ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Pensiune
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoanăadministrator | — |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Anulează cererea de chemare în judecată formulată de reclamant Next CO S.R.L., prin administrator G. A. C., Indtrade COM S.R.L., prin administrator P. C., SIG Tourism S.R.L., prin administrator P. C., Wisch Prod S.R.L., prin administrator P. C. ?i P. F.- A.. Cu drept de reexaminare pentru reclamant, în 15 zile de la data comunicării prezentei încheieri, ce se depune la Tribunalul Mureş. Dată în camera de consiliu, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei azi, 25.07.2024.
Anulează cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta SIG TOURISM SRL. Cu drept de a formula cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare, pentru reclamantă. Cererea de reexaminare se va depune la Judecătoria Sighişoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 02 octombrie 2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 812.189 RON | -215.031 RON | 1.537.873 RON | 2.777.953 RON | 838.906 RON | 759.306 RON | 8 |
| 2024 | 891.959 RON | 15.522 RON | 1.772.583 RON | 3.436.998 RON | 1.131.790 RON | 974.337 RON | 5 |
| 2023 | 641.284 RON | 481.650 RON | 3.239.075 RON | 3.319.331 RON | 4.796.648 RON | 1.062.203 RON | 7 |
| 2022 | 777.299 RON | 334.480 RON | 591.650 RON | 377.914 RON | 799.527 RON | 580.553 RON | 6 |
| 2021 | 785.460 RON | 238.259 RON | 514.481 RON | 399.373 RON | 690.461 RON | 516.073 RON | 6 |
| 2020 | 517.580 RON | 28.590 RON | 624.201 RON | 439.534 RON | 843.703 RON | 654.814 RON | 8 |
| 2019 | 1.174.913 RON | 326.644 RON | 664.206 RON | 515.730 RON | 823.922 RON | 671.224 RON | 13 |
| 2018 | 1.198.639 RON | 228.578 RON | 828.428 RON | 549.256 RON | 637.021 RON | 355.580 RON | 14 |
| 2017 | 1.201.706 RON | 296.363 RON | 687.348 RON | 624.576 RON | 536.579 RON | 471.538 RON | 13 |
| 2016 | 1.103.314 RON | 4.339 RON | 594.206 RON | 489.971 RON | 287.971 RON | 179.514 RON | 13 |
| 2015 | 964.182 RON | 5.544 RON | 929.052 RON | 582.684 RON | 584.151 RON | 233.561 RON | 15 |
| 2014 | 930.803 RON | 4.417 RON | 1.011.033 RON | 709.963 RON | 442.750 RON | 228.018 RON | 10 |
| 2013 | 457.186 RON | 1.103 RON | 967.900 RON | 632.258 RON | 427.364 RON | 223.601 RON | 10 |
| 2012 | 410.674 RON | -53.940 RON | 989.316 RON | 651.162 RON | 425.435 RON | 219.160 RON | 11 |
| 2011 | 336.240 RON | 1.114 RON | 808.073 RON | 423.217 RON | 377.725 RON | 122.634 RON | 9 |
| 2010 | 313.882 RON | 3.742 RON | 734.897 RON | 470.221 RON | 351.365 RON | 121.520 RON | 8 |
| 2009 | 436.373 RON | 11.104 RON | 747.190 RON | 487.470 RON | 350.251 RON | 91.978 RON | 8 |
| 2008 | 593.539 RON | 4.221 RON | 785.079 RON | 539.785 RON | 324.721 RON | 80.874 RON | 11 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 812.189 RON | 891.959 RON | 641.284 RON | 777.299 RON | 785.460 RON | 517.580 RON | 1.174.913 RON | 1.198.639 RON | 1.201.706 RON | 1.103.314 RON | 964.182 RON | 930.803 RON | 457.186 RON | 410.674 RON | 336.240 RON | 313.882 RON | 436.373 RON | 593.539 RON |
| Venituri totale | 1.308.778 RON | 1.431.384 RON | 1.100.762 RON | 786.773 RON | 814.213 RON | 552.778 RON | 1.247.461 RON | 1.203.567 RON | 1.240.647 RON | 1.103.847 RON | 964.488 RON | 931.617 RON | 1.050.244 RON | 434.589 RON | 336.336 RON | 313.962 RON | 440.671 RON | 594.047 RON |
| Cheltuieli totale | 1.523.809 RON | 1.398.364 RON | 609.641 RON | 445.851 RON | 570.726 RON | 519.844 RON | 909.016 RON | 962.959 RON | 932.579 RON | 1.097.880 RON | 955.971 RON | 925.577 RON | 1.048.313 RON | 488.529 RON | 334.382 RON | 303.166 RON | 423.428 RON | 588.272 RON |
