ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 99,83% |
| persoanăadministrator | 0,17% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În baza art. 341 alin. (6) lit. a) Cod pr. penală, respinge plângerea formulată de petenţii SC DAF 93 S.R.L, CUI 15032701 şi SC ALITEC PLASTIGLAS S.R.L, CUI 30643423, prin administrator ŢECU DĂNUŢ împotriva ordonanţei de clasare emisă la data de 07.05.2024 în dosarul nr. 858/291/P/2023 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Râmnicu Sărat ca neîntemeiată. Menţine dispozi?iile din ordonan?a de clasare din data de 07.05.2024 emisă de Parchetul de pe lângă Judecătoria Râmnicu Sărat în dosarul nr. 858/291/P/2023. În temeiul prevederilor art.275 alin.3) Cod proc.penală, cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorurului, astăzi, 27.06.2025
Amână pronun?area hotărârii la data de 27.06.2025, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.06.2025.
Amână pronunţarea hotărârii la data de 26.06.2025, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.06.2025.
Amână pronun?area hotărârii la data de 12.06.2025, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 06.06.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 22.05.2025.
Admite sesizarea din oficiu având ca obiect preschimbarea termenului de judecată iniţial acordat. Dispune preschimbarea termenului de judecată iniţial acordat pentru data de 22.05.2025, ora 09:00, şedinţă camerei de consiliu, complet CP2, pentru când se vor cita părţile cu menţiunea că termenul de judecată iniţial acordat a fost preschimbat. Dispune citarea părţilor pentru noul termen de judecată, după caz, prin agent procedural, poştă, telefon, mail/fax (dacă au fost furnizate asemenea date), publicitate etc. Citarea se va realiza cu menţiunile din ultima rezoluţie sau încheiere. Se menţin măsurile dispuse anterior. Cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 05.03.2025.
Amână judecarea cauzei la data de 06.03.2025.
Amână judecarea cauzei la data de 12.12.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.132.256 RON | 255.835 RON | 295.287 RON | 1.253.107 RON | 1.881.913 RON | 2.756.315 RON | 1 |
| 2024 | 2.013.133 RON | 168.375 RON | 422.653 RON | 1.366.231 RON | 1.789.199 RON | 2.500.480 RON | 1 |
| 2023 | 2.240.643 RON | 287.967 RON | 1.036.215 RON | 1.506.984 RON | 1.861.336 RON | 2.332.105 RON | 1 |
| 2022 | 2.685.990 RON | 412.131 RON | 404.194 RON | 1.117.162 RON | 1.343.131 RON | 2.044.138 RON | 1 |
| 2021 | 2.052.323 RON | 227.865 RON | 744.643 RON | 833.027 RON | 1.543.623 RON | 1.632.007 RON | 1 |
| 2020 | 1.441.202 RON | 140.190 RON | 207.898 RON | 694.020 RON | 924.953 RON | 1.411.075 RON | — |
| 2019 | 1.411.311 RON | 154.116 RON | 130.803 RON | 413.135 RON | 988.553 RON | 1.270.885 RON | 2 |
| 2018 | 1.330.056 RON | 177.693 RON | 120.735 RON | 308.942 RON | 936.618 RON | 1.124.825 RON | 1 |
| 2017 | 1.322.082 RON | 133.196 RON | 44.553 RON | 309.695 RON | 782.895 RON | 1.048.037 RON | 1 |
| 2016 | 1.146.623 RON | 34.975 RON | 61.828 RON | 313.450 RON | 665.131 RON | 916.753 RON | 2 |
| 2015 | 1.103.786 RON | 50.670 RON | 95.686 RON | 297.669 RON | 740.382 RON | 942.365 RON | 2 |
| 2014 | 932.398 RON | 35.565 RON | 128.336 RON | 222.185 RON | 826.146 RON | 919.995 RON | 1 |
| 2013 | 946.834 RON | 12.342 RON | 805.144 RON | 199.079 RON | 790.466 RON | 184.401 RON | 2 |
| 2012 | 1.066.771 RON | 3.546 RON | 935.944 RON | 575.450 RON | 899.346 RON | 538.852 RON | 2 |
| 2011 | 998.250 RON | 25.975 RON | 986.804 RON | 604.461 RON | 955.051 RON | 550.022 RON | 2 |
| 2010 | 1.244.978 RON | 20.713 RON | 1.000.741 RON | 647.118 RON | 896.569 RON | 524.047 RON | 4 |
| 2009 | 1.787.992 RON | 38.552 RON | 973.884 RON | 671.240 RON | 813.518 RON | 503.333 RON | — |
| 2008 | 1.511.239 RON | 22.730 RON | 999.904 RON | 657.083 RON | 786.042 RON | 464.781 RON | 5 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.132.256 RON | 2.013.133 RON | 2.240.643 RON | 2.685.990 RON | 2.052.323 RON | 1.441.202 RON | 1.411.311 RON | 1.330.056 RON | 1.322.082 RON | 1.146.623 RON | 1.103.786 RON | 932.398 RON | 946.834 RON | 1.066.771 RON | 998.250 RON | 1.244.978 RON | 1.787.992 RON | 1.511.239 RON |
