ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
mun. Craiova
sector 2
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 3 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11.454.798 RON | 2.112.964 RON | 6.452.984 RON | 4.612.432 RON | 3.894.407 RON | 2.114.164 RON | 24 |
| 2024 | 10.544.184 RON | 2.222.669 RON | 5.924.802 RON | 4.655.917 RON | 3.451.585 RON | 2.223.869 RON | 22 |
| 2023 | 7.734.297 RON | 1.433.560 RON | 5.563.878 RON | 4.722.444 RON | 2.398.888 RON | 1.602.088 RON | 22 |
| 2022 | 7.035.398 RON | 1.410.464 RON | 5.314.989 RON | 4.884.954 RON | 1.955.481 RON | 1.563.911 RON | 19 |
| 2021 | 4.550.577 RON | 1.434.994 RON | 3.487.123 RON | 3.187.361 RON | 2.276.751 RON | 1.774.170 RON | 17 |
| 2020 | 4.021.348 RON | 882.946 RON | 2.293.039 RON | 1.272.889 RON | 2.168.682 RON | 1.176.099 RON | 17 |
| 2019 | 4.253.601 RON | 761.700 RON | 1.793.074 RON | 960.156 RON | 1.562.997 RON | 762.900 RON | 15 |
| 2018 | 4.181.238 RON | 887.150 RON | 2.251.085 RON | 987.512 RON | 2.712.958 RON | 1.463.450 RON | 18 |
| 2017 | 4.559.170 RON | 786.540 RON | 1.436.775 RON | 991.969 RON | 1.235.207 RON | 816.300 RON | 15 |
| 2016 | 3.238.781 RON | 430.962 RON | 1.486.929 RON | 998.652 RON | 1.621.034 RON | 1.151.135 RON | 15 |
| 2015 | 3.449.467 RON | 544.533 RON | 1.494.229 RON | 1.020.373 RON | 3.296.173 RON | 2.828.173 RON | 15 |
| 2014 | 2.890.311 RON | 219.853 RON | 1.179.058 RON | 961.829 RON | 2.487.767 RON | 2.283.640 RON | 16 |
| 2013 | 2.767.472 RON | 210.897 RON | 1.211.456 RON | 988.819 RON | 2.267.991 RON | 2.063.787 RON | 19 |
| 2012 | 3.588.159 RON | 229.015 RON | 1.349.251 RON | 1.016.626 RON | 2.149.300 RON | 1.852.890 RON | 19 |
| 2011 | 4.149.023 RON | 541.132 RON | 1.639.898 RON | 966.019 RON | 2.274.244 RON | 1.623.876 RON | 17 |
| 2010 | 2.156.866 RON | 2.913 RON | 749.300 RON | 1.016.506 RON | 891.433 RON | 1.182.744 RON | 17 |
| 2009 | 2.533.383 RON | -210.561 RON | 555.397 RON | 294.424 RON | 1.374.859 RON | 1.179.831 RON | 18 |
| 2008 | 4.150.066 RON | 436.122 RON | 775.360 RON | 551.053 RON | 1.510.708 RON | 1.390.392 RON | 17 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11.454.798 RON | 10.544.184 RON | 7.734.297 RON | 7.035.398 RON | 4.550.577 RON | 4.021.348 RON | 4.253.601 RON | 4.181.238 RON | 4.559.170 RON | 3.238.781 RON | 3.449.467 RON | 2.890.311 RON | 2.767.472 RON | 3.588.159 RON | 4.149.023 RON | 2.156.866 RON | 2.533.383 RON | 4.150.066 RON |
| Venituri totale | 11.502.762 RON | 10.676.117 RON | 7.726.760 RON | 7.089.754 RON | 5.286.350 RON | 4.193.575 RON | 4.305.161 RON | 4.173.257 RON | 4.573.601 RON | 3.235.009 RON | 3.538.632 RON | 2.900.977 RON | 2.802.955 RON | 3.602.089 RON | 4.215.350 RON | 2.185.963 RON | 2.613.216 RON | 4.229.931 RON |
| Cheltuieli totale | 8.963.868 RON | 8.007.066 RON | 6.022.834 RON | 5.569.314 RON | 3.810.448 RON | 3.272.615 RON | 3.504.508 RON | 3.243.735 RON | 3.624.107 RON | 2.705.284 RON | 2.873.967 RON | 2.633.229 RON | 2.534.328 RON | 3.318.095 RON | 3.563.722 RON | 2.167.005 RON | 2.808.252 RON | 3.693.749 RON |
| Profit brut | 2.538.894 RON | 2.669.051 RON | 1.703.926 RON | 1.520.440 RON | 1.475.902 RON | 920.960 RON | 800.653 RON | 929.522 RON | 949.494 RON | 529.725 RON | 664.665 RON | 267.748 RON | 268.627 RON | 283.994 RON | 651.628 RON | 18.958 RON | — | 536.182 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 195.036 RON | — |
