ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea de restituire a taxei judiciare de timbru formulată de către petenta GLIGA COMPANIES SA,ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare , calea de atac urmând a fi depusă la Judecătoria Reghin. Pronunţarea s-a făcut prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei la data de 28.07.2026.
Termen preschimbat
pentru continuarea procedurii
preschimbă termenul de judecată din data de 30 aprilie 2026 pentru data de 02 aprilie 2026, pentru când se citează părţile
admite cererea
Respinge, ca neîntemeiată, plângerea contraven?ională formulată de petenta S.C. GLIGA COMPANIES SA, în contradictoriu cu intimata INSPECTORATUL TERITORIAL DE MUNCĂ MUREŞ. Men?ine procesul-verbal de constatare a contraven?iei seria MS nr. 0009019/08.05.2025 ca fiind legal ?i temeinic întocmit. Cu drept de apel la sec?ia de contencios-administrativ a Tribunalului Mure?, în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Reghin. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, azi, 19.12.2025.
Amână pronunţarea la data de 19 decembrie 2025,pronunţarea urmând a fi realizată prin punerea soluţiei dispoziţia părţilor prin grefa instanţei conform art. 396 alin. (2) Cod procedură civilă.
având nevoie de timp pentru a delibera, va amâna pronunţarea la data de 12 decembrie 2025, urmând ca pronunţarea să se realizeze prin mijlocirea grefei instanţei.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor nr. 5/26.08.2025 prin care s-a decis intrarea in protest a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Reghin dispune amânarea cauzei la data de 27 noiembrie 2025, interval orar 10:00-11:00. Pronunţată în şedinţa publică din 25 septembrie 2025.
Respinge apelul formulat de SC G. C. S.A., împotriva Sentinţei Civile nr. 947/2025 pronunţate în dosarul nr. 2234/289/2025 Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 05.05.2026.
admite cererea de amânare pentru angajarea unui avocat, acordă termen pentru data de 5 mai 2026, ora, 9,00
În baza art. 442 alin.1 din Cod Procedură Civilă, dispune, din oficiu, îndreptarea erorii materiale strecurate în practicaua Sentinţei nr. 947/2025 din data de 12.11.2025, pronunţată de Judecătoria Reghin în dosarul nr. 2234/289/2025, referitor la denumire hotărârii. Astfel, hotărârea pronunţată la data de 12.11.2025 în dosarul nr. 2234/289/2025 al Judecătoriei Reghin va avea denumirea de Sentinţa civilă nr. 947/2025 din data de 12.11.2025, în loc de Sentinţa penală nr. 947/2025 din data de 12.11.2025, cum greşit s-a menţionat. Celelalte dispozi?ii rămân neschimbate. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, calea de atac urmând a fi depusă la Judecătoria Reghin. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, data de 19 decembrie 2025.
Respinge plângerea contraven?ională formulată de petenta SC GLIGA COMPANIES S.A., în contradictoriu cu INSPECTORATUL TERITORIAL DE MUNCĂ MURE?, ca neîntemeiată. Men?ine procesul-verbal de constatare a contraven?iei seria MS nr. 0008872 din data de 08.05.2025, ca fiind legal ?i temeinic. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă, prin cerere scrisă, la Judecătoria Reghin. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 12 noiembrie 2025.
Amână pronunţarea la data de 12 noiembrie 2025, punerea soluţiei la dispoziţia părţilor urmând a avea loc prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, data de 28 octombrie 2025.
