ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea de validare poprire formulată de creditoarea INVESTCAPITAL LTD PRIN REPREZENTANT CONVENŢIONAL, GĂNŢOI, FURCULIŢĂ ŞI ASOCIAŢII S.P.A.R.L., în contradictoriu cu terţul poprit ARINASUL SRL, debitorul RUSCAN DUMITRU ca rămasă fără obiect. Respinge solicitarea petentei-creditoare de amendare a terţului poprit, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Vatra Dornei. Pronunţată astăzi, la data de 22.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite în parte cererea având ca obiect validare poprire formulată de creditoarea INVESTCAPITAL LTD în contradictoriu cu debitorul RUSCAN DUMITRU şi terţul poprit ARINASUL SRL Validează poprirea înfiinţată de B.E.J. Sînziana Secrieru în dosarul de executare nr. 973/2024, asupra veniturilor salariale pe care terţul poprit Arinasul SRL le datorează debitorului Ruscan Dumitru. Obligă terţul poprit Arinasul SRL să plătească direct creditoarei INVESTCAPITAL LTD sumele datorate debitorului cu titlu de salariu, în limita cotei de 1/3 din venitul lunar net, până la concurenţa sumei totale de 549,88 lei, reprezentând debit şi cheltuieli de executare silită. Respinge cererea privind amendarea terţului poprit ca neîntemeiată. Obligă terţul poprit să achite creditoarei cheltuieli de judecată în cuantum de 20 lei, reprezentând contravaloare taxă de timbru. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Vatra Dornei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 19.12.2025
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.02.2026.
Admite cererea de validare poprire, formulată de petentul creditorilor Investcapital LTD, cu în contradictoriu cu terţul poprit ARINASUL SRL, ?i debitorul ?cheu Nicolaie Cristinel şi în consecinţă: Dispune validarea popririi înfiinţată la data 22.11.2024 în dosarul de executare silită nr. 1156/2020 al BEJ Gheorghiu Cristina Maria, asupra veniturilor salariale ale debitorului Scheu Nicolaie Cristinel, până la concurenţa sumei de 2074,09 lei reprezentând debit ?i cheltuieli de executare. Obligă terţul poprit să plătească direct creditorului urmăritor suma mai sus menţionată, cu respectarea prevederilor art.729 alin.1 lit.b cod procedură civilă. Obligă ter?ul poprit să plătească petentului cheltuieli de judecată în sumă de 20 lei. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Vatra Dornei. Pronunţată la data de 26.02.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei
Amână pronunţarea în cauză la data de 26.02.2025. Pronunţarea soluţiei va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei. Pronunţată, azi, 13.02.2025, în şedinţă publică.
Respinge contestaţia la executare formulată de către contestatorul-debitor Ometiţă Candrea Marilena, în contradictoriu cu intimatul Arinaşul SRL, ca fiind formulată în contradictoriu cu o entitate fără calitatea procesuală pasivă. Admite contestaţia la executare formulată de către contestatorul-debitor Ometiţă Candrea Marilena în contradictoriu cu intimatul-creditor Kredyt Inkaso Investments RO S.A, după cum urmează: Constată îndeplinită excepţia perimării executării silite în dosarul cu nr. 1312/6812/2020 (dosar execuţional iniţial 68/2012) al BEJA Hojda Sorin-Ovidiu şi Cocoş Constantin-Ştefan. Anulează în integralitate executarea silită efectuată în dosarul cu nr. 1312/6812/2020 (dosar execuţional iniţial 68/2012) al BEJA Hojda Sorin-Ovidiu şi Cocoş Constantin-Ştefan şi a Încheierii de încuviinţare a executării silite din 24.03.2011 emisă în dosarul cu nr. 658/334/2011 al Judecătoriei Vatra Dornei cu excepţia actelor de executare care au condus la realizarea în parte a creanţei cuprinse în titlul executoriu şi al accesoriilor. Dispune restituirea către contestator a sumei de 1000 lei achitată cu titlu de taxă de timbru judiciar în condiţiile şi de la data în care prezenta soluţie va rămâne definitivă, prin raportare la aplicarea prevederilor art. 45 alin. 1 lit. f). din OUG 80/2013. Obligă intimatul-creditor să achite suma de 2790,06 lei cu titlu de cheltuieli de judecată către debitorul-contestator. Ia act că intimatul Arinaşul SRL nu a solicitat cheltuieli de judecată. Executorie. În baza art. 400 alin.2 V.C.proc. civilă, se instituie calea de atac a Recursului, în termen de 15 zile de la comunicare care se va depune Judecătoria Vatra Dornei, fiind aplicabile prevederile art. 302-303 V.C.proc. civilă. Pronunţată astăzi 13.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
În vederea administrării unor probe suplimentare, amână judecarea cauzei la data de 13.06.2024.
