ASTI AUTOMATION SRL
- ASTECH INDUSTRIAL SRLdocumentat pana in 2008
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
et. 7, Camerele 15 si 21
Corp D Sector 6
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 52% |
| persoană | 24% |
| persoană | 24% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.916.267 RON | 571.227 RON | 4.392.146 RON | 748.987 RON | 5.121.006 RON | 1.223.438 RON | 12 |
| 2024 | 6.086.883 RON | 745.870 RON | 3.839.480 RON | 858.752 RON | 4.166.091 RON | 1.152.210 RON | 12 |
| 2023 | 2.236.173 RON | -238.323 RON | 3.825.411 RON | 685.572 RON | 4.357.245 RON | 1.186.021 RON | 11 |
| 2022 | 3.267.192 RON | 230.956 RON | 1.740.140 RON | 771.022 RON | 2.437.071 RON | 1.424.344 RON | 12 |
| 2021 | 4.245.318 RON | 231.220 RON | 1.159.213 RON | 721.185 RON | 2.174.445 RON | 1.738.692 RON | 13 |
| 2020 | 2.722.690 RON | 102.928 RON | 1.573.964 RON | 791.357 RON | 2.745.001 RON | 1.947.957 RON | 12 |
| 2019 | 2.002.909 RON | 123.865 RON | 1.357.714 RON | 1.246.273 RON | 2.308.883 RON | 2.170.634 RON | 10 |
| 2018 | 2.626.560 RON | 133.583 RON | 901.648 RON | 930.817 RON | 2.051.347 RON | 2.046.769 RON | 11 |
| 2017 | 1.931.923 RON | 1.853.186 RON | 862.409 RON | 753.125 RON | 2.014.895 RON | 1.913.186 RON | 11 |
| 2016 | 1.713.554 RON | 130.213 RON | 1.617.912 RON | 2.714.798 RON | 1.531.968 RON | 2.629.405 RON | 13 |
| 2015 | 2.046.196 RON | 141.221 RON | 1.182.128 RON | 2.762.633 RON | 918.517 RON | 2.499.192 RON | 12 |
| 2014 | 2.075.711 RON | 183.853 RON | 1.703.221 RON | 2.821.803 RON | 1.368.446 RON | 2.447.971 RON | 13 |
| 2013 | 2.971.617 RON | 173.535 RON | 1.807.958 RON | 2.729.477 RON | 1.427.018 RON | 2.284.118 RON | 15 |
| 2012 | 2.328.730 RON | 106.172 RON | 3.309.866 RON | 2.712.920 RON | 3.282.524 RON | 2.162.420 RON | 14 |
| 2011 | 2.652.396 RON | 67.069 RON | 3.189.369 RON | 2.787.070 RON | 3.789.305 RON | 2.056.248 RON | 18 |
| 2010 | 1.202.176 RON | 59.868 RON | 2.941.715 RON | 2.709.110 RON | 4.629.177 RON | 1.989.178 RON | 10 |
| 2009 | 1.823.806 RON | -211.359 RON | 2.186.469 RON | 3.148.126 RON | 967.654 RON | 1.929.311 RON | 15 |
| 2008 | 2.187.041 RON | 289.243 RON | 3.356.589 RON | 4.698.069 RON | 584.813 RON | 2.140.670 RON | 16 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.916.267 RON | 6.086.883 RON | 2.236.173 RON | 3.267.192 RON | 4.245.318 RON | 2.722.690 RON | 2.002.909 RON | 2.626.560 RON | 1.931.923 RON | 1.713.554 RON | 2.046.196 RON | 2.075.711 RON | 2.971.617 RON | 2.328.730 RON | 2.652.396 RON | 1.202.176 RON | 1.823.806 RON | 2.187.041 RON |
| Venituri totale | 6.250.978 RON | 6.390.423 RON | 2.366.650 RON | 3.656.465 RON | 4.246.878 RON | 3.364.435 RON | 1.801.128 RON | 3.095.089 RON | 8.050.721 RON | 1.711.231 RON | 2.127.480 RON | 2.104.863 RON | 3.165.789 RON | 2.444.109 RON | 2.844.890 RON | 1.650.042 RON | 3.224.110 RON | 2.239.355 RON |
| Cheltuieli totale | 5.573.695 RON | 5.494.784 RON | 2.604.973 RON | 3.378.460 RON | 3.964.881 RON | 3.231.894 RON | 1.641.488 RON | 2.925.841 RON | 5.845.667 RON | 1.545.463 RON | 1.951.059 RON | 1.883.334 RON | 2.960.033 RON | 2.323.550 RON | 2.777.821 RON | 1.583.724 RON | 3.429.736 RON | 1.888.788 RON |
| Profit brut | 677.283 RON | 895.639 RON | 0 RON | 278.005 RON | 281.997 RON | 132.541 RON | 159.640 RON | 169.248 RON | 2.205.054 RON | 165.768 RON | 176.421 RON | 221.529 RON | 205.756 RON | 120.559 RON | 67.069 RON | 66.318 RON | — | 350.567 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 238.323 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 205.626 RON | — |
