ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
parter, ap. 1 și mansardă, ap. 3, sectorul 1
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 33,33% |
| persoană | 66,67% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Anulează recursul, ca netimbrat. Definitivă. Pronunţată azi, 09.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge ca neîntemeiată cererea în anulare. Definitivă. Pronunţată astăzi, 11.06.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.06.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 04.06.2025.
1. Respinge ca neîntemeiate excep?iile tardivită?ii ?i netimbrării invocate prin întâmpinare. 2. Admite cererea în anulare. 3. Modifică sentin?a nr. 6551/03.10.2024 pronun?ată de Tribunalul Bucure?ti, Sec?ia a II-a Contencios Administrativ ?i Fiscal în dosarul nr. 15420/3/2024*, astfel cum a fost completată ?i îndreptată prin sentin?a nr. 1867/27.02.2025 pronun?ată de Tribunalul Bucure?ti, Sec?ia a II-a Contencios Administrativ ?i Fiscal în dosarul nr. 42730/3/2024, în sensul că: 3.1. Obligă pârâtul să ramburseze reclamantei cheltuielile de judecată în valoare de 7.200 lei, reprezentând taxă judiciară de timbru ?i onorariu de avocat în valoarea achitată de reclamantă avocatului. 4. Obligă debitorul să ramburseze creditoarei cheltuielile de judecată aferente cererii în anulare în valoare de 4.200, reprezentând taxă judiciară de timbru ?i onorariu de avocat. 5. Definitivă, potrivit art. 1.024 alin. 8 C.pr.civ. 6. Prezenta hotărâre se va comunica părţilor, în copie, conform art. 427 C.pr.civ. 7. Pronunţată astăzi, 19.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Încuviinţează cererea de amânare şi acordă termen la data de 19.03.2025.
În vederea refacerii procedurii de citare, amână cauza şi acordă termen la 05.02.2025, ora 14:00.
Admite cererea de completare şi în parte cererea de îndreptare eroare materială a sentinţei civile nr. 6551/03.10.2024 pronunţată în dosarul nr. 15420/3/2024* de Tribunalul Bucureşti – Secţia a II-a Contencios Administrativ şi Fiscal. Dispune completarea şi îndreptarea Sentinţei civile nr. 6551/03.10.2024 pronunţată în dosarul nr. 15420/3/2024* de Tribunalul Bucureşti – Secţia a II-a Contencios Administrativ şi Fiscal, în sensul că: Obligă pârâtul la plata către reclamantă a penalităţilor de întârziere în cuantum de 0,01%/zi de întârziere calculate asupra debitului principal rămas de achitat de la data scadenţei facturii nr. FFGBC 34039/20.11.2023, respectiv 20.12.2023, şi până la data achitării integrale a debitului principal, respectiv 03.10.2024. Respinge în rest cererea de îndreptare a erorii materiale ca neîntemeiată. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicarea hotărârii, cererea urmând a se depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a II-a Contencios Administrativ şi Fiscal. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 27.02.2025.
Având în vedere obiectul cererii de chemare în judecată, în vederea asigurării continuităţii completului, va dispune amânarea cauzei la data de 27.02.2025, ora 13:00.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 43.756.805 RON | 1.604.375 RON | 22.290.499 RON | 1.809.598 RON | 29.088.269 RON | 8.674.870 RON | 38 |
| 2024 | 41.061.154 RON | 1.146.608 RON | 13.099.071 RON | 1.536.379 RON | 18.606.906 RON | 7.070.495 RON | 38 |
| 2023 | 30.006.843 RON | 574.793 RON | 11.694.994 RON | 1.218.568 RON | 16.235.454 RON | 5.807.015 RON | 39 |
| 2022 | 25.539.941 RON | 566.614 RON | 7.493.930 RON | 792.840 RON | 12.371.586 RON | 5.717.198 RON | 40 |
| 2021 | 35.088.601 RON | 2.956.042 RON | 2.403.905 RON | 865.225 RON | 8.767.092 RON | 7.029.530 RON | 43 |
| 2020 | 25.854.075 RON | 2.383.983 RON | 3.584.934 RON | 526.285 RON | 9.935.321 RON | 6.873.488 RON | 39 |