Admite cererea de amânare formulată de către petenta S.C. GLIGA COMPANIES S.A prin reprezentant, iar faţă de lipsa părţilor şi a Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Reghin nr. 5 din 26.08.2025, amână judecata cauzei la data de 28 octombrie 2025 – ora 09:00, cu citarea părţilor. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, data de 16 septembrie 2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.233.969 RON | 7.300 RON | 10.790.984 RON | 1.630.806 RON | 4.998.835 RON | 3.035.204 RON | 30 |
| 2024 | 5.832.135 RON | 20.295 RON | 9.706.036 RON | 3.413.914 RON | 4.826.894 RON | 3.027.904 RON | 33 |
| 2023 | 6.882.620 RON | 31.370 RON | 11.598.627 RON | 3.674.676 RON | 6.889.728 RON | 3.007.609 RON | 38 |
| 2022 | 7.966.774 RON | 5.215 RON | 11.947.745 RON | 3.318.007 RON | 7.822.693 RON | 2.976.238 RON | 39 |
| 2021 | 5.906.456 RON | 16.407 RON | 13.697.938 RON | 2.965.026 RON | 8.790.002 RON | 2.971.023 RON | 50 |
| 2020 | 5.478.319 RON | 23.463 RON | 12.503.310 RON | 2.999.313 RON | 9.848.678 RON | 2.954.617 RON | 55 |
| 2019 | 6.685.399 RON | 44.886 RON | 11.377.854 RON | 3.251.365 RON | 9.990.343 RON | 2.931.154 RON | 63 |
| 2018 | 7.397.258 RON | 87.511 RON | 9.747.664 RON | 3.483.729 RON | 8.760.145 RON | 2.886.268 RON | 65 |
| 2017 | 7.540.220 RON | 27.917 RON | 9.758.802 RON | 4.179.719 RON | 7.693.943 RON | 2.798.758 RON | 69 |
| 2016 | 6.753.121 RON | 27.342 RON | 8.475.783 RON | 3.725.546 RON | 7.081.728 RON | 2.770.841 RON | 72 |
| 2015 | 5.364.524 RON | 43.243 RON | 7.910.052 RON | 3.582.601 RON | 6.334.919 RON | 2.743.498 RON | 71 |
| 2014 | 5.191.564 RON | 17.345 RON | 7.400.193 RON | 3.620.587 RON | 5.829.665 RON | 2.700.256 RON | 59 |
| 2013 | 5.180.620 RON | 16.417 RON | 6.698.991 RON | 3.131.277 RON | 6.120.990 RON | 2.680.965 RON | — |
| 2012 | 5.606.343 RON | 55.731 RON | 5.943.434 RON | 3.206.046 RON | 5.480.268 RON | 2.665.553 RON | 60 |
| 2011 | 5.107.367 RON | 36.530 RON | 6.207.950 RON | 3.318.824 RON | 5.569.048 RON | 2.609.821 RON | 65 |
| 2010 | 5.560.291 RON | 44.953 RON | 5.685.093 RON | 3.255.508 RON | 4.942.783 RON | 2.423.385 RON | 67 |
| 2009 | 5.683.747 RON | 23.220 RON | 6.259.855 RON | 2.677.392 RON | 5.990.234 RON | 2.376.966 RON | 107 |
| 2008 | 6.367.100 RON | 9.704 RON | 6.001.533 RON | 1.991.898 RON | 6.306.935 RON | 2.353.747 RON | 116 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.233.969 RON | 5.832.135 RON | 6.882.620 RON | 7.966.774 RON | 5.906.456 RON | 5.478.319 RON | 6.685.399 RON | 7.397.258 RON | 7.540.220 RON | 6.753.121 RON | 5.364.524 RON | 5.191.564 RON | 5.180.620 RON | 5.606.343 RON | 5.107.367 RON | 5.560.291 RON | 5.683.747 RON | 6.367.100 RON |
| Venituri totale | 4.900.782 RON | 7.102.873 RON | 7.375.595 RON | 8.024.828 RON | 5.505.866 RON | 5.660.510 RON | 8.254.171 RON | 9.401.749 RON | 9.016.727 RON | 7.856.427 RON | 6.573.867 RON | 5.448.919 RON | 6.476.176 RON | 6.088.692 RON | 6.080.541 RON | 5.814.702 RON | 5.635.693 RON | 7.150.836 RON |
| Cheltuieli totale | 4.864.135 RON | 7.054.693 RON | 7.328.517 RON | 8.012.116 RON | 5.481.130 RON | 5.628.437 RON | 8.160.276 RON | 9.256.021 RON | 8.972.804 RON | 7.812.849 RON | 6.519.891 RON | 5.423.090 RON | 6.448.055 RON | 6.005.144 RON | 6.027.918 RON | 5.736.536 RON | 5.595.781 RON | 7.125.592 RON |
| Profit brut | 36.647 RON | 48.180 RON | 47.078 RON | 12.712 RON | 24.736 RON | 32.073 RON | 93.895 RON | 145.728 RON | 43.923 RON | 43.578 RON | 53.976 RON | 25.829 RON | 28.121 RON | 83.548 RON | 52.623 RON | 78.166 RON | 39.912 RON | 25.244 RON |
