ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | — |
Respinge apelul, ca nefondat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei în data de 24.03.2025.
Amână pronunţarea la data de 24.03.2025, pentru a da posibilitatea părţilor să depună concluzii scrise. Pronunţată în prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei azi, 07.03.2025.
Amână pronunţarea la data de 07.03.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei azi, 20.02.2025.
Respinge cererea, ca neîntemeiată. Cu drept de apel, care se depune la Judecătoria Ploieşti, în termen de 30 de zile de la comunicare. Pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 10.01.2024.
Amână pronunţarea la data de 10.01.2024. Pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 29.12.2023.
Amână pronunţarea la data de 29.12.2023. Pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 14.12.2023.
Amână pronunţarea la data de 14.12.2023. Pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 29.11.2023.
Amână pronunţarea la data de 29.11.2023. Pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 14.11.2023.
Amână pronunţarea la data de 14.11.2023. Pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 30.10.2023.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Ploieşti din data de 20.06.2023, potrivit căreia s-a hotărât a se judeca doar cauzele ce au caracter urgent începând cu data de 21.06.2023 şi având în vedere că prezenta cauză nu se află pe lista cauzelor urgente enumerate, instanţa va amâna judecarea cauzei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 143.432 RON | 42.344 RON | 257.261 RON | 214.548 RON | 134.942 RON | 92.229 RON | 1 |
| 2024 | 140.306 RON | -2.528 RON | 319.894 RON | 236.299 RON | 127.084 RON | 49.885 RON | 1 |
| 2023 | 116.502 RON | -67.341 RON | 365.895 RON | 311.220 RON | 107.088 RON | 52.413 RON | 2 |
| 2022 | 121.890 RON | -59.965 RON | 433.705 RON | 386.141 RON | 167.318 RON | 119.754 RON | 2 |
| 2021 | 248.649 RON | 61.390 RON | 267.861 RON | 460.792 RON | 186.788 RON | 379.719 RON | 3 |
| 2020 | 220.799 RON | 91.589 RON | 142.588 RON | 270.374 RON | 190.543 RON | 318.329 RON | 2 |
| 2019 | 298.402 RON | 118.361 RON | 168.783 RON | 283.011 RON | 203.815 RON | 318.317 RON | 2 |
| 2018 | 183.516 RON | 27.415 RON | 152.065 RON | 322.413 RON | 97.754 RON | 268.376 RON | 3 |
| 2017 | 158.597 RON | 13.748 RON | 163.438 RON | 364.597 RON | 58.362 RON | 262.013 RON | 2 |
| 2016 | 202.669 RON | 39.088 RON | 180.018 RON | 407.569 RON | 83.871 RON | 311.422 RON | 5 |
| 2015 | 201.542 RON | -3.425 RON | 229.405 RON | 455.934 RON | 44.639 RON | 272.333 RON | 6 |
| 2014 | 208.938 RON | 23.975 RON | 281.410 RON | 502.072 RON | 53.791 RON | 275.759 RON | 6 |
| 2013 | 130.304 RON | -12.976 RON | 262.840 RON | 364.576 RON | 133.628 RON | 237.956 RON | 6 |
| 2012 | 187.223 RON | 8.979 RON | 269.098 RON | 366.875 RON | 115.894 RON | 215.722 RON | 7 |
| 2011 | 306.417 RON | 81.762 RON | 668.206 RON | 410.582 RON | 463.391 RON | 206.742 RON | 8 |
| 2010 | 198.856 RON | 18.540 RON | 748.542 RON | 460.167 RON | 407.275 RON | 124.981 RON | 8 |
| 2009 | 289.302 RON | 86.975 RON | 875.694 RON | 509.727 RON | 464.385 RON | 107.346 RON | 8 |
| 2008 | 359.000 RON | 122.472 RON | 743.513 RON | 390.578 RON | 495.777 RON | 142.842 RON | 6 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 143.432 RON | 140.306 RON | 116.502 RON | 121.890 RON | 248.649 RON | 220.799 RON | 298.402 RON | 183.516 RON | 158.597 RON | 202.669 RON | 201.542 RON | 208.938 RON | 130.304 RON | 187.223 RON | 306.417 RON | 198.856 RON | 289.302 RON | 359.000 RON |
