Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.542.388 RON | 177.053 RON | 439.087 RON | 120.836 RON | 495.544 RON | 177.293 RON | 9 |
| 2024 | 1.522.384 RON | 42.293 RON | 475.932 RON | 314.492 RON | 250.729 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 91.855 RON |
| 9 |
| 2023 | 1.468.506 RON | 344.096 RON | 256.901 RON | 285.122 RON | 387.341 RON | 435.562 RON | 9 |
| 2022 | 1.210.543 RON | 206.066 RON | 666.069 RON | 276.115 RON | 630.770 RON | 261.467 RON | 10 |
| 2021 | 1.113.822 RON | 223.354 RON | 172.624 RON | 203.036 RON | 464.989 RON | 495.401 RON | 10 |
| 2020 | 800.203 RON | 30.783 RON | 236.822 RON | 291.158 RON | 269.550 RON | 323.886 RON | 10 |
| 2019 | 823.752 RON | 21.062 RON | 252.151 RON | 377.008 RON | 168.246 RON | 293.103 RON | 8 |
| 2018 | 686.847 RON | 67.725 RON | 160.779 RON | 240.185 RON | 192.635 RON | 272.041 RON | 8 |
| 2017 | 719.203 RON | 86.577 RON | 45.381 RON | 140.955 RON | 195.319 RON | 290.893 RON | 8 |
| 2016 | 721.783 RON | 81.785 RON | 65.630 RON | 163.903 RON | 142.049 RON | 243.780 RON | 9 |
| 2015 | 583.324 RON | 34.498 RON | 118.494 RON | 176.810 RON | 100.221 RON | 161.995 RON | 8 |
| 2014 | 599.024 RON | 35.804 RON | 161.858 RON | 177.354 RON | 112.001 RON | 127.497 RON | 9 |
| 2013 | 544.764 RON | 35.586 RON | 190.911 RON | 186.800 RON | 95.804 RON | 91.693 RON | 9 |
| 2012 | 585.282 RON | 7.014 RON | 277.356 RON | 203.702 RON | 129.957 RON | 56.303 RON | 9 |
| 2011 | 506.723 RON | 10.634 RON | 346.131 RON | 284.218 RON | 93.438 RON | 32.863 RON | 9 |
| 2010 | 555.153 RON | 44.407 RON | 310.161 RON | 250.558 RON | 76.490 RON | 21.961 RON | 11 |
| 2009 | 468.222 RON | -55.334 RON | 425.587 RON | 319.448 RON | 73.991 RON | -22.446 RON | 9 |
| 2008 | 957.693 RON | 68.526 RON | 315.410 RON | 293.807 RON | 90.369 RON | 68.766 RON | 13 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 1.542.388 RON | 1.522.384 RON | 1.468.506 RON | 1.210.543 RON | 1.113.822 RON | 800.203 RON | 823.752 RON | 686.847 RON | 719.203 RON | 721.783 RON | 583.324 RON | 599.024 RON | 544.764 RON | 585.282 RON | 506.723 RON | 555.153 RON | 468.222 RON | 957.693 RON |
| Venituri totale | 1.767.255 RON | 1.522.406 RON | 1.468.529 RON | 1.210.561 RON | 1.113.854 RON | 847.461 RON | 850.709 RON | 715.004 RON | 719.210 RON | 724.365 RON | 583.331 RON | 601.350 RON | 544.783 RON | 613.292 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 1.538.119 RON | 1.435.352 RON | 1.112.476 RON | 992.631 RON | 879.584 RON | 810.209 RON | 821.387 RON | 640.129 RON | 624.990 RON | 626.486 RON | 542.214 RON | 558.800 RON | 502.419 RON | 604.740 RON | ||||
| Profit brut | 229.136 RON | 87.054 RON | 356.053 RON | 217.930 RON | 234.270 RON | 37.252 RON | 29.322 RON | 74.875 RON | 94.220 RON | 97.879 RON | 41.117 RON | 42.550 RON | 42.364 RON | 8.552 RON | ||||
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Profit net | 177.053 RON | 42.293 RON | 344.096 RON | 206.066 RON | 223.354 RON | 30.783 RON | 21.062 RON | 67.725 RON | 86.577 RON | 81.785 RON | 34.498 RON | 35.804 RON | 35.586 RON | 7.014 RON | ||||
