CONSTRUCŢII GENERALE OLTENIA SRL
- Ciocazan Nedelcu Ioanadocumentat pana in 2021
- CONSTRUCŢII GENERALE - S.R.L.documentat pana in 2016
- J38/332/2002VALCEAdin 26.07.2002
- J40/8335/2016BUCURESTIdin 15.06.2016in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
punct "Gura Lotrului"
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 10 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 75% |
| persoanănu mai e administrator | 25% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge plângerea, ca nefondată. Definitivă. Pronunţată astăzi, 05.08.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Amână pronunţarea la data de 05.08.2026. Definitivă. Pronunţată astăzi, 30.07.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Amână pronunţarea la data de 30.07.2026. Definitivă. Pronunţată azi, 23.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de grefa instanţei.
Pentru continuarea procedurii.
In temeiul art. 145 alin.1 pct.A-c din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă. Dispune începerea procedurii falimentului debitorului PER GRUP SRL, cu sediul în Rm.Vâlcea, str. Gib Mihăescu nr.8, Biroul nr.10, parter, corp Magazine, judeţul Vâlcea, având număr de ordine în registrul comerţului J38/534/2008, cod unic de înregistrare 23844815 In temeiul art.145 alin 2 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă. Desemnează lichidator judiciar provizoriu VIZAL CONSULTING IPURL, cu sediul în Rm.Vâlcea, str. Daniil Ionescu nr.6A, judeţul Vâlcea, cu un onorariu provizoriu de 4.500 lei, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege. In temeiul art.145 alin.2 lit. a din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă. Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitorului. Fixează termenul maxim de predare a gestiunii către lichidatorul judiciar, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii şi predarea unei liste cuprinzând numele şi adresele creditorilor şi toate creanţele acestora la data intrării în faliment, cu indicarea celor născute după deschiderea procedurii, a tabelului definitiv al creanţelor şi a oricăror altor tabele întocmite în procedură, a oricăror rapoarte de distribuţie, a listei actelor şi operaţiunilor efectuate după data deschiderii procedurii, în termen de 5 zile de la intrarea în faliment. Dispune notificarea deschiderii procedurii de faliment debitorului, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Vâlcea, pentru efectuarea menţiunii, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor creanţelor născute în cursul procedurii la 30.04.2026. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor născute în cursul procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor la 25.05.2026. Fixează termenul pentru depunerea contestaţiilor în termen de 7 zile de la publicarea în BPI a tabelului suplimentar. Fixează termen pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor la 19.06.2026. In temeiul art.151 şi următoarele din lege. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. În temeiul art.86 alin.1) din lege. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al lichidatorului judiciar. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la sediul Tribunalului Vâlcea. Termen de fond 21.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 26.03.2026.
Pentru când se vor cita părţile prin BPI cu menţiunea că urmează să se pună în discţie propunerea de trecere la faliment a debitoarei
Pentru a da posibilitatea societăţii debitoare de a depune un plan de reorganizare având în vedere că aceasta şi-a manifestat intenţia de reorganizare a activităţii.
Având în vedere Hotărârea nr.3 adoptată în data de 26 august 2025 de Adunarea Generală a judecătorilor din cadrul Tribunalului Vâlcea, amână cauza şi acordă un nou termen de judecată la data de 15 ianuarie 2026.
Amână judecata cauzei pentru termenul din data de 16.10.2025.