| Venituri totale | 150.188 RON | 140.472 RON | 116.515 RON | 121.945 RON | 294.397 RON | 220.965 RON | 299.240 RON | 183.519 RON | 158.606 RON | 203.356 RON | 204.255 RON | 226.766 RON | 131.414 RON | 481.976 RON | 310.994 RON | 200.790 RON | 301.770 RON | 367.600 RON |
| Cheltuieli totale | 97.164 RON | 134.879 RON | 182.715 RON | 180.715 RON | 230.310 RON | 127.349 RON | 177.893 RON | 154.269 RON | 138.576 RON | 151.642 RON | 203.297 RON | 189.825 RON | 143.494 RON | 469.693 RON | 213.227 RON | 173.800 RON | 196.999 RON | 221.778 RON |
| Profit brut | 53.024 RON | 5.593 RON | 0 RON | 0 RON | 64.087 RON | 93.616 RON | 121.347 RON | 29.250 RON | 20.030 RON | 51.714 RON | 958 RON | 36.941 RON | 0 RON | 12.283 RON | 97.767 RON | 26.990 RON | 104.771 RON | 145.822 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 66.200 RON | 58.770 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 12.080 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 42.344 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 61.390 RON | 91.589 RON | 118.361 RON | 27.415 RON | 13.748 RON | 39.088 RON | 0 RON | 23.975 RON | 0 RON | 8.979 RON | 81.762 RON | 18.540 RON | 86.975 RON | 122.472 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 2.528 RON | 67.341 RON | 59.965 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.425 RON | 0 RON | 12.976 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 214.548 RON | 236.299 RON | 311.220 RON | 386.141 RON | 460.792 RON | 270.374 RON | 283.011 RON | 322.413 RON | 364.597 RON | 407.569 RON | 455.934 RON | 502.072 RON | 364.576 RON | 366.875 RON | 410.582 RON | 460.167 RON | 509.727 RON | 390.578 RON |
| Active circulante | 134.942 RON | 127.084 RON | 107.088 RON | 167.318 RON | 186.788 RON | 190.543 RON | 203.815 RON | 97.754 RON | 58.362 RON | 83.871 RON | 44.639 RON | 53.791 RON | 133.628 RON | 115.894 RON | 463.391 RON | 407.275 RON | 464.385 RON | 495.777 RON |
| Stocuri | 597 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.790 RON | — | — | — |
| Creante | 37.476 RON | 25.899 RON | 6.292 RON | 9.008 RON | 15.472 RON | 88.176 RON | 43.004 RON | 29.236 RON | 23.541 RON | 19.577 RON | 14.264 RON | 21.207 RON | 71.190 RON | 75.205 RON | 371.772 RON | 364.999 RON | 391.413 RON | 374.407 RON |
| Casa si conturi la banci | 56.413 RON | 60.729 RON | 60.340 RON | 117.854 RON | 130.860 RON | 102.367 RON | 160.811 RON | 68.518 RON | 34.821 RON | 64.294 RON | 30.375 RON | 32.584 RON | 62.438 RON | 40.689 RON | 87.829 RON | 42.276 RON | 72.972 RON | 121.370 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 6.396 RON | — | — | — | — | 274 RON | 274 RON | 2.492 RON | — | 1.165 RON | 1.306 RON | 2.592 RON | 2.051 RON | 975 RON | 6.081 RON | 8.928 RON | — |
| Datorii totale | 257.261 RON | 319.894 RON | 365.895 RON | 433.705 RON | 267.861 RON | 142.588 RON | 168.783 RON | 152.065 RON | 163.438 RON | 180.018 RON | 229.405 RON | 281.410 RON | 262.840 RON | 269.098 RON | 668.206 RON | 748.542 RON | 875.694 RON | 743.513 RON |
| Capitaluri proprii | 92.229 RON | 49.885 RON | 52.413 RON | 119.754 RON | 379.719 RON | 318.329 RON | 318.317 RON | 268.376 RON | 262.013 RON | 311.422 RON | 272.333 RON | 275.759 RON | 237.956 RON | 215.722 RON | 206.742 RON | 124.981 RON | 107.346 RON | 142.842 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 5 | 6 | 6 | 6 | 7 | 8 | 8 | 8 | 6 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
54 de contracte atribuite, in valoare de 477.660 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 340.956 lei.
Achizitii directe
46 de contracte
340.910 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
136.750 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 20:23).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
LAJEDO SRLCUI 4458290 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.