TEHNOPRO ENGINEERING S.R.L.
- J40/10386/2002BUCURESTIdin 18.10.2002
- J2024000285513CALARASIdin 05.04.2024in vigoare
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12.587.483 RON | 395.815 RON | 11.393.621 RON | 1.761.426 RON | 12.416.704 RON | 2.795.424 RON | 8 |
| 2024 | 2.195.216 RON | 75.452 RON | 2.192.722 RON | 2.059.646 RON | 2.526.439 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
etaj 2, camera 6, etaj 2, camera 7 şi demisol camerele 8, 15, 16
etaj 2, camera 6, etaj 2, camera 7 şi demisol, camera 8
sectorul 6, corp C33, cam. 5 cu spaţiu de depozitare în Corp C1 - boxa nr. 2
| 2.402.496 RON |
| 7 |
| 2023 | 3.726.950 RON | 1.491.160 RON | 643.991 RON | 1.156.264 RON | 1.857.022 RON | 2.388.919 RON | 7 |
| 2022 | 4.341.721 RON | 229.802 RON | 2.388.477 RON | 1.078.443 RON | 2.193.524 RON | 897.694 RON | 8 |
| 2021 | 3.900.779 RON | 143.891 RON | 644.622 RON | 848.646 RON | 599.204 RON | 811.783 RON | 6 |
| 2020 | 3.583.419 RON | 26.712 RON | 237.406 RON | 121.609 RON | 773.411 RON | 665.073 RON | 5 |
| 2019 | 1.896.779 RON | 296.567 RON | 340.147 RON | 74.555 RON | 974.370 RON | 714.222 RON | 4 |
| 2018 | 956.788 RON | 370.910 RON | 307.496 RON | 58.059 RON | 671.895 RON | 417.654 RON | 3 |
| 2017 | 286.880 RON | -11.400 RON | 84.626 RON | 58.827 RON | 67.285 RON | 35.291 RON | 2 |
| 2016 | 170.313 RON | 35.981 RON | 61.916 RON | 11.374 RON | 81.243 RON | 24.431 RON | 1 |
| 2015 | 209.605 RON | -3.928 RON | 63.330 RON | 10.021 RON | 46.591 RON | -21.350 RON | 2 |
| 2014 | 154.733 RON | 1.279 RON | 132.274 RON | 51.344 RON | 69.702 RON | -17.423 RON | 2 |
| 2013 | 109.144 RON | -11.727 RON | 147.485 RON | 74.798 RON | 65.681 RON | -18.701 RON | 2 |
| 2012 | 188.256 RON | -25.926 RON | 101.557 RON | 41.259 RON | 59.519 RON | -6.974 RON | 4 |
| 2011 | 151.366 RON | -23.238 RON | 81.736 RON | 46.976 RON | 59.906 RON | 18.951 RON | 5 |
| 2010 | 151.942 RON | 5.264 RON | 100.839 RON | 80.665 RON | 64.058 RON | 42.189 RON | 2 |
| 2009 | 162.077 RON | -25.652 RON | 131.021 RON | 114.710 RON | 54.576 RON | 36.925 RON | 2 |
| 2008 | 191.677 RON | 11.352 RON | 115.653 RON | 149.260 RON | 28.970 RON | 62.577 RON | 1 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 12.587.483 RON | 2.195.216 RON | 3.726.950 RON | 4.341.721 RON | 3.900.779 RON | 3.583.419 RON | 1.896.779 RON | 956.788 RON | 286.880 RON | 170.313 RON | 209.605 RON | 154.733 RON | 109.144 RON | 188.256 RON | 151.366 RON | 151.942 RON | 162.077 RON | 191.677 RON |
| Venituri totale | 12.963.554 RON | 3.125.219 RON | 3.991.082 RON | 4.668.701 RON | 3.924.665 RON | 3.705.926 RON | 3.052.443 RON | 1.362.326 RON | 288.021 RON | 172.123 RON | 209.819 RON | 154.806 RON | 141.239 RON | 203.721 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 12.532.792 RON | 3.035.366 RON | 2.322.218 RON | 4.398.589 RON | 3.746.547 RON | 3.648.105 RON | 2.725.735 RON | 977.828 RON | 296.552 RON | 132.725 RON | 207.459 RON | 148.884 RON | 148.939 RON | 229.647 RON | ||||
| Profit brut | 430.762 RON | 89.853 RON | 1.668.864 RON | 270.112 RON | 178.118 RON | 57.821 RON | 326.708 RON | 384.498 RON | 0 RON | 39.398 RON | 2.360 RON | 5.922 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8.531 RON | 0 RON | — | 0 RON | 7.700 RON | 25.926 RON | ||||
| Profit net | 395.815 RON | 75.452 RON | 1.491.160 RON | 229.802 RON | 143.891 RON | 26.712 RON | 296.567 RON | 370.910 RON | 0 RON | 35.981 RON | 0 RON | 1.279 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.400 RON | 0 RON | 3.928 RON | 0 RON | 11.727 RON | 25.926 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 1.761.426 RON | 2.059.646 RON | 1.156.264 RON | 1.078.443 RON | 848.646 RON | 121.609 RON | 74.555 RON | 58.059 RON | 58.827 RON | 11.374 RON | 10.021 RON | 51.344 RON | 74.798 RON | 41.259 RON | ||||