Admite cererea formulată de debitorul PER GRUP SRL, cu sediul în Rm.Vâlcea, str. Gib Mihăescu nr.8, Biroul nr.10, parter, corp Magazine, judeţul Vâlcea, cu sediul procesual ales la Cabinet Avocat Adrian Nicolae Blăjan în Rm.Vâlcea, str. Calea lui Traian nr.145, Bl.D4, Sc.B, Ap.4, judeţul Vâlcea, având număr de ordine în registrul comerţului J38/534/2008, cod unic de înregistrare 23844815, pentru deschiderea procedurii generale de insolvenţă. În temeiul art.71 alin 1 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă. Dispune deschiderea procedurii generale împotriva debitorului PER GRUP SRL. În temeiul art.73 din lege. Numeşte administrator judiciar provizoriu VIZAL CONSULTING IPURL, cu sediul în Rm.Vâlcea, str. Daniil Ionescu nr.6A, judeţul Vâlcea, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din lege, cu un onorariu provizoriu de 4000 lei. În temeiul art.99 din lege. Dispune notificarea deschiderii procedurii debitorului, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Vâlcea prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, precum şi potrivit prevederilor Codului de procedură civilă, într-un ziar de largă circulaţie potrivit dispoziţiilor art. 99 alin.3 din Legea nr. 85/2014 în vederea efectuării menţiunii în temeiul art.100 din lege. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 21.07.2025. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 31.07.2025. Fixează termenul de 7 zile de la publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă a tabelului preliminar, pentru depunerea eventualelor contestaţii . Fixează termenul pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 18.08.2025. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 05.08.2025 şi convoacă creditorii debitorului. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii debitorului, de către administratorul judiciar. Pune în vedere administratorului judiciar ca până la data de 09.07.2025 să întocmească raportul prevăzut de art. 92 din Legea nr. 85/2014 şi până la data de 29.07.2025, să întocmească raportul prevăzut de art. 97 din Legea nr. 85/2014. De asemenea, administratorului judiciar va efectua în termen de 60 de zile de la data deschiderii procedurii, procedura de inventariere a bunurilor din averea debitorului, pe baza informaţiilor primite de la debitor în condiţiile art. 67 sau 74/sau pe baza oricăror informaţii şi documente solicitate autorităţilor competente potrivit legii. Termenul de 60 de zile poate fi prelungit la cererea administratorului judiciar, pentru motive temeinice, de către judecătorul sindic, potrivit dispoziţiilor art. 101 alin.1 din Legea nr. 85/2014. In temeiul art.39 din lege. Dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Dispune comunicarea sentinţei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului declarat la registrul comerţului şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi. Termen fond: 04.09.2025 Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la sediul Tribunalului Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 19 iunie 2025.
Respinge plângerea, ca nefondata. Obliga petenta la plata catre intimata Constructii Generale Oltenia SRL a sumei de 19.183,14 lei, repreyentand cheltuieli de judecată. Definitiva. Pronuntata, azi, 14 mai 2025, prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21.996.032 RON | 1.405.460 RON | 15.544.363 RON | 9.853.613 RON | 27.133.254 RON | 21.703.888 RON | 27 |
