DANIEL DE SILVER SRL
- PRIMDIESEL TAXI - S.R.L.documentat pana in 2009
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.491.395 RON | 26.526 RON | 666.761 RON | 875.778 RON | 759.894 RON | 726.562 RON | 8 |
| 2024 | 1.757.311 RON | 92.656 RON | 501.634 RON | 797.959 RON | 403.712 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 700.037 RON |
| 9 |
| 2023 | 1.942.313 RON | 346.407 RON | 375.854 RON | 644.205 RON | 607.692 RON | 865.671 RON | 9 |
| 2022 | 1.770.436 RON | 463.707 RON | 769.689 RON | 700.260 RON | 967.940 RON | 889.264 RON | 9 |
| 2021 | 1.525.261 RON | 633.458 RON | 79.993 RON | 614.357 RON | 538.858 RON | 1.059.015 RON | 12 |
| 2020 | 1.230.144 RON | 51.854 RON | 196.122 RON | 608.284 RON | 533.454 RON | 654.410 RON | 13 |
| 2019 | 1.868.915 RON | 254.077 RON | 140.213 RON | 628.509 RON | 124.688 RON | 602.555 RON | 12 |
| 2018 | 1.532.737 RON | 107.428 RON | 455.967 RON | 659.638 RON | 144.808 RON | 348.479 RON | 10 |
| 2017 | 1.606.919 RON | 10.534 RON | 637.224 RON | 711.798 RON | 166.477 RON | 241.051 RON | 7 |
| 2016 | 1.994.082 RON | 225.452 RON | 1.043.306 RON | 1.002.964 RON | 270.859 RON | 230.517 RON | 9 |
| 2015 | 1.976.319 RON | -150.787 RON | 1.018.772 RON | 840.773 RON | 183.064 RON | 5.065 RON | 12 |
| 2014 | 1.260.916 RON | 185.849 RON | 826.170 RON | 812.253 RON | 169.769 RON | 155.852 RON | 12 |
| 2013 | 1.209.557 RON | 3.436 RON | 997.167 RON | 498.564 RON | 185.603 RON | -313.000 RON | 16 |
| 2012 | 1.462.482 RON | 42.007 RON | 945.678 RON | 524.428 RON | 104.814 RON | -316.436 RON | 15 |
| 2011 | 1.196.708 RON | -182.906 RON | 878.994 RON | 439.378 RON | 81.173 RON | -358.443 RON | 16 |
| 2010 | 1.533.792 RON | -195.245 RON | 810.796 RON | 575.340 RON | 59.920 RON | -175.536 RON | 19 |
| 2009 | 1.614.218 RON | -1.213 RON | 818.560 RON | 741.420 RON | 84.066 RON | 13.461 RON | 24 |
| 2008 | 1.221.137 RON | 4.071 RON | 959.642 RON | 863.829 RON | 105.743 RON | 14.674 RON | 22 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 1.491.395 RON | 1.757.311 RON | 1.942.313 RON | 1.770.436 RON | 1.525.261 RON | 1.230.144 RON | 1.868.915 RON | 1.532.737 RON | 1.606.919 RON | 1.994.082 RON | 1.976.319 RON | 1.260.916 RON | 1.209.557 RON | 1.462.482 RON | 1.196.708 RON | 1.533.792 RON | 1.614.218 RON | 1.221.137 RON |
| Venituri totale | 1.553.890 RON | 1.767.236 RON | 1.941.188 RON | 1.950.675 RON | 1.886.376 RON | 1.386.878 RON | 1.922.738 RON | 1.718.495 RON | 1.640.832 RON | 2.111.031 RON | 2.011.486 RON | 1.278.841 RON | 1.334.535 RON | 1.478.857 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 1.526.272 RON | 1.621.232 RON | 1.576.919 RON | 1.467.625 RON | 1.237.214 RON | 1.323.021 RON | 1.649.438 RON | 1.593.907 RON | 1.614.958 RON | 1.878.809 RON | 2.162.273 RON | 1.092.992 RON | 1.331.099 RON | 1.436.850 RON | ||||
| Profit brut | 27.618 RON | 146.004 RON | 364.269 RON | 483.050 RON | 649.162 RON | 63.857 RON | 273.300 RON | 124.588 RON | 25.874 RON | 232.222 RON | 0 RON | 185.849 RON | 3.436 RON | 42.007 RON | ||||
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Profit net | 26.526 RON | 92.656 RON | 346.407 RON | 463.707 RON | 633.458 RON | 51.854 RON | 254.077 RON | 107.428 RON | 10.534 RON | 225.452 RON | 0 RON | 185.849 RON | 3.436 RON | 42.007 RON | ||||
