Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 76.504.132 RON | 2.167.513 RON | 41.770.791 RON | 25.138.790 RON | 28.068.150 RON | 10.982.041 RON | 32 |
| 2024 | 58.838.312 RON | -447.422 RON | 33.269.914 RON | 24.594.435 RON | 17.219.313 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
sectorul 1, scara 4, etaj 5, ap. 106, bl. A7
com. Snagov
| 8.814.528 RON |
| 32 |
| 2023 | 54.754.465 RON | -265.204 RON | 36.319.812 RON | 24.957.936 RON | 20.333.519 RON | 9.261.950 RON | 31 |
| 2022 | 80.322.222 RON | -663.352 RON | 49.648.205 RON | 25.431.664 RON | 34.294.976 RON | 9.527.154 RON | 34 |
| 2021 | 67.319.913 RON | -3.845.000 RON | 42.968.009 RON | 25.529.027 RON | 27.306.569 RON | 10.190.506 RON | 40 |
| 2020 | 73.182.785 RON | -1.438.506 RON | 44.206.659 RON | 22.575.681 RON | 30.699.265 RON | 9.793.262 RON | 43 |
| 2019 | 70.328.575 RON | 865.029 RON | 34.904.146 RON | 23.766.882 RON | 22.529.304 RON | 11.231.768 RON | 50 |
| 2018 | 78.812.349 RON | -1.524.661 RON | 44.608.355 RON | 25.087.929 RON | 30.245.868 RON | 10.366.739 RON | 55 |
| 2017 | 77.873.228 RON | 1.612.302 RON | 38.271.765 RON | 25.611.758 RON | 25.444.807 RON | 11.891.400 RON | 50 |
| 2016 | 83.483.082 RON | 2.100.677 RON | 36.470.079 RON | 21.808.042 RON | 26.228.254 RON | 10.278.452 RON | 52 |
| 2015 | 83.350.680 RON | 17.629 RON | 42.759.625 RON | 21.792.116 RON | 31.248.080 RON | 8.751.293 RON | 57 |
| 2014 | 85.575.618 RON | 1.186.142 RON | 39.091.811 RON | 21.157.935 RON | 28.453.075 RON | 8.733.664 RON | 55 |
| 2013 | 75.188.984 RON | 103.200 RON | 31.390.119 RON | 18.725.655 RON | 22.217.627 RON | 7.547.523 RON | 50 |
| 2012 | 69.890.990 RON | 2.148.697 RON | 33.417.932 RON | 19.298.840 RON | 23.862.036 RON | 7.444.323 RON | 48 |
| 2011 | 36.275.239 RON | 1.368.861 RON | 26.855.706 RON | 20.050.073 RON | 13.382.662 RON | 4.158.724 RON | 38 |
| 2010 | 20.424.502 RON | -2.953.040 RON | 19.118.938 RON | 17.203.896 RON | 7.471.281 RON | 2.789.811 RON | 35 |
| 2009 | 27.908.002 RON | 1.170.935 RON | 12.889.512 RON | 7.574.174 RON | 9.364.575 RON | 1.234.506 RON | 27 |
| 2008 | 20.136.889 RON | -1.120.643 RON | 10.013.799 RON | 5.671.603 RON | 4.287.544 RON | 66.505 RON | 22 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 76.504.132 RON | 58.838.312 RON | 54.754.465 RON | 80.322.222 RON | 67.319.913 RON | 73.182.785 RON | 70.328.575 RON | 78.812.349 RON | 77.873.228 RON | 83.483.082 RON | 83.350.680 RON | 85.575.618 RON | 75.188.984 RON | 69.890.990 RON | 36.275.239 RON | 20.424.502 RON | 27.908.002 RON | 20.136.889 RON |
| Venituri totale | 77.850.349 RON | 59.915.703 RON | 56.657.158 RON | 82.500.646 RON | 68.060.495 RON | 74.540.370 RON | 71.712.378 RON | 80.611.782 RON | 79.030.208 RON | 84.701.553 RON | 85.681.951 RON | 86.313.114 RON | 76.630.048 RON | 72.365.252 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 75.583.636 RON | 60.363.125 RON | 56.922.362 RON | 83.163.998 RON | 71.905.495 RON | 75.978.876 RON | 70.847.349 RON | 82.136.443 RON | 77.056.962 RON | 82.180.688 RON | 85.598.151 RON | 84.872.699 RON | 76.429.001 RON | 70.035.350 RON | ||||
