ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
str. Czigler Antoniu nr. 8, hala nr. 20
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 33,4% |
| persoanăadministrator | 16,65% |
| persoană | 33,3% |
| persoană | 16,65% |
| 4 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de creditoarea S.C LICCO PROMPT 2000 S.R.L., în contradictoriu cu debitoarea S.C. SALUT SIBIU S.R.L. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei suma de 21.937,03 lei reprezentând diferenţa neachitată din contravaloarea facturii fiscale seria AR nr. 16172/23.06.2023, la care se adaugă dobânda legală penalizatoare pentru raporturile dintre profesionişti calculată de la data scadenţei facturii (23.06.2023) şi până la data plăţii integrale a debutului restant şi contravaloarea în lei a sumei de 40 Euro, reprezentând daune-interese suplimentare minimale, conform art.10 alin.1 din Legea nr.72/2013, privind măsurile pentru combaterea întârzierii în executarea obligaţiilor de plată a unor sume de bani rezultând din contracte încheiate între profesionişti aceştia şi între autorităţile contractante, în termen de 30 zile de la comunicare. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 2200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de a formula debitoarea cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Arad. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în şedinţa publică din 25.03.2024.
Respinge cererea în anulare formulată de debitoarea SC Expotextil SRL împotriva ordonan?ei civile nr. 3272/2023 din dosarul 8878/55/2023 al Judecătoriei Arad. Obligă debitoarea la plata către creditoarea SC Licco Prompt 2000 SRL la plata sumei de 1000 lei cheltuieli de judecată. Definitivă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 15.04.2024.
Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamata LICCO PROMPT 2000 SRL, în contradictoriu cu pârâta FEZER INDUSTRIAL SRL, ca rămasă fără obiect. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 3497 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu apel în 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Arad. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 29.04.2024.
Amână pronuntarea pentru data de 29.04.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 56.295.691 RON | 3.586.321 RON | 13.903.314 RON | 13.943.292 RON | 29.325.633 RON | 26.594.141 RON | 54 |
| 2024 | 59.167.231 RON | 5.795.424 RON | 13.912.170 RON | 14.995.185 RON | 30.710.547 RON | 28.052.265 RON | 49 |
| 2023 | 63.311.863 RON | 7.833.876 RON | 29.558.883 RON | 16.300.169 RON | 41.626.345 RON | 24.168.042 RON | 44 |
| 2022 | 57.672.256 RON | 8.594.722 RON | 32.766.252 RON | 17.675.294 RON | 41.852.223 RON | 16.334.166 RON | 42 |
| 2021 | 41.303.080 RON | 5.720.843 RON | 25.574.774 RON | 13.726.277 RON | 31.007.881 RON | 10.581.550 RON | 31 |
| 2020 | 38.176.477 RON | 5.183.731 RON | 12.827.731 RON | 2.988.473 RON | 19.377.845 RON | 6.999.055 RON | 29 |
| 2019 | 32.210.485 RON | 4.791.430 RON | 8.197.730 RON | 3.142.375 RON | 17.759.656 RON | 6.867.955 RON | 31 |
