RAMI ELECTRIC SRL
- J40/1431/2001BUCURESTIdin 13.02.2001
- J2004000070232ILFOVdin 23.01.2004in vigoare
ONRC
ONRC
ANAF · anul 2025
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.574.967 RON | 33.822 RON | 190.243 RON | 10.157 RON | 232.961 RON | 52.875 RON | 6 |
| 2023 | 2.523.061 RON | 374.225 RON | 458.005 RON | 18.491 RON | 746.004 RON | 306.490 RON | 4 |
| 2022 | 1.376.492 RON | 165.548 RON | 337.598 RON | 4.548 RON | 265.315 RON | -67.735 RON | 6 |
| 2021 | 787.888 RON | 40.299 RON | 440.084 RON | — | 206.801 RON | -233.283 RON | 6 |
| 2020 | 737.006 RON | -59.660 RON | 421.919 RON | 0 RON | 148.337 RON | -273.582 RON | 7 |
| 2019 | 1.003.069 RON | 29.625 RON | 403.148 RON | 1.054 RON | 188.171 RON | -213.923 RON | 8 |
| 2018 | 1.048.453 RON | 147.713 RON | 641.396 RON | 2.861 RON | 394.988 RON | -243.547 RON | 10 |
| 2017 | 603.604 RON | -29.899 RON | 500.150 RON | -7.962 RON | 116.852 RON | -391.260 RON | 8 |
| 2016 | 459.516 RON | -124.698 RON | 508.811 RON | -6.702 RON | 154.152 RON | -361.361 RON | — |
| 2015 | 461.088 RON | -136.994 RON | 405.502 RON | 17.453 RON | 151.385 RON | -236.664 RON | 8 |
| 2014 | 760.128 RON | -112.165 RON | 276.299 RON | 35.698 RON | 140.931 RON | -99.670 RON | 12 |
| 2013 | 1.169.048 RON | -108.291 RON | 217.663 RON | 47.473 RON | 182.685 RON | 12.495 RON | 16 |
| 2012 | 891.644 RON | -214.445 RON | 209.948 RON | 32.112 RON | 298.622 RON | 120.786 RON | 16 |
| 2011 | 1.458.081 RON | -264.172 RON | 355.370 RON | 7.830 RON | 809.099 RON | 455.230 RON | 19 |
| 2010 | 9.215.477 RON | 3.233.508 RON | 305.900 RON | 945.991 RON | 2.658.307 RON | 3.293.252 RON | 24 |
| 2009 | 3.701.167 RON | 363.845 RON | 1.074.125 RON | 342.212 RON | 1.816.021 RON | 477.912 RON | 31 |
| 2008 | 1.031.430 RON | 164.349 RON | 361.478 RON | 182.312 RON | 514.850 RON | 453.593 RON | 12 |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.574.967 RON | 2.523.061 RON | 1.376.492 RON | 787.888 RON | 737.006 RON | 1.003.069 RON | 1.048.453 RON | 603.604 RON | 459.516 RON | 461.088 RON | 760.128 RON | 1.169.048 RON | 891.644 RON | 1.458.081 RON | 9.215.477 RON | 3.701.167 RON | 1.031.430 RON |
| Venituri totale | 1.576.601 RON | 2.525.993 RON | 1.377.873 RON | 788.006 RON | 753.899 RON | 1.005.000 RON | 1.053.674 RON | 604.024 RON | 459.516 RON | 461.088 RON | 775.708 RON | 1.181.441 RON | 902.255 RON | 1.543.252 RON | 9.327.841 RON | 3.769.506 RON | 1.043.802 RON |
| Cheltuieli totale | 1.537.455 RON | 2.131.958 RON | 1.200.847 RON | 741.340 RON | 807.623 RON | 965.304 RON | 895.424 RON | 628.585 RON | 584.214 RON | 598.082 RON | 887.873 RON | 1.289.732 RON | 1.116.700 RON | 1.807.424 RON | 5.497.638 RON | 3.336.109 RON | 848.117 RON |
| Profit brut | 39.146 RON | 394.035 RON | 177.026 RON | 46.666 RON | 0 RON | 39.696 RON | 158.250 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.830.203 RON | 433.397 RON | 195.685 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 53.724 RON | 0 RON | 0 RON | 24.561 RON | 124.698 RON | 136.994 RON | 112.165 RON | 108.291 RON | 214.445 RON | 264.172 RON | — | — | — |