| Profit brut | 2.266.713 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 865.029 RON | 0 RON | 1.973.246 RON | 2.520.865 RON | 83.800 RON | 1.440.415 RON | 201.047 RON | 2.329.902 RON | ||||
| Pierdere bruta | 0 RON | 447.422 RON | 265.204 RON | 663.352 RON | 3.845.000 RON | 1.438.506 RON | 0 RON | 1.524.661 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Profit net | 2.167.513 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 865.029 RON | 0 RON | 1.612.302 RON | 2.100.677 RON | 17.629 RON | 1.186.142 RON | 103.200 RON | 2.148.697 RON | ||||
| Pierdere neta | 0 RON | 447.422 RON | 265.204 RON | 663.352 RON | 3.845.000 RON | 1.438.506 RON | 0 RON | 1.524.661 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 25.138.790 RON | 24.594.435 RON | 24.957.936 RON | 25.431.664 RON | 25.529.027 RON | 22.575.681 RON | 23.766.882 RON | 25.087.929 RON | 25.611.758 RON | 21.808.042 RON | 21.792.116 RON | 21.157.935 RON | 18.725.655 RON | 19.298.840 RON | ||||
| Active circulante | 28.068.150 RON | 17.219.313 RON | 20.333.519 RON | 34.294.976 RON | 27.306.569 RON | 30.699.265 RON | 22.529.304 RON | 30.245.868 RON | 25.444.807 RON | 26.228.254 RON | 31.248.080 RON | 28.453.075 RON | 22.217.627 RON | 23.862.036 RON | ||||
| Stocuri | 7.815.704 RON | 3.942.890 RON | 4.659.398 RON | 14.613.880 RON | 4.403.556 RON | 6.478.230 RON | 3.447.273 RON | 10.631.502 RON | 8.189.590 RON | 6.074.357 RON | 10.773.088 RON | 5.324.765 RON | 4.671.405 RON | 3.646.466 RON | ||||
| Creante | 19.033.160 RON | 11.946.748 RON | 15.030.992 RON | 18.983.789 RON | 21.230.642 RON | 12.197.190 RON | 6.241.983 RON | 8.613.695 RON | 7.223.735 RON | 5.970.368 RON | 5.230.907 RON | 5.833.605 RON | 5.572.685 RON | 1.679.000 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 893.786 RON | 1.329.675 RON | 643.129 RON | 697.307 RON | 814.592 RON | 1.734.726 RON | 78.547 RON | 53.408 RON | 103.378 RON | 45.290 RON | 14.901 RON | 178.275 RON | 728.594 RON | 380.486 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 238.118 RON | 270.694 RON | 290.307 RON | 194.416 RON | 322.919 RON | 724.975 RON | 211.953 RON | 385.756 RON | 267.013 RON | 111.095 RON | 108.029 RON | 90.219 RON | 108.561 RON | 54.027 RON | ||||
| Datorii totale | 41.770.791 RON | 33.269.914 RON | 36.319.812 RON | 49.648.205 RON | 42.968.009 RON | 44.206.659 RON | 34.904.146 RON | 44.608.355 RON | 38.271.765 RON | 36.470.079 RON | 42.759.625 RON | 39.091.811 RON | 31.390.119 RON | 33.417.932 RON | ||||
| Venituri in avans | 692.226 RON | — | — | 745.697 RON | — | — | 372.225 RON | 744.459 RON | 1.160.413 RON | 1.398.860 RON | 1.637.307 RON | 1.875.754 RON | 2.114.201 RON | 2.352.648 RON | ||||
| Capitaluri proprii | 10.982.041 RON | 8.814.528 RON | 9.261.950 RON | 9.527.154 RON | 10.190.506 RON | 9.793.262 RON | 11.231.768 RON | 10.366.739 RON | 11.891.400 RON | 10.278.452 RON | 8.751.293 RON | 8.733.664 RON | 7.547.523 RON | 7.444.323 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | 4.313.000 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 32 | 32 | 31 | 34 | 40 | 43 | 50 | 55 | 50 | 52 | 57 | 55 | 50 | 48 | 38 |
