ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.568.626 RON | 290.483 RON | 3.456.816 RON | 86.114 RON | 3.721.225 RON | 350.723 RON | 4 |
| 2024 | 3.175.192 RON | 8.084 RON | 1.208.075 RON | 135.761 RON | 1.156.087 RON | 68.324 RON | 4 |
| 2023 | 8.641.581 RON | 722.924 RON | 1.438.944 RON | 200.847 RON | 2.048.369 RON | 783.164 RON | 4 |
| 2022 | 2.994.975 RON | 239.366 RON | 2.165.311 RON | 252.088 RON | 2.250.721 RON | 299.606 RON | 4 |
| 2021 | 3.322.234 RON | 436.737 RON | 1.342.558 RON | 317.565 RON | 1.512.272 RON | 496.977 RON | 4 |
| 2020 | 3.871.033 RON | 155.866 RON | 1.706.113 RON | 102.964 RON | 1.804.574 RON | 216.106 RON | 4 |
| 2019 | 2.481.294 RON | 54.324 RON | 293.519 RON | 45.527 RON | 349.235 RON | 114.564 RON | 4 |
| 2018 | 5.177.039 RON | 642.667 RON | 1.356.315 RON | 43.201 RON | 2.002.819 RON | 702.907 RON | 5 |
| 2017 | 4.770.987 RON | 382.638 RON | 603.867 RON | 106.452 RON | 935.133 RON | 438.278 RON | 4 |
| 2016 | 1.905.641 RON | 214.972 RON | 364.090 RON | 21.360 RON | 795.352 RON | 452.622 RON | 5 |
| 2015 | 2.022.097 RON | 205.010 RON | 885.883 RON | 48.384 RON | 1.075.149 RON | 237.650 RON | 4 |
| 2014 | 4.257.794 RON | 603.124 RON | 1.226.300 RON | 34.753 RON | 1.827.311 RON | 635.764 RON | 4 |
| 2013 | 3.589.333 RON | 113.403 RON | 759.105 RON | 22.335 RON | 930.980 RON | 146.043 RON | 5 |
| 2012 | 2.232.688 RON | 158.040 RON | 1.476.378 RON | 21.187 RON | 1.645.199 RON | 190.008 RON | 5 |
| 2011 | 1.954.717 RON | 79.495 RON | 1.251.754 RON | 29.154 RON | 1.366.212 RON | 106.735 RON | 6 |
| 2010 | 1.412.028 RON | 81.066 RON | 1.558.664 RON | 44.230 RON | 1.722.229 RON | 108.306 RON | 6 |
| 2009 | 1.972.812 RON | 178.899 RON | 1.124.579 RON | 65.693 RON | 1.223.938 RON | 27.240 RON | 7 |
| 2008 | 5.501.213 RON | 794.957 RON | 1.097.901 RON | 80.864 RON | 1.241.694 RON | 27.240 RON | 7 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.568.626 RON | 3.175.192 RON | 8.641.581 RON | 2.994.975 RON | 3.322.234 RON | 3.871.033 RON | 2.481.294 RON | 5.177.039 RON | 4.770.987 RON | 1.905.641 RON | 2.022.097 RON | 4.257.794 RON | 3.589.333 RON | 2.232.688 RON | 1.954.717 RON | 1.412.028 RON | 1.972.812 RON | 5.501.213 RON |
| Venituri totale | 4.636.073 RON | 3.196.139 RON | 8.693.556 RON | 3.053.535 RON | 3.323.928 RON | 3.875.981 RON | 2.491.635 RON | 5.184.765 RON | 4.795.699 RON | 1.909.560 RON | 2.036.826 RON | 4.286.008 RON | 3.664.910 RON | 2.249.562 RON | 1.970.332 RON | 1.424.385 RON | 2.249.461 RON | 5.554.718 RON |
| Cheltuieli totale | 4.287.303 RON | 3.181.111 RON | 7.829.849 RON | 2.764.098 RON | 2.804.860 RON | 3.689.885 RON | 2.426.242 RON | 4.419.587 RON | 4.253.005 RON | 1.653.641 RON | 1.792.766 RON | 3.570.003 RON | 3.529.907 RON | 2.053.941 RON | 1.875.771 RON | 1.320.199 RON | 2.028.628 RON | 4.601.307 RON |
| Profit brut | 348.770 RON | 15.028 RON | 863.707 RON | 289.437 RON | 519.068 RON | 186.096 RON | 65.393 RON | 765.178 RON | 542.694 RON | 255.919 RON | 244.060 RON | 716.005 RON | 135.003 RON | 195.621 RON | 94.561 RON | 104.186 RON | 220.833 RON | 953.411 RON |
