ONRC
ONRC
ANAF · anul 2021
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
ap. 8 și ap. 11
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 6.060 RON | -890.753 RON | 2.039.502 RON | 494.107 RON | 42.574 RON | -1.445.498 RON | 1 |
| 2019 | 8.055 RON | -185.577 RON | 2.151.554 RON | 689.492 RON | 876.078 RON | -516.280 RON | 1 |
| 2018 | 19.255 RON | -211.092 RON | 1.732.163 RON | 622.170 RON | 777.909 RON | -249.940 RON | 1 |
| 2017 | 17.545 RON | -142.417 RON | 1.654.640 RON | 701.599 RON | 1.055.458 RON | 196.967 RON | 2 |
| 2016 | 102.356 RON | 1.533 RON | 1.400.094 RON | 760.714 RON | 945.063 RON | 339.032 RON | 1 |
| 2015 | 1.705.883 RON | 85.692 RON | 1.606.247 RON | 869.636 RON | 1.081.958 RON | 337.499 RON | 7 |
| 2014 | 1.130.162 RON | 3.033 RON | 2.011.978 RON | 913.712 RON | 2.511.769 RON | 282.982 RON | 6 |
| 2013 | 2.675.727 RON | 3.434 RON | 2.318.452 RON | 820.713 RON | 1.670.605 RON | 129.535 RON | 7 |
| 2012 | 2.513.125 RON | 6.665 RON | 3.136.564 RON | 724.645 RON | 5.108.451 RON | 126.101 RON | 10 |
| 2011 | 1.726.720 RON | 5.709 RON | 1.440.455 RON | 810.754 RON | 637.680 RON | 9.636 RON | 12 |
| 2010 | 791.652 RON | 2.661 RON | 1.293.925 RON | 58.124 RON | 1.236.609 RON | 3.927 RON | 11 |
| 2009 | 463.423 RON | 2.290 RON | 570.004 RON | 93.959 RON | 500.761 RON | 27.763 RON | 7 |
| 2008 | 131.945 RON | 1.649 RON | 170.085 RON | 38.425 RON | 156.175 RON | 25.474 RON | 7 |
| Indicator | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.060 RON | 8.055 RON | 19.255 RON | 17.545 RON | 102.356 RON | 1.705.883 RON | 1.130.162 RON | 2.675.727 RON | 2.513.125 RON | 1.726.720 RON | 791.652 RON | 463.423 RON | 131.945 RON |
| Venituri totale | 11.798 RON | 12.023 RON | 19.261 RON | 26.869 RON | 288.208 RON | 1.733.247 RON | 1.420.443 RON | 2.735.139 RON | 2.616.319 RON | 1.771.017 RON | 1.629.057 RON | 783.494 RON | 303.303 RON |
| Cheltuieli totale | 902.322 RON | 197.480 RON | 230.160 RON | 169.286 RON | 286.369 RON | 1.647.555 RON | 1.417.410 RON | 2.731.051 RON | 2.608.146 RON | 1.764.203 RON | 1.616.639 RON | 776.510 RON | 300.643 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.839 RON | 85.692 RON | 3.033 RON | 4.088 RON | 8.173 RON | 6.814 RON | 12.418 RON | 6.984 RON | 2.660 RON |
| Pierdere bruta | 890.524 RON | 185.457 RON | 210.899 RON | 142.417 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.533 RON | 85.692 RON | 3.033 RON | 3.434 RON | 6.665 RON | 5.709 RON | 2.661 RON | 2.290 RON | 1.649 RON |
| Pierdere neta | 890.753 RON | 185.577 RON | 211.092 RON | 142.417 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 494.107 RON | 689.492 RON | 622.170 RON | 701.599 RON | 760.714 RON | 869.636 RON | 913.712 RON | 820.713 RON | 724.645 RON | 810.754 RON | 58.124 RON | 93.959 RON | 38.425 RON |
| Active circulante | 42.574 RON | 876.078 RON | 777.909 RON | 1.055.458 RON | 945.063 RON | 1.081.958 RON | 2.511.769 RON | 1.670.605 RON | 5.108.451 RON | 637.680 RON | 1.236.609 RON | 500.761 RON | 156.175 RON |
| Stocuri | — | 425.869 RON | 402.531 RON | 419.515 RON | 336.863 RON | 239.769 RON | 160.417 RON | — | — | 2.117 RON | 157 RON | 672 RON | 2.520 RON |
| Creante | 38.674 RON | 293.840 RON | 370.703 RON | 635.127 RON | 604.894 RON | 553.520 RON | 2.178.655 RON | 1.641.007 RON | 5.005.736 RON | 615.473 RON | 1.234.002 RON | 394.899 RON | 115.982 RON |
| Casa si conturi la banci | 3.900 RON | 156.369 RON | 4.675 RON | 816 RON | 3.306 RON | 288.669 RON | 172.697 RON | 29.598 RON | 102.715 RON | 20.090 RON | 2.450 RON | 105.190 RON | 37.673 RON |
| Cheltuieli in avans | 57.323 RON | 69.704 RON | 82.144 RON | 94.550 RON | 35.394 RON | 42.895 RON | 48.582 RON | 53.548 RON | 59.419 RON | 1.657 RON | 3.119 RON | 3.047 RON | 1.633 RON |
| Datorii totale | 2.039.502 RON | 2.151.554 RON | 1.732.163 RON | 1.654.640 RON | 1.400.094 RON | 1.606.247 RON | 2.011.978 RON | 2.318.452 RON | 3.136.564 RON | 1.440.455 RON | 1.293.925 RON | 570.004 RON | 170.085 RON |
| Venituri in avans | — | — | — | — | 2.045 RON | 50.743 RON | 1.179.103 RON | 96.879 RON | 2.629.850 RON | — | — | — | 674 RON |
| Capitaluri proprii | -1.445.498 RON | -516.280 RON | -249.940 RON | 196.967 RON | 339.032 RON | 337.499 RON | 282.982 RON | 129.535 RON | 126.101 RON | 9.636 RON | 3.927 RON | 27.763 RON | 25.474 RON |
| Capital subscris varsat | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | — | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 7 | 6 | 7 | 10 | 12 | 11 | 7 | 7 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
6 contracte atribuite, in valoare de 8.435 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 8.441 lei.
Achizitii directe
6 contracte
8.435 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 05:54).