ABIES TRANSSYLVANIA SRL
- ABIES PANNONIA S.R.L.documentat din 2010
- ANTICIMEX TRANSSYLVANIA - S.R.L.documentat pana in 2008
- PANNON-PROTECT S.R.L.documentat din 2010
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Telefon:
Informativ: numarul de telefon provine din datele publice ANAF. Un numar comun nu inseamna neaparat o legatura reala intre firme.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 3 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmăprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 592.077 RON | 3.774 RON | 86.353 RON | 0 RON | 223.140 RON | 136.787 RON | 1 |
| 2024 | 461.016 RON | -32.781 RON | 29.743 RON | — | 162.756 RON | 133.013 RON | 1 |
| 2023 | 201.165 RON | 93.707 RON | 54.392 RON | — | 220.186 RON | 165.794 RON | 1 |
| 2022 | 51.356 RON | -8.022 RON | 20.127 RON | — | 92.213 RON | 72.086 RON | 1 |
| 2021 | 63.679 RON | 1.785 RON | 47.623 RON | — | 127.731 RON | 80.108 RON | 1 |
| 2020 | 87.857 RON | 31.940 RON | 5.347 RON | — | 83.670 RON | 78.323 RON | — |
| 2019 | 54.782 RON | 144 RON | 16.072 RON | — | 62.455 RON | 46.383 RON | — |
| 2018 | 83.832 RON | 11.942 RON | 36.212 RON | — | 82.451 RON | 46.239 RON | — |
| 2017 | 55.630 RON | -6.353 RON | 16.517 RON | — | 50.814 RON | 34.297 RON | — |
| 2016 | 63.603 RON | -1.542 RON | 36.459 RON | — | 77.109 RON | 40.650 RON | — |
| 2015 | 138.428 RON | 15.894 RON | 19.186 RON | — | 69.172 RON | 72.134 RON | — |
| 2014 | 100.848 RON | 4.042 RON | 93.540 RON | — | 116.558 RON | 56.240 RON | — |
| 2013 | 94.974 RON | 5.013 RON | 9.885 RON | — | 62.083 RON | 52.198 RON | — |
| 2012 | 162.651 RON | 15.395 RON | 36.190 RON | — | 83.375 RON | 47.185 RON | — |
| 2011 | 195.209 RON | 19.259 RON | 72.795 RON | — | 104.585 RON | 31.790 RON | 1 |
| 2010 | 76.799 RON | 1.356 RON | 37.802 RON | — | 50.334 RON | 12.532 RON | — |
| 2008 | 92.841 RON | 1.288 RON | 102.420 RON | — | 97.725 RON | -655 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 592.077 RON | 461.016 RON | 201.165 RON | 51.356 RON | 63.679 RON | 87.857 RON | 54.782 RON | 83.832 RON | 55.630 RON | 63.603 RON | 138.428 RON | 100.848 RON | 94.974 RON | 162.651 RON | 195.209 RON | 76.799 RON | 92.841 RON |
| Venituri totale | 592.083 RON | 461.093 RON | 201.186 RON | 51.850 RON | 63.693 RON | 88.057 RON | 54.786 RON | 83.858 RON | 55.809 RON | 64.165 RON | 138.886 RON | 101.416 RON | 96.531 RON | 162.936 RON | 195.553 RON | 76.807 RON | 92.857 RON |
| Cheltuieli totale | 583.836 RON | 493.874 RON | 90.382 RON | 58.395 RON | 60.034 RON | 53.675 RON | 52.998 RON | 69.401 RON | 60.492 RON | 63.796 RON | 118.840 RON | 94.347 RON | 88.622 RON | 144.482 RON | 172.487 RON | 72.226 RON | 91.195 RON |
| Profit brut | 8.247 RON | 0 RON | 110.804 RON | 0 RON | 3.659 RON | 34.382 RON | 1.788 RON | 14.457 RON | 0 RON | 369 RON | 20.046 RON | 7.069 RON | 7.909 RON | 18.454 RON | 23.066 RON | 4.581 RON | 1.662 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 32.781 RON | 0 RON | 6.545 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.683 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Profit net | 3.774 RON | 0 RON | 93.707 RON | 0 RON | 1.785 RON | 31.940 RON | 144 RON | 11.942 RON | 0 RON | 0 RON | 15.894 RON | 4.042 RON | 5.013 RON | 15.395 RON | 19.259 RON | 1.356 RON | 1.288 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 32.781 RON | 0 RON | 8.022 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.353 RON | 1.542 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Active circulante | 223.140 RON | 162.756 RON | 220.186 RON | 92.213 RON | 127.731 RON | 83.670 RON | 62.455 RON | 82.451 RON | 50.814 RON | 77.109 RON | 69.172 RON | 116.558 RON | 62.083 RON | 83.375 RON | 104.585 RON | 50.334 RON | 97.725 RON |
| Stocuri | 9.622 RON | 22.569 RON | 25.868 RON | 17.133 RON | 18.522 RON | 20.604 RON | 18.963 RON | 17.701 RON | 16.512 RON | 25.813 RON | 22.746 RON | 32.384 RON | 26.569 RON | 26.235 RON | 49.542 RON | 43.079 RON | 43.989 RON |
| Creante | 86.807 RON | 36.268 RON | 26.369 RON | 31.795 RON | 27.200 RON | 23.228 RON | 24.359 RON | 35.771 RON | 20.964 RON | 7.650 RON | 7.015 RON | 11.678 RON | 4.779 RON | 31.844 RON | 27.126 RON | 1.744 RON | 15.131 RON |
| Casa si conturi la banci | 126.711 RON | 103.919 RON | 167.949 RON | 43.285 RON | 82.009 RON | 39.838 RON | 19.133 RON | 28.979 RON | 13.338 RON | 43.646 RON | 39.411 RON | 72.496 RON | 30.735 RON | 25.296 RON | 27.917 RON | 5.511 RON | 38.605 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 22.148 RON | 33.222 RON | — | — | — | — | 4.040 RON |
| Datorii totale | 86.353 RON | 29.743 RON | 54.392 RON | 20.127 RON | 47.623 RON | 5.347 RON | 16.072 RON | 36.212 RON | 16.517 RON | 36.459 RON | 19.186 RON | 93.540 RON | 9.885 RON | 36.190 RON | 72.795 RON | 37.802 RON | 102.420 RON |
| Capitaluri proprii | 136.787 RON | 133.013 RON | 165.794 RON | 72.086 RON | 80.108 RON | 78.323 RON | 46.383 RON | 46.239 RON | 34.297 RON | 40.650 RON | 72.134 RON | 56.240 RON | 52.198 RON | 47.185 RON | 31.790 RON | 12.532 RON | -655 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | — | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
9 contracte atribuite, in valoare de 168.704 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 95.134 lei.
Achizitii directe
1 contract
95.133 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
73.571 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.813 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 05:45).