ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
et. 4, secţiunea 1, sectorul 2
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea de emitere a ordonanţei de plată formulată de creditoare. Ordonă debitoarei să achite creditoarei, în termen de 30 de zile de la data comunicării prezentei hotărâri, suma de 1574,9 lei reprezentând contravaloarea facturilor emise în perioada 27.02.2022-27.06.2022 şi penalităţile aferente acestor facturi, în procent de 0,5% pe zi întârziere, ce se vor calcula de la data scadenţei şi până la data achitării integrale a debitului principal. Respinge în rest cererea, ca neîntemeiată. Obligă debitoarea la plata către creditoare a cheltuielilor de judecată în sumă de 200 lei reprezentând taxă judiciară de timbru. Executorie. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la data comunicării prezentei hotărâri, cererea urmând a se depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 10.06.2026.
În temeiul art. 396 C.pr.civ., având nevoie de timp pentru a delibera şi a consemna minuta, amână pronunţarea la 10.06.2026. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 27.05.2026.
În temeiul art. 396 C.pr.civ., având nevoie de timp pentru a delibera şi a consemna minuta, amână pronunţarea la 27.05.2026. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 13.05.2026.
Admite excepţia necompetenţei teritoriale. Declină competenţa de soluţionare a cererii în favoarea Tribunalului Ilfov. Fără cale de atac. Pronunţată azi, 15.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
În baza Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti nr. 3/26.08.2025, dispune amânarea judecăţii prezentei cauzei până la reluarea activităţii de judecată.
Amână cauza pentru ca reclamantul să facă dovada locului de muncă în Bucureşti.
Respinge cererea, pentru nedepunerea documentelor prevăzute de art. 67 alin.1 lit. a). Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii, apel care se depune la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII a. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 06.12.2024.
Admite cererea în anulare. Anulează sentinţa civilă nr.12373/20.08.2024 pronunţată de Judecătoria Sector 2 în dosarul nr.3881/300/2024. Admite cererea de emitere a ordonanţei de plată. Obligă pârâta-debitoare la plata către reclamanta-creditoare a sumei de 21137,38 lei reprezentând contravaloare produse, precum şi la plata dobânzii legale aferente debitului principal, calculată de la data 27.06.2022 până la achitarea efectivă a debitului. Obligă pârâta-debitoare la plata către reclamanta-creditoare a sumei de 400 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Definitivă. Pronunţată azi, 27.11.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la 27.11.2024 Pronunţată azi, 13.11.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite în parte acţiunea formulată de reclamantul Fazecas Marius-Beniamin în contradictoriu cu pârâta SC Resources Development & Ideas SRL, şi în consecinţă: Obligă pârâta la plata sumei de 9 744 lei, în favoarea reclamantului, reprezentând drepturi salariale aferente perioadei 20.06.2022-19.08.2022, actualizate cu indicele de inflaţie şi dobânda legală penalizatoare începând cu data scadenţei şi până la data plăţii efective. Respinge restul pretenţiilor Obligă pârâta la plata sumei de 1800 lei, în favoarea reclamantului, cu titlu de cheltuieli de judecată parţiale. Cu drept de apel în 10 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Bihor. Pronunţată azi, 29.05.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 29.05.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.05.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 23.05.2018
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 12610/2018
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 14726/2018
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 15819/2018
Sentinţă de închidere a procedurii ca urmare a scoaterii de pe rol a dosarului · BPI 1082/2019
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.525.639 RON | -14.484.886 RON | 14.034.509 RON | 115.898 RON | 19.603.071 RON | -12.701.541 RON | 19 |
| 2022 | 11.679.809 RON | 1.650.910 RON | 9.080.383 RON | 238.763 RON | 36.055.492 RON | 1.783.345 RON | 23 |
| 2021 | 7.416.535 RON | 2.769.114 RON | 3.308.469 RON | 97.419 RON | 49.220.039 RON | 132.434 RON | 23 |
| 2020 | 422.125 RON | -144.832 RON | 2.483.536 RON | 19.088 RON | 644.255 RON | -2.636.680 RON | 6 |
| 2019 | 2.357.547 RON | 141.227 RON | 2.201.477 RON | 59.344 RON | 2.607.284 RON | -2.491.848 RON | 9 |
| 2018 | 2.101.019 RON | -1.230.391 RON | 2.642.195 RON | 125.793 RON | 3.260.936 RON | -2.633.075 RON | 22 |
| 2017 | 584.592 RON | 284.498 RON | 1.459.210 RON | 31.536 RON | 36.062 RON | -1.402.684 RON | 2 |
| 2016 | 339.831 RON | 155.851 RON | 1.725.975 RON | 50.269 RON | 11.818 RON | -1.687.182 RON | 2 |
| 2015 | 5.552.956 RON | -103.573 RON | 1.996.200 RON | 149.366 RON | 113.969 RON | -1.843.033 RON | 10 |
| 2014 | 4.742 RON | -576.887 RON | 1.800.164 RON | 270.289 RON | 58.851 RON | -1.739.460 RON | 4 |