| 2024 | 22.793.194 RON | 15.725.770 RON | 18.011.023 RON | 11.753.538 RON | 35.691.294 RON | 29.955.193 RON | 41 |
| 2023 | 22.083.985 RON | 10.238.162 RON | 16.150.444 RON | 8.743.915 RON | 30.545.043 RON | 23.399.898 RON | 37 |
| 2022 | 22.691.352 RON | 9.072.459 RON | 13.196.175 RON | 11.072.564 RON | 20.878.900 RON | 19.016.673 RON | 38 |
| 2021 | 16.046.626 RON | 4.973.940 RON | 12.438.116 RON | 9.982.297 RON | 11.941.766 RON | 9.749.777 RON | 33 |
| 2020 | 10.728.863 RON | 4.672.924 RON | 9.371.083 RON | 9.519.379 RON | 5.191.388 RON | 5.339.684 RON | 24 |
| 2019 | 8.711.540 RON | 3.119.052 RON | 2.776.305 RON | 1.374.801 RON | 4.368.263 RON | 2.966.759 RON | 19 |
| 2018 | 4.147.733 RON | -152.543 RON | 2.773.217 RON | 1.654.749 RON | 1.677.861 RON | 559.393 RON | 9 |
| 2017 | 3.229.447 RON | 881.428 RON | 2.616.571 RON | 1.200.141 RON | 2.727.445 RON | 1.311.015 RON | 7 |
| 2016 | 1.314.524 RON | 71.397 RON | 846.477 RON | 797.770 RON | 478.294 RON | 429.587 RON | 7 |
| 2015 | 1.604.818 RON | 263.001 RON | 1.109.832 RON | 768.404 RON | 699.618 RON | 358.190 RON | 3 |
| 2014 | 875.480 RON | 62.292 RON | 967.009 RON | 422.206 RON | 639.992 RON | 95.189 RON | 3 |
| 2013 | 549.470 RON | 88.499 RON | 528.312 RON | 374.641 RON | 186.568 RON | 32.897 RON | 3 |
| 2012 | 335.759 RON | -136.312 RON | 502.722 RON | 198.726 RON | 273.539 RON | -30.457 RON | 3 |
| 2011 | 597.965 RON | 31.110 RON | 428.276 RON | 211.921 RON | 321.377 RON | 105.855 RON | 3 |
| 2010 | 514.760 RON | 95.236 RON | 184.907 RON | 105.073 RON | 153.746 RON | 74.745 RON | 4 |
| 2009 | 254.977 RON | -63.510 RON | 271.295 RON | 80.080 RON | 169.890 RON | -20.491 RON | 4 |
| 2008 | 347.953 RON | 16.593 RON | 154.548 RON | 53.779 RON | 142.955 RON | 43.019 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 21.996.032 RON | 22.793.194 RON | 22.083.985 RON | 22.691.352 RON | 16.046.626 RON | 10.728.863 RON | 8.711.540 RON | 4.147.733 RON | 3.229.447 RON | 1.314.524 RON | 1.604.818 RON | 875.480 RON | 549.470 RON | 335.759 RON | 597.965 RON | 514.760 RON | 254.977 RON | 347.953 RON |
| Venituri totale | 23.735.457 RON | 37.892.305 RON | 25.802.054 RON | 22.974.511 RON | 16.096.149 RON | 11.247.388 RON | 8.639.856 RON | 4.250.414 RON | 3.250.999 RON | 1.322.674 RON | 1.620.825 RON | 880.522 RON | 549.488 RON | 335.769 RON | 599.430 RON | 514.782 RON | 254.993 RON | 347.968 RON |
| Cheltuieli totale | 22.070.427 RON | 21.980.094 RON | 15.368.890 RON | 13.728.154 RON | 11.122.209 RON | 5.614.070 RON | 5.158.199 RON | 4.361.448 RON | 2.329.934 RON | 1.226.288 RON | 1.306.831 RON | 805.981 RON | 460.658 RON | 472.081 RON | 562.022 RON | 406.438 RON | 314.169 RON | 328.214 RON |
| Profit brut | 1.665.030 RON | 15.912.211 RON | 10.433.164 RON | 9.246.357 RON | 4.973.940 RON | 5.633.318 RON | 3.481.657 RON | — | 921.065 RON | 96.386 RON | 313.994 RON | 74.541 RON | 88.830 RON | — | 37.408 RON | 108.344 RON | — | 19.754 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 111.034 RON | — | — | — | — | 0 RON | 136.312 RON | — | — | 59.176 RON | — |
| Profit net | 1.405.460 RON | 15.725.770 RON | 10.238.162 RON | 9.072.459 RON | 4.973.940 RON | 4.672.924 RON | 3.119.052 RON | — | 881.428 RON | 71.397 RON | 263.001 RON | 62.292 RON | 88.499 RON | — | 31.110 RON | 95.236 RON | — | 16.593 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 152.543 RON | — | — | — | — | 0 RON | 136.312 RON | — | — | 63.510 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 9.853.613 RON | 11.753.538 RON | 8.743.915 RON | 11.072.564 RON | 9.982.297 RON | 9.519.379 RON | 1.374.801 RON | 1.654.749 RON | 1.200.141 RON | 797.770 RON | 768.404 RON | 422.206 RON | 374.641 RON | 198.726 RON | 211.921 RON | 105.073 RON | 80.080 RON | 53.779 RON |