| 38.077.337 RON |
| 22.235.818 RON |
| 29.226.552 RON |
| 20.868.593 RON |
| 36.708.476 RON |
| 25.172.358 RON |
| 28.031.479 RON |
| 21.989.236 RON |
| 1.368.861 RON |
| — |
| 1.195.073 RON |
| — |
| 0 RON |
| 2.936.540 RON |
| — |
| 1.120.643 RON |
| 1.368.861 RON |
| — |
| 1.170.935 RON |
| — |
| 0 RON |
| 2.953.040 RON |
| — |
| 1.120.643 RON |
| 20.050.073 RON |
| 17.203.896 RON |
| 7.574.174 RON |
| 5.671.603 RON |
| 13.382.662 RON |
| 7.471.281 RON |
| 9.364.575 RON |
| 4.287.544 RON |
| 3.348.569 RON |
| 2.924.760 RON |
| 502.430 RON |
| 1.190.730 RON |
| 2.401.952 RON |
| 1.963.790 RON |
| 6.359.108 RON |
| 3.019.555 RON |
| 626.778 RON |
| 130.909 RON |
| 95.852 RON |
| 77.259 RON |
| 172.771 RON |
| 63.095 RON |
| 151.706 RON |
| 121.157 RON |
| 26.855.706 RON |
| 19.118.938 RON |
| 12.889.512 RON |
| 10.013.799 RON |
| 2.591.076 RON |
| 2.829.523 RON |
| 2.966.437 RON |
| — |
| 4.158.724 RON |
| 2.789.811 RON |
| 1.234.506 RON |
| 66.505 RON |
| 4.313.000 RON |
| 4.313.000 RON |
| 102.000 RON |
| 102.000 RON |
| 35 |
| 27 |
| 22 |
Admite cererea de suspendare provizorie. Dispune suspendarea provizorie a executării silite derulate în dosarul de executare nr. 1818/CD/2026 al SCPEJ Dumitru, Iancu & Asociaţii până la soluţionarea cererii de suspendare a executării silite în cadrul contestaţiei la executare înregistrate sub nr. 37544/299/2026. În temeiul art. 717 alin. (2) C.proc.civ., obligă contestatoarea la plata către SCPEJ Dumitru, Iancu & Asociaţii a sumei de 157,30 lei, reprezentând cheltuieli aferente copierii dosarului de executare. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 21.07.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator |
Admite în parte cererea de emitere a ordonanţei de plată formulată de creditoarea G&M GRUP IMPORT EXPORT S.R.L. în contradictoriu cu debitoarea CHEMSIM DISTRIBUTION S.R.L. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei suma de 116.941 lei, cu titlu de debit principal. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 200 de lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxa judiciară de timbru. Respinge în rest cererea ca neîntemeiată. Ia act de faptul că societatea creditoare îşi rezervă dreptul de a solicita cheltuieli de judecată pe cale separată. Executorie. Stabileşte termen de plată la 30 de zile de la comunicarea ordonanţei. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti. Pronunţată astăzi, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, 18.12.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.12.2025. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 09.12.2025.
| 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
9 contracte atribuite, in valoare de 183.380 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 183.389 lei.
Achizitii directe
9 contracte
183.380 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 18:34).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.