ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Piaţa Moldovei-Boxa Carne, Rând 1, Boxa nr. 1
Piaţa Moldovei-Boxa Vedere Strada
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Ia act de renunţarea la judecata cererii . Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Focşani. Pronunţată azi, 17.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Ia act de renunţarea la judecarea cererii formulate de reclamanta DODOMEAT SOLUTIONS SRL prin administrator judiciar R&I GROUP SPRL, în contradictoriu cu pârâta ABE 2001 SRL, având ca obiect ac?iune în preten?ii. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Foc?ani. Pronunţată la data de 19.02.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.923.504 RON | 6.009 RON | 1.047.102 RON | 14.824 RON | 378.723 RON | 102.445 RON | 11 |
| 2024 | 5.404.688 RON | 1.601 RON | 1.337.819 RON | 19.295 RON | 673.768 RON | 96.436 RON | 12 |
| 2023 | 4.853.774 RON | 37.141 RON | 1.318.185 RON | 11.193 RON | 681.284 RON | 94.835 RON | 12 |
| 2022 | 4.550.235 RON | 127.320 RON | 985.723 RON | 508.539 RON | 219.736 RON | 250.582 RON | 13 |
| 2021 | 3.933.104 RON | 64.766 RON | 939.037 RON | 505.606 RON | 188.699 RON | 173.261 RON | 13 |
| 2020 | 4.560.143 RON | 58.035 RON | 932.597 RON | 505.606 RON | 93.829 RON | 108.495 RON | 15 |
| 2019 | 4.818.272 RON | 24.940 RON | 961.538 RON | 505.606 RON | 234.478 RON | 50.461 RON | 16 |
| 2018 | 5.999.326 RON | 25.311 RON | 1.278.662 RON | 521.949 RON | 787.124 RON | 25.521 RON | 16 |
| 2017 | 8.351.188 RON | 28.586 RON | 1.111.854 RON | 549.555 RON | 646.288 RON | 71.558 RON | 14 |
| 2016 | 6.008.480 RON | 42.762 RON | 2.003.478 RON | 562.912 RON | 1.494.835 RON | 42.972 RON | 13 |
| 2015 | 3.559.131 RON | 15.485 RON | 693.289 RON | 576.269 RON | 185.423 RON | 68.403 RON | 15 |
| 2014 | 3.439.946 RON | 24.106 RON | 858.002 RON | 544.615 RON | 325.019 RON | 52.918 RON | 16 |
| 2013 | 4.562.010 RON | 10.713 RON | 994.449 RON | 574.813 RON | 315.498 RON | 28.812 RON | 17 |
| 2012 | 3.846.240 RON | 12.531 RON | 1.021.201 RON | 614.478 RON | 458.092 RON | 18.099 RON | 16 |
| 2011 | 3.572.231 RON | 12.062 RON | 1.035.878 RON | 619.479 RON | 541.967 RON | 125.568 RON | 16 |
| 2010 | 4.217.504 RON | 13.112 RON | 1.031.096 RON | 666.533 RON | 518.437 RON | 146.836 RON | 19 |
| 2009 | 4.657.570 RON | 26.150 RON | 1.097.972 RON | 721.890 RON | 512.812 RON | 133.724 RON | 18 |
| 2008 | 5.738.576 RON | 77.431 RON | 1.294.790 RON | 765.623 RON | 636.741 RON | 107.574 RON | 19 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.923.504 RON | 5.404.688 RON | 4.853.774 RON | 4.550.235 RON | 3.933.104 RON | 4.560.143 RON | 4.818.272 RON | 5.999.326 RON | 8.351.188 RON | 6.008.480 RON | 3.559.131 RON | 3.439.946 RON | 4.562.010 RON | 3.846.240 RON | 3.572.231 RON | 4.217.504 RON | 4.657.570 RON | 5.738.576 RON |
| Venituri totale | 5.348.444 RON | 5.885.484 RON | 5.512.286 RON | 4.832.259 RON | 4.206.055 RON | 4.892.421 RON | 5.234.583 RON | 6.242.643 RON | 8.641.819 RON | 6.352.895 RON | 4.147.325 RON | 4.212.538 RON | 5.332.692 RON | 4.983.747 RON | 4.531.307 RON | 4.812.727 RON | 5.024.279 RON | 6.103.600 RON |
| Cheltuieli totale | 5.329.028 RON | 5.878.049 RON | 5.452.268 RON | 4.675.571 RON | 4.101.958 RON | 4.827.629 RON | 5.200.233 RON | 6.212.485 RON | 8.606.548 RON | 6.299.403 RON | 4.124.651 RON | 4.183.825 RON | 5.317.496 RON | 4.968.395 RON | 4.516.947 RON | 4.791.365 RON | 4.989.622 RON | 6.011.420 RON |
