ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
in incinta pieţii centrale, fostul magazin Zoocomp
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta S.C. COBEM INVEST S.R.L., în contradictoriu cu pârâta Madarasz Erzsebet-Monika, titulară a I.I. Madarasz Erzsebet-Monika. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 24.161,77 lei, reprezentând contravaloare chirie restantă şi utilităţi conform contractului de închiriere nr. 2/20.12.2016. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 1.314 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sfântu Gheorghe. Pronunţată astăzi, 25.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.03.2026.
Pentru ca reclamanta sa depuna dovezile de comunicare a declaratiei de reziliere si a facturilor emise catre parata, amână judecarea cauzei la data de 19.02.2026.
T - 30.10.2025, ora 11:00 - pentru refacerea procedurii de citare cu pârâta.
având în vedere lipsa de procedură cu pârâta
pentru îndeplinirea unor obligaţii de către reclamantă
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.973.609 RON | 468.502 RON | 711.815 RON | 1.022.117 RON | 1.149.561 RON | 1.459.863 RON | 3 |
| 2024 | 823.196 RON | 3.590 RON | 593.904 RON | 1.078.835 RON | 506.430 RON | 991.361 RON | 5 |
| 2023 | 1.244.938 RON | 358.380 RON | 468.196 RON | 1.011.453 RON | 444.514 RON | 987.771 RON | 7 |
| 2022 | 635.058 RON | 4.898 RON | 450.526 RON | 783.702 RON | 296.216 RON | 629.392 RON | 6 |
| 2021 | 691.768 RON | 9.490 RON | 241.129 RON | 467.642 RON | 397.980 RON | 624.493 RON | 6 |
| 2020 | 778.472 RON | 103.235 RON | 27.315 RON | 111.331 RON | 530.988 RON | 615.004 RON | 6 |
| 2019 | 823.028 RON | 38.140 RON | 51.593 RON | 186.228 RON | 415.274 RON | 549.909 RON | 0 |
| 2018 | 947.915 RON | 164.211 RON | 117.099 RON | 273.219 RON | 355.649 RON | 511.769 RON | 9 |
| 2017 | 707.108 RON | -109.719 RON | 350.445 RON | 361.249 RON | 336.755 RON | 347.559 RON | 22 |
| 2016 | 1.241.250 RON | 263.403 RON | 150.874 RON | 120.935 RON | 487.217 RON | 457.278 RON | 10 |
| 2015 | 2.487.197 RON | 787.505 RON | 364.157 RON | 129.455 RON | 1.496.816 RON | 1.262.114 RON | 15 |
| 2014 | 834.234 RON | 250.265 RON | 164.678 RON | 126.281 RON | 524.506 RON | 486.109 RON | 10 |
| 2013 | 525.182 RON | 139.431 RON | 104.877 RON | 143.301 RON | 333.365 RON | 371.789 RON | 7 |
| 2012 | 602.423 RON | 148.644 RON | 165.811 RON | 95.719 RON | 352.395 RON | 282.303 RON | 6 |
| 2011 | 422.823 RON | 22.010 RON | 290.026 RON | 88.155 RON | 324.249 RON | 122.378 RON | 0 |
| 2010 | 576.126 RON | -84.577 RON | 325.896 RON | 115.471 RON | 310.624 RON | 100.369 RON | 10 |
| 2009 | 937.936 RON | 28.916 RON | 239.181 RON | 152.872 RON | 271.254 RON | 184.945 RON | 16 |
| 2008 | 943.754 RON | 38.128 RON | 323.039 RON | 105.857 RON | 373.211 RON | 156.029 RON | 13 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.973.609 RON | 823.196 RON | 1.244.938 RON | 635.058 RON | 691.768 RON | 778.472 RON | 823.028 RON | 947.915 RON | 707.108 RON | 1.241.250 RON | 2.487.197 RON | 834.234 RON | 525.182 RON | 602.423 RON | 422.823 RON | 576.126 RON | 937.936 RON | 943.754 RON |
| Venituri totale | 2.979.179 RON | 930.680 RON | 1.340.214 RON | 889.782 RON | 830.087 RON | 904.249 RON | 986.899 RON | 1.121.091 RON | 918.659 RON | 1.380.219 RON | 2.489.734 RON | 853.418 RON | 564.486 RON | 602.473 RON | 425.698 RON | 579.258 RON | 951.360 RON | 948.762 RON |
