| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27.804 RON | -13.808 RON | 35.334 RON | 0 RON | 48.367 RON | 13.033 RON | 1 |
| 2024 | 22.923 RON | -15.664 RON | 28.663 RON | — | 55.504 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 26.841 RON |
| 1 |
| 2023 | 53.135 RON | 75 RON | 49.688 RON | — | 92.194 RON | 42.506 RON | — |
| 2022 | 81.903 RON | 838 RON | 44.269 RON | — | 86.701 RON | 42.432 RON | 1 |
| 2021 | 134.982 RON | 33.824 RON | 18.287 RON | — | 101.437 RON | 83.150 RON | 1 |
| 2020 | 165.574 RON | 40.862 RON | 50.806 RON | — | 129.753 RON | 78.947 RON | 1 |
| 2019 | 229.345 RON | 48.335 RON | 79.951 RON | — | 141.214 RON | 61.263 RON | 1 |
| 2018 | 267.129 RON | 64.675 RON | 59.009 RON | 5.579 RON | 133.718 RON | 80.288 RON | 1 |
| 2017 | 182.456 RON | 52.010 RON | 33.027 RON | 5.579 RON | 110.421 RON | 82.973 RON | 1 |
| 2016 | 75.915 RON | 3.193 RON | 28.746 RON | 5.579 RON | 54.129 RON | 30.962 RON | 1 |
| 2015 | 89.395 RON | 959 RON | 24.376 RON | 5.579 RON | 46.567 RON | 27.770 RON | 1 |
| 2014 | 96.019 RON | 5.543 RON | 40.952 RON | 5.579 RON | 62.183 RON | 26.810 RON | 1 |
| 2013 | 103.866 RON | 1.777 RON | 24.153 RON | 5.629 RON | 39.791 RON | 21.267 RON | 2 |
| 2012 | 69.762 RON | -4.975 RON | 29.566 RON | 6.880 RON | 42.176 RON | 19.490 RON | 2 |
| 2011 | 112.933 RON | -726 RON | 53.278 RON | 8.452 RON | 69.291 RON | 24.465 RON | 2 |
| 2010 | 103.757 RON | -10.275 RON | 58.603 RON | 6.971 RON | 76.823 RON | 25.191 RON | 2 |
| 2009 | 142.306 RON | -8.900 RON | 64.077 RON | 17.231 RON | 82.312 RON | 35.466 RON | 3 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| Cifra de afaceri | 27.804 RON | 22.923 RON | 53.135 RON | 81.903 RON | 134.982 RON | 165.574 RON | 229.345 RON | 267.129 RON | 182.456 RON | 75.915 RON | 89.395 RON | 96.019 RON | 103.866 RON | 69.762 RON | 112.933 RON | 103.757 RON | 142.306 RON |
| Venituri totale | 27.828 RON | 22.967 RON | 53.172 RON | 81.930 RON | 134.991 RON | 165.581 RON | 229.379 RON | 267.132 RON | 182.459 RON | 75.920 RON | 89.401 RON | 96.022 RON | 103.873 RON | 69.766 RON | |||
| Cheltuieli totale | 41.636 RON | 38.631 RON | 53.083 RON | 78.634 RON | 97.604 RON | 119.751 RON | 174.162 RON | 194.443 RON | 124.976 RON | 70.450 RON | 85.760 RON | 87.598 RON | 99.175 RON | 74.741 RON | |||
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 89 RON | 3.296 RON | 37.387 RON | 45.830 RON | 55.217 RON | 72.689 RON | 57.483 RON | 5.470 RON | 3.641 RON | 8.424 RON | 4.698 RON | 0 RON | |||
| Pierdere bruta | 13.808 RON | 15.664 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 4.975 RON | |||
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 75 RON | 838 RON | 33.824 RON | 40.862 RON | 48.335 RON | 64.675 RON | 52.010 RON | 3.193 RON | 959 RON | 5.543 RON | 1.777 RON | 0 RON | |||
| Pierdere neta | 13.808 RON | 15.664 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.975 RON | |||
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 5.579 RON | 5.579 RON | 5.579 RON | 5.579 RON | 5.579 RON | 5.629 RON | 6.880 RON | |||
| Active circulante | 48.367 RON | 55.504 RON | 92.194 RON | 86.701 RON | 101.437 RON | 129.753 RON | 141.214 RON | 133.718 RON | 110.421 RON | 54.129 RON | 46.567 RON | 62.183 RON | 39.791 RON | 42.176 RON | |||
| Stocuri | 15.515 RON | 11.339 RON | 9.668 RON | 876 RON | 9.261 RON | 31.995 RON | 24.529 RON | 27.028 RON | 8.226 RON | 2.605 RON | 8.594 RON | 28.841 RON | 23.338 RON | 29.910 RON | |||
| Creante | 11.134 RON | 9.375 RON | 7.148 RON | 9.623 RON | 19.923 RON | 5.147 RON | 47.639 RON | 72.280 RON | 85.612 RON | 21.692 RON | 22.926 RON | 25.414 RON | 6.351 RON | 8.433 RON | |||
| Casa si conturi la banci | 21.718 RON | 34.790 RON | 75.378 RON | 76.202 RON | 72.253 RON | 92.611 RON | 69.046 RON | 34.410 RON | 16.583 RON | 29.832 RON | 15.047 RON | 7.928 RON | 10.102 RON | 3.833 RON | |||
| Datorii totale | 35.334 RON | 28.663 RON | 49.688 RON | 44.269 RON | 18.287 RON | 50.806 RON | 79.951 RON | 59.009 RON | 33.027 RON | 28.746 RON | 24.376 RON | 40.952 RON | 24.153 RON | 29.566 RON | |||
| Capitaluri proprii | 13.033 RON | 26.841 RON | 42.506 RON | 42.432 RON | 83.150 RON | 78.947 RON | 61.263 RON | 80.288 RON | 82.973 RON | 30.962 RON | 27.770 RON | 26.810 RON | 21.267 RON | 19.490 RON | |||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | |||
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| 112.938 RON |
| 103.762 RON |
| 142.312 RON |
| 113.487 RON |
| 110.812 RON |
| 146.873 RON |
| 0 RON |
| — |
| — |
| 549 RON |
| 7.050 RON |
| 4.561 RON |
| 0 RON |
| — |
| — |
| 726 RON |
| 10.275 RON |
| 8.900 RON |
| 8.452 RON |
| 6.971 RON |
| 17.231 RON |
| 69.291 RON |
| 76.823 RON |
| 82.312 RON |
| 36.085 RON |
| 46.805 RON |
| 52.087 RON |
| 25.454 RON |
| 25.064 RON |
| 15.745 RON |
| 7.752 RON |
| 4.954 RON |
| 14.480 RON |
| 53.278 RON |
| 58.603 RON |
| 64.077 RON |
| 24.465 RON |
| 25.191 RON |
| 35.466 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 2 |
| 3 |
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
mun. Bistriţa
mun.Bistrița
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministrator |
| — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
348 de contracte atribuite, in valoare de 618.179 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 611.303 lei.
Achizitii directe
347 de contracte
610.956 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
7.223 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 17%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.240.499 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 152 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 04.09.2026, 03:34).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.