ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
com. Biertan, sat Copşa Mare
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.936.924 RON | 742.264 RON | 1.322.942 RON | 3.194.529 RON | 2.444.481 RON | 4.316.785 RON | 8 |
| 2024 | 1.486.247 RON | 727.942 RON | 806.234 RON | 3.402.161 RON | 2.616.070 RON | 5.211.997 RON | 4 |
| 2023 | 2.478.582 RON | 1.425.493 RON | 393.639 RON | 3.204.422 RON | 2.770.287 RON | 5.581.070 RON | 13 |
| 2022 | 2.108.130 RON | 1.299.897 RON | 1.409.096 RON | 1.373.548 RON | 4.651.841 RON | 4.559.717 RON | 10 |
| 2021 | 2.242.116 RON | 2.423.689 RON | 321.712 RON | 978.614 RON | 4.576.604 RON | 5.233.506 RON | 17 |
| 2020 | 3.514.679 RON | 1.518.629 RON | 477.430 RON | 912.103 RON | 3.075.145 RON | 3.509.818 RON | 32 |
| 2019 | 4.148.843 RON | 2.166.989 RON | 273.256 RON | 986.291 RON | 2.377.101 RON | 3.090.136 RON | 36 |
| 2018 | 3.660.267 RON | 1.269.195 RON | 159.081 RON | 1.079.792 RON | 1.492.963 RON | 2.413.674 RON | 41 |
| 2017 | 3.298.685 RON | 555.307 RON | 528.342 RON | 1.224.155 RON | 1.373.446 RON | 1.951.621 RON | 45 |
| 2016 | 2.843.732 RON | 504.434 RON | 265.872 RON | 1.513.670 RON | 897.834 RON | 1.791.053 RON | 47 |
| 2015 | 2.382.733 RON | 198.049 RON | 117.960 RON | 1.863.914 RON | 804.117 RON | 1.958.551 RON | 46 |
| 2014 | 3.196.027 RON | 452.132 RON | 199.899 RON | 1.811.012 RON | 998.664 RON | 1.885.502 RON | 46 |
| 2013 | 2.861.774 RON | 224.558 RON | 718.268 RON | 1.368.336 RON | 1.327.804 RON | 1.977.872 RON | 49 |
| 2012 | 2.214.123 RON | 20.544 RON | 652.303 RON | 1.456.329 RON | 1.098.288 RON | 1.902.314 RON | 47 |
| 2011 | 2.559.239 RON | 29.640 RON | 570.158 RON | 1.472.730 RON | 1.024.392 RON | 1.926.964 RON | 45 |
| 2010 | 2.319.552 RON | 359.252 RON | 468.332 RON | 1.527.565 RON | 841.273 RON | 1.900.506 RON | 42 |
| 2009 | 2.203.445 RON | 328.884 RON | 580.740 RON | 1.473.219 RON | 795.794 RON | 1.690.251 RON | 30 |
| 2008 | 1.800.714 RON | 248.997 RON | 687.736 RON | 1.323.442 RON | 567.925 RON | 1.207.684 RON | 28 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.936.924 RON | 1.486.247 RON | 2.478.582 RON | 2.108.130 RON | 2.242.116 RON | 3.514.679 RON | 4.148.843 RON | 3.660.267 RON | 3.298.685 RON | 2.843.732 RON | 2.382.733 RON | 3.196.027 RON | 2.861.774 RON | 2.214.123 RON | 2.559.239 RON | 2.319.552 RON | 2.203.445 RON | 1.800.714 RON |
| Venituri totale | 2.060.023 RON | 1.571.666 RON | 2.654.533 RON | 2.230.006 RON | 4.454.820 RON | 3.626.902 RON | 4.679.786 RON | 3.924.354 RON | 4.077.461 RON | 3.510.809 RON | 2.930.691 RON | 3.272.142 RON | 2.740.574 RON | 2.255.324 RON | 2.675.638 RON | 2.315.997 RON | 2.217.377 RON | 1.859.755 RON |
| Cheltuieli totale | 1.188.173 RON | 797.197 RON | 1.206.978 RON | 913.098 RON | 1.995.601 RON | 2.073.238 RON | 2.470.841 RON | 2.618.045 RON | 3.415.944 RON | 2.909.535 RON | 2.694.195 RON | 2.733.788 RON | 2.473.053 RON | 2.230.031 RON | 2.636.763 RON | 1.887.863 RON | 1.823.865 RON | 1.562.284 RON |
| Profit brut | 871.850 RON | 774.469 RON | 1.447.555 RON | 1.316.908 RON | 2.459.219 RON | 1.553.664 RON | 2.208.945 RON | 1.306.309 RON | 661.517 RON | 601.274 RON | 236.496 RON | 538.354 RON | 267.521 RON | 25.293 RON | 38.875 RON | 428.134 RON | 393.512 RON | 297.471 RON |
