Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante |
|---|
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| Capitaluri proprii |
|---|
| Nr. salariati |
|---|
| 2025 | 1.017.865 RON | 24.017 RON | 1.909.920 RON | 4.316.169 RON | 599.894 RON | 2.460.208 RON | 3 |
| 2024 | 1.288.195 RON | 254.729 RON | 2.010.902 RON | 4.556.173 RON | 543.635 RON | 2.498.662 RON | 4 |
| 2023 | 1.380.794 RON | 477.933 RON | 2.842.884 RON | 4.658.850 RON | 1.055.953 RON | 2.243.933 RON | 5 |
| 2022 | 1.264.553 RON | 381.599 RON | 3.187.276 RON | 4.605.154 RON | 1.025.250 RON | 1.766.000 RON | 5 |
| 2021 | 847.945 RON | 173.386 RON | 3.332.286 RON | 4.772.048 RON | 669.453 RON | 1.384.401 RON | 6 |
| 2020 | 504.725 RON | 23.392 RON | 3.332.567 RON | 4.769.053 RON | 547.308 RON | 1.211.015 RON | 6 |
| 2019 | 1.355.736 RON | 756.680 RON | 4.253.715 RON | 5.438.649 RON | 885.561 RON | 1.243.412 RON | 8 |
| 2018 | 1.132.667 RON | 205.132 RON | 4.211.912 RON | 3.756.412 RON | 1.833.855 RON | 486.733 RON | 7 |
| 2017 | 680.201 RON | 61.966 RON | 4.383.991 RON | 3.792.555 RON | 1.832.175 RON | 281.601 RON | 7 |
| 2016 | 603.841 RON | 79.509 RON | 4.094.530 RON | 3.961.105 RON | 1.379.132 RON | 219.635 RON | 7 |
| 2015 | 586.526 RON | 25.301 RON | 4.350.295 RON | 5.338.548 RON | 244.403 RON | 139.662 RON | 7 |
| 2014 | 336.200 RON | -121.817 RON | 4.442.110 RON | 4.807.891 RON | 360.822 RON | 115.375 RON | 5 |
| 2013 | 457.618 RON | 4.561 RON | 3.655.914 RON | 3.606.380 RON | 136.940 RON | 87.406 RON | 5 |
| 2012 | 573.313 RON | -522.832 RON | 3.812.143 RON | 3.201.549 RON | 115.524 RON | -495.070 RON | 6 |
| 2011 | 678.064 RON | 8.017 RON | 4.020.886 RON | 3.908.434 RON | 140.215 RON | 27.763 RON | 5 |
| 2010 | 253.761 RON | 929 RON | 4.286.330 RON | 4.015.663 RON | 214.114 RON | 19.746 RON | 4 |
| 2009 | 104.977 RON | 1.472 RON | 4.468.762 RON | 4.126.878 RON | 309.700 RON | 18.817 RON | 2 |
| 2008 | 73.527 RON | 11.911 RON | 1.588.590 RON | 1.346.572 RON | 267.965 RON | 26.277 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.017.865 RON | 1.288.195 RON | 1.380.794 RON | 1.264.553 RON | 847.945 RON | 504.725 RON | 1.355.736 RON | 1.132.667 RON | 680.201 RON | 603.841 RON | 586.526 RON | 336.200 RON | 457.618 RON |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Municipiul Brașov
| 573.313 RON |
| 678.064 RON |
| 253.761 RON |
| 104.977 RON |
| 73.527 RON |
| Venituri totale | 1.077.235 RON | 1.319.946 RON | 1.519.238 RON | 1.312.548 RON | 910.086 RON | 2.926.225 RON | 2.220.220 RON | 1.200.684 RON | 747.183 RON | 1.986.517 RON | 620.566 RON | 336.207 RON | 459.356 RON | 579.117 RON | 678.136 RON | 253.869 RON | 113.479 RON | 74.463 RON |
| Cheltuieli totale | 1.045.567 RON | 1.027.342 RON | 1.028.799 RON | 919.946 RON | 730.639 RON | 2.883.659 RON | 1.445.344 RON | 984.218 RON | 675.515 RON | 1.906.113 RON | 595.265 RON | 458.024 RON | 450.642 RON | 1.085.789 RON | 667.972 RON | 248.031 RON | 108.473 RON | 60.059 RON |
| Profit brut | 31.668 RON | 292.604 RON | 490.439 RON | 392.602 RON | 179.447 RON | 42.566 RON | 774.876 RON | 216.466 RON | 71.668 RON | 80.404 RON | 25.301 RON | 0 RON | 8.714 RON | 0 RON | 10.164 RON | 5.838 RON | 5.006 RON | 14.404 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 121.817 RON | 0 RON | 506.672 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 24.017 RON | 254.729 RON | 477.933 RON | 381.599 RON | 173.386 RON | 23.392 RON | 756.680 RON | 205.132 RON | 61.966 RON | 79.509 RON | 25.301 RON | 0 RON | 4.561 RON | 0 RON | 8.017 RON | 929 RON | 1.472 RON | 11.911 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 121.817 RON | 0 RON | 522.832 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 4.316.169 RON | 4.556.173 RON | 4.658.850 RON | 4.605.154 RON | 4.772.048 RON | 4.769.053 RON | 5.438.649 RON | 3.756.412 RON | 3.792.555 RON | 3.961.105 RON | 5.338.548 RON | 4.807.891 RON | 3.606.380 RON | 3.201.549 RON | 3.908.434 RON | 4.015.663 RON | 4.126.878 RON | 1.346.572 RON |
| Active circulante | 599.894 RON | 543.635 RON | 1.055.953 RON | 1.025.250 RON | 669.453 RON | 547.308 RON | 885.561 RON | 1.833.855 RON | 1.832.175 RON | 1.379.132 RON | 244.403 RON | 360.822 RON | 136.940 RON | 115.524 RON | 140.215 RON | 214.114 RON | 309.700 RON | 267.965 RON |
| Stocuri | 14 RON | 14 RON | 33 RON | 1.020 RON | 263 RON | 26.737 RON | 3.098 RON | 3.325 RON | 3.328 RON | — | — | — | — | — | 454 RON | 158.083 RON | 161.342 RON | 7.497 RON |
| Creante | 48.781 RON | 20.630 RON | 863.061 RON | 714.210 RON | 620.061 RON | 481.114 RON | 472.925 RON | 1.789.874 RON | 1.824.276 RON | 1.378.360 RON | 180.540 RON | 337.669 RON | 132.295 RON | 97.332 RON | 86.862 RON | 41.200 RON | 44.273 RON | 259.673 RON |
| Casa si conturi la banci | 551.099 RON | 522.991 RON | 192.859 RON | 310.020 RON | 49.129 RON | 39.457 RON | 409.538 RON | 40.656 RON | 4.571 RON | 772 RON | 63.863 RON | 23.153 RON | 4.645 RON | 18.192 RON | 52.899 RON | 14.831 RON | 104.085 RON | 795 RON |