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 150.787 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 875.778 RON | 797.959 RON | 644.205 RON | 700.260 RON | 614.357 RON | 608.284 RON | 628.509 RON | 659.638 RON | 711.798 RON | 1.002.964 RON | 840.773 RON | 812.253 RON | 498.564 RON | 524.428 RON | ||||
| Active circulante | 759.894 RON | 403.712 RON | 607.692 RON | 967.940 RON | 538.858 RON | 533.454 RON | 124.688 RON | 144.808 RON | 166.477 RON | 270.859 RON | 183.064 RON | 169.769 RON | 185.603 RON | 104.814 RON | ||||
| Stocuri | 488 RON | 45.305 RON | 48.155 RON | 45.867 RON | — | — | — | 6.950 RON | 12.536 RON | 11.970 RON | 41.941 RON | 53.750 RON | 6.141 RON | 52.008 RON | ||||
| Creante | 663.515 RON | 326.375 RON | 498.910 RON | 771.715 RON | 204.575 RON | 434.382 RON | 119.509 RON | 127.374 RON | 136.864 RON | 162.662 RON | 132.114 RON | 102.323 RON | 74.239 RON | 50.007 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 95.891 RON | 32.032 RON | 60.627 RON | 150.358 RON | 334.283 RON | 99.072 RON | 5.179 RON | 10.484 RON | 17.077 RON | 96.227 RON | 9.009 RON | 13.696 RON | 105.223 RON | 2.799 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 926 RON | — | — | 1.125 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||
| Datorii totale | 666.761 RON | 501.634 RON | 375.854 RON | 769.689 RON | 79.993 RON | 196.122 RON | 140.213 RON | 455.967 RON | 637.224 RON | 1.043.306 RON | 1.018.772 RON | 826.170 RON | 997.167 RON | 945.678 RON | ||||
| Venituri in avans | 243.275 RON | — | 10.372 RON | 10.372 RON | 14.207 RON | 291.206 RON | 10.429 RON | — | — | — | — | — | — | — | ||||
| Capitaluri proprii | 726.562 RON | 700.037 RON | 865.671 RON | 889.264 RON | 1.059.015 RON | 654.410 RON | 602.555 RON | 348.479 RON | 241.051 RON | 230.517 RON | 5.065 RON | 155.852 RON | -313.000 RON | -316.436 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 8 | 9 | 9 | 9 | 12 | 13 | 12 | 10 | 7 | 9 | 12 | 12 | 16 | 15 | 16 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| Nume | Cotă Capital |
|---|
| 1.214.772 RON |
| 1.570.350 RON |
| 1.691.094 RON |
| 1.230.504 RON |
| 1.397.678 RON |
| 1.759.145 RON |
| 1.686.574 RON |
| 1.226.433 RON |
| 0 RON |
| — |
| 4.520 RON |
| 4.071 RON |
| 182.906 RON |
| 188.795 RON |
| — |
| — |
| 0 RON |
| — |
| — |
| 4.071 RON |
| 182.906 RON |
| 195.245 RON |
| 1.213 RON |
| — |
| 439.378 RON |
| 575.340 RON |
| 741.420 RON |
| 863.829 RON |
| 81.173 RON |
| 59.920 RON |
| 84.066 RON |
| 105.743 RON |
| 46.670 RON |
| 29.232 RON |
| 25.593 RON |
| 53.274 RON |
| 18.996 RON |
| 30.527 RON |
| 57.862 RON |
| 38.851 RON |
| 15.507 RON |
| 161 RON |
| 611 RON |
| 13.618 RON |
| — |
| 6.535 RON |
| 4.744 RON |
| 878.994 RON |
| 810.796 RON |
| 818.560 RON |
| 959.642 RON |
| — |
| — |
| — |
| — |
| -358.443 RON |
| -175.536 RON |
| 13.461 RON |
| 14.674 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 19 |
| 24 |
| 22 |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
5 contracte atribuite, in valoare de 31.379 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
5 contracte
31.379 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 16:53).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Încuviinţează cererea de amânare formulată de pârât în vederea angajării unui avocat şi amână cauza pentru 04.09.2026.
