Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
Denumiri
o singura denumire cunoscuta
Coduri CAEN
2 coduri
2008 – 20094120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeCAEN Rev. 2
2010 – 20254299 — Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a.
Indicatori financiari
2008–2025
An
Cifra de afaceri
Profit / Pierdere
Datorii totale
Active fixe
Active circulante
Capitaluri proprii
Nr. salariati
2025
3.266.243 RON
422.866 RON
327.030 RON
110.033 RON
640.103 RON
423.106 RON
11
2024
3.326.368 RON
555.131 RON
1.052.047 RON
110.233 RON
1.402.718 RON
Vezi bilantul detaliat
Indicator
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 27.08.2026
MFP · 19.08.2026
MO IV · 29.08.2026
MFP · 19.08.2026
555.371 RON
12
2023
2.571.572 RON
411.296 RON
73.946 RON
175.863 RON
574.704 RON
680.030 RON
11
2022
1.500.929 RON
268.494 RON
306.722 RON
112.090 RON
457.318 RON
268.734 RON
11
2021
1.656.597 RON
224.882 RON
206.167 RON
25.982 RON
405.307 RON
225.122 RON
15
2020
2.547.397 RON
456.689 RON
72.578 RON
33.696 RON
495.811 RON
456.929 RON
17
2019
2.747.023 RON
573.910 RON
103.177 RON
39.178 RON
601.528 RON
574.150 RON
19
2018
3.019.585 RON
254.769 RON
241.546 RON
20.067 RON
491.095 RON
255.009 RON
25
2017
2.352.342 RON
365.497 RON
441.629 RON
19.610 RON
691.946 RON
365.737 RON
29
2016
2.272.497 RON
399.235 RON
557.423 RON
13.283 RON
930.133 RON
399.475 RON
25
2015
1.325.286 RON
23.285 RON
85.337 RON
74.187 RON
386.799 RON
388.857 RON
29
2014
1.596.265 RON
123.204 RON
169.264 RON
20.869 RON
504.639 RON
365.572 RON
24
2013
1.350.639 RON
27.613 RON
105.951 RON
49.682 RON
394.969 RON
362.368 RON
22
2012
2.325.000 RON
458.382 RON
254.259 RON
112.244 RON
654.471 RON
543.178 RON
31
2011
1.419.775 RON
-125.258 RON
139.170 RON
186.344 RON
306.568 RON
383.404 RON
31
2010
4.738.768 RON
708.422 RON
529.600 RON
172.391 RON
1.084.250 RON
708.662 RON
55
2009
3.191.573 RON
517.419 RON
198.695 RON
280.265 RON
582.305 RON
517.659 RON
37
2008
2.525.668 RON
343.688 RON
264.329 RON
237.570 RON
941.306 RON
696.415 RON
32
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Cifra de afaceri
3.266.243 RON
3.326.368 RON
2.571.572 RON
1.500.929 RON
1.656.597 RON
2.547.397 RON
2.747.023 RON
3.019.585 RON
2.352.342 RON
2.272.497 RON
1.325.286 RON
1.596.265 RON
1.350.639 RON
2.325.000 RON
1.419.775 RON
4.738.768 RON
3.191.573 RON
2.525.668 RON
Venituri totale
3.288.335 RON
3.326.907 RON
2.581.639 RON
1.518.349 RON
1.656.597 RON
2.548.418 RON
2.764.868 RON
3.026.100 RON
2.319.431 RON
2.328.686 RON
1.332.477 RON
1.633.133 RON
1.363.650 RON
2.366.875 RON
Cheltuieli totale
2.784.844 RON
2.666.022 RON
2.144.580 RON
1.235.123 RON
1.415.480 RON
2.068.339 RON
2.163.309 RON
2.740.851 RON
1.889.245 RON
1.863.231 RON
1.304.013 RON
1.484.186 RON
1.328.614 RON
1.848.061 RON
Profit brut
503.491 RON
660.885 RON
437.059 RON
283.226 RON
241.117 RON
480.079 RON
601.559 RON
285.249 RON
430.186 RON
465.455 RON
28.464 RON
148.947 RON
35.036 RON
518.814 RON
Pierdere bruta
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
—
0 RON
0 RON
0 RON
Profit net
422.866 RON
555.131 RON
411.296 RON
268.494 RON
224.882 RON
456.689 RON
