Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
Denumiri
2 denumiri cunoscute
EURO SANDOW FILIALA ILFOVdenumire anterioara, fara perioada cunoscuta
EURO SANDOW FILIALA BUCURESTI SRLdenumire actuala
Coduri CAEN
2 coduri
20082529 — Producția de rezervoare, cisterne și containere metaliceCAEN Rev. 2
2009 – 20251394 — Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
Indicatori financiari
2008–2025MFP · 19.08.2026
An
Cifra de afaceri
Profit / Pierdere
Datorii totale
Active fixe
Active circulante
Capitaluri proprii
Nr. salariati
2025
9.745.258 RON
66.160 RON
5.642.044 RON
283.769 RON
6.409.936 RON
1.070.338 RON
38
2024
9.644.659 RON
278 RON
4.896.754 RON
457.229 RON
5.419.534 RON
Vezi bilantul detaliat
Indicator
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
In functiune
ONRC · 08.07.2026
Activa fiscal
ANAF · 19.08.2026
Platitor TVAdin 01.08.2003
La incasare
Nu
Split TVA
Nu
ANAF · 19.08.2026
Datorii la statnu figureaza pe lista ANAF din 30.06.2026
ANAF · 30.06.2026
Constatator negativse verifica…
conform SEAP
Cifra de afaceri (2025)
9.745.258 RON↑ +1.0%
Profit / Pierdere
66.160 RON↑ +23698.6%
Nr. mediu salariati
38↓ -51.3%
1.004.061 RON
78
2023
8.327.442 RON
-692.943 RON
4.336.818 RON
502.146 RON
4.881.037 RON
1.003.784 RON
83
2022
6.974.552 RON
-842.976 RON
4.104.384 RON
576.021 RON
5.207.820 RON
1.696.727 RON
70
2021
7.425.764 RON
7.765 RON
3.374.254 RON
1.865.740 RON
4.032.871 RON
2.539.703 RON
70
2020
8.156.034 RON
4.128 RON
3.278.198 RON
2.029.897 RON
3.759.114 RON
2.523.546 RON
69
2019
8.043.940 RON
-142.639 RON
2.886.954 RON
1.602.930 RON
3.790.834 RON
2.519.418 RON
86
2018
8.017.671 RON
766.613 RON
1.065.561 RON
833.471 RON
3.386.652 RON
3.162.554 RON
92
2017
7.167.411 RON
1.170.422 RON
1.712.131 RON
903.599 RON
3.231.987 RON
2.437.333 RON
85
2016
5.779.878 RON
961.007 RON
1.733.994 RON
638.240 RON
2.720.707 RON
1.636.912 RON
71
2015
4.548.570 RON
496.713 RON
1.721.499 RON
502.121 RON
2.135.529 RON
924.261 RON
56
2014
4.681.045 RON
473.205 RON
1.359.428 RON
389.010 RON
1.715.368 RON
787.547 RON
53
2013
3.560.949 RON
275.894 RON
1.193.941 RON
165.444 RON
1.601.532 RON
590.236 RON
41
2012
2.769.747 RON
109.062 RON
1.081.634 RON
199.156 RON
1.184.597 RON
314.342 RON
33
2011
2.362.574 RON
30.535 RON
857.851 RON
128.957 RON
923.902 RON
205.280 RON
32
2010
2.547.992 RON
5.476 RON
1.222.142 RON
176.557 RON
1.206.637 RON
174.745 RON
27
2009
2.966.990 RON
31.355 RON
1.468.192 RON
143.945 RON
1.470.445 RON
169.269 RON
21
2008
3.601.097 RON
115.150 RON
1.189.462 RON
185.214 RON
1.133.615 RON
139.585 RON
21
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Cifra de afaceri
9.745.258 RON
9.644.659 RON
8.327.442 RON
6.974.552 RON
7.425.764 RON
8.156.034 RON
8.043.940 RON
8.017.671 RON
7.167.411 RON
5.779.878 RON
4.548.570 RON
4.681.045 RON
3.560.949 RON
2.769.747 RON
2.362.574 RON
2.547.992 RON
2.966.990 RON
3.601.097 RON
Venituri totale
10.474.516 RON
9.819.099 RON
8.647.952 RON
8.254.249 RON
7.592.588 RON
8.796.831 RON
8.217.546 RON
8.282.328 RON
7.340.615 RON
6.005.821 RON
4.758.059 RON
4.725.322 RON
3.571.560 RON
2.838.255 RON
Cheltuieli totale
10.404.888 RON
9.814.943 RON
9.340.895 RON
9.097.225 RON
7.581.893 RON
8.788.428 RON
8.353.033 RON
7.399.395 RON
5.953.892 RON
4.874.754 RON
4.183.169 RON
4.158.500 RON
3.238.192 RON
2.705.396 RON
Profit brut
69.628 RON
4.156 RON
0 RON
0 RON
10.695 RON
8.403 RON
0 RON
882.933 RON
1.386.723 RON
1.131.067 RON
574.890 RON
566.822 RON
333.368 RON
132.859 RON
Pierdere bruta
0 RON
0 RON
692.943 RON
842.976 RON
0 RON
0 RON
135.487 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
Profit net
66.160 RON
278 RON
0 RON
0 RON
7.765 RON
4.128 RON
0 RON
766.613 RON
1.170.422 RON
961.007 RON
496.713 RON
473.205 RON
275.894 RON
109.062 RON
Pierdere neta
0 RON
0 RON
692.943 RON
842.976 RON
0 RON
0 RON
142.639 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