| Profit net | 290.483 RON | 8.084 RON | 722.924 RON | 239.366 RON | 436.737 RON | 155.866 RON | 54.324 RON | 642.667 RON | 382.638 RON | 214.972 RON | 205.010 RON | 603.124 RON | 113.403 RON | 158.040 RON | 79.495 RON | 81.066 RON | 178.899 RON | 794.957 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 86.114 RON | 135.761 RON | 200.847 RON | 252.088 RON | 317.565 RON | 102.964 RON | 45.527 RON | 43.201 RON | 106.452 RON | 21.360 RON | 48.384 RON | 34.753 RON | 22.335 RON | 21.187 RON | 29.154 RON | 44.230 RON | 65.693 RON | 80.864 RON |
| Active circulante | 3.721.225 RON | 1.156.087 RON | 2.048.369 RON | 2.250.721 RON | 1.512.272 RON | 1.804.574 RON | 349.235 RON | 2.002.819 RON | 935.133 RON | 795.352 RON | 1.075.149 RON | 1.827.311 RON | 930.980 RON | 1.645.199 RON | 1.366.212 RON | 1.722.229 RON | 1.223.938 RON | 1.241.694 RON |
| Stocuri | 117.015 RON | 136.078 RON | 287.868 RON | 1.010.015 RON | 71.933 RON | 69.579 RON | 92.011 RON | 70.341 RON | 82.755 RON | 66.894 RON | 64.502 RON | 64.502 RON | 66.095 RON | 503.731 RON | 75.415 RON | 64.224 RON | 88.705 RON | 99.693 RON |
| Creante | 2.363.100 RON | 362.627 RON | 296.918 RON | 958.141 RON | 177.674 RON | 601.772 RON | 409.233 RON | 203.058 RON | 583.122 RON | 871.711 RON | 706.079 RON | 1.057.060 RON | 489.763 RON | 988.185 RON | 522.160 RON | 683.475 RON | 457.168 RON | 102.817 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.241.110 RON | 657.382 RON | 1.463.583 RON | 282.565 RON | 1.262.665 RON | 1.133.223 RON | -152.009 RON | 1.729.420 RON | 269.256 RON | -143.253 RON | 304.568 RON | 705.749 RON | 375.122 RON | 153.283 RON | 768.637 RON | 974.530 RON | 678.065 RON | 1.039.184 RON |
| Cheltuieli in avans | 19.887 RON | 12.988 RON | 10.080 RON | 8.046 RON | 9.698 RON | 14.681 RON | 13.321 RON | 13.202 RON | 560 RON | — | — | — | 11.613 RON | — | — | 890 RON | — | — |
| Datorii totale | 3.456.816 RON | 1.208.075 RON | 1.438.944 RON | 2.165.311 RON | 1.342.558 RON | 1.706.113 RON | 293.519 RON | 1.356.315 RON | 603.867 RON | 364.090 RON | 885.883 RON | 1.226.300 RON | 759.105 RON | 1.476.378 RON | 1.251.754 RON | 1.558.664 RON | 1.124.579 RON | 1.097.901 RON |
| Venituri in avans | 19.687 RON | 28.437 RON | 37.188 RON | 45.938 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 59.780 RON | — | 36.877 RON | 100.379 RON | 137.812 RON | 197.417 RON |
| Capitaluri proprii | 350.723 RON | 68.324 RON | 783.164 RON | 299.606 RON | 496.977 RON | 216.106 RON | 114.564 RON | 702.907 RON | 438.278 RON | 452.622 RON | 237.650 RON | 635.764 RON | 146.043 RON | 190.008 RON | 106.735 RON | 108.306 RON | 27.240 RON | 27.240 RON |
| Capital subscris varsat | 50.200 RON | 50.200 RON | 50.200 RON | 50.200 RON | 50.200 RON | 50.200 RON | 50.200 RON | 50.200 RON | 50.200 RON | 27.200 RON | — | 27.200 RON | 27.200 RON | 27.200 RON | 27.200 RON | 27.200 RON | 27.200 RON | — |
| Nr. mediu salariati | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 6 | 6 | 7 | 7 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
320 de contracte atribuite, in valoare de 21.089.183 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.540.723 lei.
Achizitii directe
246 de contracte
4.540.477 lei
Licitatii publice
37 de contracte
15.617.993 lei
Achizitii offline
37 de contracte
930.713 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 18:29).