573.910 RON
254.769 RON
365.497 RON
399.235 RON
23.285 RON
123.204 RON
27.613 RON
458.382 RON
Pierdere neta
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
Active fixe (imobilizate)
110.033 RON
110.233 RON
175.863 RON
112.090 RON
25.982 RON
33.696 RON
39.178 RON
20.067 RON
19.610 RON
13.283 RON
74.187 RON
20.869 RON
49.682 RON
112.244 RON
Active circulante
640.103 RON
1.402.718 RON
574.704 RON
457.318 RON
405.307 RON
495.811 RON
601.528 RON
491.095 RON
691.946 RON
930.133 RON
386.799 RON
504.639 RON
394.969 RON
654.471 RON
Stocuri
12.030 RON
28.233 RON
12.030 RON
16.121 RON
12.030 RON
12.030 RON
—
15.975 RON
34.146 RON
67.780 RON
16.061 RON
17.291 RON
9.621 RON
1.298 RON
Creante
270.061 RON
497.737 RON
44.100 RON
138.715 RON
27.984 RON
75.316 RON
87.017 RON
35.495 RON
538.844 RON
93.289 RON
139.786 RON
145.729 RON
34.817 RON
42.677 RON
Casa si conturi la banci
358.012 RON
276.748 RON
518.574 RON
302.482 RON
365.293 RON
408.465 RON
514.511 RON
439.625 RON
118.956 RON
769.064 RON
230.952 RON
341.619 RON
350.531 RON
610.496 RON
Cheltuieli in avans
0 RON
94.467 RON
3.409 RON
6.048 RON
—
—
36.621 RON
3.111 RON
113.528 RON
53.693 RON
30.926 RON
27.076 RON
31.733 RON
30.722 RON
Datorii totale
327.030 RON
1.052.047 RON
73.946 RON
306.722 RON
206.167 RON
72.578 RON
103.177 RON
241.546 RON
441.629 RON
557.423 RON
85.337 RON
169.264 RON
105.951 RON
254.259 RON
Venituri in avans
0 RON
—
—
—
—
—
—
17.718 RON
17.718 RON
40.211 RON
17.718 RON
17.748 RON
8.065 RON
0 RON
Capitaluri proprii
423.106 RON
555.371 RON
680.030 RON
268.734 RON
225.122 RON
456.929 RON
574.150 RON
255.009 RON
365.737 RON
399.475 RON
388.857 RON
365.572 RON
362.368 RON
543.178 RON
Capital subscris varsat
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
—
200 RON
200 RON
200 RON
Nr. mediu salariati
11
12
11
11
15
17
19
25
29
25
29
24
22
31
31
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
In functiune
ONRC · 22.08.2026
Activa fiscal
ANAF · 19.08.2026
Platitor TVAdin 01.06.2001
La incasare
Nu
Split TVA
Nu
ANAF · 19.08.2026
Datorii la statnu figureaza pe lista ANAF din 30.06.2026
ANAF · 30.06.2026
Constatator negativse verifica…
conform SEAP
Cifra de afaceri (2025)
1.420.662 RON
4.748.534 RON
3.234.603 RON
2.506.189 RON
1.545.920 RON
3.910.307 RON
2.627.338 RON
2.096.933 RON
0 RON
838.227 RON
607.265 RON
409.256 RON
125.258 RON
—
—
—
0 RON
708.422 RON
517.419 RON
343.688 RON
125.258 RON
—
—
—
186.344 RON
172.391 RON
280.265 RON
237.570 RON
306.568 RON
1.084.250 RON
582.305 RON
941.306 RON
22.812 RON
9.073 RON
9.306 RON
3.000 RON
32.372 RON
463.677 RON
86.590 RON
148.328 RON
251.384 RON
611.500 RON
486.409 RON
789.978 RON
29.662 RON
25.957 RON
68.972 RON
1.421 RON
139.170 RON
529.600 RON
198.695 RON
264.329 RON
—
44.336 RON
215.188 RON
219.553 RON
383.404 RON
708.662 RON
517.659 RON
696.415 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
55
37
32
3.266.243 RON↓ -1.8%
Profit / Pierdere
422.866 RON↓ -23.8%
Nr. mediu salariati
11↓ -8.3%
Procedura de insolventa / Publicari in BPI
BPI · 31.08.2026
Nu am gasit nicio publicare in Buletinul Procedurilor de Insolventa pentru firma AXA INT'L CONSTRUCT SRL.