| Profit net | 571.227 RON | 745.870 RON | 0 RON | 230.956 RON | 231.220 RON | 102.928 RON | 123.865 RON | 133.583 RON | 1.853.186 RON | 130.213 RON | 141.221 RON | 183.853 RON | 173.535 RON | 106.172 RON | 67.069 RON | 59.868 RON | — | 289.243 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 238.323 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 211.359 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 748.987 RON | 858.752 RON | 685.572 RON | 771.022 RON | 721.185 RON | 791.357 RON | 1.246.273 RON | 930.817 RON | 753.125 RON | 2.714.798 RON | 2.762.633 RON | 2.821.803 RON | 2.729.477 RON | 2.712.920 RON | 2.787.070 RON | 2.709.110 RON | 3.148.126 RON | 4.698.069 RON |
| Active circulante | 5.121.006 RON | 4.166.091 RON | 4.357.245 RON | 2.437.071 RON | 2.174.445 RON | 2.745.001 RON | 2.308.883 RON | 2.051.347 RON | 2.014.895 RON | 1.531.968 RON | 918.517 RON | 1.368.446 RON | 1.427.018 RON | 3.282.524 RON | 3.789.305 RON | 4.629.177 RON | 967.654 RON | 584.813 RON |
| Stocuri | 3.168.828 RON | 3.574.113 RON | 3.740.535 RON | 1.934.935 RON | 1.336.259 RON | 1.983.899 RON | 1.708.675 RON | 1.585.879 RON | 935.619 RON | 908.913 RON | 828.393 RON | 541.431 RON | 432.793 RON | 721.745 RON | 601.064 RON | 696.249 RON | 653.986 RON | 476.755 RON |
| Creante | 1.933.569 RON | 420.327 RON | 609.067 RON | 476.579 RON | 497.511 RON | 554.644 RON | 404.565 RON | 365.818 RON | 621.964 RON | 349.650 RON | 78.633 RON | 758.474 RON | 972.769 RON | 2.472.051 RON | 3.038.972 RON | 3.139.277 RON | 167.722 RON | 105.142 RON |
| Casa si conturi la banci | 18.609 RON | 171.651 RON | 7.643 RON | 25.557 RON | 340.675 RON | 206.458 RON | 195.643 RON | 99.650 RON | 457.312 RON | 273.405 RON | 11.491 RON | 68.541 RON | 21.456 RON | 88.728 RON | 149.269 RON | 793.651 RON | 145.946 RON | 2.916 RON |
| Cheltuieli in avans | 6.016 RON | 5.190 RON | 5.615 RON | 4.491 RON | 2.275 RON | 563 RON | 3.192 RON | 11.253 RON | 7.575 RON | 551 RON | 170 RON | 170 RON | 170 RON | 170 RON | 170 RON | — | — | 218.528 RON |
| Datorii totale | 4.392.146 RON | 3.839.480 RON | 3.825.411 RON | 1.740.140 RON | 1.159.213 RON | 1.573.964 RON | 1.357.714 RON | 901.648 RON | 862.409 RON | 1.617.912 RON | 1.182.128 RON | 1.703.221 RON | 1.807.958 RON | 3.309.866 RON | 3.189.369 RON | 2.941.715 RON | 2.186.469 RON | 3.356.589 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.151 RON |
| Venituri in avans | 260.425 RON | 38.343 RON | 37.000 RON | 48.100 RON | — | 15.000 RON | 30.000 RON | 45.000 RON | — | — | — | 39.227 RON | 64.589 RON | 523.328 RON | 1.330.928 RON | 2.407.394 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.223.438 RON | 1.152.210 RON | 1.186.021 RON | 1.424.344 RON | 1.738.692 RON | 1.947.957 RON | 2.170.634 RON | 2.046.769 RON | 1.913.186 RON | 2.629.405 RON | 2.499.192 RON | 2.447.971 RON | 2.284.118 RON | 2.162.420 RON | 2.056.248 RON | 1.989.178 RON | 1.929.311 RON | 2.140.670 RON |
| Capital subscris varsat | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | 12 | 11 | 12 | 13 | 12 | 10 | 11 | 11 | 13 | 12 | 13 | 15 | 14 | 18 | 10 | 15 | 16 |
320 de contracte atribuite, in valoare de 12.155.505 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 3.341.040 lei.
Achizitii directe
284 de contracte
3.340.756 lei
Licitatii publice
27 de contracte
8.444.007 lei
Achizitii offline
9 contracte
370.742 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.238.380 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 05:02).
Firma apare si pe latura de cumparator, in 66 de proceduri: 66 de achizitii directe, 0 offline, 0 licitatii publice.
Numerele astea nu se aduna cu cele din fila «Ca furnizor»: acolo firma vinde, aici cumpara.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
ICPE ACTEL SACUI 356661 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.