| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.190.894 RON | -30.894 RON | 260.628 RON | 446.471 RON | 566.758 RON | 752.601 RON | 3 |
| 2024 | 1.082.496 RON | 7.387 RON | 187.419 RON | 500.424 RON | 512.490 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 825.495 RON |
| 3 |
| 2023 | 1.269.774 RON | -137.620 RON | 263.777 RON | 651.994 RON | 429.891 RON | 818.108 RON | 3 |
| 2022 | 1.452.787 RON | 190.508 RON | 390.769 RON | 700.256 RON | 766.242 RON | 1.075.729 RON | 2 |
| 2021 | 1.309.168 RON | 425.267 RON | 278.717 RON | 448.140 RON | 800.798 RON | 970.221 RON | 2 |
| 2020 | 446.088 RON | -232.246 RON | 202.726 RON | 293.088 RON | 454.592 RON | 544.954 RON | 3 |
| 2019 | 748.423 RON | -191.650 RON | 175.723 RON | 404.756 RON | 548.167 RON | 777.200 RON | 2 |
| 2018 | 908.629 RON | 289.842 RON | 167.878 RON | 456.190 RON | 730.537 RON | 1.018.849 RON | 3 |
| 2017 | 674.577 RON | 100.751 RON | 484.189 RON | 582.661 RON | 630.535 RON | 729.007 RON | 4 |
| 2016 | 926.486 RON | 325.048 RON | 238.820 RON | 245.135 RON | 704.124 RON | 628.256 RON | 3 |
| 2015 | 557.506 RON | 9.446 RON | 273.672 RON | 202.698 RON | 498.521 RON | 303.208 RON | 1 |
| 2014 | 495.639 RON | 24.515 RON | 609.483 RON | 196.578 RON | 785.795 RON | 293.763 RON | 1 |
| 2013 | 547.058 RON | 65.460 RON | 551.980 RON | 255.817 RON | 626.920 RON | 269.247 RON | 1 |
| 2012 | 612.775 RON | 34.926 RON | 521.655 RON | 240.651 RON | 535.449 RON | 203.788 RON | 1 |
| 2011 | 504.955 RON | 69.510 RON | 461.179 RON | 188.104 RON | 483.521 RON | 168.862 RON | 1 |
| 2010 | 300.275 RON | -4.575 RON | 338.181 RON | 198.706 RON | 299.130 RON | 99.352 RON | 2 |
| 2009 | 121.955 RON | 109.796 RON | 408.894 RON | 280.027 RON | 334.111 RON | 205.244 RON | 1 |
| 2008 | 209.573 RON | 53.729 RON | 171.197 RON | 168.756 RON | 121.888 RON | 95.447 RON | 1 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 1.190.894 RON | 1.082.496 RON | 1.269.774 RON | 1.452.787 RON | 1.309.168 RON | 446.088 RON | 748.423 RON | 908.629 RON | 674.577 RON | 926.486 RON | 557.506 RON | 495.639 RON | 547.058 RON | 612.775 RON | 504.955 RON | 300.275 RON | 121.955 RON | 209.573 RON |
| Venituri totale | 1.449.193 RON | 1.626.886 RON | 1.419.617 RON | 2.074.861 RON | 1.711.638 RON | 709.860 RON | 1.073.728 RON | 1.337.924 RON | 1.004.629 RON | 1.340.695 RON | 851.048 RON | 623.395 RON | 690.519 RON | 619.807 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 1.447.472 RON | 1.587.742 RON | 1.544.951 RON | 1.871.187 RON | 1.272.787 RON | 937.393 RON | 1.257.262 RON | 1.038.482 RON | 896.021 RON | 965.274 RON | 830.236 RON | 594.933 RON | 611.550 RON | 571.242 RON | ||||
| Profit brut | 1.721 RON | 39.144 RON | 0 RON | 203.674 RON | 438.851 RON | 0 RON | 0 RON | 299.442 RON | 108.608 RON | 375.421 RON | 20.812 RON | 28.462 RON | 78.969 RON | 48.565 RON | ||||
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 125.334 RON | 0 RON | 0 RON | 227.533 RON | 183.534 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Profit net | 0 RON | 7.387 RON | 0 RON | 190.508 RON | 425.267 RON | 0 RON | 0 RON | 289.842 RON | 100.751 RON | 325.048 RON | 9.446 RON | 24.515 RON | 65.460 RON | 34.926 RON | ||||
| Pierdere neta | 30.894 RON | 0 RON | 137.620 RON | 0 RON | 0 RON | 232.246 RON | 191.650 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 446.471 RON | 500.424 RON | 651.994 RON | 700.256 RON | 448.140 RON | 293.088 RON | 404.756 RON | 456.190 RON | 582.661 RON | 245.135 RON | 202.698 RON | 196.578 RON | 255.817 RON | 240.651 RON | ||||