Active fixe (imobilizate)
283.769 RON
457.229 RON
502.146 RON
576.021 RON
1.865.740 RON
2.029.897 RON
1.602.930 RON
833.471 RON
903.599 RON
638.240 RON
502.121 RON
389.010 RON
165.444 RON
199.156 RON
Active circulante
6.409.936 RON
5.419.534 RON
4.881.037 RON
5.207.820 RON
4.032.871 RON
3.759.114 RON
3.790.834 RON
3.386.652 RON
3.231.987 RON
2.720.707 RON
2.135.529 RON
1.715.368 RON
1.601.532 RON
1.184.597 RON
Stocuri
911.586 RON
1.048.745 RON
1.084.592 RON
1.095.087 RON
948.389 RON
1.007.765 RON
945.723 RON
1.072.347 RON
1.009.052 RON
864.769 RON
637.178 RON
715.427 RON
596.383 RON
568.731 RON
Creante
5.205.332 RON
4.250.774 RON
3.745.295 RON
4.009.430 RON
2.999.766 RON
2.453.065 RON
2.326.003 RON
2.170.740 RON
1.954.089 RON
1.799.905 RON
1.321.789 RON
741.946 RON
914.529 RON
531.083 RON
Casa si conturi la banci
293.017 RON
120.014 RON
51.149 RON
103.302 RON
84.715 RON
298.283 RON
519.107 RON
143.564 RON
268.846 RON
56.033 RON
176.562 RON
257.995 RON
90.620 RON
84.783 RON
Cheltuieli in avans
21.372 RON
27.727 RON
28.202 RON
17.270 RON
15.346 RON
12.733 RON
12.608 RON
7.992 RON
13.878 RON
11.959 RON
8.110 RON
42.597 RON
17.201 RON
12.223 RON
Datorii totale
5.642.044 RON
4.896.754 RON
4.336.818 RON
4.104.384 RON
3.374.254 RON
3.278.198 RON
2.886.954 RON
1.065.561 RON
1.712.131 RON
1.733.994 RON
1.721.499 RON
1.359.428 RON
1.193.941 RON
1.081.634 RON
Provizioane
0 RON
0 RON
66.127 RON
—
—
—
—
—
—
—
—
—
—
—
0 RON
Venituri in avans
2.695 RON
3.675 RON
4.656 RON
—
—
—
—
—
—
—
—
—
—
—
Capitaluri proprii
1.070.338 RON
1.004.061 RON
1.003.784 RON
1.696.727 RON
2.539.703 RON
2.523.546 RON
2.519.418 RON
3.162.554 RON
2.437.333 RON
1.636.912 RON
924.261 RON
787.547 RON
590.236 RON
314.342 RON
Capital subscris varsat
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
Nr. mediu salariati
38
78
83
70
70
69
86
92
85
71
56
53
41
33
32
Informatii firma
Vizibil după autentificare
ONRC · 08.07.2026ANAF · 03.09.2026MO IV · 29.08.2026
Date de contact
Telefon
Email
—
Website
—
Forma de organizare
SRL
Activitate
Cod CAEN principal
1394 — Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plaseCAEN Rev. 3(evidența ANAF, văzut la 06.07.2026)
Coduri CAEN secundare
1320 — Producția de țesăturiCAEN Rev. 3
1330 — Finisarea materialelor textileCAEN Rev. 3
1391 — Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetareCAEN Rev. 3
Vezi inca 48 de coduri CAEN secundare →↑ Ascunde
1392 — Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)CAEN Rev. 3
1395 — Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminteCAEN Rev. 3
1396 — Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
Sediu
Sediu principal
MÂNĂSTIREA SIHĂSTRIA 10-12, 6, București Sectorul 6, Bucureștivezi adresa →
Sedii secundare si puncte de lucru
—
Sucursale UE
—
2.393.180 RON
2.631.616 RON
2.996.197 RON
3.635.791 RON
2.348.536 RON
2.614.675 RON
2.955.094 RON
3.496.818 RON
44.644 RON
16.941 RON
41.103 RON
138.973 RON
0 RON
—
—
—
30.535 RON
5.476 RON
31.355 RON
115.150 RON
0 RON
—
—
—
128.957 RON
176.557 RON
143.945 RON
185.214 RON
923.902 RON
1.206.637 RON
1.470.445 RON
1.133.615 RON
563.002 RON
712.661 RON
499.759 RON
599.120 RON
280.623 RON
468.345 RON
932.736 RON
441.288 RON
80.277 RON
25.631 RON
37.950 RON
93.207 RON
10.272 RON
13.693 RON
23.071 RON
10.218 RON
857.851 RON
1.222.142 RON
1.468.192 RON
1.189.462 RON
—
—
—
0 RON
—
—
—
205.280 RON
174.745 RON
169.269 RON
139.585 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
11.250 RON
27
21
21
CAEN Rev. 3
1399 — Fabricarea altor articole textile n.c.a.CAEN Rev. 3
1410 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetareCAEN Rev. 3
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminteCAEN Rev. 3
1422 — Fabricarea de articole de lenjerie de corpCAEN Rev. 3
1423 — Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucruCAEN Rev. 3
1424 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blanăCAEN Rev. 3
