ONRC
ONRC
ANAF · anul 2025
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 122.578 RON | 20.386 RON | 43.161 RON | — | 74.787 RON | 31.626 RON | 1 |
| 2024 | 164.712 RON | 9.685 RON | 148.208 RON | — | 183.169 RON | 34.961 RON | 1 |
| 2023 | 230.924 RON | 49.759 RON | 9.334 RON | — | 234.609 RON | 225.275 RON | 1 |
| 2022 | 207.854 RON | 63.339 RON | 3.795 RON | — | 209.811 RON | 206.016 RON | 1 |
| 2021 | 189.361 RON | 49.860 RON | 22.389 RON | 617 RON | 191.449 RON | 169.677 RON | 1 |
| 2020 | 171.952 RON | 45.730 RON | 16.782 RON | 5.723 RON | 156.876 RON | 145.817 RON | 2 |
| 2019 | 165.642 RON | 22.859 RON | 16.896 RON | 6.340 RON | 133.502 RON | 122.946 RON | 2 |
| 2018 | 157.138 RON | 23.017 RON | 9.866 RON | 6.957 RON | 122.996 RON | 120.087 RON | 2 |
| 2017 | 140.887 RON | 26.445 RON | 8.179 RON | 7.737 RON | 117.512 RON | 117.070 RON | 2 |
| 2016 | 117.457 RON | 22.642 RON | 15.897 RON | 8.844 RON | 97.677 RON | 90.624 RON | 2 |
| 2015 | 98.088 RON | 2.333 RON | 7.991 RON | 9.951 RON | 66.022 RON | 67.982 RON | 2 |
| 2014 | 150.619 RON | 19.976 RON | 11.143 RON | 11.059 RON | 65.733 RON | 65.649 RON | 2 |
| 2013 | 94.443 RON | 8.101 RON | 4.066 RON | 6.614 RON | 43.125 RON | 45.673 RON | 2 |
| 2012 | 107.828 RON | 13.051 RON | 7.251 RON | 8.149 RON | 36.674 RON | 37.572 RON | 2 |
| 2011 | 95.420 RON | 7.616 RON | 11.337 RON | 7.286 RON | 45.030 RON | 41.189 RON | — |
| 2010 | 117.496 RON | 13.082 RON | 34.029 RON | 10.911 RON | 56.625 RON | 33.573 RON | 2 |
| 2009 | 145.387 RON | 11.932 RON | 46.478 RON | 10.451 RON | 56.518 RON | 20.491 RON | 2 |
| 2008 | 129.058 RON | 5.779 RON | 65.536 RON | 13.587 RON | 60.508 RON | 8.559 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 122.578 RON | 164.712 RON | 230.924 RON | 207.854 RON | 189.361 RON | 171.952 RON | 165.642 RON | 157.138 RON | 140.887 RON | 117.457 RON | 98.088 RON | 150.619 RON | 94.443 RON | 107.828 RON | 95.420 RON | 117.496 RON | 145.387 RON | 129.058 RON |
| Venituri totale | 173.482 RON | 164.761 RON | 231.001 RON | 207.891 RON | 202.505 RON | 180.954 RON | 165.642 RON | 157.243 RON | 136.338 RON | 122.457 RON | 98.098 RON | 150.649 RON | 94.559 RON | 109.123 RON | 96.055 RON | 119.721 RON | 147.377 RON | 129.428 RON |
| Cheltuieli totale | 151.383 RON | 153.448 RON | 179.651 RON | 143.167 RON | 150.620 RON | 133.756 RON | 141.219 RON | 132.654 RON | 108.480 RON | 98.641 RON | 92.822 RON | 126.154 RON | 83.814 RON | 93.586 RON | 86.984 RON | 103.183 RON | 132.578 RON | 122.543 RON |
| Profit brut | 22.099 RON | 11.313 RON | 51.350 RON | 64.724 RON | 51.885 RON | 47.198 RON | 24.423 RON | 24.589 RON | 27.858 RON | 23.816 RON | 5.276 RON | 24.495 RON | 10.745 RON | 15.537 RON | 9.071 RON | 16.538 RON | 14.799 RON | 6.885 RON |
| Profit net | 20.386 RON | 9.685 RON | 49.759 RON | 63.339 RON | 49.860 RON | 45.730 RON | 22.859 RON | 23.017 RON | 26.445 RON | 22.642 RON | 2.333 RON | 19.976 RON | 8.101 RON | 13.051 RON | 7.616 RON | 13.082 RON | 11.932 RON | 5.779 RON |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | — | — | 617 RON | 5.723 RON | 6.340 RON | 6.957 RON | 7.737 RON | 8.844 RON | 9.951 RON | 11.059 RON | 6.614 RON | 8.149 RON | 7.286 RON | 10.911 RON | 10.451 RON | 13.587 RON |
| Active circulante | 74.787 RON | 183.169 RON | 234.609 RON | 209.811 RON | 191.449 RON | 156.876 RON | 133.502 RON | 122.996 RON | 117.512 RON | 97.677 RON | 66.022 RON | 65.733 RON | 43.125 RON | 36.674 RON | 45.030 RON | 56.625 RON | 56.518 RON | 60.508 RON |
| Stocuri | 0 RON | 25.226 RON | 35.904 RON | 44.739 RON | 24.006 RON | 26.778 RON | 46.367 RON | 75.417 RON | 86.194 RON | 91.328 RON | 57.792 RON | 35.297 RON | 25.309 RON | 31.324 RON | 40.530 RON | 52.661 RON | 54.458 RON | 43.219 RON |
| Creante | — | 16.603 RON | 7.929 RON | 4.493 RON | 20.539 RON | 3.059 RON | 9.697 RON | 6.520 RON | 4.292 RON | — | — | — | 3.013 RON | 3.013 RON | 3.013 RON | 3.332 RON | 642 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 74.787 RON | 141.340 RON | 190.776 RON | 160.579 RON | 146.904 RON | 127.039 RON | 77.438 RON | 41.059 RON | 27.026 RON | 6.349 RON | 8.230 RON | 30.436 RON | 14.803 RON | 2.337 RON | 1.487 RON | 632 RON | 1.418 RON | 17.289 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 210 RON | 66 RON | — | — |
| Datorii totale | 43.161 RON | 148.208 RON | 9.334 RON | 3.795 RON | 22.389 RON | 16.782 RON | 16.896 RON | 9.866 RON | 8.179 RON | 15.897 RON | 7.991 RON | 11.143 RON | 4.066 RON | 7.251 RON | 11.337 RON | 34.029 RON | 46.478 RON | 65.536 RON |
| Capitaluri proprii | 31.626 RON | 34.961 RON | 225.275 RON | 206.016 RON | 169.677 RON | 145.817 RON | 122.946 RON | 120.087 RON | 117.070 RON | 90.624 RON | 67.982 RON | 65.649 RON | 45.673 RON | 37.572 RON | 41.189 RON | 33.573 RON | 20.491 RON | 8.559 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 2 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
25 de contracte atribuite, in valoare de 130.509 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 127.020 lei.
Achizitii directe
22 de contracte
126.998 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
3.511 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 20:23).