| 2019 | 24.152.315 RON | 2.262.798 RON | 6.291.246 RON | 445.567 RON | 12.829.372 RON | 6.880.411 RON | 35 |
| 2018 | 22.749.089 RON | 2.760.431 RON | 3.039.499 RON | 424.773 RON | 8.704.859 RON | 6.122.884 RON | 28 |
| 2017 | 16.276.516 RON | 1.421.301 RON | 4.312.716 RON | 549.349 RON | 7.574.120 RON | 3.836.141 RON | 22 |
| 2016 | 11.330.815 RON | 788.220 RON | 1.703.015 RON | 424.552 RON | 4.109.510 RON | 2.835.893 RON | 18 |
| 2015 | 10.736.233 RON | 1.208.740 RON | 1.699.395 RON | 443.664 RON | 3.943.896 RON | 2.669.493 RON | 12 |
| 2014 | 7.431.883 RON | 886.310 RON | 1.029.742 RON | 429.054 RON | 2.183.964 RON | 1.520.277 RON | 10 |
| 2013 | 5.217.831 RON | 451.953 RON | 931.340 RON | 131.098 RON | 1.662.567 RON | 872.062 RON | 8 |
| 2012 | 3.396.290 RON | 98.587 RON | 903.287 RON | 40.309 RON | 1.325.041 RON | 470.109 RON | 7 |
| 2011 | 3.184.406 RON | 44.996 RON | 1.656.716 RON | 972.051 RON | 1.047.875 RON | 371.522 RON | 8 |
| 2010 | 2.912.569 RON | 33.910 RON | 1.618.207 RON | 1.059.474 RON | 1.175.764 RON | 590.672 RON | 10 |
| 2009 | 2.583.772 RON | -1.363.533 RON | 1.490.731 RON | 1.289.322 RON | 1.351.850 RON | 608.386 RON | 25 |
| 2008 | 7.083.115 RON | 1.680.568 RON | 2.718.305 RON | 1.352.570 RON | 3.509.085 RON | 2.071.919 RON | 15 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 43.756.805 RON | 41.061.154 RON | 30.006.843 RON | 25.539.941 RON | 35.088.601 RON | 25.854.075 RON | 24.152.315 RON | 22.749.089 RON | 16.276.516 RON | 11.330.815 RON | 10.736.233 RON | 7.431.883 RON | 5.217.831 RON | 3.396.290 RON | 3.184.406 RON | 2.912.569 RON | 2.583.772 RON | 7.083.115 RON |
| Venituri totale | 44.405.972 RON | 41.314.761 RON | 30.209.242 RON | 25.812.887 RON | 35.383.688 RON | 26.115.902 RON | 24.255.224 RON | 22.807.526 RON | 16.388.470 RON | 11.465.127 RON | 10.840.514 RON | 7.518.907 RON | 5.325.214 RON | 4.266.458 RON | 3.003.521 RON | 3.193.930 RON | 2.658.226 RON | 7.183.316 RON |
| Cheltuieli totale | 42.545.427 RON | 39.969.588 RON | 29.515.589 RON | 25.137.384 RON | 31.978.925 RON | 23.393.834 RON | 21.634.155 RON | 19.608.532 RON | 14.734.943 RON | 10.532.596 RON | 9.405.763 RON | 6.505.306 RON | 4.873.261 RON | 4.167.871 RON | 2.958.525 RON | 3.153.570 RON | 4.014.424 RON | 5.230.487 RON |
| Profit brut | 1.860.545 RON | 1.345.173 RON | 693.653 RON | 675.503 RON | 3.404.763 RON | 2.722.068 RON | 2.621.069 RON | 3.198.994 RON | 1.653.527 RON | 932.531 RON | 1.434.751 RON | 1.013.601 RON | 451.953 RON | 98.587 RON | 44.996 RON | 40.360 RON | — | 1.952.829 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 1.356.198 RON | — |
| Profit net | 1.604.375 RON | 1.146.608 RON | 574.793 RON | 566.614 RON | 2.956.042 RON | 2.383.983 RON | 2.262.798 RON | 2.760.431 RON | 1.421.301 RON | 788.220 RON | 1.208.740 RON | 886.310 RON | 451.953 RON | 98.587 RON | 44.996 RON | 33.910 RON | — | 1.680.568 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 1.363.533 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.809.598 RON | 1.536.379 RON | 1.218.568 RON | 792.840 RON | 865.225 RON | 526.285 RON | 445.567 RON | 424.773 RON | 549.349 RON | 424.552 RON | 443.664 RON | 429.054 RON | 131.098 RON | 40.309 RON | 972.051 RON | 1.059.474 RON | 1.289.322 RON | 1.352.570 RON |
| Active circulante | 29.088.269 RON | 18.606.906 RON | 16.235.454 RON | 12.371.586 RON | 8.767.092 RON | 9.935.321 RON | 12.829.372 RON | 8.704.859 RON | 7.574.120 RON | 4.109.510 RON | 3.943.896 RON | 2.183.964 RON | 1.662.567 RON | 1.325.041 RON | 1.047.875 RON | 1.175.764 RON | 1.351.850 RON | 3.509.085 RON |
