MANEURO SRL
- J52/100/2001GIURGIUdin 10.05.2001
- J23/592/2003ILFOVdin 07.04.2003in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
pentru a se efectua raportul de expertiză
pentru a se achita onorariul de expert
Respinge excep?ia inadmisibilită?ii cererii de chemare în judecată invocată de pârâta Ananguyen Fashion SRL prin întâmpinare. Respinge excep?ia lipsei calită?ii procesual pasive invocată de pârâta Nameuro SRL prin întâmpinare. Admite cererea de asigurare de probe formulată de reclamanta Valmot Company Invest SRL, în contradictoriu cu pârâ?ii Maneuro SRL ?i Ananguyen Fashion SRL. Stabile?te termen de judecată în vederea desemnării expertului ?i stabilirii obiectivelor, pentru data de 02.06.2026 în camera de consiliu cu citarea păr?ilor. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 11.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronun?area în cauză la data de 11.05.2026. Pronun?ată, astăzi, 07.05.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Amână pronun?area în cauză la data de 07.05.2026 Pronun?ată în ?edin?ă publică, astăzi, 05.05.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.816.102 RON | 8.982 RON | 3.183.163 RON | 2.325.695 RON | 4.337.940 RON | 3.552.063 RON | 7 |
| 2024 | 5.384.996 RON | -325.937 RON | 2.960.845 RON | 2.456.768 RON | 4.063.636 RON | 3.543.081 RON | 7 |
| 2023 | 6.135.305 RON | 11.174 RON | 2.716.365 RON | 2.695.920 RON | 3.913.425 RON | 3.869.018 RON | 9 |
| 2022 | 7.180.165 RON | 65.313 RON | 2.850.946 RON | 2.766.064 RON | 3.972.904 RON | 3.857.844 RON | 10 |
| 2021 | 7.042.503 RON | 102.050 RON | 2.846.860 RON | 2.637.109 RON | 4.002.282 RON | 3.792.531 RON | 12 |
| 2020 | 7.406.689 RON | 103.361 RON | 2.936.626 RON | 2.800.730 RON | 3.826.377 RON | 3.690.481 RON | 13 |
| 2019 | 7.521.484 RON | 162.728 RON | 3.227.306 RON | 2.897.300 RON | 3.916.921 RON | 3.587.120 RON | 14 |
| 2018 | 7.193.599 RON | 48.285 RON | 3.478.363 RON | 2.828.144 RON | 4.074.611 RON | 3.424.392 RON | 15 |
| 2017 | 6.260.739 RON | 20.588 RON | 3.986.159 RON | 2.849.537 RON | 4.512.018 RON | 3.376.107 RON | 12 |
| 2016 | 7.451.108 RON | 380.545 RON | 3.429.460 RON | 2.846.888 RON | 3.938.091 RON | 3.355.519 RON | 10 |
| 2015 | 6.274.941 RON | 3.874 RON | 2.832.356 RON | 2.869.616 RON | 2.937.714 RON | 2.974.974 RON | 10 |
| 2014 | 8.500.940 RON | 11.766 RON | 2.850.878 RON | 2.856.648 RON | 2.965.330 RON | 2.971.100 RON | 14 |
| 2013 | 9.162.233 RON | 69.037 RON | 4.197.695 RON | 1.644.916 RON | 4.357.568 RON | 1.804.789 RON | 17 |
| 2012 | 9.909.320 RON | 121.547 RON | 3.552.112 RON | 1.620.196 RON | 3.661.473 RON | 1.735.752 RON | 16 |
| 2011 | 10.218.740 RON | 2.957 RON | 2.133.480 RON | 1.403.000 RON | 2.342.000 RON | 1.614.205 RON | 12 |
| 2010 | 9.124.044 RON | 42.041 RON | 1.549.780 RON | 1.268.499 RON | 1.845.497 RON | 1.611.249 RON | 10 |
| 2009 | 10.777.979 RON | 53.964 RON | 1.424.507 RON | 1.309.594 RON | 1.547.034 RON | 1.589.987 RON | 11 |
| 2008 | 6.003.554 RON | 7.409 RON | 2.333.745 RON | 1.680.929 RON | 1.666.212 RON | 1.073.159 RON | 15 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.816.102 RON | 5.384.996 RON | 6.135.305 RON | 7.180.165 RON | 7.042.503 RON | 7.406.689 RON | 7.521.484 RON | 7.193.599 RON | 6.260.739 RON | 7.451.108 RON | 6.274.941 RON | 8.500.940 RON | 9.162.233 RON | 9.909.320 RON | 10.218.740 RON | 9.124.044 RON | 10.777.979 RON | 6.003.554 RON |
| Venituri totale | 5.870.345 RON | 5.458.260 RON | 6.148.330 RON | 7.184.365 RON | 7.074.448 RON | 7.410.312 RON | 7.533.350 RON | 7.222.009 RON | 6.333.523 RON | 7.587.003 RON | 6.370.582 RON | 8.862.342 RON | 9.358.918 RON | 10.040.381 RON | 10.265.115 RON | 9.219.938 RON | 10.996.131 RON | 6.079.139 RON |