Admite cererea formulată de creditorul Investcapital LTD ..., împotriva debitorului Chiforescu Corneliu-Liviu, ...şi a terţului poprit Arinaşul SRL , .... Validează poprirea înfiinţată la data de 03.11.2023 de către SCPEJ Moroşan Oana Georgeta şi Ţugui Claudia în dosarul executional nr. .... Obligă terţul poprit să plătească creditoarei o cota prevăzută de dispoziţiile art. 729 alin 1-3 Cod procedură civilă din venitul lunar datorat debitorului de către terţul poprit, până la concurenţa sumei de 2072,01 lei , reprezentând debit şi cheltuieli de executare, precum şi la toate celelalte cheltuielile de executare şi onorariu de avocat vizând acest dosar execuţional pentru viitor. Respinge cererea de amendare a terţului poprit ca neîntemeiată. În baza art. 453 alin. 1 C.proc. civilă, obligă terţul poprit la plata sumei de 20 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu apel în 5 zile de la comunicare, la Judecătoria Vatra Dornei. Pronunţată astăzi 08.02.2024 prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.948.242 RON | 537.140 RON | 1.211.364 RON | 2.424.147 RON | 2.591.928 RON | 3.775.231 RON | 12 |
| 2024 | 5.574.651 RON | 551.819 RON | 596.370 RON | 2.106.238 RON | 2.541.483 RON | 4.021.871 RON | 14 |
| 2023 | 4.452.813 RON | 479.548 RON | 336.505 RON | 2.070.472 RON | 2.453.001 RON | 4.157.072 RON | 15 |
| 2022 | 3.912.736 RON | 366.671 RON | 335.217 RON | 1.597.898 RON | 3.158.274 RON | 4.398.613 RON | 13 |
| 2021 | 5.652.344 RON | 1.796.681 RON | 370.301 RON | 1.247.045 RON | 3.442.114 RON | 4.297.212 RON | 16 |
| 2020 | 4.033.163 RON | 496.533 RON | 632.902 RON | 1.308.999 RON | 2.826.927 RON | 3.328.531 RON | 17 |
| 2019 | 4.547.557 RON | 671.083 RON | 663.531 RON | 1.262.645 RON | 2.585.978 RON | 3.103.558 RON | 20 |
| 2018 | 4.610.551 RON | 838.527 RON | 841.773 RON | 1.429.669 RON | 2.513.424 RON | 2.628.148 RON | 20 |
| 2017 | 4.033.916 RON | 180.249 RON | 869.312 RON | 1.356.510 RON | 1.392.911 RON | 1.789.621 RON | 20 |
| 2016 | 4.251.008 RON | 280.132 RON | 832.523 RON | 1.343.313 RON | 1.397.422 RON | 1.794.321 RON | 22 |
| 2015 | 3.582.422 RON | 230.918 RON | 563.766 RON | 997.097 RON | 1.793.944 RON | 1.914.180 RON | 21 |
| 2014 | 2.934.757 RON | 386.597 RON | 302.405 RON | 932.749 RON | 1.059.413 RON | 1.683.262 RON | 19 |
| 2013 | 2.655.745 RON | 201.957 RON | 104.826 RON | 603.985 RON | 852.821 RON | 1.296.665 RON | 18 |
| 2012 | 2.680.476 RON | 203.568 RON | 189.016 RON | 480.029 RON | 802.345 RON | 1.093.358 RON | 16 |
| 2011 | 2.267.231 RON | 10.028 RON | 208.036 RON | 407.638 RON | 690.188 RON | 889.790 RON | 16 |
| 2010 | 2.159.737 RON | 102.502 RON | 127.689 RON | 237.465 RON | 769.986 RON | 879.762 RON | 12 |
| 2009 | 1.357.426 RON | 80.964 RON | 289.826 RON | 274.705 RON | 790.214 RON | 777.260 RON | 13 |
| 2008 | 1.381.072 RON | 8.015 RON | 273.433 RON | 302.143 RON | 663.529 RON | 696.295 RON | 11 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.948.242 RON | 5.574.651 RON | 4.452.813 RON | 3.912.736 RON | 5.652.344 RON | 4.033.163 RON | 4.547.557 RON | 4.610.551 RON | 4.033.916 RON | 4.251.008 RON | 3.582.422 RON | 2.934.757 RON | 2.655.745 RON | 2.680.476 RON | 2.267.231 RON | 2.159.737 RON | 1.357.426 RON | 1.381.072 RON |
| Venituri totale | 6.014.323 RON | 5.569.913 RON | 4.552.235 RON | 4.073.762 RON | 5.577.161 RON | 4.050.486 RON | 4.635.883 RON | 4.858.395 RON | 4.037.496 RON | 4.242.546 RON | 3.614.557 RON | 2.980.752 RON | 2.755.511 RON | 2.680.696 RON | 2.297.770 RON | 2.183.317 RON | 1.378.833 RON | 1.418.338 RON |
