ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
satul Curteni, com. Santana de Mureş
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de completare a dispozitivului formulată de petenta BIROUL EXECUTORULUI JUDECĂTORESC SZEKELY SZABOLCS BARNA şi, pe cale de consecinţă: Încuviinţează executarea silită a titlului executoriu constând în Biletul la Ordin seria BTRL3BA nr. 4685912 din 08.06.2026 scadent la 09.06.2026 şi împotriva avalistului S M-B, cu domiciliul în .., până la concurenţa sumei de 86.129,84 lei reprezentând contravaloare facturi neachitate. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, data de 07.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite în parte cererea de îndreptare a erorii materiale formulată de către petenta TIBERIU GLAS SRL. Îndreaptă eroarea materială strecurată în Certificatul de titlu executoriu european prevăzut de Anexa I al Regulamentului (CE) nr. 805/2004 al Parlamentului European ?i al Consiliului din 21 aprilie 2004, emis de către Judecătoria Târgu Mure? în dosarul nr. 2821/320/2023/a1, în sensul menţionării exprese în cadrul Certificatului a numărului de dosar 2821/320/2023 în care s-a pronunţat Sentinţa civilă nr. 8092/04.10.2023. Respinge în rest cererea ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Judecătoria Târgu Mureş. Cercetată în camera de consiliu ?i pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, conform art. 402 Cod procedură civilă, azi, 07 mai 2026.
Admite cererea.
Admite cererea de valoare redusă formulată de reclamanta Tiberiu Glas S.R.L., în contradictoriu cu pârâta DM Premium Cleaning S.R.L.. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 8.000 lei, debit principal, reprezentând contravaloarea facturii nr. 32758/15 decembrie 2023. Obligă pârâta să plătească reclamantei dobânda legală penalizatoare aplicabilă între profesioni?ti, calculată asupra debitului principal de la data scaden?ei, respectiv 15 decembrie 2023 ?i până la plata efectivă a debitului. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 40 de euro, reprezentând daune-interese suplimentare minimale. Obligă pârâta la plata către reclamantă a cheltuielilor de judecată în cuantum total de 250 lei, reprezentând taxă judiciară de timbru. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Târgu Mure?. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 02 decembrie 2025.
Amână pronunţarea pentru data de 02 decembrie 2025, pronunţarea urmând a avea loc prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei,astăzi, 17 noiembrie 2025.
Amână pronunţarea pentru data de 17 noiembrie 2025, pronunţarea urmând a avea loc prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.Pronunţată în ?edin?ă publică,astăzi, 13 noiembrie 2025.
În temeiul art. 3 din Hotărârea nr. 3 din data de 26 august 2025 a Adunării generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Târgu Mureş şi având în vedere şi Hotărârea Adunării generale a SNGJ Dicasterial din data de 27 august 2025 suspendă judecarea prezentei cauze.Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 04 septembrie 2025.
