ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 17.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 03.08.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 03.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 20.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 20.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 06.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 22.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 22.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.06.2026.
Având în vedere contextul suspendării soluţionării cauzelor, începând cu data de 27.08.2025, pe durată nelimitată, astfel cum s-a stabilit prin Hotărârea nr. 2 din data de 26.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Slobozia, ulterior rectificată prin Hotărârea nr. 3 din data de 03.09.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Slobozia, soluţionarea prezentului dosar se suspendă.
Admite cererea de chemare în judecată având ca obiect pretenţii, formulată de reclamanta OYL COMPANY SRL–ÎN INSOLVENŢĂ, (date), în contradictoriu cu pârâta KUBERA COM SRL, (date). Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 1.556,98 lei, reprezentând debit principal – contravaloare marfă furnizată. Ia act că nu au fost solicitate cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Slobozia. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 03.12.2024.
Admite cererea de chemare în judecată având ca obiect men?inere poprire, formulată de creditorul PRIMĂRIA MUNICIPIULUI SLOBOZIA (date), în contradictoriu cu debitorul ANU?Ă ION SEBASTIAN (date), şi cu terţul poprit KUBERA COM S.R.L. (date). Men?ine, în limitele crean?ei creditorului, poprirea înfiinţată de creditor prin adresa nr. 63028/30.05.2022 asupra sumelor de bani datorate debitorului ANU?Ă ION SEBASTIAN de ter?ul poprit KUBERA COM S.R.L. în perioada 06.06.2022 – 24.04.2023. Respinge cererea creditorului de amendare a terţului poprit ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Slobozia. Pronunţată astăzi, 11.12.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 11.12.2023, când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 27.11.2023.
Probe.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 04.03.2025
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 8636/2025
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 9484/2025
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 11993/2025
Sentinţă privind confirmarea planului de reorganizare · BPI 25157/2025
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 192.346 RON | 24.505 RON | 774.582 RON | 109.523 RON | 181.488 RON | -482.613 RON | 2 |
| 2024 | 1.100.141 RON | -353.152 RON | 802.452 RON | 114.075 RON | 181.259 RON | -507.118 RON | — |
| 2023 | 1.157.309 RON | -137.157 RON | 695.269 RON | 116.532 RON | 424.771 RON | -153.966 RON | — |
| 2022 | 1.547.468 RON | 159.827 RON | 592.504 RON | 116.532 RON | 618.990 RON | 143.018 RON | 13 |
| 2021 | 1.403.718 RON | -183.790 RON | 711.449 RON | 95.152 RON | 599.488 RON | -16.809 RON | 16 |
| 2020 | 1.753.523 RON | 299.728 RON | 523.129 RON | 70.152 RON | 620.463 RON | 167.486 RON | 15 |
| 2019 | 815.655 RON | -171.039 RON | 634.192 RON | 45.783 RON | 456.166 RON | -132.243 RON | 15 |
| 2018 | 529.092 RON | 109.134 RON | 229.409 RON | 15.055 RON | 362.284 RON | 147.930 RON | 6 |
| 2017 | 423.287 RON | 142.545 RON | 34.905 RON | 15.054 RON | 201.192 RON | 181.341 RON | 5 |
| 2016 | — | -1.946 RON | 20.144 RON | 15.054 RON | 43.886 RON | 38.796 RON | — |
| 2015 | 94.088 RON | -5.783 RON | 25.033 RON | 15.054 RON | 50.721 RON | 40.742 RON | 2 |
| 2014 | 198.410 RON | -6.434 RON | 71.764 RON | 15.054 RON | 103.235 RON | 46.525 RON | 2 |
| 2013 | 182.900 RON | -15.491 RON | 72.555 RON | 15.054 RON | 110.461 RON | 52.960 RON | 2 |
| 2012 | 43.441 RON | 36.072 RON | 81.412 RON | 15.054 RON | 139.134 RON | 72.776 RON | — |
| 2011 | 20.355 RON | 4.328 RON | 77.084 RON | 15.054 RON | 103.062 RON | 41.032 RON | 0 |
| 2010 | — | -4.241 RON | 63.844 RON | 15.054 RON | 85.494 RON | 36.704 RON | — |
| 2009 | — | -13.562 RON | 67.144 RON | 15.054 RON | 93.035 RON | 40.945 RON | 1 |
