ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca inadmisibilă cererea de emitere a ordonan?ei de plată formulată de creditoarea INVESTCAPITAL LTD, în contradictoriu cu debitoarea RAVSERV S.R.L. Respinge ca neîntemeiată cererea creditoarei de obligare a debitoarei la plata cheltuielilor de judecată. Obligă creditoarea la plata către debitoare a sumei de 1.500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la data comunicării. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Galaţi. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 17.10.2024.
Amână pronun?area la data de 17.10.2024, pentru când solu?ia va fi pusă la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei. Pronun?ată în ?edin?ă publică azi, 7.10.2024.
În baza art.242 Cod procedură civilă suspendă judecarea cauzei civile.Cu drept de recurs pe toată perioada suspendării.
Se acordă termen la data de: 10.09.2024 pentru ca partea creditoare să formuleze precizări.
Admite cererea. Ordonă debitoarei să achite creditoarei, în termen de 30 de zile de la comunicarea prezentei hotărâri, suma de 24997,54 lei, cu titlu de debit restant. Admite cererea accesorie privind cheltuielile de judecată. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 1200 lei cu titlul de cheltuieli de judecată, reprezentând 200 lei taxă judiciară de timbru ?i 1000 lei onorariu avocat. Executorie de drept. Cu drept de cerere în anulare, în 10 de zile de la comunicare. În cazul exercitării căii de atac, cererea în anulare se va depune la Judecătoria Galaţi. Pronun?ată astăzi, 06.11.2023, solu?ia urmând a fi pusă la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.
Amână pronun?area la data de 06.11.2023 .Pronun?area hotărârii se va face prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.568.421 RON | -122.849 RON | 1.074.518 RON | 87.983 RON | 903.793 RON | -59.920 RON | 14 |
| 2024 | 3.992.046 RON | -178.525 RON | 655.800 RON | 95.334 RON | 743.307 RON | 212.929 RON | 18 |
| 2023 | 4.607.225 RON | 390.542 RON | 695.857 RON | 105.284 RON | 943.455 RON | 391.454 RON | 17 |
| 2022 | 3.838.106 RON | 251.711 RON | 792.996 RON | 91.106 RON | 907.865 RON | 252.912 RON | 14 |
| 2021 | 3.019.188 RON | 198.641 RON | 633.250 RON | 82.358 RON | 694.652 RON | 200.200 RON | 14 |
| 2020 | 2.098.672 RON | 348.961 RON | 450.146 RON | 149.495 RON | 739.198 RON | 441.560 RON | 13 |
| 2019 | 2.073.754 RON | 56.666 RON | 381.727 RON | 80.779 RON | 490.768 RON | 192.598 RON | 14 |
| 2018 | 1.963.052 RON | 79.243 RON | 383.891 RON | 86.674 RON | 780.710 RON | 483.933 RON | 18 |
| 2017 | 2.011.920 RON | 479.358 RON | 223.043 RON | 103.225 RON | 599.345 RON | 479.690 RON | 13 |
| 2016 | 508.397 RON | 59.445 RON | 229.097 RON | 171.499 RON | 142.428 RON | 85.332 RON | 8 |
| 2015 | 460.704 RON | 28.891 RON | 109.908 RON | 34.435 RON | 150.798 RON | 76.387 RON | 7 |
| 2014 | 441.145 RON | -2.978 RON | 87.390 RON | 49.781 RON | 139.476 RON | 102.496 RON | 6 |
| 2013 | 556.699 RON | 16.008 RON | 93.675 RON | 66.217 RON | 162.307 RON | 135.474 RON | 5 |
| 2012 | 505.122 RON | 62.101 RON | 62.097 RON | 89.221 RON | 166.760 RON | 194.465 RON | 5 |
| 2011 | 593.281 RON | 56.212 RON | 83.330 RON | 144.193 RON | 119.387 RON | 182.364 RON | 6 |
| 2010 | 586.322 RON | 3.209 RON | 36.708 RON | 41.485 RON | 188.335 RON | 193.364 RON | 9 |
| 2009 | 684.322 RON | 82.644 RON | 86.563 RON | 52.953 RON | 232.491 RON | 202.155 RON | 9 |
| 2008 | 949.846 RON | 115.724 RON | 102.742 RON | 79.231 RON | 229.207 RON | 211.738 RON | 9 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.568.421 RON | 3.992.046 RON | 4.607.225 RON | 3.838.106 RON | 3.019.188 RON | 2.098.672 RON | 2.073.754 RON | 1.963.052 RON | 2.011.920 RON | 508.397 RON | 460.704 RON | 441.145 RON | 556.699 RON | 505.122 RON | 593.281 RON | 586.322 RON | 684.322 RON | 949.846 RON |
