ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| persoană | nepublicat |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act · plus 1 deținător pe care actul nu îl numește | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excepţia tardivităţii contestaţiei împotriva tabelului preliminar de creanţe, invocată de ADMIN INSOLV SPRL.Respinge contestaţia împotriva tabelului preliminar de creanţe publicat în BPI nr. 9753/11.09.2025, formulată de contestatoarea EMADIA SRL, prin administrator special, COZMA CLAUDIU-ANTONIU, ca tardiv formulată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Maramureş, secţia a II a civilă de contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată azi, 31 martie 2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză pentru data de 31 martie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică de azi, 17.03.2026.
Respinge contestaţia formulată de către contestatoarea EMADIA SRL, prin administrator special, COZMA CLAUDIU-ANTONIU, împotriva confirmării administratorului judiciar ADMIN INSOLV SPRL, măsură luată potrivit Procesului verbal al adunării creditorilor nr. 2486 /16.09.2025, publicat în BPI nr.20143/17.09.2025. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel, se va depune la Tribunalul Maramureş, Secţia a II-a Civilă de Contencios Administrativ şi Fiscal. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 23.06.2026.
Amână pronunţarea soluţiei în cauză pentru data de 23 iunie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Repune cauza pe rol în vederea soluţionării definitive a dosarului nr. 1239/100/2025/a1 având ca obiect contstaţie la tabelul preliminar.
Amână pronunţarea în cauză pentru data de 31 martie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică de azi, 17.03.2026.
Pentru achitarea taxei judiciare de timbru.
Termen pentru continuarea procedurii.
Pentru soluţionarea cererii de prorogare a termenului şi a cauzei.
Raportat Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Maramure? nr. 3 din 26.08.2025, prin care s-a stabilit amânarea soluţionării cauzelor pe perioadă nedeterminată, începând cu data de 27.08.2025, cu excepţia celor urgente menţionate în anexa la hotărâre şi luând act că obiectul acestei cauze nu se încadrează în excepţiile enumerate.
Camera de consiliu: Admite cererea formulată de către debitoarea S.C. E. S.R.L., ....., reprezentată legal prin C. C.-A., administrator ?i asociat unic, pentru deschiderea procedurii generale de insolvenţă. În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitoarei S.C. E. S.R.L., ...... Ia act de intenţia de reorganizare a debitoarei. În temeiul art. 45 alin. 1 lit. d) din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă: Numeşte administrator judiciar provizoriu practicianul în insolvenţă A. I. SPRL, cu sediul social în ....., înregistrată în registrul formelor de organizare sub numărul de ordine ...., care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din lege. Stabileşte onorariu provizoriu pentru administratorul judiciar în sumă de 1.000 lei lunar. În temeiul art. 99 alin. 1 raportat la art. 71 alin. 2 şi art. 100 din Legea nr. 85/2014, Dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Maramureş, Registrul societăţilor agricole/Registrul asociaţiilor şi fundaţiilor / alte registre, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii în temeiul art. 99 din Legea 85/2014, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi. Fixează următoarele termene limită: Termenul limită pentru depunerea de către creditori a opoziţiilor la încheierea de deschidere a procedurii este de 10 zile de la notificare. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 22.08.2025. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 11.09.2025. Contestaţiile se vor depune la tribunal în termen de 7 zile de la publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă a tabelului preliminar. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 16.09.2025, la sediul administratorului judiciar provizoriu desemnat şi convoacă creditorii debitoarei. Fixează termenul pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 06.10.2025. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii debitorului, de către administratorul judiciar provizoriu desemnat. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014, Dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii, în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţile băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Dispune ca în conformitate cu dispoziţiile art. 92 din Legea nr. 85/2014, administratorul judiciar să depună la dosar raportul prevăzut de aceste dispoziţii legale; lunar se va depune raportul prevăzut de dispoziţiile art. 59 alin 1 din Legea 85/2014. În temeiul art. 66 alin. 7 din Legea nr. 85/2014, se vor califica drept declaraţie de creanţă cererile formulate de către creditoarea KONIG MUHLE S.R.L. - înregistrată la Registrul Comer?ului sub nr. J30/338/2005, având CUI RO 17354118, cu sediul social în localitatea Sanislău, str. Gării, nr. 1294, jud. Satu Mare şi creditoarea CEC BANK S.A. - înregistrată în registrul comer?ului sub nr. J40/155/1997, CIF RO 361897, cu sediul în Bucure?ti, Calea Victoriei, nr: 13, sector 3. Fixează termen pentru continuarea procedurii la 30.09.2025, NCPC Complet specializat Falimente nr. 15 sala 78, ora 09:00. Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Maramureş - Secţia a II-a Civilă, de contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată azi 08.07.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Camera de consiliu - Pentru a se pune în vedere debitoarei să depună la dosar declaraţia prevăzută la art. 67 alin. 1 lit. j, din Legea nr. 85/2014.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 08.07.2025
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 17209/2025
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 19753/2025
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.161.666 RON | -27.095 RON | 1.073.324 RON | 237.012 RON | 416.666 RON | -419.646 RON | 9 |
| 2024 | 1.842.186 RON | 69.424 RON | 670.949 RON | 241.940 RON | 194.441 RON | -234.568 RON | 13 |
| 2023 | 2.572.754 RON | 7.614 RON | 760.431 RON | 338.118 RON | 293.940 RON | -124.603 RON | 19 |
| 2022 | 2.814.620 RON | 25.107 RON | 812.686 RON | 317.753 RON | 452.181 RON | -39.718 RON | 17 |
| 2021 | 2.373.996 RON | 13.898 RON | 800.628 RON | 413.435 RON | 318.416 RON | -64.825 RON | 21 |
| 2020 | 2.201.612 RON | -31.970 RON | 870.279 RON | 392.945 RON | 397.019 RON | -78.723 RON | 23 |
| 2019 | 2.482.518 RON | 1.335 RON | 811.281 RON | 461.154 RON | 300.518 RON | -46.753 RON | 28 |
| 2018 | 2.523.153 RON | 4.220 RON | 818.889 RON | 451.777 RON | 383.045 RON | 18.587 RON | 33 |
| 2017 | 2.571.892 RON | -20.079 RON | 787.927 RON | 515.005 RON | 285.666 RON | 14.367 RON | 36 |
| 2016 | 2.552.749 RON | 92.763 RON | 807.834 RON | 603.307 RON | 317.501 RON | 115.845 RON | 38 |
| 2015 | 2.304.973 RON | -662.106 RON | 818.038 RON | 586.797 RON | 303.105 RON | 74.523 RON | 36 |
| 2014 | 2.484.847 RON | 2.308 RON | 2.244.558 RON | 2.631.150 RON | 346.758 RON | 736.630 RON | 42 |
| 2013 | 2.739.630 RON | 42.087 RON | 2.310.005 RON | 2.738.652 RON | 327.783 RON | 757.761 RON | 41 |
| 2012 | 2.435.798 RON | 14.836 RON | 2.449.656 RON | 2.826.797 RON | 337.839 RON | 715.674 RON | 36 |
| 2011 | 2.338.416 RON | 60.964 RON | 2.566.467 RON | 3.020.786 RON | 248.822 RON | 707.187 RON | 40 |
| 2010 | 2.210.609 RON | -74.223 RON | 2.732.737 RON | 2.976.069 RON | 243.643 RON | 492.918 RON | 39 |
| 2009 | 2.438.237 RON | 67.707 RON | 2.493.582 RON | 3.091.808 RON | 228.642 RON | 834.297 RON | 46 |
| 2008 | 2.630.212 RON | 67.679 RON | 2.849.532 RON | 3.236.168 RON | 192.684 RON | 766.590 RON | 49 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.161.666 RON | 1.842.186 RON | 2.572.754 RON | 2.814.620 RON | 2.373.996 RON | 2.201.612 RON | 2.482.518 RON | 2.523.153 RON | 2.571.892 RON | 2.552.749 RON | 2.304.973 RON | 2.484.847 RON | 2.739.630 RON | 2.435.798 RON | 2.338.416 RON | 2.210.609 RON | 2.438.237 RON | 2.630.212 RON |