| Profit net | 742.264 RON | 727.942 RON | 1.425.493 RON | 1.299.897 RON | 2.423.689 RON | 1.518.629 RON | 2.166.989 RON | 1.269.195 RON | 555.307 RON | 504.434 RON | 198.049 RON | 452.132 RON | 224.558 RON | 20.544 RON | 29.640 RON | 359.252 RON | 328.884 RON | 248.997 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 3.194.529 RON | 3.402.161 RON | 3.204.422 RON | 1.373.548 RON | 978.614 RON | 912.103 RON | 986.291 RON | 1.079.792 RON | 1.224.155 RON | 1.513.670 RON | 1.863.914 RON | 1.811.012 RON | 1.368.336 RON | 1.456.329 RON | 1.472.730 RON | 1.527.565 RON | 1.473.219 RON | 1.323.442 RON |
| Active circulante | 2.444.481 RON | 2.616.070 RON | 2.770.287 RON | 4.651.841 RON | 4.576.604 RON | 3.075.145 RON | 2.377.101 RON | 1.492.963 RON | 1.373.446 RON | 897.834 RON | 804.117 RON | 998.664 RON | 1.327.804 RON | 1.098.288 RON | 1.024.392 RON | 841.273 RON | 795.794 RON | 567.925 RON |
| Stocuri | 102.029 RON | 125.897 RON | 100.503 RON | 111.375 RON | 117.831 RON | 348.485 RON | 691.965 RON | 745.185 RON | 650.518 RON | 448.605 RON | 297.358 RON | 80.747 RON | 17.567 RON | 310.160 RON | 246.651 RON | 133.238 RON | 249.372 RON | 95.963 RON |
| Creante | 170.219 RON | 196.918 RON | 222.627 RON | 613.356 RON | 1.152.202 RON | 161.235 RON | 199.128 RON | 259.344 RON | 171.999 RON | 157.173 RON | 334.802 RON | 603.664 RON | 445.765 RON | 759.044 RON | 693.455 RON | 660.586 RON | 505.262 RON | 458.875 RON |
| Casa si conturi la banci | 948.593 RON | 54.910 RON | 59.349 RON | 2.927.110 RON | 3.306.571 RON | 2.565.425 RON | 1.486.008 RON | 488.434 RON | 550.929 RON | 292.056 RON | 171.957 RON | 314.253 RON | 864.472 RON | 29.084 RON | 84.286 RON | 47.449 RON | 41.160 RON | 13.087 RON |
| Cheltuieli in avans | 717 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | — | — | 1.978 RON | 4.053 RON |
| Datorii totale | 1.322.942 RON | 806.234 RON | 393.639 RON | 1.409.096 RON | 321.712 RON | 477.430 RON | 273.256 RON | 159.081 RON | 528.342 RON | 265.872 RON | 117.960 RON | 199.899 RON | 718.268 RON | 652.303 RON | 570.158 RON | 468.332 RON | 580.740 RON | 687.736 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | 0 RON | 56.576 RON | — | — | — | 0 RON | 117.638 RON | 354.579 RON | 591.520 RON | 724.275 RON | — | 0 RON | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 4.316.785 RON | 5.211.997 RON | 5.581.070 RON | 4.559.717 RON | 5.233.506 RON | 3.509.818 RON | 3.090.136 RON | 2.413.674 RON | 1.951.621 RON | 1.791.053 RON | 1.958.551 RON | 1.885.502 RON | 1.977.872 RON | 1.902.314 RON | 1.926.964 RON | 1.900.506 RON | 1.690.251 RON | 1.207.684 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 8 | 4 | 13 | 10 | 17 | 32 | 36 | 41 | 45 | 47 | 46 | 46 | 49 | 47 | 45 | 42 | 30 | 28 |
60 de contracte atribuite, in valoare de 35.606.323 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 16.803 lei.
Achizitii directe
3 contracte
16.800 lei
Licitatii publice
49 de contracte
35.358.450 lei
Achizitii offline
8 contracte
231.073 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 17:57).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
REPARAŢII COMPOSITE SRLCUI 23406084 | 2 | ofertant · l-a avut terț | 2 | — | vezi ↗ |
STEIN KONSTRUCT SRLCUI 15831040 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
EXPLOMIN SRLCUI 17190279 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.