Respinge, ca neîntemeiat, apelul formulat de apelanta MIADA TAXI S.R.L. în contradictoriu cu intimatele DANIEL DE SILVER S.R.L. ?i DANIEL STEEL TAX S.R.L., împotriva Sentin?ei civile nr.867/CC/2026, pronunţate la data de 17.02.2026, în dosarul nr.1561/211/2026, de către Judecătoria Cluj-Napoca, pe care o păstrează în întregime. Respinge, ca neîntemeiată, cererea intimatelor de obligare a apelantei la plata cheltuielilor de judecată în apel. Definitivă. Pronunţată azi, 08.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Admite excepţia necompetenţei materiale a Tribunalului Cluj, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cauzei privind pe apelanta MIADA TAXI S.R.L., în contradictoriu cu intimatele DANIEL DE SILVER S.R.L., ?i DANIEL STEEL TAX S.R.L., în favoarea Tribunalului Specializat Cluj. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 08.04.2026.
Admite excepţia netimbrării cererii de emitere a ordonanţei preşedinţiale, invocată de către instanţă din oficiu. Anulează cererea de emitere a ordonanţei preşedinţiale formulată de reclamanta MIADA TAXI SRL, în contradictoriu cu pârâtele DANIEL DE SILVER S.R.L. şi DANIEL STEEL TAX S.R.L.. Reduce cheltuielile de judecată reprezentând onorariul avocaţial, achitat de către pârâte, de la 15.407,54 lei la 5.000 lei. Obligă reclamanta să plătească pârâtelor suma de 5.000 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, constând în onorariu avocaţial redus. Cu drept de apel la Tribunalul Cluj în termen de 5 de zile de la pronunţare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Cluj-Napoca. Pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 17 februarie 2026.
Amână judecarea cauzei la data de 15.01.2027.
Respinge, ca inadmisibilă, cererea de acordare a ajutorului public judiciar formulată de petenta MIADA TAXI SRL, CUI 31303470, prin reprezentant legal Daniel Mitrea, domiciliat în mun. Cluj-Napoca, str. Aurel Vlaicu, nr. 36, ap. 49, jud. Cluj. Cu drept de reexaminare în termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei, la data de 26.05.2025.
Având în vedere Hotărârea nr. 2/27.05.2026 şi continuat prin formele de protest stabilite prin Hotărârea nr. 3/03.06.2026 adoptată de Sindicatul Naţional al Grefei Judiciare DICASTERIAL pe fondul dezbaterilor privind proiectul Legii salarizării personalului plătit din fonduri publice, prin care s-a hotărât suspendarea parţială a activităţii grefierilor din data de 02.06.2026 şi până la adoptarea unei hotărâri privind formele de protest, în intervalul orar 08:00-12:00, constată că prezenta cauză nu se circumscrie categoriei litigiilor urgente prevăzute de art. 3 din hotărârile menţionate, sens în care va amâna cauza.
- preschimba din oficiu termenul de judecata acordat la data de 04.06.2026 pentru data de 08.06.2026.
pentru citarea martorului Tătar Viorel, sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare în caz de neprezentare la termenul de judecată stabilit
pentru audierea martorului Tătar Viorel şi revenire cu adresa
administrare probe
În vederea administrării probatiunii
Preschimbă termenul de judecată stabilit iniţial la data de 27.02.2024, sala 169, ora 8:30, Complet C17 pentru data de 08.04.2024, sala 169, ora 9:30, Complet C12.
îndeplinirea unor obliga?ii de către reclamantă
Amână pronunţarea în cauză la data de 17.02.2026.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.