ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 67,8% |
| persoanăadministrator | 11,86% |
| persoană | 10,17% |
| persoană | 10,17% |
| 4 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca neîntemeiată contestaţia formulată de reprezentanţii debitorului ASOCIAŢIA CLUB SPORTIV MUNICIPAL POLITEHNICA IAŞI împotriva măsurii administratorului judiciar CAPITAL INSOL SPRL – Filiala Iaşi, comunicată prin adresa 3748/477/19.02.2026, publicată în BPI din 23.02.2026 prin care a fost refuzată la plată cererea creditorului Todoroski Todor. Cu recurs în 7 zile de la comunicare. Pronunţată azi 24.06.2026 în şedinţă publică.
Amână pronuntarea la data de 24.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art.396 alin.2 C.pr.civ.
Amână pronun?area la data de 17.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art.396 alin.2 C.pr.civ.
Amână pronun?area la data de 03.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art.396 alin.2 C.pr.civ.
Amână pronunţarea la data de 20.05.2026prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin.2 C.pr. civ
Încuviin?ează cererea de preschimbare a termenului de judecată pentru data de 06.05.2026.
Respinge cererea având ca obiect validare poprire. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel va fi depusă la Judecătoria Tg-Jiu. Pronunţată azi, 23.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Admite în parte contestaţia formulată de către creditorul KAMBERI FLORIAN împotriva tabelului preliminar al creanţelor debitorului ASOCIAŢIA CLUB SPORTIV MUNICIPAL POLITEHNICA IAŞI, întocmit de către administratorul judiciar CAPITAL INSOL SPRL – Filiala Iaşi , publicat în BPI din 14.10.2025 şi în consecinţă: Dispune înscrierea creditorului – contestator în tabelul preliminar al creanţelor debitorului cu o creanţă în cuantum de 306159 lei pură şi simplă (fără condiţie). Respinge contestaţia înscrierii în tabelul preliminar a unui rest de creanţă până la concurenţa sumei de 436424,2 lei. Respinge ca rămasă fără obiect cererea formulată în subsidiar - înscrierea în tabelul preliminar al creanţelor debitorului cu o creanţă în cuantum de 129812,65 lei. pură şi simplă (fără condiţie). Cu apel în 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 08.04.2026.
Amână pronun?area la data de 08.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art.396 alin.2 C.pr.civ.
Admite cererea de preschimbare a termenului de judecată şi acordă termen azi, 25.03.2026. Amână pronuntarea la data de 01.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art.396 alin.2 C.pr.civ.
Acordă termen la 03.06.2026 pentru ca lichidatorul judiciar să depună la dosar punct de vedere cu privire la contestaţia formulată.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.423.342 RON | 354.052 RON | 763.903 RON | 5.510.360 RON | 1.388.875 RON | 6.347.746 RON | 21 |
| 2024 | 3.238.839 RON | -529.007 RON | 1.190.121 RON | 5.586.056 RON | 1.367.322 RON | 5.993.694 RON | 20 |
| 2023 | 3.690.034 RON | 2.225.121 RON | 1.771.399 RON | 5.923.222 RON | 2.274.378 RON | 6.522.701 RON | 18 |