| Active circulante | 566.758 RON | 512.490 RON | 429.891 RON | 766.242 RON | 800.798 RON | 454.592 RON | 548.167 RON | 730.537 RON | 630.535 RON | 704.124 RON | 498.521 RON | 785.795 RON | 626.920 RON | 535.449 RON | ||||
| Stocuri | 317.949 RON | 330.384 RON | 288.786 RON | 580.757 RON | 389.869 RON | 239.770 RON | 330.774 RON | 369.744 RON | 333.046 RON | 262.268 RON | 373.997 RON | 310.311 RON | 251.471 RON | 237.218 RON | ||||
| Creante | 18.586 RON | 38.392 RON | 83.205 RON | 93.368 RON | 54.865 RON | 36.542 RON | 90.024 RON | 130.066 RON | 269.379 RON | 193.337 RON | 79.927 RON | 425.284 RON | 360.440 RON | 271.470 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 230.223 RON | 143.714 RON | 57.900 RON | 92.117 RON | 356.064 RON | 178.280 RON | 127.369 RON | 230.727 RON | 28.110 RON | 248.519 RON | 44.597 RON | 50.200 RON | 15.009 RON | 26.761 RON | ||||
| Datorii totale | 260.628 RON | 187.419 RON | 263.777 RON | 390.769 RON | 278.717 RON | 202.726 RON | 175.723 RON | 167.878 RON | 484.189 RON | 238.820 RON | 273.672 RON | 609.483 RON | 551.980 RON | 521.655 RON | ||||
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 82.183 RON | 124.339 RON | 79.127 RON | 61.510 RON | 50.657 RON | ||||
| Capitaluri proprii | 752.601 RON | 825.495 RON | 818.108 RON | 1.075.729 RON | 970.221 RON | 544.954 RON | 777.200 RON | 1.018.849 RON | 729.007 RON | 628.256 RON | 303.208 RON | 293.763 RON | 269.247 RON | 203.788 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| 604.612 RON |
| 301.619 RON |
| 378.236 RON |
| 241.519 RON |
| 521.305 RON |
| 301.580 RON |
| 265.573 RON |
| 177.491 RON |
| 83.307 RON |
| 39 RON |
| 112.663 RON |
| 64.028 RON |
| 0 RON |
| — |
| — |
| — |
| 69.510 RON |
| — |
| 109.796 RON |
| 53.729 RON |
| 0 RON |
| 4.575 RON |
| — |
| — |
| 188.104 RON |
| 198.706 RON |
| 280.027 RON |
| 168.756 RON |
| 483.521 RON |
| 299.130 RON |
| 334.111 RON |
| 121.888 RON |
| 263.691 RON |
| 135.735 RON |
| 242.211 RON |
| 107.008 RON |
| 180.272 RON |
| 113.876 RON |
| 81.174 RON |
| 14.410 RON |
| 39.558 RON |
| 49.519 RON |
| 10.726 RON |
| 470 RON |
| 461.179 RON |
| 338.181 RON |
| 408.894 RON |
| 171.197 RON |
| 41.584 RON |
| 60.303 RON |
| — |
| 24.000 RON |
| 168.862 RON |
| 99.352 RON |
| 205.244 RON |
| 95.447 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 2 |
| 1 |
| 1 |
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Judecătoria Mangalia Dosar nr. 4379/254/2025 ÎNCHEIERE/11.11.2025 În baza art. 318 alin.(15) Cod procedură penală, constată legalitatea şi temeinicia soluţiei de renunţare la urmărirea penală dispusă prin Ordonanţa din data de 01.07.2025 întocmită în dosarul nr. 1062/214/P/2023 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Mangalia, în cauza privind săvârşirea infracţiunii de distrugere din culpă prev. de art. 255 alin. 1 Cod penal, săvâr?ită de numitul Sălăjan Alexandru, în dauna persoanei vătămate SC Melis Meral SRL. Definitivă. Pronunţată prin punerea prezentei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei, astăzi 11.11.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
15 contracte atribuite, in valoare de 9.265 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 3.604 lei.
Achizitii directe
5 contracte
3.599 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
10 contracte
5.666 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 19:53).
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.