 889.890 RON | 31.516 RON | 526.900 RON | 142.036 RON | 357.061 RON | 169.540 RON | 4 |
| 2009 | 919.315 RON | -14.846 RON | 436.569 RON | 93.940 RON | 281.846 RON | 121.084 RON | 2 |
| 2008 | 832.560 RON | -24.430 RON | 423.905 RON | 120.848 RON | 274.950 RON | 135.930 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 429.764 RON | 361.693 RON | 385.620 RON | 445.176 RON | 561.812 RON | 472.480 RON | 591.021 RON | 532.039 RON | 452.059 RON | 380.766 RON | 407.666 RON | 422.113 RON | 433.759 RON | 452.429 RON | 600.460 RON | 889.890 RON | 919.315 RON | 832.560 RON |
| Venituri totale | 531.498 RON | 437.347 RON | 492.332 RON | 527.603 RON | 608.964 RON | 472.582 RON | 591.289 RON | 532.104 RON | 453.151 RON | 382.202 RON | 455.394 RON | 429.280 RON | 455.074 RON | 469.535 RON | 712.654 RON | 920.723 RON | 929.613 RON | 855.151 RON |
| Cheltuieli totale | 747.086 RON | 555.362 RON | 485.458 RON | 520.892 RON | 602.608 RON | 459.347 RON | 583.870 RON | 501.147 RON | 444.597 RON | 370.803 RON | 435.285 RON | 426.878 RON | 423.563 RON | 451.586 RON | 707.508 RON | 882.757 RON | 938.726 RON | 879.581 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 6.874 RON | 6.711 RON | 6.356 RON | 13.235 RON | 7.419 RON | 30.957 RON | 8.554 RON | 11.399 RON | 20.109 RON | 2.402 RON | 31.511 RON | 17.949 RON | 5.146 RON | 37.966 RON | — | — |
| Pierdere bruta | 215.588 RON | 118.015 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 9.113 RON | 24.430 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 2.605 RON | 2.212 RON | 534 RON | 8.837 RON | 1.806 RON | 25.655 RON | 4.027 RON | 7.568 RON | 15.399 RON | 576 RON | 25.148 RON | 13.770 RON | 4.029 RON | 31.516 RON | — | — |
| Pierdere neta | 225.831 RON | 124.943 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 14.846 RON | 24.430 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 49.745 RON | 156.665 RON | 333.915 RON | 230.819 RON | 123.266 RON | 102.600 RON | 139.858 RON | 178.471 RON | 223.039 RON | 264.156 RON | 191.298 RON | 153.591 RON | 178.554 RON | 204.230 RON | 222.437 RON | 142.036 RON | 93.940 RON | 120.848 RON |
| Active circulante | 416.370 RON | 121.423 RON | 109.792 RON | 166.323 RON | 141.038 RON | 132.530 RON | 140.269 RON | 203.081 RON | 175.484 RON | 209.230 RON | 238.620 RON | 196.321 RON | 216.501 RON | 229.321 RON | 176.104 RON | 357.061 RON | 281.846 RON | 274.950 RON |
| Stocuri | 345.698 RON | 46.955 RON | 66.290 RON | 89.705 RON | 81.604 RON | 66.724 RON | 81.357 RON | 143.946 RON | 155.671 RON | 172.675 RON | 163.976 RON | 115.852 RON | 136.723 RON | 140.575 RON | 68.639 RON | 53.604 RON | 2.944 RON | — |
| Creante | 68.123 RON | 65.978 RON | 37.230 RON | 47.065 RON | 43.365 RON | 35.076 RON | 54.046 RON | 36.563 RON | 18.015 RON | 28.699 RON | 13.578 RON | 50.139 RON | 72.879 RON | 63.865 RON | 88.421 RON | 230.808 RON | 200.077 RON | 176.770 RON |
| Casa si conturi la banci | 2.549 RON | 8.490 RON | 6.272 RON | 29.553 RON | 16.069 RON | 30.730 RON | 4.866 RON | 22.572 RON | 1.798 RON | 7.856 RON | 61.066 RON | 30.330 RON | 6.899 RON | 24.881 RON | 19.044 RON | 72.649 RON | 78.825 RON | 98.180 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.240 RON | 1.668 RON | 1.818 RON | 2.928 RON | 5.717 RON | 3.312 RON | 3.588 RON | 3.071 RON | 2.418 RON | 2.059 RON | 2.796 RON | 2.940 RON | 2.658 RON | 3.254 RON | 19.019 RON | 197.343 RON | 181.867 RON | 164.037 RON |
| Datorii totale | 763.234 RON | 347.701 RON | 386.424 RON | 341.470 RON | 230.194 RON | 180.311 RON | 205.887 RON | 256.214 RON | 263.995 RON | 342.414 RON | 280.940 RON | 168.893 RON | 214.335 RON | 280.790 RON | 250.021 RON | 526.900 RON | 436.569 RON | 423.905 RON |
| Venituri in avans | 10.250 RON | 12.353 RON | 14.457 RON | 16.561 RON | — | 3.046 RON | — | 2.913 RON | 2.895 RON | 1.807 RON | 1.803 RON | 1.786 RON | 1.782 RON | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -306.129 RON | -80.298 RON | 44.644 RON | 42.039 RON | 39.827 RON | 55.085 RON | 77.828 RON | 125.496 RON | 134.051 RON | 131.224 RON | 149.971 RON | 182.173 RON | 181.596 RON | 156.015 RON | 167.539 RON | 169.540 RON | 121.084 RON | 135.930 RON |
| Capital subscris varsat | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | — | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 6 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | 4 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
12 contracte atribuite, in valoare de 15.684 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 11.784 lei.
Achizitii directe
10 contracte
11.774 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
3.910 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 12:40).