| Stocuri | 8.587.905 RON | 9.495.596 RON | 8.905.654 RON | 8.254.179 RON | 5.542.245 RON | 4.729.782 RON | 3.463.271 RON | 2.311.588 RON | 2.194.582 RON | 2.107.450 RON | 1.411.119 RON | 1.271.693 RON | 965.658 RON | 498.717 RON | 365.856 RON | 808.262 RON | 544.792 RON | 426.572 RON |
| Creante | 18.568.576 RON | 3.613.355 RON | 6.063.730 RON | 2.628.884 RON | 1.883.918 RON | 1.362.978 RON | 8.890.496 RON | 4.716.280 RON | 5.274.885 RON | 1.110.090 RON | 1.309.375 RON | 745.770 RON | 526.592 RON | 611.302 RON | 430.411 RON | 168.663 RON | 582.879 RON | 1.310.624 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.931.788 RON | 5.497.955 RON | 1.266.070 RON | 1.488.523 RON | 1.340.929 RON | 3.842.561 RON | 475.605 RON | 1.676.991 RON | 104.653 RON | 891.970 RON | 1.223.402 RON | 166.501 RON | 170.317 RON | 215.022 RON | 251.608 RON | 198.839 RON | 224.179 RON | 1.771.889 RON |
| Cheltuieli in avans | 67.502 RON | 26.281 RON | 47.987 RON | 46.702 RON | 71.244 RON | 93.109 RON | 25.544 RON | 32.751 RON | 25.388 RON | 19.207 RON | 22.658 RON | 14.196 RON | 9.737 RON | 8.046 RON | 8.312 RON | 1.660 RON | 2.333 RON | 1.905 RON |
| Datorii totale | 22.290.499 RON | 13.099.071 RON | 11.694.994 RON | 7.493.930 RON | 2.403.905 RON | 3.584.934 RON | 6.291.246 RON | 3.039.499 RON | 4.312.716 RON | 1.703.015 RON | 1.699.395 RON | 1.029.742 RON | 931.340 RON | 903.287 RON | 1.656.716 RON | 1.618.207 RON | 1.490.731 RON | 2.718.305 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | 270.126 RON | 96.293 RON | 128.826 RON | 0 RON | — | 14.361 RON | 41.330 RON | 77.195 RON | — | — | — | 28.019 RON | 544.388 RON | 73.336 RON |
| Capitaluri proprii | 8.674.870 RON | 7.070.495 RON | 5.807.015 RON | 5.717.198 RON | 7.029.530 RON | 6.873.488 RON | 6.880.411 RON | 6.122.884 RON | 3.836.141 RON | 2.835.893 RON | 2.669.493 RON | 1.520.277 RON | 872.062 RON | 470.109 RON | 371.522 RON | 590.672 RON | 608.386 RON | 2.071.919 RON |
| Capital subscris varsat | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON | 125.050 RON |
| Nr. mediu salariati | 38 | 38 | 39 | 40 | 43 | 39 | 35 | 28 | 22 | 18 | 12 | 10 | 8 | 7 | 8 | 10 | 25 | 15 |
2.089 de contracte atribuite, in valoare de 168.685.809 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 20.662.908 lei.
Achizitii directe
1.814 contracte
20.661.094 lei
Licitatii publice
160 de contracte
144.195.961 lei
Achizitii offline
115 contracte
3.828.754 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 06:41).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 | 2 | 0 | Da | vezi ↗ | |
MIDA SOFT BUSINESS SRLCUI 16005870 | 29 | 2 | 1 | Da | vezi ↗ |
PROIECTOR 24 TRADING SRLCUI 30431854 | 3 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
BLUESPACE TECHNOLOGY S.A.CUI 28627965 | 2 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
ADIMUN EXPERT METAL SRLCUI 37820263 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 6 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 | ofertant · l-a avut terț | 2 | Da | vezi ↗ | |
UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGEMENT S.A.anterior: UTI FACILITY MANAGEMENT S.A., UTI GEMMO SERVICII - S.R.L., UTI GRUP - S.A.CUI 18165761 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
ALTIMATE S.A.CUI 33870323 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
| 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
BAU KLINCHER ART S.R.L.CUI 38013628 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ROLUMIAL ELECTRIC EXPERTS SRLCUI 37311146 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
MIF PREV PSI S.R.L.CUI 44762637 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
VIMED COM SRLCUI 6892804 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ASCENSO SRLCUI 207139 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 19 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.