| 2022 | 2.648.967 RON | 870.312 RON | 2.573.414 RON | 5.934.726 RON | 929.427 RON | 4.297.581 RON | — |
| 2021 | 1.783.953 RON | 779.011 RON | 3.288.143 RON | 6.194.193 RON | 646.502 RON | 3.427.269 RON | 20 |
| 2020 | 1.129.717 RON | -225.920 RON | 4.203.493 RON | 6.561.565 RON | 282.874 RON | 2.648.257 RON | 20 |
| 2019 | 2.164.203 RON | 310.093 RON | 4.126.130 RON | 6.830.707 RON | 168.063 RON | 2.874.178 RON | 23 |
| 2018 | 1.442.851 RON | 1.454 RON | 4.650.468 RON | 7.074.806 RON | 93.303 RON | 2.564.085 RON | 23 |
| 2017 | 2.048.350 RON | 164.512 RON | 4.884.501 RON | 7.197.722 RON | 246.402 RON | 2.562.631 RON | 23 |
| 2016 | 2.268.708 RON | 367.732 RON | 5.270.029 RON | 7.433.477 RON | 226.866 RON | 2.395.118 RON | 25 |
| 2015 | 2.417.582 RON | 309.997 RON | 5.969.182 RON | 7.946.430 RON | 309.461 RON | 2.300.305 RON | 29 |
| 2014 | 2.275.262 RON | 79.842 RON | 6.395.435 RON | 8.178.582 RON | 189.785 RON | 1.990.308 RON | 21 |
| 2013 | 2.086.907 RON | 2.174 RON | 6.978.973 RON | 8.410.182 RON | 423.801 RON | 1.910.466 RON | 28 |
| 2012 | 1.757.750 RON | 114.816 RON | 7.511.923 RON | 8.486.031 RON | 738.957 RON | 1.908.292 RON | 28 |
| 2011 | 1.883.629 RON | 251.120 RON | 2.733.008 RON | 3.990.786 RON | 363.758 RON | 1.765.326 RON | 27 |
| 2010 | 1.631.693 RON | 391.733 RON | 544.046 RON | 1.918.909 RON | 185.452 RON | 1.657.078 RON | 27 |
| 2009 | 1.764.006 RON | 308.056 RON | 375.054 RON | 1.809.968 RON | 168.575 RON | 1.673.699 RON | 23 |
| 2008 | 1.893.641 RON | 377.222 RON | 517.688 RON | 1.915.419 RON | 290.300 RON | 1.693.395 RON | 25 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.423.342 RON | 3.238.839 RON | 3.690.034 RON | 2.648.967 RON | 1.783.953 RON | 1.129.717 RON | 2.164.203 RON | 1.442.851 RON | 2.048.350 RON | 2.268.708 RON | 2.417.582 RON | 2.275.262 RON | 2.086.907 RON | 1.757.750 RON | 1.883.629 RON | 1.631.693 RON | 1.764.006 RON | 1.893.641 RON |
| Venituri totale | 3.427.034 RON | 2.670.893 RON | 4.273.215 RON | 2.901.400 RON | 2.799.441 RON | 1.295.197 RON | 2.265.174 RON | 1.544.217 RON | 2.099.588 RON | 2.442.685 RON | 2.633.346 RON | 2.500.743 RON | 2.398.869 RON | 2.079.478 RON | 1.909.900 RON | 1.694.237 RON | 1.782.916 RON | 1.929.332 RON |
| Cheltuieli totale | 2.994.327 RON | 3.199.900 RON | 2.016.215 RON | 2.005.455 RON | 1.996.370 RON | 1.511.452 RON | 1.932.522 RON | 1.527.763 RON | 1.892.909 RON | 2.003.670 RON | 2.260.234 RON | 2.402.932 RON | 2.393.153 RON | 1.922.683 RON | 1.597.219 RON | 1.219.471 RON | 1.398.110 RON | 1.474.378 RON |
| Profit brut | 432.707 RON | — | 2.257.000 RON | 895.945 RON | 803.071 RON | 0 RON | 332.652 RON | 16.454 RON | 206.679 RON | 439.015 RON | 373.112 RON | 97.811 RON | 5.716 RON | 156.795 RON | 312.681 RON | 474.766 RON | 384.806 RON | 454.954 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 529.007 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 216.255 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 354.052 RON | — | 2.225.121 RON | 870.312 RON | 779.011 RON | 0 RON | 310.093 RON | 1.454 RON | 164.512 RON | 367.732 RON | 309.997 RON | 79.842 RON | 2.174 RON | 114.816 RON | 251.120 