Încuviin?ează proba cu înscrisuri şi proba cu interogatoriul pârâtei. Comunică interogatoriul către pârâtă, cu menţiunea de a depune răspuns până la următorul termen de judecată. Amână judecarea cauzei la data de 04 septembrie 2025, ore 08:30.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20.217.745 RON | 1.236.692 RON | 1.934.678 RON | 6.324.147 RON | 6.946.084 RON | 9.488.856 RON | 44 |
| 2024 | 16.861.236 RON | 2.353.173 RON | 1.656.390 RON | 4.989.522 RON | 6.646.159 RON | 9.029.942 RON | 45 |
| 2023 | 15.540.335 RON | 1.753.499 RON | 1.039.747 RON | 4.261.697 RON | 5.216.556 RON | 7.328.945 RON | 43 |
| 2022 | 15.367.329 RON | 1.313.774 RON | 1.317.694 RON | 3.054.911 RON | 4.617.744 RON | 6.118.934 RON | 42 |
| 2021 | 11.561.499 RON | 859.375 RON | 1.050.625 RON | 3.069.168 RON | 3.214.434 RON | 4.929.380 RON | 42 |
| 2020 | 8.994.098 RON | 1.137.379 RON | 806.882 RON | 3.118.242 RON | 2.176.792 RON | 4.125.205 RON | 38 |
| 2019 | 8.615.240 RON | 723.143 RON | 527.648 RON | 2.289.288 RON | 1.710.320 RON | 3.058.352 RON | 36 |
| 2018 | 6.640.438 RON | 606.497 RON | 1.162.810 RON | 1.514.320 RON | 2.052.243 RON | 2.415.209 RON | 27 |
| 2017 | 5.913.826 RON | 549.377 RON | 739.002 RON | 1.443.339 RON | 1.092.901 RON | 1.808.714 RON | 21 |
| 2016 | 4.281.745 RON | 287.359 RON | 1.037.332 RON | 1.352.180 RON | 930.724 RON | 1.259.334 RON | 18 |
| 2015 | 3.414.148 RON | 188.673 RON | 919.136 RON | 1.158.653 RON | 736.404 RON | 991.975 RON | 16 |
| 2014 | 2.853.478 RON | 100.469 RON | 377.954 RON | 548.350 RON | 632.906 RON | 803.302 RON | 17 |
| 2013 | 2.768.386 RON | 96.780 RON | 611.401 RON | 589.624 RON | 724.611 RON | 702.834 RON | 15 |
| 2012 | 2.536.878 RON | 84.989 RON | 530.124 RON | 431.137 RON | 705.030 RON | 606.043 RON | 14 |
| 2011 | 2.313.874 RON | 66.408 RON | 435.147 RON | 277.920 RON | 678.281 RON | 521.054 RON | 13 |
| 2010 | 1.927.727 RON | 50.373 RON | 389.302 RON | 340.993 RON | 502.955 RON | 454.646 RON | 12 |
| 2009 | 1.541.053 RON | 75.659 RON | 438.011 RON | 359.671 RON | 482.613 RON | 404.273 RON | 11 |
| 2008 | 1.665.674 RON | 87.905 RON | 507.365 RON | 425.236 RON | 413.424 RON | 331.295 RON | 9 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20.217.745 RON | 16.861.236 RON | 15.540.335 RON | 15.367.329 RON | 11.561.499 RON | 8.994.098 RON | 8.615.240 RON | 6.640.438 RON | 5.913.826 RON | 4.281.745 RON | 3.414.148 RON | 2.853.478 RON | 2.768.386 RON | 2.536.878 RON | 2.313.874 RON | 1.927.727 RON | 1.541.053 RON | 1.665.674 RON |
| Venituri totale | 20.492.589 RON | 17.104.075 RON | 15.761.306 RON | 15.433.071 RON | 11.850.535 RON | 9.147.337 RON | 8.654.411 RON | 6.643.393 RON | 5.919.746 RON | 4.367.225 RON | 3.434.663 RON | 2.864.934 RON | 2.800.763 RON | 2.577.669 RON | 2.339.197 RON | 1.935.347 RON | 1.548.004 RON | 1.665.837 RON |
| Cheltuieli totale | 19.038.349 RON | 14.311.949 RON | 13.719.813 RON | 13.897.975 RON | 10.830.875 RON | 7.889.984 RON | 7.821.047 RON | 5.953.799 RON | 5.294.316 RON | 4.026.834 RON | 3.213.781 RON | 2.746.222 RON | 2.688.831 RON | 2.475.729 RON | 2.259.176 RON | 1.874.567 RON | 1.457.697 RON | 1.560.509 RON |
| Profit brut | 1.454.240 RON | 2.792.126 RON | 2.041.493 RON | 1.535.096 RON | 1.019.660 RON | 1.257.353 RON | 833.364 RON | 689.594 RON | 625.430 RON | 340.391 RON | 220.882 RON | 118.712 RON | 111.932 RON | 101.940 RON | 80.021 RON | 60.780 RON | 90.307 RON | 105.328 RON |
