ONRC · 22.08.2026
ANAF · 01.09.2026
ANAF · 01.09.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vila 2 și 3
Vila Bulevard
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Ia act de renun?area la judecata cererii de chemare în judecată. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Sinaia. Pronun?ată în data de 13.01.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instan?ei.
Respinge cererea, ca neîntemeiată. Respinge cererea creditoarei de obligare a ter?ului poprit la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sinaia. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 26.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 26.03.2026.
În temeiul art. 400 din Cod proc.civ., repune pe rol cauza, în vederea emiterii unei adrese către UAT Ora? Sinaia cu men?iunea ca, în termen de 10 zile de la primirea comunicării, să depună o copie a contractului de concesiune nr. 22811/30.11.2006, încheiat cu Perla Bucegi SRL, ?i să precizeze dacă, începând cu data de 07.07.2025, au fost plătite/ajunse la scaden?ă obliga?iile de plată a redeven?ei aferente acestui contract de concesiune. Să precizeze, totodată, dacă există alte obliga?ii de plată a chiriilor/redeven?elor datorate de către Perla Bucegi SRL către Consiliul Local Sinaia, după data de 07.07.2025. Stabile?te termen de judecată la data de 12.03.2026, ora 10, ?edin?ă publică, cu citarea păr?ilor. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 12.02.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26.898.456 RON | 4.508.805 RON | 5.078.396 RON | 15.767.892 RON | 16.552.111 RON | 27.042.959 RON | 118 |
| 2024 | 27.021.698 RON | 5.047.872 RON | 1.699.008 RON | 16.041.427 RON | 23.392.883 RON | 37.534.154 RON | 119 |
| 2023 | 23.778.750 RON | 3.840.792 RON | 2.269.440 RON | 15.505.837 RON | 19.546.953 RON | 32.603.282 RON | 105 |
| 2022 | 17.478.749 RON | 5.317.402 RON | 1.590.219 RON | 16.868.749 RON | 15.857.895 RON | 31.019.272 RON | 88 |
| 2021 | 15.110.921 RON | 3.888.736 RON | 1.370.449 RON | 10.249.439 RON | 17.281.521 RON | 25.747.869 RON | 82 |
| 2020 | 9.981.477 RON | 550.760 RON | 629.500 RON | 10.274.751 RON | 12.220.502 RON | 21.742.133 RON | 84 |
| 2019 | 15.233.090 RON | 2.919.613 RON | 939.059 RON | 10.351.364 RON | 15.074.303 RON | 24.349.373 RON | 103 |
| 2018 | 12.920.353 RON | 2.844.513 RON | 1.819.924 RON | 9.393.532 RON | 13.994.081 RON | 21.429.760 RON | 88 |
| 2017 | 10.889.799 RON | 1.682.566 RON | 781.023 RON | 9.514.595 RON | 9.962.049 RON | 18.585.247 RON | 84 |
| 2016 | 9.820.231 RON | 2.534.922 RON | 1.703.304 RON | 10.218.882 RON | 7.662.824 RON | 16.051.628 RON | 73 |
| 2015 | 8.506.489 RON | 2.090.707 RON | 1.824.490 RON | 10.090.860 RON | 5.820.498 RON | 14.016.706 RON | 62 |
| 2014 | 6.314.999 RON | 1.140.297 RON | 2.487.039 RON | 11.416.205 RON | 4.181.022 RON | 13.017.888 RON | 63 |
| 2013 | 6.728.034 RON | 1.014.905 RON | 2.505.991 RON | 11.719.670 RON | 2.737.972 RON | 11.877.593 RON | 73 |
| 2012 | 7.246.067 RON | 659.716 RON | 2.271.509 RON | 11.918.519 RON | 1.221.396 RON | 10.862.685 RON | 76 |
| 2011 | 5.912.744 RON | 348.867 RON | 1.874.626 RON | 11.887.633 RON | 616.566 RON | 10.538.002 RON | 72 |
| 2010 | 4.259.259 RON | 290.464 RON | 2.489.155 RON | 12.133.386 RON | 710.999 RON | 10.189.140 RON | 73 |
| 2009 | 4.824.708 RON | 474.048 RON | 729.293 RON | 9.973.723 RON | 545.505 RON | 9.898.676 RON | 58 |
| 2008 | 6.402.821 RON | 2.263.671 RON | 304.115 RON | 8.958.915 RON | 376.963 RON | 8.946.974 RON | 71 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26.898.456 RON | 27.021.698 RON | 23.778.750 RON | 17.478.749 RON | 15.110.921 RON | 9.981.477 RON | 15.233.090 RON | 12.920.353 RON | 10.889.799 RON | 9.820.231 RON | 8.506.489 RON | 6.314.999 RON | 6.728.034 RON | 7.246.067 RON | 5.912.744 RON | 4.259.259 RON | 4.824.708 RON | 6.402.821 RON |
| Venituri totale | 28.458.336 RON | 28.268.280 RON | 24.768.542 RON | 19.074.720 RON | 15.886.929 RON | 10.609.601 RON | 15.552.013 RON | 13.250.468 RON | 11.417.251 RON | 9.977.311 RON | 8.606.054 RON | 6.408.001 RON | 6.845.563 RON | 7.370.559 RON | 5.980.524 RON | 4.567.767 RON | 4.883.808 RON | 11.800.203 RON |