| Profit brut | 19.416 RON | 7.435 RON | 60.018 RON | 156.688 RON | 104.097 RON | 64.792 RON | 34.350 RON | 30.158 RON | 35.271 RON | 53.492 RON | 22.674 RON | 28.713 RON | 15.196 RON | 15.352 RON | 14.360 RON | 21.362 RON | 34.657 RON | 92.180 RON |
| Profit net | 6.009 RON | 1.601 RON | 37.141 RON | 127.320 RON | 64.766 RON | 58.035 RON | 24.940 RON | 25.311 RON | 28.586 RON | 42.762 RON | 15.485 RON | 24.106 RON | 10.713 RON | 12.531 RON | 12.062 RON | 13.112 RON | 26.150 RON | 77.431 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 14.824 RON | 19.295 RON | 11.193 RON | 508.539 RON | 505.606 RON | 505.606 RON | 505.606 RON | 521.949 RON | 549.555 RON | 562.912 RON | 576.269 RON | 544.615 RON | 574.813 RON | 614.478 RON | 619.479 RON | 666.533 RON | 721.890 RON | 765.623 RON |
| Active circulante | 378.723 RON | 673.768 RON | 681.284 RON | 219.736 RON | 188.699 RON | 93.829 RON | 234.478 RON | 787.124 RON | 646.288 RON | 1.494.835 RON | 185.423 RON | 325.019 RON | 315.498 RON | 458.092 RON | 541.967 RON | 518.437 RON | 512.812 RON | 636.741 RON |
| Stocuri | 85.624 RON | 79.016 RON | 119.460 RON | 55.482 RON | 67.702 RON | 29.601 RON | 103.893 RON | 79.050 RON | 76.216 RON | 90.576 RON | 82.156 RON | 69.556 RON | 64.446 RON | 100.507 RON | 127.219 RON | 136.763 RON | 125.521 RON | 81.527 RON |
| Creante | 77.823 RON | 212.354 RON | 95.871 RON | 72.911 RON | 69.041 RON | 63.381 RON | 94.966 RON | 697.640 RON | 529.449 RON | 1.292.010 RON | 95.422 RON | 246.036 RON | 238.817 RON | 314.612 RON | 393.032 RON | 379.805 RON | 308.205 RON | 332.034 RON |
| Casa si conturi la banci | 215.276 RON | 382.398 RON | 465.953 RON | 91.343 RON | 51.956 RON | 847 RON | 35.619 RON | 10.434 RON | 40.623 RON | 112.249 RON | 7.845 RON | 9.427 RON | 12.235 RON | 42.973 RON | 21.716 RON | 1.869 RON | 79.086 RON | 223.180 RON |
| Cheltuieli in avans | 756.000 RON | 742.632 RON | 720.543 RON | 508.030 RON | 417.993 RON | 441.657 RON | 271.915 RON | — | — | 5.550 RON | — | 49.687 RON | 132.950 RON | 12.814 RON | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.047.102 RON | 1.337.819 RON | 1.318.185 RON | 985.723 RON | 939.037 RON | 932.597 RON | 961.538 RON | 1.278.662 RON | 1.111.854 RON | 2.003.478 RON | 693.289 RON | 858.002 RON | 994.449 RON | 1.021.201 RON | 1.035.878 RON | 1.031.096 RON | 1.097.972 RON | 1.294.790 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | 1.440 RON | — | — | — | — | — | 4.890 RON | 12.431 RON | 16.847 RON | — | 8.401 RON | — | 46.084 RON | — | 7.038 RON | 3.006 RON | — |
| Capitaluri proprii | 102.445 RON | 96.436 RON | 94.835 RON | 250.582 RON | 173.261 RON | 108.495 RON | 50.461 RON | 25.521 RON | 71.558 RON | 42.972 RON | 68.403 RON | 52.918 RON | 28.812 RON | 18.099 RON | 125.568 RON | 146.836 RON | 133.724 RON | 107.574 RON |
| Capital subscris varsat | 50.200 RON | 50.200 RON | 50.200 RON | 50.200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 11 | 12 | 12 | 13 | 13 | 15 | 16 | 16 | 14 | 13 | 15 | 16 | 17 | 16 | 16 | 19 | 18 | 19 |
1.137 de contracte atribuite, in valoare de 5.076.621 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.361.157 lei.
Achizitii directe
1.131 de contracte
1.360.026 lei
Licitatii publice
4 contracte
3.712.640 lei
Achizitii offline
2 contracte
3.955 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 08:51).