| 2013 | 60.527 RON | -679.858 RON | 6.324.742 RON | 407.418 RON | 6.064.409 RON | -1.017.145 RON | 20 |
| 2012 | 70.482 RON | -258.586 RON | 10.146.896 RON | 573.002 RON | 12.594.927 RON | 18.025 RON | 13 |
| 2011 | 50.685 RON | -172.879 RON | 9.917.689 RON | 157.487 RON | 17.476.017 RON | 6.611 RON | 9 |
| 2010 | 206.487 RON | 37.915 RON | 286.744 RON | 9.592 RON | 456.381 RON | 179.490 RON | 1 |
| 2009 | 189.920 RON | 27.790 RON | 312.460 RON | 20.445 RON | 433.589 RON | 141.574 RON | 2 |
| 2008 | 664.707 RON | 130.557 RON | 296.901 RON | 45.771 RON | 385.237 RON | 134.107 RON | 2 |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.525.639 RON | 11.679.809 RON | 7.416.535 RON | 422.125 RON | 2.357.547 RON | 2.101.019 RON | 584.592 RON | 339.831 RON | 5.552.956 RON | 4.742 RON | 60.527 RON | 70.482 RON | 50.685 RON | 206.487 RON | 189.920 RON | 664.707 RON |
| Venituri totale | 5.236.614 RON | 23.296.007 RON | 7.417.678 RON | 2.140.675 RON | 7.514.351 RON | 2.110.298 RON | 690.448 RON | 407.399 RON | 5.801.182 RON | 195.211 RON | 259.264 RON | 417.743 RON | 64.686 RON | 206.527 RON | 192.072 RON | 666.056 RON |
| Cheltuieli totale | 19.721.500 RON | 21.297.429 RON | 4.401.460 RON | 2.285.507 RON | 7.373.124 RON | 3.340.689 RON | 346.295 RON | 251.548 RON | 5.904.755 RON | 772.098 RON | 931.499 RON | 655.138 RON | 237.565 RON | 159.178 RON | 156.200 RON | 503.788 RON |
| Profit brut | 0 RON | 1.998.578 RON | 3.016.218 RON | 0 RON | 141.227 RON | 0 RON | 344.153 RON | 155.851 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 47.349 RON | 35.872 RON | 162.268 RON |
| Pierdere bruta | 14.484.886 RON | 0 RON | 0 RON | 144.832 RON | 0 RON | 1.230.391 RON | 0 RON | 0 RON | — | 576.887 RON | 672.235 RON | 237.395 RON | 172.879 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 1.650.910 RON | 2.769.114 RON | 0 RON | 141.227 RON | 0 RON | 284.498 RON | 155.851 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 37.915 RON | 27.790 RON | 130.557 RON |
| Pierdere neta | 14.484.886 RON | 0 RON | 0 RON | 144.832 RON | 0 RON | 1.230.391 RON | 0 RON | 0 RON | 103.573 RON | 576.887 RON | 679.858 RON | 258.586 RON | 172.879 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 115.898 RON | 238.763 RON | 97.419 RON | 19.088 RON | 59.344 RON | 125.793 RON | 31.536 RON | 50.269 RON | 149.366 RON | 270.289 RON | 407.418 RON | 573.002 RON | 157.487 RON | 9.592 RON | 20.445 RON | 45.771 RON |
| Active circulante | 19.603.071 RON | 36.055.492 RON | 49.220.039 RON | 644.255 RON | 2.607.284 RON | 3.260.936 RON | 36.062 RON | 11.818 RON | 113.969 RON | 58.851 RON | 6.064.409 RON | 12.594.927 RON | 17.476.017 RON | 456.381 RON | 433.589 RON | 385.237 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.565 RON | 4.565 RON | 22.598 RON | 4.565 RON | — | — | — | — | 21.606 RON | 8.939 RON | — | — | — |
| Creante | 19.597.647 RON | 36.049.956 RON | 46.299.939 RON | 638.342 RON | 2.600.458 RON | 3.237.109 RON | 47.062 RON | 46.145 RON | 95.561 RON | 59.714 RON | 6.057.153 RON | 12.570.604 RON | 17.462.169 RON | 453.674 RON | 429.519 RON | 383.797 RON |
| Casa si conturi la banci | 5.424 RON | 5.536 RON | 2.920.100 RON | 1.348 RON | 2.261 RON | 1.229 RON | -15.565 RON | -34.327 RON | 18.408 RON | -863 RON | 7.256 RON | 2.717 RON | 4.909 RON | 2.707 RON | 4.070 RON | 1.440 RON |
| Cheltuieli in avans | 39.501 RON | 39.501 RON | 42.339 RON | 39.501 RON | 39.501 RON | 37.670 RON | — | 2.833 RON | 594 RON | 1.083 RON | 65.613 RON | 1.535 RON | — | 261 RON | — | — |
| Datorii totale | 14.034.509 RON | 9.080.383 RON | 3.308.469 RON | 2.483.536 RON | 2.201.477 RON | 2.642.195 RON | 1.459.210 RON | 1.725.975 RON | 1.996.200 RON | 1.800.164 RON | 6.324.742 RON | 10.146.896 RON | 9.917.689 RON | 286.744 RON | 312.460 RON | 296.901 RON |
| Venituri in avans | 18.425.502 RON | 25.470.028 RON | 45.918.894 RON | 855.988 RON | 2.996.500 RON | 3.415.279 RON | 11.072 RON | 26.127 RON | 110.762 RON | 269.519 RON | 1.229.843 RON | 3.004.543 RON | 7.709.204 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -12.701.541 RON | 1.783.345 RON | 132.434 RON | -2.636.680 RON | -2.491.848 RON | -2.633.075 RON | -1.402.684 RON | -1.687.182 RON | -1.843.033 RON | -1.739.460 RON | -1.017.145 RON | 18.025 RON | 6.611 RON | 179.490 RON | 141.574 RON | 134.107 RON |
| Capital subscris varsat | 270.200 RON | 270.200 RON | 270.200 RON | 270.200 RON | 270.200 RON | 270.200 RON | 270.200 RON | 270.200 RON | — | 270.200 RON | 270.200 RON | 270.200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 19 | 23 | 23 | 6 | 9 | 22 | 2 | 2 | 10 | 4 | 20 | 13 | 9 | 1 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
3 contracte atribuite, in valoare de 947 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 950 lei.
Achizitii directe
3 contracte
947 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.220 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.648 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 135 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 08:09).