| Cheltuieli in avans | 521 RON | 7.483 RON | 1.433 RON | 899 RON | 482 RON | 456 RON | 1.103 RON | 537 RON | — | 45 RON | 102 RON | — | — | — | — | 76.299 RON | 51.001 RON | 330 RON |
| Datorii totale | 1.909.920 RON | 2.010.902 RON | 2.842.884 RON | 3.187.276 RON | 3.332.286 RON | 3.332.567 RON | 4.253.715 RON | 4.211.912 RON | 4.383.991 RON | 4.094.530 RON | 4.350.295 RON | 4.442.110 RON | 3.655.914 RON | 3.812.143 RON | 4.020.886 RON | 4.286.330 RON | 4.468.762 RON | 1.588.590 RON |
| Venituri in avans | 546.456 RON | 597.727 RON | 629.419 RON | 678.027 RON | 725.296 RON | 773.235 RON | 828.186 RON | 892.159 RON | 959.138 RON | 1.026.117 RON | 1.093.096 RON | 611.228 RON | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.460.208 RON | 2.498.662 RON | 2.243.933 RON | 1.766.000 RON | 1.384.401 RON | 1.211.015 RON | 1.243.412 RON | 486.733 RON | 281.601 RON | 219.635 RON | 139.662 RON | 115.375 RON | 87.406 RON | -495.070 RON | 27.763 RON | 19.746 RON | 18.817 RON | 26.277 RON |
| Capital subscris varsat | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | — | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 4 | 5 | 5 | 6 | 6 | 8 | 7 | 7 | 7 | 7 | 5 | 5 | 6 | 5 | 4 | 2 | 2 |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministrator |
| 1 deținător în act | 100% |
Admite cererea de valoare redusă astfel cum a fost precizată, formulată de reclamanta WARTUNG TRATAMENTE SPECIALE S.R.L., în contradictoriu cu pârâta VILA MARIA S.R.L.. Obligă pârâta la plata către reclamantă a penalităţilor de întârziere în cuantum de 0,5% pe zi întârziere de la data scadenţei facturii fiscale 28.05.2023 si până la data achitarii integrale a debitului aferent facturii FC523030103/27.02.2023. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 40 euro (echivalent în lei la data plăţii), reprezentând daune-interese suplimentare minimale. Obligă pârâtă la plata către reclamantă a sumei de 50 lei, reprezentând contravaloarea taxei judiciare de timbru. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Zărneşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. (2) C. proc. civ., astăzi, 11.09.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Amână pronunţarea la data de 11.09.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.08.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.08.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 14.08.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 01.08.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 01.08.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 18.07.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.07.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.06.2025.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 26.06.2025.
Respinge actiunea ca rămasă fără obiect. Cu apel. Pronuntată prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei, 28.02.2024.
pentru pronunţare/amânarea pronunţării
pentru pronunţare/amânarea pronunţării
Respinge apelul declarat de apelanta petentă SC VILA MARIA SRL împotriva Sentinţei Civile nr. 4507 din data de 07.05.2024, pronunţate de Judecătoria Braşov, sentinţă pe care o păstrează. Definitivă. Pronunţată, azi, 30.04.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 al. 2 C.proc. civilă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 30.04.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 16.04.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 16.04.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 02.04.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 02.04.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.03.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.03.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.03.2025.
Respinge ca neîntemeiată plângerea contravenţională petenta SC VILA MARIA SRL în contradictoriu cu intimatul CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI BRAŞOV, POLIŢIA LOCALĂ BRAŞOV. Menţine efectele procesului-verbal de contravenţie seria PL 0062549/29.05.2023. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, care va fi depus la Judecătoria Braşov. Pronunţată astăzi, 07.05.2024, conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.05.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.04.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 17.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 01.04.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 01.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 15.03.2024.
Având în vedere Hotărârea nr. 1 din data de 08.01.2024 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Braşov amână cauza la 15.03.2024 ora 13.00
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 12.01.2024.
14 contracte atribuite, in valoare de 13.140 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
14 contracte
13.140 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 18:10).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.