1429 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.CAEN Rev. 3
1512 — Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașamentCAEN Rev. 3
1812 — Alte activități de tipărire n.c.a.CAEN Rev. 3
2399 — Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.CAEN Rev. 3
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.CAEN Rev. 3
4613 — Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcțiiCAEN Rev. 3
4614 — Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioaneCAEN Rev. 3
4615 — Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărieCAEN Rev. 3
4616 — Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din pieleCAEN Rev. 3
4618 — Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.CAEN Rev. 3
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverseCAEN Rev. 3
4641 — Comerț cu ridicata al produselor textileCAEN Rev. 3
4642 — Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțăminteiCAEN Rev. 3
4686 — Comerț cu ridicata al altor produse intermediareCAEN Rev. 3
4690 — Comerț cu ridicata nespecializatCAEN Rev. 3
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCAEN Rev. 3
4778 — Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiCAEN Rev. 3
4782 — Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehiculeCAEN Rev. 3
4783 — Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motocicleteCAEN Rev. 3
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatCAEN Rev. 3
4792 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializatCAEN Rev. 3
4941 — Transporturi rutiere de mărfuriCAEN Rev. 3
4942 — Servicii de mutareCAEN Rev. 3
5221 — Activități de servicii anexe pentru transporturi terestreCAEN Rev. 3
5224 — ManipulăriCAEN Rev. 3
5231 — Activități de intermediere pentru transportul de marfăCAEN Rev. 3
5232 — Activități de intermediere pentru transportul de pasageriCAEN Rev. 3
5330 — Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curierCAEN Rev. 3
5540 — Intermedieri pentru servicii de cazareCAEN Rev. 3
5640 — Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilorCAEN Rev. 3
6120 — Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicațiiCAEN Rev. 3
6831 — Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliareCAEN Rev. 3
7020 — Activități de consultanță în afaceri și managementCAEN Rev. 3
7414 — Alte activități de design specializatCAEN Rev. 3
7499 — Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.CAEN Rev. 3
7752 — Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)CAEN Rev. 3
8240 — Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.CAEN Rev. 3
8292 — Activități de ambalareCAEN Rev. 3
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.CAEN Rev. 3
Firme partenere
nicio oferta depusa in SICAP
Firma nu apare in nicio declaratie de participare din SICAP — nu a depus oferte, deci nu are cu cine sa fi licitat impreuna.
Litigii / Dosare in instanta
portal.just.ro · 16.08.2026
ATENȚIE: Căutarea se face după numele firmei, așa că pot apărea rezultate pentru alte companii cu denumiri similare.Pentru a confirma că dosarul aparține firmei căutate și pentru a-i vedea calitatea în proces, dați click pe link-ul dosarului.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Ce inseamna „in derulare”
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
De ce «Castigat» poate fi mic, desi firma a "Executat" mult
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
De unde stim ca un contract chiar a fost executat
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Cum calculam cand documentul lipseste
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
daca perioada s-a incheiat, il consideram executat;
daca nu s-a incheiat, il trecem la „in derulare”.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Ce nu putem sti
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 17:34).
Ultimele contracte
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.