| Active circulante | 27.133.254 RON | 35.691.294 RON | 30.545.043 RON | 20.878.900 RON | 11.941.766 RON | 5.191.388 RON | 4.368.263 RON | 1.677.861 RON | 2.727.445 RON | 478.294 RON | 699.618 RON | 639.992 RON | 186.568 RON | 273.539 RON | 321.377 RON | 153.746 RON | 169.890 RON | 142.955 RON |
| Stocuri | 17.685.806 RON | 16.481.187 RON | 2.229.448 RON | 968.394 RON | 95.476 RON | 24.211 RON | 27.481 RON | 109.607 RON | 6.861 RON | 480 RON | 3.968 RON | 680 RON | 680 RON | 3.678 RON | 83.478 RON | 2.998 RON | 2.503 RON | 14.931 RON |
| Creante | 7.053.972 RON | 16.290.014 RON | 26.582.733 RON | 14.783.714 RON | 7.462.660 RON | 2.825.154 RON | 379.828 RON | 1.083.241 RON | 2.290.338 RON | 334.220 RON | 618.667 RON | 359.429 RON | 152.708 RON | 239.398 RON | 116.307 RON | 122.565 RON | 139.800 RON | 115.396 RON |
| Casa si conturi la banci | 2.393.476 RON | 2.920.093 RON | 1.732.862 RON | 5.126.792 RON | 4.383.630 RON | 2.342.023 RON | 3.960.954 RON | 485.013 RON | 430.246 RON | 143.594 RON | 76.983 RON | 279.883 RON | 33.180 RON | 30.463 RON | 121.592 RON | 28.183 RON | 27.587 RON | 12.628 RON |
| Cheltuieli in avans | 261.384 RON | 521.384 RON | 261.384 RON | 261.384 RON | 263.830 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 833 RON | 833 RON | 834 RON | 833 RON |
| Datorii totale | 15.544.363 RON | 18.011.023 RON | 16.150.444 RON | 13.196.175 RON | 12.438.116 RON | 9.371.083 RON | 2.776.305 RON | 2.773.217 RON | 2.616.571 RON | 846.477 RON | 1.109.832 RON | 967.009 RON | 528.312 RON | 502.722 RON | 428.276 RON | 184.907 RON | 271.295 RON | 154.548 RON |
| Capitaluri proprii | 21.703.888 RON | 29.955.193 RON | 23.399.898 RON | 19.016.673 RON | 9.749.777 RON | 5.339.684 RON | 2.966.759 RON | 559.393 RON | 1.311.015 RON | 429.587 RON | 358.190 RON | 95.189 RON | 32.897 RON | -30.457 RON | 105.855 RON | 74.745 RON | -20.491 RON | 43.019 RON |
| Capital subscris varsat | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | — | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON |
| Nr. mediu salariati | 27 | 41 | 37 | 38 | 33 | 24 | 19 | 9 | 7 | 7 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
180 de contracte atribuite, in valoare de 820.076.674 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 96.044 lei.
Achizitii directe
3 contracte
96.041 lei
Licitatii publice
177 de contracte
819.980.633 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:24).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
IMPECABIL SRLCUI 10200944 | 4 | 3 | 0 | Da | vezi ↗ |
| 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ | |
FILICON IMPEX SRLCUI 17800938 | 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
ANASTAMAR CONSTRUCT S.R.L.CUI 34271730 | 5 | 1 | 0 | Da | vezi ↗ |
VULTURI SRLCUI 17782459 | 9 | 1 | 0 | Da | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 13 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | ofertant · l-a avut terț | 1 | Da | vezi ↗ | |
ANASTAMAR CONSTRUCT S.R.L.CUI 34271730 | 5 | ofertant · l-a avut terț | 1 | Da | vezi ↗ |
CAZICOM SRLCUI 7545803 | 3 | terț susținător | 1 | Da | vezi ↗ |
DMC AREA SRLCUI 31417165 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 8 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.