ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | — |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16.806 RON | -17.481 RON | 24.217 RON | 37.495 RON | 39.602 RON | 52.880 RON | 0 |
| 2024 | 33.028 RON | 6.026 RON | 22.173 RON | 52.019 RON | 40.516 RON | 70.362 RON | — |
| 2023 | 67.690 RON | 23.295 RON | 22.043 RON | 66.542 RON | 19.837 RON | 64.336 RON | — |
| 2022 | 27.750 RON | -5.210 RON | 30.746 RON | 55.044 RON | 16.803 RON | 41.101 RON | — |
| 2021 | 59.836 RON | 20.722 RON | 48.327 RON | 63.002 RON | 32.085 RON | 46.760 RON | — |
| 2020 | 2.604 RON | -7.908 RON | 16.316 RON | — | 42.355 RON | 26.039 RON | — |
| 2019 | 112.501 RON | 81.982 RON | 14.290 RON | — | 44.792 RON | 30.502 RON | — |
| 2018 | 17.989 RON | -78.707 RON | 70.809 RON | 333 RON | 18.996 RON | -51.480 RON | 1 |
| 2017 | 14.699 RON | -19.144 RON | 13.708 RON | 1.666 RON | 39.097 RON | 27.226 RON | 1 |
| 2016 | 64.165 RON | 13.523 RON | 10.463 RON | 2.999 RON | 53.694 RON | 46.370 RON | 1 |
| 2015 | 33.640 RON | -33.780 RON | 3.859 RON | 0 RON | 82.343 RON | 78.636 RON | 1 |
| 2014 | 280.593 RON | 107.913 RON | 8.783 RON | 3.286 RON | 143.775 RON | 138.416 RON | 1 |
| 2013 | 10.500 RON | -768 RON | 4.570 RON | 2.268 RON | 31.892 RON | 29.762 RON | 0 |
| 2012 | 37.173 RON | 10.534 RON | 7.920 RON | 3.541 RON | 34.716 RON | 30.529 RON | 0 |
| 2011 | 650 RON | -13.869 RON | 16.896 RON | 4.747 RON | 31.985 RON | 19.996 RON | 0 |
| 2010 | 18.308 RON | -41.825 RON | 19.431 RON | 10.095 RON | 43.073 RON | 33.865 RON | 1 |
| 2009 | 71.649 RON | 1.758 RON | 29.329 RON | 22.168 RON | 81.793 RON | 75.690 RON | 1 |
| 2008 | 166.140 RON | 6.418 RON | 30.778 RON | 27.720 RON | 75.205 RON | 73.931 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 16.806 RON | 33.028 RON | 67.690 RON | 27.750 RON | 59.836 RON | 2.604 RON | 112.501 RON | 17.989 RON | 14.699 RON | 64.165 RON | 33.640 RON | 280.593 RON | 10.500 RON | 37.173 RON | 650 RON | 18.308 RON | 71.649 RON | 166.140 RON |
| Venituri totale | 16.811 RON | 33.033 RON | 67.695 RON | 27.762 RON | 59.854 RON | 2.666 RON | 112.514 RON | 18.010 RON | 14.939 RON | 64.699 RON | 34.267 RON | 280.888 RON | 16.070 RON | 38.891 RON | 650 RON | 18.320 RON | 72.944 RON | 168.117 RON |
| Cheltuieli totale | 34.292 RON | 26.052 RON | 40.225 RON | 32.264 RON | 37.373 RON | 10.503 RON | 27.156 RON | 96.537 RON | 33.936 RON | 49.892 RON | 67.035 RON | 164.557 RON | 16.776 RON | 28.357 RON | 14.519 RON | 56.920 RON | 67.197 RON | 157.496 RON |
| Profit brut | 0 RON | 6.981 RON | 27.470 RON | 0 RON | 22.481 RON | 0 RON | 85.358 RON | 0 RON | 0 RON | 14.807 RON | 0 RON | 116.331 RON | 0 RON | 10.534 RON | 0 RON | — | 5.747 RON | 10.621 RON |
| Pierdere bruta | 17.481 RON | 0 RON | 0 RON | 4.502 RON | 0 RON | 7.837 RON | 0 RON | 78.527 RON | 18.997 RON | 0 RON | — | 0 RON | 706 RON | 0 RON | 13.869 RON | 38.600 RON | — | — |
| Profit net | 0 RON | 6.026 RON | 23.295 RON | 0 RON | 20.722 RON | 0 RON | 81.982 RON | 0 RON | 0 RON | 13.523 RON | 0 RON | 107.913 RON | 0 RON | 10.534 RON | 0 RON | — | 1.758 RON | 6.418 RON |
| Pierdere neta | 17.481 RON | 0 RON | 0 RON | 5.210 RON | 0 RON | 7.908 RON | 0 RON | 78.707 RON | 19.144 RON | 0 RON | 33.780 RON | 0 RON | 768 RON | 0 RON | 13.869 RON | 41.825 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 37.495 RON | 52.019 RON | 66.542 RON | 55.044 RON | 63.002 RON | — | — | 333 RON | 1.666 RON | 2.999 RON | 0 RON | 3.286 RON | 2.268 RON | 3.541 RON | 4.747 RON | 10.095 RON | 22.168 RON | 27.720 RON |
| Active circulante | 39.602 RON | 40.516 RON | 19.837 RON | 16.803 RON | 32.085 RON | 42.355 RON | 44.792 RON | 18.996 RON | 39.097 RON | 53.694 RON | 82.343 RON | 143.775 RON | 31.892 RON | 34.716 RON | 31.985 RON | 43.073 RON | 81.793 RON | 75.205 RON |
| Creante | 6.632 RON | 6.332 RON | 10.605 RON | 8.088 RON | 9.137 RON | 9.138 RON | 17.232 RON | 8.558 RON | 69 RON | — | 934 RON | 6.269 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 743 RON | 806 RON | 8.499 RON |
| Casa si conturi la banci | 32.970 RON | 34.184 RON | 9.232 RON | 8.715 RON | 22.948 RON | 33.217 RON | 27.560 RON | 10.438 RON | 39.028 RON | 53.694 RON | 81.409 RON | 137.506 RON | 31.892 RON | 34.716 RON | 31.985 RON | 42.330 RON | 80.987 RON | 66.706 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | 171 RON | 140 RON | 152 RON | 138 RON | 172 RON | 192 RON | 160 RON | 128 RON | 1.058 RON | 1.784 RON |
| Datorii totale | 24.217 RON | 22.173 RON | 22.043 RON | 30.746 RON | 48.327 RON | 16.316 RON | 14.290 RON | 70.809 RON | 13.708 RON | 10.463 RON | 3.859 RON | 8.783 RON | 4.570 RON | 7.920 RON | 16.896 RON | 19.431 RON | 29.329 RON | 30.778 RON |
| Capitaluri proprii | 52.880 RON | 70.362 RON | 64.336 RON | 41.101 RON | 46.760 RON | 26.039 RON | 30.502 RON | -51.480 RON | 27.226 RON | 46.370 RON | 78.636 RON | 138.416 RON | 29.762 RON | 30.529 RON | 19.996 RON | 33.865 RON | 75.690 RON | 73.931 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
3 contracte atribuite, in valoare de 336.885 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 84.586 lei.
Achizitii directe
1 contract
84.585 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
252.300 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 07:14).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
SYAA PLUS SRLCUI 35745270 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.