| Profit net | 1.236.692 RON | 2.353.173 RON | 1.753.499 RON | 1.313.774 RON | 859.375 RON | 1.137.379 RON | 723.143 RON | 606.497 RON | 549.377 RON | 287.359 RON | 188.673 RON | 100.469 RON | 96.780 RON | 84.989 RON | 66.408 RON | 50.373 RON | 75.659 RON | 87.905 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 6.324.147 RON | 4.989.522 RON | 4.261.697 RON | 3.054.911 RON | 3.069.168 RON | 3.118.242 RON | 2.289.288 RON | 1.514.320 RON | 1.443.339 RON | 1.352.180 RON | 1.158.653 RON | 548.350 RON | 589.624 RON | 431.137 RON | 277.920 RON | 340.993 RON | 359.671 RON | 425.236 RON |
| Active circulante | 6.946.084 RON | 6.646.159 RON | 5.216.556 RON | 4.617.744 RON | 3.214.434 RON | 2.176.792 RON | 1.710.320 RON | 2.052.243 RON | 1.092.901 RON | 930.724 RON | 736.404 RON | 632.906 RON | 724.611 RON | 705.030 RON | 678.281 RON | 502.955 RON | 482.613 RON | 413.424 RON |
| Stocuri | 4.395.255 RON | 3.495.795 RON | 2.871.573 RON | 3.686.818 RON | 2.227.161 RON | 1.469.486 RON | 1.281.002 RON | 1.216.740 RON | 795.297 RON | 703.358 RON | 497.550 RON | 460.491 RON | 506.788 RON | 555.203 RON | 506.146 RON | 339.627 RON | 282.177 RON | 237.361 RON |
| Creante | 870.829 RON | 408.052 RON | 404.475 RON | 252.709 RON | 442.853 RON | 161.643 RON | 147.894 RON | 647.754 RON | 162.779 RON | 144.912 RON | 216.520 RON | 154.147 RON | 185.226 RON | 143.388 RON | 141.328 RON | 140.805 RON | 186.883 RON | 136.345 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.680.000 RON | 2.742.312 RON | 1.940.508 RON | 678.217 RON | 544.420 RON | 545.663 RON | 281.424 RON | 187.749 RON | 134.825 RON | 82.454 RON | 22.334 RON | 18.268 RON | 32.597 RON | 6.439 RON | 30.807 RON | 22.523 RON | 13.553 RON | 39.718 RON |
| Cheltuieli in avans | 66.101 RON | 36.086 RON | 33.179 RON | 28.679 RON | 14.050 RON | 7.641 RON | 9.921 RON | 11.456 RON | 11.476 RON | 13.762 RON | 16.054 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.934.678 RON | 1.656.390 RON | 1.039.747 RON | 1.317.694 RON | 1.050.625 RON | 806.882 RON | 527.648 RON | 1.162.810 RON | 739.002 RON | 1.037.332 RON | 919.136 RON | 377.954 RON | 611.401 RON | 530.124 RON | 435.147 RON | 389.302 RON | 438.011 RON | 507.365 RON |
| Venituri in avans | 1.912.798 RON | 985.435 RON | 1.142.740 RON | 264.706 RON | 317.647 RON | 370.588 RON | 423.529 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 9.488.856 RON | 9.029.942 RON | 7.328.945 RON | 6.118.934 RON | 4.929.380 RON | 4.125.205 RON | 3.058.352 RON | 2.415.209 RON | 1.808.714 RON | 1.259.334 RON | 991.975 RON | 803.302 RON | 702.834 RON | 606.043 RON | 521.054 RON | 454.646 RON | 404.273 RON | 331.295 RON |
| Capital subscris varsat | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.400 RON | 7.390 RON | 7.390 RON | 7.390 RON | 7.390 RON | 7.390 RON |
| Nr. mediu salariati | 44 | 45 | 43 | 42 | 42 | 38 | 36 | 27 | 21 | 18 | 16 | 17 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 9 |
96 de contracte atribuite, in valoare de 389.984 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 348.398 lei.
Achizitii directe
86 de contracte
348.312 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
10 contracte
41.672 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 05:37).