| Cheltuieli totale | 5.825.399 RON | 5.784.197 RON | 6.115.012 RON | 7.083.024 RON | 6.937.994 RON | 7.278.328 RON | 7.330.969 RON | 7.155.232 RON | 6.304.762 RON | 7.140.798 RON | 6.358.742 RON | 8.840.266 RON | 9.274.954 RON | 9.894.578 RON | 10.247.681 RON | 9.159.646 RON | 10.931.175 RON | 6.067.822 RON |
| Profit brut | 44.946 RON | 0 RON | 33.318 RON | 101.341 RON | 136.454 RON | 131.984 RON | 202.381 RON | 66.777 RON | 28.761 RON | 446.205 RON | 11.840 RON | 22.076 RON | 83.964 RON | 145.803 RON | 17.434 RON | 60.292 RON | 64.956 RON | 11.317 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 325.937 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 8.982 RON | 0 RON | 11.174 RON | 65.313 RON | 102.050 RON | 103.361 RON | 162.728 RON | 48.285 RON | 20.588 RON | 380.545 RON | 3.874 RON | 11.766 RON | 69.037 RON | 121.547 RON | 2.957 RON | 42.041 RON | 53.964 RON | 7.409 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 325.937 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 2.325.695 RON | 2.456.768 RON | 2.695.920 RON | 2.766.064 RON | 2.637.109 RON | 2.800.730 RON | 2.897.300 RON | 2.828.144 RON | 2.849.537 RON | 2.846.888 RON | 2.869.616 RON | 2.856.648 RON | 1.644.916 RON | 1.620.196 RON | 1.403.000 RON | 1.268.499 RON | 1.309.594 RON | 1.680.929 RON |
| Active circulante | 4.337.940 RON | 4.063.636 RON | 3.913.425 RON | 3.972.904 RON | 4.002.282 RON | 3.826.377 RON | 3.916.921 RON | 4.074.611 RON | 4.512.018 RON | 3.938.091 RON | 2.937.714 RON | 2.965.330 RON | 4.357.568 RON | 3.661.473 RON | 2.342.000 RON | 1.845.497 RON | 1.547.034 RON | 1.666.212 RON |
| Stocuri | 2.103.252 RON | 2.110.774 RON | 2.197.902 RON | 2.259.972 RON | 2.492.277 RON | 2.163.023 RON | 1.962.732 RON | 2.049.728 RON | 2.299.887 RON | 1.758.462 RON | 1.444.800 RON | 1.498.373 RON | 1.538.600 RON | 1.768.595 RON | 1.535.370 RON | 994.241 RON | 965.859 RON | 924.053 RON |
| Creante | 1.868.283 RON | 1.676.619 RON | 1.608.010 RON | 1.558.038 RON | 1.369.579 RON | 1.484.169 RON | 1.783.156 RON | 1.835.959 RON | 2.085.416 RON | 2.027.723 RON | 1.398.395 RON | 1.316.173 RON | 2.759.673 RON | 1.849.906 RON | 1.755.675 RON | 832.039 RON | 574.833 RON | 731.471 RON |
| Casa si conturi la banci | 366.405 RON | 276.243 RON | 107.513 RON | 154.894 RON | 140.426 RON | 179.185 RON | 171.033 RON | 188.924 RON | 126.715 RON | 151.906 RON | 94.519 RON | 150.784 RON | 59.295 RON | 42.972 RON | -949.045 RON | 19.217 RON | 6.342 RON | 10.688 RON |
| Cheltuieli in avans | 83.121 RON | 1.268 RON | — | — | — | — | 205 RON | — | 711 RON | — | — | — | — | 6.195 RON | 51.167 RON | 47.033 RON | 157.866 RON | 59.763 RON |
| Datorii totale | 3.183.163 RON | 2.960.845 RON | 2.716.365 RON | 2.850.946 RON | 2.846.860 RON | 2.936.626 RON | 3.227.306 RON | 3.478.363 RON | 3.986.159 RON | 3.429.460 RON | 2.832.356 RON | 2.850.878 RON | 4.197.695 RON | 3.552.112 RON | 2.133.480 RON | 1.549.780 RON | 1.424.507 RON | 2.333.745 RON |
| Venituri in avans | 11.530 RON | 17.746 RON | 23.962 RON | 30.178 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 48.482 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 3.552.063 RON | 3.543.081 RON | 3.869.018 RON | 3.857.844 RON | 3.792.531 RON | 3.690.481 RON | 3.587.120 RON | 3.424.392 RON | 3.376.107 RON | 3.355.519 RON | 2.974.974 RON | 2.971.100 RON | 1.804.789 RON | 1.735.752 RON | 1.614.205 RON | 1.611.249 RON | 1.589.987 RON | 1.073.159 RON |
| Capital subscris varsat | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 700.000 RON | 56.870 RON |
| Nr. mediu salariati | 7 | 7 | 9 | 10 | 12 | 13 | 14 | 15 | 12 | 10 | 10 | 14 | 17 | 16 | 12 | 10 | 11 | 15 |
12 contracte atribuite, in valoare de 3.934 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 3.946 lei.
Achizitii directe
12 contracte
3.934 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.234.371 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 03:56).