| Venituri totale | 3.590.002 RON | 3.993.872 RON | 4.614.833 RON | 3.855.667 RON | 3.100.384 RON | 2.114.013 RON | 2.049.362 RON | 2.029.762 RON | 2.112.094 RON | 510.741 RON | 475.229 RON | 458.454 RON | 556.795 RON | 517.596 RON | 636.808 RON | 590.367 RON | 696.457 RON | 1.024.905 RON |
| Cheltuieli totale | 3.712.851 RON | 4.172.397 RON | 4.175.944 RON | 3.566.171 RON | 2.871.359 RON | 1.744.030 RON | 1.971.939 RON | 1.930.485 RON | 1.611.092 RON | 439.396 RON | 440.787 RON | 461.432 RON | 537.665 RON | 443.658 RON | 568.291 RON | 578.384 RON | 596.452 RON | 886.166 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 438.889 RON | 289.496 RON | 229.025 RON | 369.983 RON | 77.423 RON | 99.277 RON | 501.002 RON | 71.345 RON | 34.442 RON | 0 RON | 19.130 RON | 73.938 RON | 68.517 RON | 11.983 RON | 100.005 RON | 138.739 RON |
| Pierdere bruta | 122.849 RON | 178.525 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 2.978 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 390.542 RON | 251.711 RON | 198.641 RON | 348.961 RON | 56.666 RON | 79.243 RON | 479.358 RON | 59.445 RON | 28.891 RON | 0 RON | 16.008 RON | 62.101 RON | 56.212 RON | 3.209 RON | 82.644 RON | 115.724 RON |
| Pierdere neta | 122.849 RON | 178.525 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.978 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 87.983 RON | 95.334 RON | 105.284 RON | 91.106 RON | 82.358 RON | 149.495 RON | 80.779 RON | 86.674 RON | 103.225 RON | 171.499 RON | 34.435 RON | 49.781 RON | 66.217 RON | 89.221 RON | 144.193 RON | 41.485 RON | 52.953 RON | 79.231 RON |
| Active circulante | 903.793 RON | 743.307 RON | 943.455 RON | 907.865 RON | 694.652 RON | 739.198 RON | 490.768 RON | 780.710 RON | 599.345 RON | 142.428 RON | 150.798 RON | 139.476 RON | 162.307 RON | 166.760 RON | 119.387 RON | 188.335 RON | 232.491 RON | 229.207 RON |
| Stocuri | 322.256 RON | 364.988 RON | 406.886 RON | 272.943 RON | 327.137 RON | 239.459 RON | 153.448 RON | 305.362 RON | 243.287 RON | 45.891 RON | 20.311 RON | 34.853 RON | 26.902 RON | 45.548 RON | 5.127 RON | 20.416 RON | 15.472 RON | 47.061 RON |
| Creante | 514.276 RON | 342.695 RON | 430.040 RON | 504.326 RON | 347.244 RON | 376.892 RON | 302.618 RON | 422.095 RON | 309.423 RON | 83.799 RON | 120.810 RON | 64.410 RON | 78.135 RON | 55.631 RON | 71.428 RON | 107.927 RON | 97.777 RON | 101.521 RON |
| Casa si conturi la banci | 67.261 RON | 35.624 RON | 106.529 RON | 130.596 RON | 20.271 RON | 122.847 RON | 34.702 RON | 53.253 RON | 46.635 RON | 12.738 RON | 9.677 RON | 40.213 RON | 57.270 RON | 65.581 RON | 42.832 RON | 59.992 RON | 119.242 RON | 80.625 RON |
| Cheltuieli in avans | 22.822 RON | 30.088 RON | 38.572 RON | 46.937 RON | 56.440 RON | 3.013 RON | 2.778 RON | 440 RON | 163 RON | 502 RON | 1.062 RON | 629 RON | 625 RON | 581 RON | 2.114 RON | 252 RON | 3.274 RON | 6.042 RON |
| Datorii totale | 1.074.518 RON | 655.800 RON | 695.857 RON | 792.996 RON | 633.250 RON | 450.146 RON | 381.727 RON | 383.891 RON | 223.043 RON | 229.097 RON | 109.908 RON | 87.390 RON | 93.675 RON | 62.097 RON | 83.330 RON | 36.708 RON | 86.563 RON | 102.742 RON |
| Capitaluri proprii | -59.920 RON | 212.929 RON | 391.454 RON | 252.912 RON | 200.200 RON | 441.560 RON | 192.598 RON | 483.933 RON | 479.690 RON | 85.332 RON | 76.387 RON | 102.496 RON | 135.474 RON | 194.465 RON | 182.364 RON | 193.364 RON | 202.155 RON | 211.738 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 14 | 18 | 17 | 14 | 14 | 13 | 14 | 18 | 13 | 8 | 7 | 6 | 5 | 5 | 6 | 9 | 9 | 9 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
4 contracte atribuite, in valoare de 3.697 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
3.697 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 00:22).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.