Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante |
|---|
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
comuna Ulmi, satul Matraca
| Capitaluri proprii |
|---|
| Nr. salariati |
|---|
| 2025 | 575.475 RON | -35.039 RON | 482.096 RON | 99.761 RON | 516.533 RON | 170.776 RON | 1 |
| 2024 | 908.234 RON | 280.783 RON | 648.304 RON | 589.114 RON | 501.214 RON | 485.797 RON | 2 |
| 2023 | 929.063 RON | 462.373 RON | 329.111 RON | 584.660 RON | 385.791 RON | 692.309 RON | 1 |
| 2022 | 485.340 RON | 24.922 RON | 256.653 RON | 76.407 RON | 352.017 RON | 229.936 RON | 1 |
| 2021 | 430.649 RON | 208.379 RON | 111.989 RON | 130.850 RON | 576.975 RON | 661.196 RON | 3 |
| 2020 | 344.755 RON | 141.626 RON | 78.505 RON | 246.716 RON | 284.606 RON | 452.817 RON | 1 |
| 2019 | 370.048 RON | 28.290 RON | 117.508 RON | 29.365 RON | 399.334 RON | 311.191 RON | 1 |
| 2018 | 317.794 RON | 157.518 RON | 150.974 RON | 19.909 RON | 407.857 RON | 282.900 RON | 1 |
| 2017 | 363.940 RON | 146.221 RON | 252.732 RON | 7.024 RON | 371.090 RON | 125.382 RON | 1 |
| 2016 | 363.607 RON | 229.707 RON | 250.993 RON | 5.501 RON | 224.652 RON | -20.840 RON | 2 |
| 2015 | 290.322 RON | 72.570 RON | 524.504 RON | 2.599 RON | 271.358 RON | -250.547 RON | 2 |
| 2014 | 235.929 RON | 41.819 RON | 490.313 RON | 4.559 RON | 162.637 RON | -323.117 RON | 6 |
| 2013 | 282.545 RON | 43.220 RON | 663.550 RON | 1.252 RON | 297.363 RON | -364.935 RON | 6 |
| 2012 | 409.669 RON | -99.277 RON | 553.412 RON | 7.371 RON | 131.575 RON | -414.466 RON | 6 |
| 2011 | 273.168 RON | -520.163 RON | 747.886 RON | 322.249 RON | 110.448 RON | -315.189 RON | 6 |
| 2010 | 380.717 RON | 10.409 RON | 747.727 RON | 405.311 RON | 151.296 RON | -191.120 RON | 3 |
| 2009 | 723.582 RON | 66.147 RON | 63.396 RON | 50.932 RON | 104.511 RON | 92.047 RON | 17 |
| 2008 | 389.771 RON | 150.746 RON | 111.901 RON | 69.846 RON | 305.061 RON | 263.006 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 575.475 RON | 908.234 RON | 929.063 RON | 485.340 RON | 430.649 RON | 344.755 RON | 370.048 RON | 317.794 RON | 363.940 RON | 363.607 RON | 290.322 RON | 235.929 RON | 282.545 RON |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| 409.669 RON |
| 273.168 RON |
| 380.717 RON |
| 723.582 RON |
| 389.771 RON |
| Venituri totale | 883.272 RON | 908.365 RON | 931.884 RON | 485.611 RON | 430.864 RON | 344.954 RON | 370.291 RON | 317.899 RON | 364.003 RON | 363.624 RON | 290.827 RON | 236.021 RON | 282.594 RON | 564.312 RON | 273.187 RON | 381.664 RON | 723.617 RON | 390.293 RON |
| Cheltuieli totale | 891.804 RON | 600.871 RON | 461.310 RON | 456.416 RON | 218.693 RON | 200.165 RON | 338.290 RON | 157.203 RON | 213.882 RON | 125.227 RON | 209.532 RON | 187.121 RON | 230.896 RON | 646.660 RON | 785.154 RON | 362.112 RON | 644.461 RON | 229.789 RON |
| Profit brut | 0 RON | 307.494 RON | 470.574 RON | 29.195 RON | 212.171 RON | 144.789 RON | 32.001 RON | 160.696 RON | 150.121 RON | 238.397 RON | 81.295 RON | 48.900 RON | 51.698 RON | 0 RON | 0 RON | 19.552 RON | 79.156 RON | 160.504 RON |