| Profit net | 2.112.964 RON | 2.222.669 RON | 1.433.560 RON | 1.410.464 RON | 1.434.994 RON | 882.946 RON | 761.700 RON | 887.150 RON | 786.540 RON | 430.962 RON | 544.533 RON | 219.853 RON | 210.897 RON | 229.015 RON | 541.132 RON | 2.913 RON | — | 436.122 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 210.561 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 4.612.432 RON | 4.655.917 RON | 4.722.444 RON | 4.884.954 RON | 3.187.361 RON | 1.272.889 RON | 960.156 RON | 987.512 RON | 991.969 RON | 998.652 RON | 1.020.373 RON | 961.829 RON | 988.819 RON | 1.016.626 RON | 966.019 RON | 1.016.506 RON | 294.424 RON | 551.053 RON |
| Active circulante | 3.894.407 RON | 3.451.585 RON | 2.398.888 RON | 1.955.481 RON | 2.276.751 RON | 2.168.682 RON | 1.562.997 RON | 2.712.958 RON | 1.235.207 RON | 1.621.034 RON | 3.296.173 RON | 2.487.767 RON | 2.267.991 RON | 2.149.300 RON | 2.274.244 RON | 891.433 RON | 1.374.859 RON | 1.510.708 RON |
| Stocuri | 108.120 RON | 63.137 RON | 95.056 RON | 86.526 RON | 79.153 RON | 86.967 RON | 106.458 RON | 201.208 RON | 94.847 RON | 81.308 RON | 139.001 RON | 21.453 RON | 145.696 RON | 71.143 RON | 70.455 RON | 16.868 RON | 24.600 RON | 17.562 RON |
| Creante | 3.194.521 RON | 3.094.152 RON | 1.132.198 RON | 1.761.492 RON | 1.338.181 RON | 1.219.020 RON | 1.001.339 RON | 1.054.283 RON | 572.436 RON | 744.470 RON | 809.195 RON | 665.953 RON | 681.177 RON | 782.579 RON | 1.595.117 RON | 421.548 RON | 418.620 RON | 780.553 RON |
| Casa si conturi la banci | 591.766 RON | 294.296 RON | 1.171.634 RON | 107.463 RON | 859.417 RON | 862.695 RON | 455.200 RON | 1.457.467 RON | 567.924 RON | 795.256 RON | 2.347.977 RON | 1.800.361 RON | 1.441.118 RON | 1.295.578 RON | 608.672 RON | 453.017 RON | 931.639 RON | 712.593 RON |
| Cheltuieli in avans | 60.309 RON | 41.169 RON | 44.634 RON | 38.465 RON | 38.699 RON | 27.567 RON | 32.821 RON | 15.565 RON | 25.899 RON | 18.378 RON | 5.856 RON | 13.102 RON | 18.433 RON | 36.215 RON | 23.511 RON | 24.105 RON | 65.945 RON | 103.991 RON |
| Datorii totale | 6.452.984 RON | 5.924.802 RON | 5.563.878 RON | 5.314.989 RON | 3.487.123 RON | 2.293.039 RON | 1.793.074 RON | 2.251.085 RON | 1.436.775 RON | 1.486.929 RON | 1.494.229 RON | 1.179.058 RON | 1.211.456 RON | 1.349.251 RON | 1.639.898 RON | 749.300 RON | 555.397 RON | 775.360 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | 241.518 RON | — | — | 1.500 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.114.164 RON | 2.223.869 RON | 1.602.088 RON | 1.563.911 RON | 1.774.170 RON | 1.176.099 RON | 762.900 RON | 1.463.450 RON | 816.300 RON | 1.151.135 RON | 2.828.173 RON | 2.283.640 RON | 2.063.787 RON | 1.852.890 RON | 1.623.876 RON | 1.182.744 RON | 1.179.831 RON | 1.390.392 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 24 | 22 | 22 | 19 | 17 | 17 | 15 | 18 | 15 | 15 | 15 | 16 | 19 | 19 | 17 | 17 | 18 | 17 |
70 de contracte atribuite, in valoare de 2.309.926 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 241.549 lei.
Achizitii directe
61 de contracte
241.488 lei
Licitatii publice
1 contract
1.567.150 lei
Achizitii offline
8 contracte
501.288 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:24).