| Active circulante | 12.416.704 RON | 2.526.439 RON | 1.857.022 RON | 2.193.524 RON | 599.204 RON | 773.411 RON | 974.370 RON | 671.895 RON | 67.285 RON | 81.243 RON | 46.591 RON | 69.702 RON | 65.681 RON | 59.519 RON | ||||
| Stocuri | 110.876 RON | 215.447 RON | 183.052 RON | 73.931 RON | 110.007 RON | 94.780 RON | 86.791 RON | 79.154 RON | 21.115 RON | 21.115 RON | 20.442 RON | 51.522 RON | 40.287 RON | 32.533 RON | ||||
| Creante | 11.867.466 RON | 1.620.776 RON | 996.029 RON | 1.920.620 RON | 64.091 RON | 202.499 RON | 773.930 RON | 307.869 RON | 26.308 RON | 31.716 RON | 24.893 RON | 14.654 RON | 13.192 RON | 22.381 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 438.362 RON | 690.216 RON | 677.941 RON | 198.973 RON | 425.106 RON | 476.132 RON | 113.649 RON | 284.872 RON | 19.862 RON | 28.412 RON | 1.256 RON | 3.526 RON | 12.202 RON | 4.605 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 13.021 RON | 11.239 RON | 21.730 RON | 16.310 RON | 10.661 RON | 9.565 RON | 7.550 RON | 4.141 RON | — | — | — | — | — | — | ||||
| Datorii totale | 11.393.621 RON | 2.192.722 RON | 643.991 RON | 2.388.477 RON | 644.622 RON | 237.406 RON | 340.147 RON | 307.496 RON | 84.626 RON | 61.916 RON | 63.330 RON | 132.274 RON | 147.485 RON | 101.557 RON | ||||
| Provizioane | 2.106 RON | 2.106 RON | 2.106 RON | 2.106 RON | 2.106 RON | 2.106 RON | 2.106 RON | 8.945 RON | — | — | — | — | — | — | ||||
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | 6.195 RON | 6.270 RON | 14.632 RON | 6.195 RON | 11.695 RON | 6.195 RON | ||||
| Capitaluri proprii | 2.795.424 RON | 2.402.496 RON | 2.388.919 RON | 897.694 RON | 811.783 RON | 665.073 RON | 714.222 RON | 417.654 RON | 35.291 RON | 24.431 RON | -21.350 RON | -17.423 RON | -18.701 RON | -6.974 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 32.300 RON | 32.300 RON | 32.300 RON | 32.300 RON | 32.300 RON | 32.300 RON | 32.300 RON | 32.300 RON | 32.300 RON | 10.000 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 8 | 7 | 7 | 8 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 4 | 5 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| 152.645 RON |
| 153.878 RON |
| 162.173 RON |
| 191.704 RON |
| 175.883 RON |
| 145.331 RON |
| 184.958 RON |
| 176.895 RON |
| 0 RON |
| 8.547 RON |
| — |
| 14.809 RON |
| 23.238 RON |
| — |
| 22.785 RON |
| — |
| 0 RON |
| 5.264 RON |
| — |
| 11.352 RON |
| 23.238 RON |
| — |
| 25.652 RON |
| — |
| 46.976 RON |
| 80.665 RON |
| 114.710 RON |
| 149.260 RON |
| 59.906 RON |
| 64.058 RON |
| 54.576 RON |
| 28.970 RON |
| 17.712 RON |
| 16.162 RON |
| — |
| 1.824 RON |
| 38.037 RON |
| 44.606 RON |
| 8.263 RON |
| 14.685 RON |
| 4.157 RON |
| 3.290 RON |
| 46.313 RON |
| 12.461 RON |
| 0 RON |
| 4.500 RON |
| 110 RON |
| — |
| 81.736 RON |
| 100.839 RON |
| 131.021 RON |
| 115.653 RON |
| 0 RON |
| — |
| — |
| — |
| 6.195 RON |
| 6.195 RON |
| 1.450 RON |
| — |
| 18.951 RON |
| 42.189 RON |
| 36.925 RON |
| 62.577 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 2 |
| 2 |
| 1 |
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna |
|---|
| Nume | Cotă Capital |
|---|
| Castigate |
|---|
| Concurenti |
|---|
| 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ | |
| 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ | |
BLUESPACE TECHNOLOGY S.A.CUI 28627965 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
STARC4SYS SRLCUI 31340215 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
STIMPEX SACUI 326768 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
18 contracte atribuite, in valoare de 6.589.291 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 264.087 lei.
Achizitii directe
14 contracte
264.073 lei
Licitatii publice
3 contracte
6.175.430 lei
Achizitii offline
1 contract
149.788 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 18:17).
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 5 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.