| Venituri totale | 1.161.666 RON | 2.127.565 RON | 2.606.900 RON | 2.842.105 RON | 2.390.334 RON | 2.214.225 RON | 2.503.807 RON | 2.582.661 RON | 2.633.012 RON | 2.617.626 RON | 3.897.079 RON | 2.594.315 RON | 3.123.908 RON | 3.396.580 RON | 3.233.103 RON | 2.714.469 RON | 3.072.564 RON | 3.526.916 RON |
| Cheltuieli totale | 1.188.761 RON | 2.044.917 RON | 2.587.306 RON | 2.813.636 RON | 2.376.436 RON | 2.243.709 RON | 2.499.854 RON | 2.572.679 RON | 2.653.091 RON | 2.524.863 RON | 4.559.185 RON | 2.592.007 RON | 3.081.821 RON | 3.381.744 RON | 3.172.139 RON | 2.781.073 RON | 2.999.124 RON | 3.459.237 RON |
| Profit brut | 0 RON | 82.648 RON | 19.594 RON | 28.469 RON | 13.898 RON | 0 RON | 3.953 RON | 9.982 RON | 0 RON | 92.763 RON | 0 RON | 2.308 RON | 42.087 RON | 14.836 RON | 60.964 RON | — | 73.440 RON | 67.679 RON |
| Pierdere bruta | 27.095 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 29.484 RON | 0 RON | 0 RON | 20.079 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 66.604 RON | — | — |
| Profit net | 0 RON | 69.424 RON | 7.614 RON | 25.107 RON | 13.898 RON | 0 RON | 1.335 RON | 4.220 RON | 0 RON | 92.763 RON | 0 RON | 2.308 RON | 42.087 RON | 14.836 RON | 60.964 RON | — | 67.707 RON | 67.679 RON |
| Pierdere neta | 27.095 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 31.970 RON | 0 RON | 0 RON | 20.079 RON | 0 RON | 662.106 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 74.223 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 237.012 RON | 241.940 RON | 338.118 RON | 317.753 RON | 413.435 RON | 392.945 RON | 461.154 RON | 451.777 RON | 515.005 RON | 603.307 RON | 586.797 RON | 2.631.150 RON | 2.738.652 RON | 2.826.797 RON | 3.020.786 RON | 2.976.069 RON | 3.091.808 RON | 3.236.168 RON |
| Active circulante | 416.666 RON | 194.441 RON | 293.940 RON | 452.181 RON | 318.416 RON | 397.019 RON | 300.518 RON | 383.045 RON | 285.666 RON | 317.501 RON | 303.105 RON | 346.758 RON | 327.783 RON | 337.839 RON | 248.822 RON | 243.643 RON | 228.642 RON | 192.684 RON |
| Stocuri | 80.839 RON | 60.899 RON | 217.229 RON | 265.330 RON | 211.819 RON | 225.204 RON | 208.360 RON | 238.888 RON | 185.231 RON | 172.525 RON | 151.892 RON | 146.833 RON | 139.675 RON | 151.471 RON | 110.633 RON | 136.218 RON | 109.662 RON | 113.058 RON |
| Creante | 281.280 RON | 91.023 RON | 65.669 RON | 122.261 RON | 79.144 RON | 158.641 RON | 88.970 RON | 128.834 RON | 87.241 RON | 130.948 RON | 147.373 RON | 190.049 RON | 154.167 RON | 182.769 RON | 126.902 RON | 89.456 RON | 95.211 RON | 58.918 RON |
| Casa si conturi la banci | 54.547 RON | 42.519 RON | 11.042 RON | 64.590 RON | 27.453 RON | 13.174 RON | 3.188 RON | 15.323 RON | 13.194 RON | 14.028 RON | 3.840 RON | 9.876 RON | 33.941 RON | 3.599 RON | 11.287 RON | 17.969 RON | 23.769 RON | 20.708 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | 3.770 RON | 3.034 RON | 3.952 RON | 1.592 RON | 2.856 RON | 2.654 RON | 1.623 RON | 2.871 RON | 2.659 RON | 3.280 RON | 1.331 RON | 694 RON | 4.046 RON | 5.943 RON | 7.429 RON | 187.270 RON |
| Datorii totale | 1.073.324 RON | 670.949 RON | 760.431 RON | 812.686 RON | 800.628 RON | 870.279 RON | 811.281 RON | 818.889 RON | 787.927 RON | 807.834 RON | 818.038 RON | 2.244.558 RON | 2.310.005 RON | 2.449.656 RON | 2.566.467 RON | 2.732.737 RON | 2.493.582 RON | 2.849.532 RON |
| Capitaluri proprii | -419.646 RON | -234.568 RON | -124.603 RON | -39.718 RON | -64.825 RON | -78.723 RON | -46.753 RON | 18.587 RON | 14.367 RON | 115.845 RON | 74.523 RON | 736.630 RON | 757.761 RON | 715.674 RON | 707.187 RON | 492.918 RON | 834.297 RON | 766.590 RON |
| Capital subscris varsat | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | — | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 60.000 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 9 | 13 | 19 | 17 | 21 | 23 | 28 | 33 | 36 | 38 | 36 | 42 | 41 | 36 | 40 | 39 | 46 | 49 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
18 contracte atribuite, in valoare de 232.880 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 52.537 lei.
Achizitii directe
11 contracte
52.526 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
7 contracte
180.354 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:24).