| Venituri totale | 2.250.166 RON | 2.120.869 RON | 2.292.174 RON | 2.686.026 RON | 2.055.831 RON | 1.458.651 RON | 1.412.445 RON | 1.330.909 RON | 1.323.221 RON | 1.147.902 RON | 1.121.024 RON | 943.476 RON | 948.022 RON | 1.067.737 RON | 1.012.937 RON | 1.261.839 RON | 1.813.237 RON | 1.582.551 RON |
| Cheltuieli totale | 1.951.844 RON | 1.897.535 RON | 1.978.530 RON | 2.251.064 RON | 1.809.464 RON | 1.304.062 RON | 1.246.768 RON | 1.139.935 RON | 1.159.746 RON | 1.097.757 RON | 1.060.207 RON | 901.137 RON | 933.481 RON | 1.061.745 RON | 981.263 RON | 1.234.675 RON | 1.767.060 RON | 1.555.217 RON |
| Profit brut | 298.322 RON | 223.334 RON | 313.644 RON | 434.962 RON | 246.367 RON | 154.589 RON | 165.677 RON | 190.974 RON | 163.475 RON | 50.145 RON | 60.817 RON | 42.339 RON | 14.541 RON | 5.992 RON | 31.674 RON | 27.164 RON | 46.177 RON | 27.334 RON |
| Profit net | 255.835 RON | 168.375 RON | 287.967 RON | 412.131 RON | 227.865 RON | 140.190 RON | 154.116 RON | 177.693 RON | 133.196 RON | 34.975 RON | 50.670 RON | 35.565 RON | 12.342 RON | 3.546 RON | 25.975 RON | 20.713 RON | 38.552 RON | 22.730 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.253.107 RON | 1.366.231 RON | 1.506.984 RON | 1.117.162 RON | 833.027 RON | 694.020 RON | 413.135 RON | 308.942 RON | 309.695 RON | 313.450 RON | 297.669 RON | 222.185 RON | 199.079 RON | 575.450 RON | 604.461 RON | 647.118 RON | 671.240 RON | 657.083 RON |
| Active circulante | 1.881.913 RON | 1.789.199 RON | 1.861.336 RON | 1.343.131 RON | 1.543.623 RON | 924.953 RON | 988.553 RON | 936.618 RON | 782.895 RON | 665.131 RON | 740.382 RON | 826.146 RON | 790.466 RON | 899.346 RON | 955.051 RON | 896.569 RON | 813.518 RON | 786.042 RON |
| Stocuri | 1.190.667 RON | 1.176.697 RON | 1.174.176 RON | 1.264.681 RON | 1.108.970 RON | 554.395 RON | 574.333 RON | 518.040 RON | 515.072 RON | 429.982 RON | 575.285 RON | 450.459 RON | 464.278 RON | 520.622 RON | 475.638 RON | 574.903 RON | 579.366 RON | 613.417 RON |
| Creante | 278.604 RON | 303.451 RON | 584.846 RON | 313.963 RON | 296.284 RON | 247.664 RON | 187.443 RON | 175.511 RON | 159.837 RON | 98.262 RON | 145.862 RON | 196.559 RON | 152.119 RON | 357.041 RON | 353.029 RON | 321.666 RON | 161.976 RON | 164.813 RON |
| Casa si conturi la banci | 412.642 RON | 309.051 RON | 102.314 RON | -235.513 RON | 138.369 RON | 122.894 RON | 226.777 RON | 243.067 RON | 107.986 RON | 136.887 RON | 19.235 RON | 179.128 RON | 174.069 RON | 21.683 RON | 126.384 RON | — | 72.176 RON | 7.812 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.787 RON | 15.145 RON | 30.289 RON |
| Datorii totale | 295.287 RON | 422.653 RON | 1.036.215 RON | 404.194 RON | 744.643 RON | 207.898 RON | 130.803 RON | 120.735 RON | 44.553 RON | 61.828 RON | 95.686 RON | 128.336 RON | 805.144 RON | 935.944 RON | 986.804 RON | 1.000.741 RON | 973.884 RON | 999.904 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 22.686 RON | 22.686 RON | 22.686 RON | 8.729 RON |
| Venituri in avans | 83.418 RON | 232.297 RON | — | 11.961 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.756.315 RON | 2.500.480 RON | 2.332.105 RON | 2.044.138 RON | 1.632.007 RON | 1.411.075 RON | 1.270.885 RON | 1.124.825 RON | 1.048.037 RON | 916.753 RON | 942.365 RON | 919.995 RON | 184.401 RON | 538.852 RON | 550.022 RON | 524.047 RON | 503.333 RON | 464.781 RON |
| Capital subscris varsat | 594.990 RON | 594.990 RON | 594.990 RON | 594.990 RON | 594.990 RON | 594.990 RON | 594.990 RON | 594.990 RON | 702.000 RON | 701.000 RON | 701.000 RON | 701.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 4 | — | 5 |
5 contracte atribuite, in valoare de 48.906 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 47.501 lei.
Achizitii directe
2 contracte
47.499 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
1.407 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 08:33).