Firme partenere
nicio oferta depusa in SICAP
Firma nu apare in nicio declaratie de participare din SICAP — nu a depus oferte, deci nu are cu cine sa fi licitat impreuna.
Informatii firma
Vizibil după autentificare
ONRC · 08.07.2026ANAF · 03.09.2026MO IV · 29.08.2026
Date de contact
Telefon
Email
—
Website
—
Forma de organizare
SRL
Activitate
Cod CAEN principal
4299 — Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aCAEN Rev. 3(evidența ANAF, văzut la 06.07.2026)
Coduri CAEN secundare
1611 — Tăierea și rindeluirea lemnuluiCAEN Rev. 3
1612 — Prelucrarea și finisarea lemnuluiCAEN Rev. 3
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeCAEN Rev. 3
Vezi inca 32 de coduri CAEN secundare →↑ Ascunde
4211 — Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilorCAEN Rev. 3
4212 — Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.CAEN Rev. 3
4213 — Construcția de poduri și tuneluriCAEN Rev. 3
Sediu
Sediu principal
FICUSULUI 42, 1, București Sectorul 1, București, 13975vezi adresa →
Sedii secundare si puncte de lucru
Bulevardul Ficusului 42, Bucureşti, BucureştiMonitorul Oficialaceeași stradă și număr cu sediul social
Monitorul Oficial: un act din 15.01.2016 inchide un punct de lucru, fara sa-l numeasca
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Părți sociale
persoanăadministrator
100%
2
1 deținător în act
100%
Foști — 1 persoană
persoanăasociat 08.07.2011 – 12.12.2018
MO IV · 29.08.2026
MO IV · 29.08.2026
ONRC · 08.07.2026
Litigii / Dosare in instanta
1 dosarportal.just.ro · 16.08.2026
ATENȚIE: Căutarea se face după numele firmei, așa că pot apărea rezultate pentru alte companii cu denumiri similare.Pentru a confirma că dosarul aparține firmei căutate și pentru a-i vedea calitatea în proces, dați click pe link-ul dosarului.
24697/3/2024Intimat Creditordetalii ▸inchide ▾
contestaţie
Curtea de Apel BucurestiFond → ApelFalimentNefondat (14.05.2025)
SCHOONER FINANCE LTD CU SEDIUL ALES LA AV.VLAD NICOLAECreditor
DIRECTIA GENERALA DE SALUBRITATE SECTOR 3Creditor
DIRCTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE BUCURESTI IN REPREZENTAREA ADMINISTRATIEI SECTOR 3Creditor
AMCO - ASSET MANAGEMENT COMPANY SPA PRIN SCA DRAGNE SI ASOCIATIIContestator
CASA DE INSOLVENTA STEGARU SPRL ADMINISTRATOR JUDICIAR AL R.C. INTERNATIONAL ESTATE DEVELOPMENT SRLIntimat
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Respinge contestaţia, ca neîntemeiată.
Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, apel care se depune la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII a Civilă.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 15.11.2024.
Amână pronunţarea la data de 07.11.2024. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 24.10.2024.
Alte soluţiiincheieredesedinta
Respinge cererea de preschimbare a termenului de judecată , ca neîntemeiată.
Cu cale de atac o dată cu fondul.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 21.08.2024.
Cai de atac (2)
Apel — declarata de AMCO - ASSET MANAGEMENT COMPANY SPA PRIN SCA DRAGNE SI ASOCIATII, (21.01.2025)
Apel — declarata de AMCO - ASSET MANAGEMENT COMPANY S.P.A., (21.01.2025)
Achizitii publice
SEAP/SICAPSICAP / e-licitatie.ro · 02.09.2026
2 contracte atribuite, in valoare de 295.180 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
295.180 lei
Cum se citesc cifrele — si ce nu putem sti
„Castigat” si „executat” sunt lucruri diferite
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Ce inseamna „in derulare”
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
De ce «Castigat» poate fi mic, desi firma a "Executat" mult
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
De unde stim ca un contract chiar a fost executat
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Cum calculam cand documentul lipseste
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
daca perioada s-a incheiat, il consideram executat;
daca nu s-a incheiat, il trecem la „in derulare”.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Ce nu putem sti
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 18:56).
Ultimele contracte
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.