TENCO SERVICE & CONSULTING S.R.L.
- J40/7027/2003BUCURESTIdin 28.05.2003
- J3/821/2018ARGESdin 23.04.2018in vigoare
ONRC
ONRC
ANAF · anul 2020
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
satul Corbsorii, comuna Corbi
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 101.043 RON | 13.501 RON | 36.040 RON | 9.582 RON | 71.622 RON | 45.164 RON | — |
| 2017 | 98.719 RON | 1.003 RON | 63.835 RON | 7.399 RON | 88.099 RON | 31.663 RON | 1 |
| 2016 | 299.954 RON | 30.420 RON | 159.165 RON | 2.595 RON | 187.230 RON | 30.660 RON | 1 |
| 2015 | 516.997 RON | 78.037 RON | 332.549 RON | 9.950 RON | 530.240 RON | 208.248 RON | 1 |
| 2014 | 124.541 RON | -13.170 RON | 56.089 RON | 23.398 RON | 239.640 RON | 208.553 RON | 1 |
| 2013 | 174.251 RON | -4.850 RON | 48.650 RON | 37.138 RON | 286.477 RON | 276.247 RON | 1 |
| 2012 | 371.689 RON | 14.405 RON | 90.920 RON | 48.445 RON | 322.217 RON | 281.098 RON | 1 |
| 2011 | 1.026.281 RON | 59.679 RON | 555.079 RON | 4.925 RON | 814.370 RON | 266.693 RON | 1 |
| 2010 | 827.447 RON | 186.773 RON | 389.579 RON | 3.974 RON | 594.431 RON | 207.013 RON | 2 |
| 2009 | 452.093 RON | 90.906 RON | 49.712 RON | 4.579 RON | 150.479 RON | 104.936 RON | 2 |
| 2008 | — | -3.621 RON | 38.049 RON | — | 52.079 RON | 14.030 RON | — |
| Indicator | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 101.043 RON | 98.719 RON | 299.954 RON | 516.997 RON | 124.541 RON | 174.251 RON | 371.689 RON | 1.026.281 RON | 827.447 RON | 452.093 RON | — |
| Venituri totale | 101.496 RON | 122.733 RON | 300.379 RON | 517.053 RON | 124.724 RON | 174.613 RON | 372.005 RON | 1.026.636 RON | 827.548 RON | 452.155 RON | 1 RON |
| Cheltuieli totale | 84.951 RON | 119.498 RON | 263.781 RON | 424.418 RON | 134.152 RON | 179.463 RON | 353.908 RON | 956.998 RON | 604.212 RON | 344.526 RON | 3.622 RON |
| Profit brut | 16.545 RON | 3.235 RON | 36.598 RON | 92.635 RON | 0 RON | 0 RON | 18.097 RON | 69.638 RON | 223.336 RON | 107.629 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 9.428 RON | 4.850 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 3.621 RON |
| Profit net | 13.501 RON | 1.003 RON | 30.420 RON | 78.037 RON | 0 RON | 0 RON | 14.405 RON | 59.679 RON | 186.773 RON | 90.906 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 13.170 RON | 4.850 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 3.621 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 9.582 RON | 7.399 RON | 2.595 RON | 9.950 RON | 23.398 RON | 37.138 RON | 48.445 RON | 4.925 RON | 3.974 RON | 4.579 RON | — |
| Active circulante | 71.622 RON | 88.099 RON | 187.230 RON | 530.240 RON | 239.640 RON | 286.477 RON | 322.217 RON | 814.370 RON | 594.431 RON | 150.479 RON | 52.079 RON |
| Stocuri | 10.912 RON | 20.553 RON | 24.146 RON | 4.886 RON | 3.996 RON | 2.491 RON | 3.938 RON | 26.664 RON | 50.298 RON | 43.014 RON | 40.494 RON |
| Creante | 9.346 RON | 29.265 RON | 42.918 RON | 133.219 RON | 96.974 RON | 154.723 RON | 102.562 RON | 545.297 RON | 413.925 RON | 7.561 RON | 10.681 RON |
| Casa si conturi la banci | 51.364 RON | 38.281 RON | 120.166 RON | 392.135 RON | 138.670 RON | 129.263 RON | 215.717 RON | 242.409 RON | 130.208 RON | 99.904 RON | 904 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | 607 RON | 1.604 RON | 1.282 RON | 1.356 RON | 2.477 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 36.040 RON | 63.835 RON | 159.165 RON | 332.549 RON | 56.089 RON | 48.650 RON | 90.920 RON | 555.079 RON | 389.579 RON | 49.712 RON | 38.049 RON |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 1.813 RON | 410 RON | — |
| Capitaluri proprii | 45.164 RON | 31.663 RON | 30.660 RON | 208.248 RON | 208.553 RON | 276.247 RON | 281.098 RON | 266.693 RON | 207.013 RON | 104.936 RON | 14.030 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
206 contracte atribuite, in valoare de 520.743 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 353.483 lei.
Achizitii directe
204 contracte
353.279 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
167.464 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 16:14).