| Profit net | 33.822 RON | 374.225 RON | 165.548 RON | 40.299 RON | 0 RON | 29.625 RON | 147.713 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.233.508 RON | 363.845 RON | 164.349 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 59.660 RON | 0 RON | 0 RON | 29.899 RON | 124.698 RON | 136.994 RON | 112.165 RON | 108.291 RON | 214.445 RON | 264.172 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 10.157 RON | 18.491 RON | 4.548 RON | — | 0 RON | 1.054 RON | 2.861 RON | -7.962 RON | -6.702 RON | 17.453 RON | 35.698 RON | 47.473 RON | 32.112 RON | 7.830 RON | 945.991 RON | 342.212 RON | 182.312 RON |
| Active circulante | 232.961 RON | 746.004 RON | 265.315 RON | 206.801 RON | 148.337 RON | 188.171 RON | 394.988 RON | 116.852 RON | 154.152 RON | 151.385 RON | 140.931 RON | 182.685 RON | 298.622 RON | 809.099 RON | 2.658.307 RON | 1.816.021 RON | 514.850 RON |
| Stocuri | 87.381 RON | 78.243 RON | 59.055 RON | 114.644 RON | 84.874 RON | 59.663 RON | 137.727 RON | 54.493 RON | 63.300 RON | 51.049 RON | 35.804 RON | 59.056 RON | 66.044 RON | 25.834 RON | 25.427 RON | 552.116 RON | 13.435 RON |
| Creante | 83.600 RON | 554.447 RON | 76.975 RON | 58.525 RON | 47.819 RON | 121.325 RON | 208.141 RON | 55.856 RON | 72.944 RON | 90.595 RON | 93.827 RON | 95.619 RON | 100.675 RON | 115.485 RON | 577.133 RON | 286.581 RON | 343.711 RON |
| Casa si conturi la banci | 61.980 RON | 113.314 RON | 129.285 RON | 33.632 RON | 15.644 RON | 7.183 RON | 49.120 RON | 6.503 RON | 17.908 RON | 9.741 RON | 11.300 RON | 28.010 RON | 131.903 RON | 667.780 RON | 2.055.747 RON | 977.324 RON | 157.704 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | 57.659 RON | 163.488 RON | 121.437 RON |
| Datorii totale | 190.243 RON | 458.005 RON | 337.598 RON | 440.084 RON | 421.919 RON | 403.148 RON | 641.396 RON | 500.150 RON | 508.811 RON | 405.502 RON | 276.299 RON | 217.663 RON | 209.948 RON | 355.370 RON | 305.900 RON | 1.074.125 RON | 361.478 RON |
| Venituri in avans | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 6.329 RON | 62.805 RON | 769.684 RON | 3.528 RON |
| Capitaluri proprii | 52.875 RON | 306.490 RON | -67.735 RON | -233.283 RON | -273.582 RON | -213.923 RON | -243.547 RON | -391.260 RON | -361.361 RON | -236.664 RON | -99.670 RON | 12.495 RON | 120.786 RON | 455.230 RON | 3.293.252 RON | 477.912 RON | 453.593 RON |
| Capital subscris varsat | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 6 | 4 | 6 | 6 | 7 | 8 | 10 | 8 | — | 8 | 12 | 16 | 16 | 19 | 24 | 31 | 12 |
1 contract atribuit, in valoare de 473 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
473 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 08:03).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
SIEMENS HEALTHCARE SRLCUI 36153005 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
E SHIELDING SOLUTION SRLCUI 25456640 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
CLIMALUX CENTER SRLCUI 4381951 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.