RON | 391.733 RON | 308.056 RON | 377.222 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 529.007 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 225.920 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 5.510.360 RON | 5.586.056 RON | 5.923.222 RON | 5.934.726 RON | 6.194.193 RON | 6.561.565 RON | 6.830.707 RON | 7.074.806 RON | 7.197.722 RON | 7.433.477 RON | 7.946.430 RON | 8.178.582 RON | 8.410.182 RON | 8.486.031 RON | 3.990.786 RON | 1.918.909 RON | 1.809.968 RON | 1.915.419 RON |
| Active circulante | 1.388.875 RON | 1.367.322 RON | 2.274.378 RON | 929.427 RON | 646.502 RON | 282.874 RON | 168.063 RON | 93.303 RON | 246.402 RON | 226.866 RON | 309.461 RON | 189.785 RON | 423.801 RON | 738.957 RON | 363.758 RON | 185.452 RON | 168.575 RON | 290.300 RON |
| Stocuri | 94.010 RON | 121.535 RON | 1.163.745 RON | 257.548 RON | 77.401 RON | 59.131 RON | 24.799 RON | 13.958 RON | 39.173 RON | 25.667 RON | 2.091 RON | 24.796 RON | 256.432 RON | 145.890 RON | 33.307 RON | 49.940 RON | 50.898 RON | 40.673 RON |
| Creante | 558.627 RON | 455.635 RON | 501.427 RON | 454.648 RON | 322.331 RON | 95.341 RON | 136.164 RON | 73.168 RON | 185.818 RON | 77.370 RON | 231.123 RON | 156.256 RON | 126.719 RON | 564.529 RON | 138.188 RON | 59.652 RON | 56.984 RON | 51.539 RON |
| Casa si conturi la banci | 736.238 RON | 790.152 RON | 609.206 RON | 217.231 RON | 246.770 RON | 128.402 RON | 7.100 RON | 6.177 RON | 21.411 RON | 123.829 RON | 76.247 RON | 8.733 RON | 40.650 RON | 28.538 RON | 192.263 RON | 75.860 RON | 60.693 RON | 198.088 RON |
| Cheltuieli in avans | 213.913 RON | 230.936 RON | 97.106 RON | 7.448 RON | 13.949 RON | 7.311 RON | 1.538 RON | 46.444 RON | 3.008 RON | 4.804 RON | 13.596 RON | 17.376 RON | 74.414 RON | 196.033 RON | 143.790 RON | 96.763 RON | 70.210 RON | 5.364 RON |
| Datorii totale | 763.903 RON | 1.190.121 RON | 1.771.399 RON | 2.573.414 RON | 3.288.143 RON | 4.203.493 RON | 4.126.130 RON | 4.650.468 RON | 4.884.501 RON | 5.270.029 RON | 5.969.182 RON | 6.395.435 RON | 6.978.973 RON | 7.511.923 RON | 2.733.008 RON | 544.046 RON | 375.054 RON | 517.688 RON |
| Venituri in avans | 1.499 RON | 499 RON | 606 RON | 606 RON | 139.232 RON | — | — | — | — | — | — | — | 18.958 RON | 806 RON | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 6.347.746 RON | 5.993.694 RON | 6.522.701 RON | 4.297.581 RON | 3.427.269 RON | 2.648.257 RON | 2.874.178 RON | 2.564.085 RON | 2.562.631 RON | 2.395.118 RON | 2.300.305 RON | 1.990.308 RON | 1.910.466 RON | 1.908.292 RON | 1.765.326 RON | 1.657.078 RON | 1.673.699 RON | 1.693.395 RON |
| Capital subscris varsat | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON | 29.500 RON |
| Nr. mediu salariati | 21 | 20 | 18 | — | 20 | 20 | 23 | 23 | 23 | 25 | 29 | 21 | 28 | 28 | 27 | 27 | 23 | 25 |
95 de contracte atribuite, in valoare de 553.956 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 445.129 lei.
Achizitii directe
76 de contracte
445.053 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
19 contracte
108.903 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 19:37).