| Pierdere bruta | 8.532 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 82.348 RON | 511.967 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 280.783 RON | 462.373 RON | 24.922 RON | 208.379 RON | 141.626 RON | 28.290 RON | 157.518 RON | 146.221 RON | 229.707 RON | 72.570 RON | 41.819 RON | 43.220 RON | 0 RON | 0 RON | 10.409 RON | 66.147 RON | 150.746 RON |
| Pierdere neta | 35.039 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 99.277 RON | 520.163 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 99.761 RON | 589.114 RON | 584.660 RON | 76.407 RON | 130.850 RON | 246.716 RON | 29.365 RON | 19.909 RON | 7.024 RON | 5.501 RON | 2.599 RON | 4.559 RON | 1.252 RON | 7.371 RON | 322.249 RON | 405.311 RON | 50.932 RON | 69.846 RON |
| Active circulante | 516.533 RON | 501.214 RON | 385.791 RON | 352.017 RON | 576.975 RON | 284.606 RON | 399.334 RON | 407.857 RON | 371.090 RON | 224.652 RON | 271.358 RON | 162.637 RON | 297.363 RON | 131.575 RON | 110.448 RON | 151.296 RON | 104.511 RON | 305.061 RON |
| Stocuri | 111.005 RON | 103.137 RON | 77.135 RON | 13.819 RON | 3.918 RON | 4.518 RON | — | — | — | 30.606 RON | 22.543 RON | 41.345 RON | 22.188 RON | 13.158 RON | 10.403 RON | 5.741 RON | — | 4.663 RON |
| Creante | 150.564 RON | 219.025 RON | 128.260 RON | 84.473 RON | 61.254 RON | 8.953 RON | 27.452 RON | 160.104 RON | 152.849 RON | 151.263 RON | 41.968 RON | 84.801 RON | 220.501 RON | 97.091 RON | 84.640 RON | 113.548 RON | 66.105 RON | 193.670 RON |
| Casa si conturi la banci | 254.964 RON | 179.052 RON | 180.396 RON | 253.725 RON | 511.803 RON | 271.135 RON | 371.882 RON | 247.753 RON | 218.241 RON | 42.783 RON | 206.847 RON | 36.491 RON | 54.674 RON | 21.326 RON | 15.405 RON | 32.007 RON | 38.406 RON | 106.728 RON |
| Cheltuieli in avans | 36.578 RON | 43.773 RON | 50.969 RON | 58.165 RON | 65.360 RON | — | — | 6.108 RON | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 482.096 RON | 648.304 RON | 329.111 RON | 256.653 RON | 111.989 RON | 78.505 RON | 117.508 RON | 150.974 RON | 252.732 RON | 250.993 RON | 524.504 RON | 490.313 RON | 663.550 RON | 553.412 RON | 747.886 RON | 747.727 RON | 63.396 RON | 111.901 RON |
| Capitaluri proprii | 170.776 RON | 485.797 RON | 692.309 RON | 229.936 RON | 661.196 RON | 452.817 RON | 311.191 RON | 282.900 RON | 125.382 RON | -20.840 RON | -250.547 RON | -323.117 RON | -364.935 RON | -414.466 RON | -315.189 RON | -191.120 RON | 92.047 RON | 263.006 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 1.000 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 2 | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 6 | 6 | 6 | 6 | 3 | 17 | 4 |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune |
|---|
| Rol in oferta |
|---|
| Proceduri |
|---|
| Concurenti |
|---|
GENERAL TRUST ARGES SRLCUI 15428170 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
H.V.I.D. CONSULTING GROUP SRLCUI 30673483 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
126 de contracte atribuite, in valoare de 1.534.439 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.475.561 lei.
Achizitii directe
122 de contracte
1.475.439 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
59.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 15:10).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.