ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
comuna Hemeiuş
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 98% |
| persoanăadministrator | 1% |
| persoanăadministrator | 1% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.039.030 RON | 661.384 RON | 98.852 RON | 519.332 RON | 341.103 RON | 761.583 RON | 3 |
| 2024 | 782.492 RON | 445.150 RON | 213.706 RON | 537.949 RON | 213.486 RON | 537.729 RON | 3 |
| 2023 | 906.146 RON | 592.542 RON | 218.591 RON | 543.984 RON | 359.728 RON | 685.121 RON | 2 |
| 2022 | 627.868 RON | 356.193 RON | 359.340 RON | 566.861 RON | 241.251 RON | 448.772 RON | 2 |
| 2021 | 527.258 RON | 308.590 RON | 356.149 RON | 565.196 RON | 192.122 RON | 401.169 RON | 2 |
| 2020 | 558.196 RON | 329.748 RON | 343.090 RON | 558.452 RON | 206.965 RON | 422.327 RON | 3 |
| 2019 | 571.167 RON | 320.379 RON | 398.147 RON | 576.436 RON | 234.669 RON | 412.958 RON | 3 |
| 2018 | 482.828 RON | 324.822 RON | 411.119 RON | 525.077 RON | 303.263 RON | 417.221 RON | 3 |
| 2017 | 432.336 RON | 342.129 RON | 375.372 RON | 464.978 RON | 341.647 RON | 431.253 RON | 3 |
| 2016 | 430.306 RON | 326.221 RON | 717.073 RON | 383.638 RON | 748.780 RON | 415.345 RON | 5 |
| 2015 | 263.822 RON | 200.611 RON | 25.526 RON | 329.062 RON | 556.403 RON | 859.939 RON | 3 |
| 2014 | 203.060 RON | 121.756 RON | 5.107 RON | 248.112 RON | 513.132 RON | 756.137 RON | 1 |
| 2013 | 219.533 RON | 125.143 RON | 5.110 RON | 253.643 RON | 385.848 RON | 634.381 RON | 1 |
| 2012 | 143.286 RON | 56.365 RON | 24.097 RON | 280.175 RON | 253.160 RON | 509.238 RON | 4 |
| 2011 | 103.471 RON | 22.813 RON | 31.084 RON | 272.022 RON | 177.511 RON | 418.449 RON | 3 |
| 2010 | 146.935 RON | 16.466 RON | 19.037 RON | 295.106 RON | 119.567 RON | 395.636 RON | 2 |
| 2009 | 114.597 RON | 1.084 RON | 66.424 RON | 302.190 RON | 143.404 RON | 379.170 RON | 3 |
| 2008 | 137.383 RON | 22.771 RON | 80.990 RON | 294.511 RON | 135.052 RON | 348.573 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.039.030 RON | 782.492 RON | 906.146 RON | 627.868 RON | 527.258 RON | 558.196 RON | 571.167 RON | 482.828 RON | 432.336 RON | 430.306 RON | 263.822 RON | 203.060 RON | 219.533 RON | 143.286 RON | 103.471 RON | 146.935 RON | 114.597 RON | 137.383 RON |
| Venituri totale | 1.044.368 RON | 793.558 RON | 914.589 RON | 628.345 RON | 529.751 RON | 581.911 RON | 587.948 RON | 499.181 RON | 503.317 RON | 430.719 RON | 290.989 RON | 219.199 RON | 219.762 RON | 145.735 RON | 103.473 RON | 149.765 RON | 121.192 RON | 140.753 RON |
| Cheltuieli totale | 351.653 RON | 328.380 RON | 313.084 RON | 265.995 RON | 215.969 RON | 246.802 RON | 261.690 RON | 169.367 RON | 156.155 RON | 92.898 RON | 81.648 RON | 90.867 RON | 88.026 RON | 84.998 RON | 77.556 RON | 128.756 RON | 115.871 RON | 114.527 RON |
| Profit brut | 692.715 RON | 465.178 RON | 601.505 RON | 362.350 RON | 313.782 RON | 335.109 RON | 326.258 RON | 329.814 RON | 347.162 RON | 337.821 RON | 209.341 RON | 128.332 RON | 131.736 RON | 60.737 RON | 25.917 RON | 21.009 RON | 5.321 RON | 26.226 RON |
| Profit net | 661.384 RON | 445.150 RON | 592.542 RON | 356.193 RON | 308.590 RON | 329.748 RON | 320.379 RON | 324.822 RON | 342.129 RON | 326.221 RON | 200.611 RON | 121.756 RON | 125.143 RON | 56.365 RON | 22.813 RON | 16.466 RON | 1.084 RON | 22.771 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 519.332 RON | 537.949 RON | 543.984 RON | 566.861 RON | 565.196 RON | 558.452 RON | 576.436 RON | 525.077 RON | 464.978 RON | 383.638 RON | 329.062 RON | 248.112 RON | 253.643 RON | 280.175 RON | 272.022 RON | 295.106 RON | 302.190 RON | 294.511 RON |
| Active circulante | 341.103 RON | 213.486 RON | 359.728 RON | 241.251 RON | 192.122 RON | 206.965 RON | 234.669 RON | 303.263 RON | 341.647 RON | 748.780 RON | 556.403 RON | 513.132 RON | 385.848 RON | 253.160 RON | 177.511 RON | 119.567 RON | 143.404 RON | 135.052 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 10.600 RON | — | — | — | — | 8.027 RON | 1.348 RON | — |
| Creante | 218.554 RON | 92.090 RON | 159.547 RON | 103.334 RON | 94.140 RON | 64.836 RON | 65.963 RON | 66.505 RON | 126.604 RON | 125.576 RON | 59.527 RON | 51.694 RON | 79.225 RON | 51.057 RON | 54.497 RON | 65.866 RON | 49.103 RON | 54.417 RON |
| Casa si conturi la banci | 122.549 RON | 121.396 RON | 200.181 RON | 137.917 RON | 97.982 RON | 142.129 RON | 168.706 RON | 236.758 RON | 215.043 RON | 220.303 RON | 136.475 RON | 148.792 RON | 73.257 RON | 12.147 RON | 6.764 RON | 674 RON | 92.953 RON | 80.635 RON |
| Datorii totale | 98.852 RON | 213.706 RON | 218.591 RON | 359.340 RON | 356.149 RON | 343.090 RON | 398.147 RON | 411.119 RON | 375.372 RON | 717.073 RON | 25.526 RON | 5.107 RON | 5.110 RON | 24.097 RON | 31.084 RON | 19.037 RON | 66.424 RON | 80.990 RON |
| Capitaluri proprii | 761.583 RON | 537.729 RON | 685.121 RON | 448.772 RON | 401.169 RON | 422.327 RON | 412.958 RON | 417.221 RON | 431.253 RON | 415.345 RON | 859.939 RON | 756.137 RON | 634.381 RON | 509.238 RON | 418.449 RON | 395.636 RON | 379.170 RON | 348.573 RON |
| Capital subscris varsat | 0 RON | 380 RON | 380 RON | 380 RON | 380 RON | 380 RON | 380 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Patrimoniu regie | 8.000 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 3 | 1 | 1 | 4 | 3 | 2 | 3 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
74 de contracte atribuite, in valoare de 144.475 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 137.808 lei.
Achizitii directe
63 de contracte
137.745 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
11 contracte
6.730 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 02:32).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TRIO GRUP CONSTRUCT SRLCUI 27957418 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
GAMSERV CONS SRLCUI 38156989 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
SILAV C. VASILE ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂCUI 25301157 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
MONTEL SRLCUI 6306093 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.