| 2018 | 36.681.246 RON | 5.571.339 RON | 7.940.788 RON | 3.823.341 RON | 16.096.436 RON | 9.099.683 RON | 36 |
| 2017 | 38.215.584 RON | 5.300.401 RON | 3.641.088 RON | 4.454.999 RON | 13.925.559 RON | 9.623.080 RON | 40 |
| 2016 | 39.566.217 RON | 6.770.243 RON | 10.997.169 RON | 4.592.372 RON | 15.170.634 RON | 7.720.153 RON | 33 |
| 2015 | 35.002.917 RON | 4.407.931 RON | 4.049.357 RON | 5.128.959 RON | 8.777.174 RON | 8.680.511 RON | 30 |
| 2014 | 33.670.228 RON | 5.406.134 RON | 2.504.544 RON | 6.424.838 RON | 8.738.051 RON | 11.289.384 RON | 28 |
| 2013 | 33.496.478 RON | 6.660.681 RON | 2.835.280 RON | 7.618.848 RON | 9.018.228 RON | 12.292.890 RON | 31 |
| 2012 | 24.161.620 RON | 4.675.931 RON | 3.651.304 RON | 7.321.845 RON | 8.634.777 RON | 11.652.378 RON | 33 |
| 2011 | 32.230.379 RON | 5.656.556 RON | 3.366.315 RON | 6.141.573 RON | 10.181.270 RON | 12.262.021 RON | 35 |
| 2010 | 29.001.036 RON | 4.957.758 RON | 3.690.633 RON | 5.516.595 RON | 7.999.452 RON | 9.615.501 RON | 18 |
| 2009 | 29.073.550 RON | 4.014.351 RON | 6.959.483 RON | 5.696.666 RON | 6.033.850 RON | 4.802.529 RON | 14 |
| 2008 | 31.362.069 RON | 4.134.029 RON | 5.532.470 RON | 6.680.003 RON | 2.954.375 RON | 4.136.435 RON | 14 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 56.295.691 RON | 59.167.231 RON | 63.311.863 RON | 57.672.256 RON | 41.303.080 RON | 38.176.477 RON | 32.210.485 RON | 36.681.246 RON | 38.215.584 RON | 39.566.217 RON | 35.002.917 RON | 33.670.228 RON | 33.496.478 RON | 24.161.620 RON | 32.230.379 RON | 29.001.036 RON | 29.073.550 RON | 31.362.069 RON |
| Venituri totale | 58.128.013 RON | 58.543.192 RON | 62.773.497 RON | 58.703.779 RON | 43.029.630 RON | 38.459.581 RON | 32.237.022 RON | 39.389.024 RON | 39.481.690 RON | 40.604.545 RON | 36.229.362 RON | 34.536.319 RON | 34.447.305 RON | 25.392.164 RON | 33.368.474 RON | 30.282.296 RON | 29.565.327 RON | 32.175.014 RON |
| Cheltuieli totale | 53.986.419 RON | 51.935.301 RON | 53.834.196 RON | 49.376.186 RON | 36.920.689 RON | 32.542.145 RON | 26.671.578 RON | 32.872.509 RON | 33.363.400 RON | 32.724.256 RON | 31.062.658 RON | 28.089.351 RON | 26.589.421 RON | 19.882.876 RON | 26.688.211 RON | 24.445.710 RON | 24.843.238 RON | 27.337.683 RON |
| Profit brut | 4.141.594 RON | 6.607.891 RON | 8.939.301 RON | 9.327.593 RON | 6.108.941 RON | 5.917.436 RON | 5.565.444 RON | 6.516.515 RON | 6.118.290 RON | 7.880.289 RON | 5.166.704 RON | 6.446.968 RON | 7.857.884 RON | 5.509.288 RON | 6.680.263 RON | 5.836.586 RON | 4.722.089 RON | 4.837.331 RON |
| Profit net | 3.586.321 RON | 5.795.424 RON | 7.833.876 RON | 8.594.722 RON | 5.720.843 RON | 5.183.731 RON | 4.791.430 RON | 5.571.339 RON | 5.300.401 RON | 6.770.243 RON | 4.407.931 RON | 5.406.134 RON | 6.660.681 RON | 4.675.931 RON | 5.656.556 RON | 4.957.758 RON | 4.014.351 RON | 4.134.029 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 13.943.292 RON | 14.995.185 RON | 16.300.169 RON | 17.675.294 RON | 13.726.277 RON | 2.988.473 RON | 3.142.375 RON | 3.823.341 RON | 4.454.999 RON | 4.592.372 RON | 5.128.959 RON | 6.424.838 RON | 7.618.848 RON | 7.321.845 RON | 6.141.573 RON | 5.516.595 RON | 5.696.666 RON | 6.680.003 RON |