| Cheltuieli totale | 5.366.991 RON | 4.912.576 RON | 4.038.346 RON | 3.648.170 RON | 3.697.176 RON | 3.514.662 RON | 3.919.253 RON | 3.975.171 RON | 3.821.152 RON | 3.917.942 RON | 3.346.533 RON | 2.519.903 RON | 2.514.410 RON | 2.437.954 RON | 2.282.880 RON | 2.060.905 RON | 1.281.271 RON | 1.399.245 RON |
| Profit brut | 647.332 RON | 657.337 RON | 513.889 RON | 425.592 RON | 1.879.985 RON | 535.824 RON | 716.630 RON | 883.224 RON | 216.344 RON | 324.604 RON | 268.024 RON | 460.849 RON | 241.101 RON | 242.742 RON | 14.890 RON | 122.412 RON | 97.562 RON | 19.093 RON |
| Profit net | 537.140 RON | 551.819 RON | 479.548 RON | 366.671 RON | 1.796.681 RON | 496.533 RON | 671.083 RON | 838.527 RON | 180.249 RON | 280.132 RON | 230.918 RON | 386.597 RON | 201.957 RON | 203.568 RON | 10.028 RON | 102.502 RON | 80.964 RON | 8.015 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.424.147 RON | 2.106.238 RON | 2.070.472 RON | 1.597.898 RON | 1.247.045 RON | 1.308.999 RON | 1.262.645 RON | 1.429.669 RON | 1.356.510 RON | 1.343.313 RON | 997.097 RON | 932.749 RON | 603.985 RON | 480.029 RON | 407.638 RON | 237.465 RON | 274.705 RON | 302.143 RON |
| Active circulante | 2.591.928 RON | 2.541.483 RON | 2.453.001 RON | 3.158.274 RON | 3.442.114 RON | 2.826.927 RON | 2.585.978 RON | 2.513.424 RON | 1.392.911 RON | 1.397.422 RON | 1.793.944 RON | 1.059.413 RON | 852.821 RON | 802.345 RON | 690.188 RON | 769.986 RON | 790.214 RON | 663.529 RON |
| Stocuri | 1.420.022 RON | 1.398.567 RON | 1.190.540 RON | 1.010.889 RON | 587.739 RON | 954.194 RON | 1.060.124 RON | 834.346 RON | 340.044 RON | 669.222 RON | 354.782 RON | 417.991 RON | 426.760 RON | 175.304 RON | 339.202 RON | 284.226 RON | 530.969 RON | 222.096 RON |
| Creante | 1.049.001 RON | 1.092.898 RON | 1.171.554 RON | 1.697.662 RON | 1.943.277 RON | 1.769.012 RON | 1.495.630 RON | 1.556.953 RON | 724.440 RON | 632.161 RON | 1.247.053 RON | 634.198 RON | 280.029 RON | 613.120 RON | 339.972 RON | 366.088 RON | 254.484 RON | 372.717 RON |
| Casa si conturi la banci | 122.905 RON | 50.018 RON | 90.907 RON | 449.723 RON | 911.098 RON | 103.721 RON | 30.224 RON | 122.125 RON | 328.427 RON | 96.039 RON | 192.109 RON | 7.224 RON | 146.032 RON | 13.921 RON | 11.014 RON | 119.672 RON | 4.761 RON | 68.716 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | — | — | — | 2.167 RON | 4.056 RON |
| Datorii totale | 1.211.364 RON | 596.370 RON | 336.505 RON | 335.217 RON | 370.301 RON | 632.902 RON | 663.531 RON | 841.773 RON | 869.312 RON | 832.523 RON | 563.766 RON | 302.405 RON | 104.826 RON | 189.016 RON | 208.036 RON | 127.689 RON | 289.826 RON | 273.433 RON |
| Venituri in avans | 29.480 RON | 29.480 RON | 29.896 RON | 22.342 RON | 21.646 RON | 174.493 RON | 81.534 RON | 473.172 RON | 90.488 RON | 113.891 RON | 313.095 RON | 6.495 RON | 55.315 RON | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 3.775.231 RON | 4.021.871 RON | 4.157.072 RON | 4.398.613 RON | 4.297.212 RON | 3.328.531 RON | 3.103.558 RON | 2.628.148 RON | 1.789.621 RON | 1.794.321 RON | 1.914.180 RON | 1.683.262 RON | 1.296.665 RON | 1.093.358 RON | 889.790 RON | 879.762 RON | 777.260 RON | 696.295 RON |
| Capital subscris varsat | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | 14 | 15 | 13 | 16 | 17 | 20 | 20 | 20 | 22 | 21 | 19 | 18 | 16 | 16 | 12 | 13 | 11 |
70 de contracte atribuite, in valoare de 2.468.456 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.216.476 lei.
Achizitii directe
49 de contracte
1.216.427 lei
Licitatii publice
8 contracte
312.965 lei
Achizitii offline
13 contracte
939.065 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 17:59).