ONRC
ONRC
ANAF · anul 2020
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Intravilanul comuna Schela, Tarlaua 41/1, Parcela 364/5/5, LOT 1
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 4.456.304 RON | 3.162.307 RON | — | -1.293.997 RON | — |
| 2016 | 0 RON | -17.462 RON | 4.456.304 RON | 3.162.307 RON | 999.995 RON | -774.726 RON | 1 |
| 2015 | 248.759 RON | -88.663 RON | 4.458.720 RON | 3.162.307 RON | 1.019.873 RON | -757.264 RON | 3 |
| 2014 | 468.591 RON | -506.345 RON | 5.651.125 RON | 3.239.901 RON | 2.923.249 RON | -208.027 RON | 4 |
| 2013 | 1.476.139 RON | 9.335 RON | 5.503.081 RON | 3.747.672 RON | 2.810.008 RON | 298.318 RON | 5 |
| 2012 | 1.536.566 RON | 123.336 RON | 5.012.340 RON | 3.800.303 RON | 2.288.258 RON | 288.983 RON | 6 |
| 2011 | 1.438.898 RON | 34.377 RON | 5.470.361 RON | 3.884.431 RON | 2.103.524 RON | 165.648 RON | 12 |
| 2010 | 2.201.058 RON | 6.931 RON | 5.329.001 RON | 4.009.984 RON | 2.242.108 RON | 295.032 RON | 23 |
| 2009 | 2.305.806 RON | 15.753 RON | 5.086.692 RON | 4.148.059 RON | 2.127.723 RON | 288.101 RON | 29 |
| 2008 | 2.420.723 RON | 28.034 RON | 4.651.307 RON | 4.229.809 RON | 1.611.219 RON | 283.588 RON | 29 |
| Indicator | 2020 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 248.759 RON | 468.591 RON | 1.476.139 RON | 1.536.566 RON | 1.438.898 RON | 2.201.058 RON | 2.305.806 RON | 2.420.723 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 1.023.215 RON | 591.952 RON | 1.708.995 RON | 1.746.072 RON | 1.704.838 RON | 2.813.367 RON | 3.456.131 RON | 2.840.517 RON |
| Cheltuieli totale | — | 17.462 RON | 1.111.878 RON | 1.098.297 RON | 1.694.442 RON | 1.597.157 RON | 1.662.039 RON | 2.799.548 RON | 3.434.645 RON | 2.803.563 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 14.553 RON | 148.915 RON | 42.799 RON | 13.819 RON | 21.486 RON | 36.954 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 17.462 RON | — | 506.345 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 9.335 RON | 123.336 RON | 34.377 RON | 6.931 RON | 15.753 RON | 28.034 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 17.462 RON | 88.663 RON | 506.345 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 3.162.307 RON | 3.162.307 RON | 3.162.307 RON | 3.239.901 RON | 3.747.672 RON | 3.800.303 RON | 3.884.431 RON | 4.009.984 RON | 4.148.059 RON | 4.229.809 RON |
| Active circulante | — | 999.995 RON | 1.019.873 RON | 2.923.249 RON | 2.810.008 RON | 2.288.258 RON | 2.103.524 RON | 2.242.108 RON | 2.127.723 RON | 1.611.219 RON |
| Stocuri | — | 57.662 RON | 57.662 RON | 1.273.480 RON | 1.192.105 RON | 1.294.204 RON | 1.252.672 RON | 1.105.220 RON | 1.582.785 RON | 1.175.927 RON |
| Creante | — | 940.956 RON | 960.919 RON | 1.613.521 RON | 1.611.741 RON | 902.836 RON | 844.282 RON | 1.130.003 RON | 497.018 RON | 401.839 RON |
| Casa si conturi la banci | — | 1.377 RON | 1.292 RON | 36.248 RON | 6.162 RON | 91.218 RON | 6.570 RON | 6.885 RON | 47.920 RON | 33.453 RON |
| Cheltuieli in avans | — | 220.510 RON | 220.510 RON | 11.614 RON | 5.818 RON | 5.294 RON | 471.018 RON | 150.650 RON | 61.464 RON | 56.320 RON |
| Datorii totale | 4.456.304 RON | 4.456.304 RON | 4.458.720 RON | 5.651.125 RON | 5.503.081 RON | 5.012.340 RON | 5.470.361 RON | 5.329.001 RON | 5.086.692 RON | 4.651.307 RON |
| Venituri in avans | — | 701.234 RON | 701.234 RON | 731.666 RON | 762.099 RON | 792.532 RON | 822.964 RON | 778.709 RON | 962.453 RON | 962.453 RON |
| Capitaluri proprii | -1.293.997 RON | -774.726 RON | -757.264 RON | -208.027 RON | 298.318 RON | 288.983 RON | 165.648 RON | 295.032 RON | 288.101 RON | 283.588 RON |
| Capital subscris varsat | 30.200 RON | 30.200 RON | — | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | 1 | 3 | 4 | 5 | 6 | 12 | 23 | 29 | 29 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
477 de contracte atribuite, in valoare de 4.016 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.493 lei.
Achizitii directe
477 de contracte
4.016 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 20:23).