| Profit net | 7.300 RON | 20.295 RON | 31.370 RON | 5.215 RON | 16.407 RON | 23.463 RON | 44.886 RON | 87.511 RON | 27.917 RON | 27.342 RON | 43.243 RON | 17.345 RON | 16.417 RON | 55.731 RON | 36.530 RON | 44.953 RON | 23.220 RON | 9.704 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.630.806 RON | 3.413.914 RON | 3.674.676 RON | 3.318.007 RON | 2.965.026 RON | 2.999.313 RON | 3.251.365 RON | 3.483.729 RON | 4.179.719 RON | 3.725.546 RON | 3.582.601 RON | 3.620.587 RON | 3.131.277 RON | 3.206.046 RON | 3.318.824 RON | 3.255.508 RON | 2.677.392 RON | 1.991.898 RON |
| Active circulante | 4.998.835 RON | 4.826.894 RON | 6.889.728 RON | 7.822.693 RON | 8.790.002 RON | 9.848.678 RON | 9.990.343 RON | 8.760.145 RON | 7.693.943 RON | 7.081.728 RON | 6.334.919 RON | 5.829.665 RON | 6.120.990 RON | 5.480.268 RON | 5.569.048 RON | 4.942.783 RON | 5.990.234 RON | 6.306.935 RON |
| Stocuri | 2.401.947 RON | 2.089.418 RON | 2.554.827 RON | 3.630.898 RON | 5.870.067 RON | 6.176.935 RON | 6.572.548 RON | 5.359.273 RON | 4.742.106 RON | 3.858.624 RON | 3.524.347 RON | 3.213.090 RON | 2.836.866 RON | 1.920.179 RON | 1.944.129 RON | 1.481.199 RON | 2.341.016 RON | 2.740.079 RON |
| Creante | 2.454.339 RON | 2.514.802 RON | 4.117.180 RON | 4.046.080 RON | 2.729.679 RON | 3.340.748 RON | 3.019.072 RON | 3.174.554 RON | 2.760.807 RON | 3.015.694 RON | 2.597.925 RON | 2.540.725 RON | 2.922.937 RON | 3.184.590 RON | 3.413.144 RON | 3.016.992 RON | 2.981.189 RON | 3.448.319 RON |
| Casa si conturi la banci | 142.549 RON | 222.674 RON | 217.721 RON | 145.715 RON | 190.256 RON | 330.995 RON | 398.723 RON | 226.318 RON | 191.030 RON | 207.410 RON | 212.647 RON | 75.850 RON | 361.187 RON | 375.499 RON | 211.775 RON | 444.592 RON | 668.029 RON | 118.537 RON |
| Cheltuieli in avans | 7.678.121 RON | 4.973.413 RON | 4.522.113 RON | 3.863.564 RON | 4.994.214 RON | 2.793.830 RON | 1.203.463 RON | 470.339 RON | 764.918 RON | 519.631 RON | 816.311 RON | 730.478 RON | 207.970 RON | 2.954 RON | 46.346 RON | 26.634 RON | 85.642 RON | 172.894 RON |
| Datorii totale | 10.790.984 RON | 9.706.036 RON | 11.598.627 RON | 11.947.745 RON | 13.697.938 RON | 12.503.310 RON | 11.377.854 RON | 9.747.664 RON | 9.758.802 RON | 8.475.783 RON | 7.910.052 RON | 7.400.193 RON | 6.698.991 RON | 5.943.434 RON | 6.207.950 RON | 5.685.093 RON | 6.259.855 RON | 6.001.533 RON |
| Venituri in avans | 481.574 RON | 480.281 RON | 480.281 RON | 80.281 RON | 80.281 RON | 183.894 RON | 136.163 RON | 80.281 RON | 81.020 RON | 80.281 RON | 80.281 RON | 80.281 RON | 80.281 RON | 80.281 RON | 116.447 RON | 116.447 RON | 116.447 RON | 116.447 RON |
| Capitaluri proprii | 3.035.204 RON | 3.027.904 RON | 3.007.609 RON | 2.976.238 RON | 2.971.023 RON | 2.954.617 RON | 2.931.154 RON | 2.886.268 RON | 2.798.758 RON | 2.770.841 RON | 2.743.498 RON | 2.700.256 RON | 2.680.965 RON | 2.665.553 RON | 2.609.821 RON | 2.423.385 RON | 2.376.966 RON | 2.353.747 RON |
| Capital subscris varsat | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON | 1.280.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 30 | 33 | 38 | 39 | 50 | 55 | 63 | 65 | 69 | 72 | 71 | 59 | — | 60 | 65 | 67 | 107 | 116 |
54 de contracte atribuite, in valoare de 335.833 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 293.075 lei.
Achizitii directe
50 de contracte
293.025 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
42.808 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 13:08).