| Profit brut | 0 RON | 33.020 RON | 491.121 RON | 340.922 RON | 243.487 RON | 32.934 RON | 338.445 RON | 240.608 RON | 308.068 RON | 5.967 RON | 8.517 RON | 6.040 RON | 1.931 RON | 0 RON | 1.954 RON | 10.796 RON | 17.243 RON | 5.775 RON |
| Pierdere bruta | 215.031 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 53.940 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 15.522 RON | 481.650 RON | 334.480 RON | 238.259 RON | 28.590 RON | 326.644 RON | 228.578 RON | 296.363 RON | 4.339 RON | 5.544 RON | 4.417 RON | 1.103 RON | 0 RON | 1.114 RON | 3.742 RON | 11.104 RON | 4.221 RON |
| Pierdere neta | 215.031 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 53.940 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 2.777.953 RON | 3.436.998 RON | 3.319.331 RON | 377.914 RON | 399.373 RON | 439.534 RON | 515.730 RON | 549.256 RON | 624.576 RON | 489.971 RON | 582.684 RON | 709.963 RON | 632.258 RON | 651.162 RON | 423.217 RON | 470.221 RON | 487.470 RON | 539.785 RON |
| Active circulante | 838.906 RON | 1.131.790 RON | 4.796.648 RON | 799.527 RON | 690.461 RON | 843.703 RON | 823.922 RON | 637.021 RON | 536.579 RON | 287.971 RON | 584.151 RON | 442.750 RON | 427.364 RON | 425.435 RON | 377.725 RON | 351.365 RON | 350.251 RON | 324.721 RON |
| Stocuri | 91.161 RON | 10.547 RON | 2.082 RON | 15.313 RON | 15.001 RON | 14.884 RON | 21.628 RON | 19.872 RON | 15.795 RON | 19.481 RON | 59.789 RON | 79.371 RON | 146.831 RON | 134.610 RON | 115.004 RON | 95.549 RON | 87.941 RON | 116.636 RON |
| Creante | 670.151 RON | 691.764 RON | 3.950.111 RON | 219.051 RON | 214.614 RON | 230.773 RON | 194.559 RON | 159.182 RON | 150.913 RON | 141.822 RON | 307.417 RON | 340.564 RON | 259.402 RON | 278.668 RON | 247.910 RON | 228.246 RON | 252.825 RON | 186.303 RON |
| Casa si conturi la banci | 77.594 RON | 429.479 RON | 214.455 RON | 215.163 RON | 460.846 RON | 598.046 RON | 607.735 RON | 457.967 RON | 369.871 RON | 126.668 RON | 216.945 RON | 22.815 RON | 21.131 RON | 12.157 RON | 14.811 RON | 27.570 RON | 9.485 RON | 21.782 RON |
| Cheltuieli in avans | 7.029 RON | 1.423 RON | — | — | 4.109 RON | — | — | 1.953 RON | 1.953 RON | — | — | 90.560 RON | 136.101 RON | 136.101 RON | 133.987 RON | 39.053 RON | 5.669 RON | 5.669 RON |
| Datorii totale | 1.537.873 RON | 1.772.583 RON | 3.239.075 RON | 591.650 RON | 514.481 RON | 624.201 RON | 664.206 RON | 828.428 RON | 687.348 RON | 594.206 RON | 929.052 RON | 1.011.033 RON | 967.900 RON | 989.316 RON | 808.073 RON | 734.897 RON | 747.190 RON | 785.079 RON |
| Venituri in avans | 1.326.709 RON | 1.823.291 RON | 3.814.701 RON | 5.238 RON | 63.389 RON | 4.222 RON | 4.222 RON | 4.222 RON | 4.222 RON | 4.222 RON | 4.222 RON | 4.222 RON | 4.222 RON | 4.222 RON | 4.222 RON | 4.222 RON | 4.222 RON | 4.222 RON |
| Capitaluri proprii | 759.306 RON | 974.337 RON | 1.062.203 RON | 580.553 RON | 516.073 RON | 654.814 RON | 671.224 RON | 355.580 RON | 471.538 RON | 179.514 RON | 233.561 RON | 228.018 RON | 223.601 RON | 219.160 RON | 122.634 RON | 121.520 RON | 91.978 RON | 80.874 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 8 | 5 | 7 | 6 | 6 | 8 | 13 | 14 | 13 | 13 | 15 | 10 | 10 | 11 | 9 | 8 | 8 | 11 |
1 contract atribuit, in valoare de 1.810 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
1.810 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 18:22).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.