| Cheltuieli totale | 2.469.356 RON | 920.060 RON | 970.921 RON | 879.434 RON | 814.434 RON | 796.268 RON | 940.495 RON | 947.265 RON | 1.021.784 RON | 1.068.254 RON | 1.554.986 RON | 556.054 RON | 399.138 RON | 435.034 RON | 403.688 RON | 657.385 RON | 914.016 RON | 902.327 RON |
| Profit brut | 509.823 RON | 10.620 RON | 369.293 RON | 10.348 RON | 15.653 RON | 107.981 RON | 46.404 RON | 173.826 RON | 0 RON | 311.965 RON | 934.748 RON | 297.364 RON | 165.348 RON | 167.439 RON | 22.010 RON | — | 37.344 RON | 46.435 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 103.125 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 78.127 RON | — | — |
| Profit net | 468.502 RON | 3.590 RON | 358.380 RON | 4.898 RON | 9.490 RON | 103.235 RON | 38.140 RON | 164.211 RON | 0 RON | 263.403 RON | 787.505 RON | 250.265 RON | 139.431 RON | 148.644 RON | 22.010 RON | — | 28.916 RON | 38.128 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 109.719 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 84.577 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.022.117 RON | 1.078.835 RON | 1.011.453 RON | 783.702 RON | 467.642 RON | 111.331 RON | 186.228 RON | 273.219 RON | 361.249 RON | 120.935 RON | 129.455 RON | 126.281 RON | 143.301 RON | 95.719 RON | 88.155 RON | 115.471 RON | 152.872 RON | 105.857 RON |
| Active circulante | 1.149.561 RON | 506.430 RON | 444.514 RON | 296.216 RON | 397.980 RON | 530.988 RON | 415.274 RON | 355.649 RON | 336.755 RON | 487.217 RON | 1.496.816 RON | 524.506 RON | 333.365 RON | 352.395 RON | 324.249 RON | 310.624 RON | 271.254 RON | 373.211 RON |
| Stocuri | 64.882 RON | 73.277 RON | 90.761 RON | 136.607 RON | 182.753 RON | 108.450 RON | 109.606 RON | 108.806 RON | 128.485 RON | 115.148 RON | 118.221 RON | 146.514 RON | 123.080 RON | 117.741 RON | 143.432 RON | 189.756 RON | 147.603 RON | 170.965 RON |
| Creante | 998.722 RON | 241.100 RON | 262.433 RON | 126.119 RON | 83.813 RON | 69.934 RON | 61.664 RON | 76.439 RON | 84.980 RON | 89.005 RON | 926.728 RON | 229.827 RON | 76.078 RON | 162.076 RON | 138.996 RON | 45.407 RON | 78.510 RON | 157.652 RON |
| Casa si conturi la banci | 85.957 RON | 192.053 RON | 91.320 RON | 33.490 RON | 131.414 RON | 352.604 RON | 244.004 RON | 170.404 RON | 123.290 RON | 283.064 RON | 451.867 RON | 148.165 RON | 134.207 RON | 72.578 RON | 41.821 RON | 75.461 RON | 45.141 RON | 44.594 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 170 RON | — | — |
| Datorii totale | 711.815 RON | 593.904 RON | 468.196 RON | 450.526 RON | 241.129 RON | 27.315 RON | 51.593 RON | 117.099 RON | 350.445 RON | 150.874 RON | 364.157 RON | 164.678 RON | 104.877 RON | 165.811 RON | 290.026 RON | 325.896 RON | 239.181 RON | 323.039 RON |
| Capitaluri proprii | 1.459.863 RON | 991.361 RON | 987.771 RON | 629.392 RON | 624.493 RON | 615.004 RON | 549.909 RON | 511.769 RON | 347.559 RON | 457.278 RON | 1.262.114 RON | 486.109 RON | 371.789 RON | 282.303 RON | 122.378 RON | 100.369 RON | 184.945 RON | 156.029 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 5 | 7 | 6 | 6 | 6 | 0 | 9 | 22 | 10 | 15 | 10 | 7 | 6 | 0 | 10 | 16 | 13 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
2 contracte atribuite, in valoare de 2.983 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
2.983 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 12:45).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.