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 120.836 RON | 314.492 RON | 285.122 RON | 276.115 RON | 203.036 RON | 291.158 RON | 377.008 RON | 240.185 RON | 140.955 RON | 163.903 RON | 176.810 RON | 177.354 RON | 186.800 RON | 203.702 RON | ||||
| Active circulante | 495.544 RON | 250.729 RON | 387.341 RON | 630.770 RON | 464.989 RON | 269.550 RON | 168.246 RON | 192.635 RON | 195.319 RON | 142.049 RON | 100.221 RON | 112.001 RON | 95.804 RON | 129.957 RON | ||||
| Creante | 247.183 RON | 82.770 RON | 232.614 RON | 88.959 RON | 120.954 RON | 53.119 RON | 95.699 RON | 121.111 RON | 82.505 RON | 105.007 RON | 77.893 RON | 98.467 RON | 69.933 RON | 104.554 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 248.361 RON | 167.959 RON | 154.727 RON | 541.811 RON | 344.035 RON | 216.431 RON | 72.547 RON | 71.524 RON | 112.814 RON | 37.042 RON | 22.328 RON | 13.534 RON | 25.871 RON | 25.403 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 2.566 RON | 20.000 RON | 20.651 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.458 RON | 3.458 RON | 0 RON | 0 RON | — | ||||
| Datorii totale | 439.087 RON | 475.932 RON | 256.901 RON | 666.069 RON | 172.624 RON | 236.822 RON | 252.151 RON | 160.779 RON | 45.381 RON | 65.630 RON | 118.494 RON | 161.858 RON | 190.911 RON | 277.356 RON | ||||
| Capitaluri proprii | 177.293 RON | 91.855 RON | 435.562 RON | 261.467 RON | 495.401 RON | 323.886 RON | 293.103 RON | 272.041 RON | 290.893 RON | 243.780 RON | 161.995 RON | 127.497 RON | 91.693 RON | 56.303 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 9 | 9 | 9 | 10 | 10 | 10 | 8 | 8 | 8 | 9 | 8 | 9 | 9 | 9 | 9 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| 506.730 RON |
| 555.166 RON |
| 468.263 RON |
| 957.753 RON |
| 495.445 RON |
| 504.259 RON |
| 517.864 RON |
| 876.160 RON |
| 11.285 RON |
| 50.907 RON |
| — |
| 81.593 RON |
| 0 RON |
| — |
| 49.601 RON |
| — |
| 10.634 RON |
| 44.407 RON |
| — |
| 68.526 RON |
| 0 RON |
| — |
| 55.334 RON |
| — |
| 284.218 RON |
| 250.558 RON |
| 319.448 RON |
| 293.807 RON |
| 93.438 RON |
| 76.490 RON |
| 73.991 RON |
| 90.369 RON |
| 82.157 RON |
| 65.445 RON |
| 50.604 RON |
| 43.199 RON |
| 11.281 RON |
| 11.045 RON |
| 23.387 RON |
| 47.170 RON |
| 1.338 RON |
| 5.074 RON |
| 9.702 RON |
| — |
| 346.131 RON |
| 310.161 RON |
| 425.587 RON |
| 315.410 RON |
| 32.863 RON |
| 21.961 RON |
| -22.446 RON |
| 68.766 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 11 |
| 9 |
| 13 |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
SPITAL GENERAL CF SIMERIACUI 4375160 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 85% |
| persoanăadministrator |
| 5% |
| persoanăadministrator | 5% |
| persoanăadministrator | 5% |
| 4 deținători în act | 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
191 de contracte atribuite, in valoare de 1.245.682 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 481.983 lei.
Achizitii directe
161 de contracte
481.822 lei
Licitatii publice
10 contracte
179.586 lei
Achizitii offline
20 de contracte
584.274 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 20:34).