| Active circulante | 29.325.633 RON | 30.710.547 RON | 41.626.345 RON | 41.852.223 RON | 31.007.881 RON | 19.377.845 RON | 17.759.656 RON | 16.096.436 RON | 13.925.559 RON | 15.170.634 RON | 8.777.174 RON | 8.738.051 RON | 9.018.228 RON | 8.634.777 RON | 10.181.270 RON | 7.999.452 RON | 6.033.850 RON | 2.954.375 RON |
| Stocuri | 17.469.884 RON | 15.253.831 RON | 16.366.990 RON | 16.878.943 RON | 10.315.657 RON | 6.290.052 RON | 5.744.051 RON | 7.812.371 RON | 4.692.642 RON | 2.335.733 RON | 4.561.315 RON | 1.879.103 RON | 2.390.937 RON | 1.204.107 RON | 651.935 RON | 471.479 RON | 2.170.991 RON | 274.412 RON |
| Creante | 11.819.013 RON | 11.944.056 RON | 14.638.951 RON | 18.377.093 RON | 13.805.305 RON | 5.821.209 RON | 7.308.838 RON | 5.533.795 RON | 8.186.943 RON | 7.719.408 RON | 3.627.100 RON | 2.086.054 RON | 2.588.710 RON | 1.836.904 RON | 4.679.080 RON | 2.169.016 RON | 340.406 RON | 287.543 RON |
| Casa si conturi la banci | 36.736 RON | 3.512.660 RON | 1.613.182 RON | 6.596.187 RON | 6.886.919 RON | 7.266.584 RON | 4.706.767 RON | 2.750.270 RON | 1.045.974 RON | 5.115.493 RON | 588.759 RON | 3.020.250 RON | 191.381 RON | 96.654 RON | 1.425.611 RON | 303.562 RON | 78.996 RON | 65.765 RON |
| Cheltuieli in avans | 63.861 RON | 51.303 RON | 38.281 RON | 32.350 RON | 25.796 RON | 20.148 RON | 16.805 RON | 18.153 RON | 16.881 RON | 21.275 RON | 54.074 RON | 22.561 RON | 16.139 RON | 23.226 RON | 18.072 RON | 43.671 RON | 31.496 RON | 34.527 RON |
| Datorii totale | 13.903.314 RON | 13.912.170 RON | 29.558.883 RON | 32.766.252 RON | 25.574.774 RON | 12.827.731 RON | 8.197.730 RON | 7.940.788 RON | 3.641.088 RON | 10.997.169 RON | 4.049.357 RON | 2.504.544 RON | 2.835.280 RON | 3.651.304 RON | 3.366.315 RON | 3.690.633 RON | 6.959.483 RON | 5.532.470 RON |
| Venituri in avans | 2.835.331 RON | 3.792.600 RON | 4.237.870 RON | 10.459.449 RON | 8.603.630 RON | 2.559.680 RON | 5.853.151 RON | 2.897.459 RON | 5.133.271 RON | 1.066.959 RON | 1.230.339 RON | 1.391.522 RON | 1.525.045 RON | 676.166 RON | 712.579 RON | 253.584 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | 26.594.141 RON | 28.052.265 RON | 24.168.042 RON | 16.334.166 RON | 10.581.550 RON | 6.999.055 RON | 6.867.955 RON | 9.099.683 RON | 9.623.080 RON | 7.720.153 RON | 8.680.511 RON | 11.289.384 RON | 12.292.890 RON | 11.652.378 RON | 12.262.021 RON | 9.615.501 RON | 4.802.529 RON | 4.136.435 RON |
| Capital subscris varsat | 1.980 RON | 1.980 RON | 1.980 RON | 1.980 RON | 1.980 RON | 1.980 RON | 1.980 RON | 1.980 RON | 1.980 RON | 1.980 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 54 | 49 | 44 | 42 | 31 | 29 | 31 | 36 | 40 | 33 | 30 | 28 | 31 | 33 | 35 | 18 | 14 | 14 |
58 de contracte atribuite, in valoare de 1.381.525 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.064.625 lei.
Achizitii directe
50 de contracte
1.064.575 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
316.950 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 00:47).