| Cheltuieli totale | 23.117.275 RON | 22.299.208 RON | 20.684.213 RON | 13.479.481 RON | 11.779.505 RON | 9.866.685 RON | 12.327.254 RON | 10.070.107 RON | 9.495.012 RON | 6.943.822 RON | 6.124.548 RON | 5.060.168 RON | 5.643.231 RON | 6.569.029 RON | 5.564.742 RON | 4.218.797 RON | 4.329.353 RON | 9.114.385 RON |
| Profit brut | 5.341.061 RON | 5.969.072 RON | 4.084.329 RON | 5.595.239 RON | 4.107.424 RON | 742.916 RON | 3.224.759 RON | 3.180.361 RON | 1.922.239 RON | 3.033.489 RON | 2.481.506 RON | 1.347.833 RON | 1.202.332 RON | 801.530 RON | 415.782 RON | 348.970 RON | 554.455 RON | 2.685.818 RON |
| Profit net | 4.508.805 RON | 5.047.872 RON | 3.840.792 RON | 5.317.402 RON | 3.888.736 RON | 550.760 RON | 2.919.613 RON | 2.844.513 RON | 1.682.566 RON | 2.534.922 RON | 2.090.707 RON | 1.140.297 RON | 1.014.905 RON | 659.716 RON | 348.867 RON | 290.464 RON | 474.048 RON | 2.263.671 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 15.767.892 RON | 16.041.427 RON | 15.505.837 RON | 16.868.749 RON | 10.249.439 RON | 10.274.751 RON | 10.351.364 RON | 9.393.532 RON | 9.514.595 RON | 10.218.882 RON | 10.090.860 RON | 11.416.205 RON | 11.719.670 RON | 11.918.519 RON | 11.887.633 RON | 12.133.386 RON | 9.973.723 RON | 8.958.915 RON |
| Active circulante | 16.552.111 RON | 23.392.883 RON | 19.546.953 RON | 15.857.895 RON | 17.281.521 RON | 12.220.502 RON | 15.074.303 RON | 13.994.081 RON | 9.962.049 RON | 7.662.824 RON | 5.820.498 RON | 4.181.022 RON | 2.737.972 RON | 1.221.396 RON | 616.566 RON | 710.999 RON | 545.505 RON | 376.963 RON |
| Stocuri | 860.447 RON | 885.795 RON | 1.064.598 RON | 429.242 RON | 701.683 RON | 211.105 RON | 265.451 RON | 254.753 RON | 160.463 RON | 151.689 RON | 132.205 RON | 112.794 RON | 230.970 RON | 155.628 RON | 107.594 RON | 386.595 RON | 169.079 RON | 203.543 RON |
| Creante | 10.876.944 RON | 10.840.915 RON | 9.387.387 RON | 9.581.629 RON | 8.640.106 RON | 8.690.568 RON | 8.635.265 RON | 8.159.773 RON | 7.765.329 RON | 6.562.947 RON | 5.341.429 RON | 3.983.038 RON | 2.437.523 RON | 996.003 RON | 72.843 RON | 285.149 RON | 105.451 RON | 85.600 RON |
| Casa si conturi la banci | 4.814.720 RON | 11.666.173 RON | 9.094.968 RON | 5.847.024 RON | 7.939.732 RON | 3.318.829 RON | 6.173.587 RON | 5.579.555 RON | 2.036.257 RON | 948.188 RON | 346.864 RON | 85.190 RON | 69.479 RON | 69.765 RON | 436.129 RON | 39.255 RON | 270.975 RON | 87.820 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | 0 RON | 6.884 RON | 16.884 RON | 2.592 RON | 1.911 RON | 65.566 RON | — | — | — | — | 21.002 RON | 184.796 RON | 15.507 RON |
| Datorii totale | 5.078.396 RON | 1.699.008 RON | 2.269.440 RON | 1.590.219 RON | 1.370.449 RON | 629.500 RON | 939.059 RON | 1.819.924 RON | 781.023 RON | 1.703.304 RON | 1.824.490 RON | 2.487.039 RON | 2.505.991 RON | 2.271.509 RON | 1.874.626 RON | 2.489.155 RON | 729.293 RON | 304.115 RON |
| Venituri in avans | 198.648 RON | 201.148 RON | 180.068 RON | 117.153 RON | 412.642 RON | 123.620 RON | 144.119 RON | 154.813 RON | 112.966 RON | 128.685 RON | 135.728 RON | 92.300 RON | 74.058 RON | 5.721 RON | 91.571 RON | 187.092 RON | 76.055 RON | 100.296 RON |
| Capitaluri proprii | 27.042.959 RON | 37.534.154 RON | 32.603.282 RON | 31.019.272 RON | 25.747.869 RON | 21.742.133 RON | 24.349.373 RON | 21.429.760 RON | 18.585.247 RON | 16.051.628 RON | 14.016.706 RON | 13.017.888 RON | 11.877.593 RON | 10.862.685 RON | 10.538.002 RON | 10.189.140 RON | 9.898.676 RON | 8.946.974 RON |
| Capital subscris varsat | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON | 375.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 118 | 119 | 105 | 88 | 82 | 84 | 103 | 88 | 84 | 73 | 62 | 63 | 73 | 76 | 72 | 73 | 58 | 71 |
9 contracte atribuite, in valoare de 12.081 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
9 contracte
12.081 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 12:33).