| 2008 | 39.884 RON | 8.110 RON | 76.631 RON | 15.054 RON | 124.194 RON | 62.617 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 192.346 RON | 1.100.141 RON | 1.157.309 RON | 1.547.468 RON | 1.403.718 RON | 1.753.523 RON | 815.655 RON | 529.092 RON | 423.287 RON | — | 94.088 RON | 198.410 RON | 182.900 RON | 43.441 RON | 20.355 RON | — | — | 39.884 RON |
| Venituri totale | 221.177 RON | 1.110.613 RON | 1.160.005 RON | 1.547.468 RON | 1.404.706 RON | 1.754.457 RON | 816.551 RON | 529.564 RON | 423.621 RON | 0 RON | 94.102 RON | 198.410 RON | 182.956 RON | 43.527 RON | 20.378 RON | 44 RON | 216 RON | 39.978 RON |
| Cheltuieli totale | 191.986 RON | 1.430.754 RON | 1.285.589 RON | 1.372.176 RON | 1.574.458 RON | 1.437.192 RON | 979.534 RON | 415.121 RON | 276.843 RON | 1.946 RON | 97.062 RON | 198.891 RON | 193.100 RON | 504 RON | 15.226 RON | 2.635 RON | 12.310 RON | 30.864 RON |
| Profit brut | 29.191 RON | 0 RON | 0 RON | 175.292 RON | 0 RON | 317.265 RON | 0 RON | 114.443 RON | 146.778 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 43.023 RON | 5.152 RON | — | — | 9.114 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 320.141 RON | 125.584 RON | 0 RON | 169.752 RON | 0 RON | 162.983 RON | 0 RON | 0 RON | 1.946 RON | — | 481 RON | 10.144 RON | 0 RON | 0 RON | 2.591 RON | 12.094 RON | — |
| Profit net | 24.505 RON | 0 RON | 0 RON | 159.827 RON | 0 RON | 299.728 RON | 0 RON | 109.134 RON | 142.545 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 36.072 RON | 4.328 RON | — | — | 8.110 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 353.152 RON | 137.157 RON | 0 RON | 183.790 RON | 0 RON | 171.039 RON | 0 RON | 0 RON | 1.946 RON | 5.783 RON | 6.434 RON | 15.491 RON | 0 RON | 0 RON | 4.241 RON | 13.562 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 109.523 RON | 114.075 RON | 116.532 RON | 116.532 RON | 95.152 RON | 70.152 RON | 45.783 RON | 15.055 RON | 15.054 RON | 15.054 RON | 15.054 RON | 15.054 RON | 15.054 RON | 15.054 RON | 15.054 RON | 15.054 RON | 15.054 RON | 15.054 RON |
| Active circulante | 181.488 RON | 181.259 RON | 424.771 RON | 618.990 RON | 599.488 RON | 620.463 RON | 456.166 RON | 362.284 RON | 201.192 RON | 43.886 RON | 50.721 RON | 103.235 RON | 110.461 RON | 139.134 RON | 103.062 RON | 85.494 RON | 93.035 RON | 124.194 RON |
| Stocuri | 435 RON | — | — | 6.135 RON | — | — | — | — | — | — | 5.399 RON | 10.417 RON | 16.880 RON | — | — | — | — | — |
| Creante | 125.121 RON | 125.725 RON | 314.875 RON | 157.922 RON | 105.544 RON | 208.066 RON | 94.255 RON | 44.844 RON | 44.940 RON | 32.864 RON | 33.062 RON | 48.040 RON | 48.192 RON | 63.621 RON | 62.797 RON | 61.973 RON | 47.854 RON | 47.854 RON |
| Casa si conturi la banci | 55.932 RON | 55.534 RON | 109.896 RON | 454.933 RON | 493.944 RON | 412.397 RON | 361.911 RON | 317.440 RON | 156.252 RON | 11.022 RON | 12.260 RON | 44.778 RON | 45.389 RON | 75.513 RON | 40.265 RON | 23.521 RON | 45.181 RON | 76.340 RON |
| Cheltuieli in avans | 958 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 774.582 RON | 802.452 RON | 695.269 RON | 592.504 RON | 711.449 RON | 523.129 RON | 634.192 RON | 229.409 RON | 34.905 RON | 20.144 RON | 25.033 RON | 71.764 RON | 72.555 RON | 81.412 RON | 77.084 RON | 63.844 RON | 67.144 RON | 76.631 RON |
| Capitaluri proprii | -482.613 RON | -507.118 RON | -153.966 RON | 143.018 RON | -16.809 RON | 167.486 RON | -132.243 RON | 147.930 RON | 181.341 RON | 38.796 RON | 40.742 RON | 46.525 RON | 52.960 RON | 72.776 RON | 41.032 RON | 36.704 RON | 40.945 RON | 62.617 RON |
| Capital subscris varsat | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | — | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON | 10.200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | — | — | 13 | 16 | 15 | 15 | 6 | 5 | — | 2 | 2 | 2 | — | 0 | — | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
32 de contracte atribuite, in valoare de 2.417.083 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.417.115 lei.
Achizitii directe
32 de contracte
2.417.083 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 09:59).