ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
etaj 1
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca nefondat apelul declarant de apelanta DYA 20 S.R.L., cu sediul social în ___, J___, CUI ___ ?i sediul procesual ales în ___, în contradictoriu cu intimata EUNICIA S.R.L., ___, CUI ___, J___, societate în insolven?ă (in insolvency, en procedure collective) având administrator judiciar SP GRP SPRL, cu sediul în ____, împotriva sentin?ei civile nr. 5139/2025 pronunţate de Judecătoria Cluj-Napoca în dosarul nr. 7330/211/2025, pe care o păstrează. Obligă apelanta să plătească intimatei suma de 6000 lei reprezentând cheltuieli de judecată în apel. Definitivă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi 19.06.2025.
Admite excepţia necompetenţei materiale procesuale a Tribunalului Specializat Cluj, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a apelului declarat de apelanta DYA 20 S.R.L., cu sediul social în *, *, CUI *şi sediul procesual ales în *, în contradictoriu cu intimata EUNICIA S.R.L., cu sediul în *, CUI *, *, societate în insolvenţă (in insolvency, en procedure collective) având administrator judiciar SP GRP SPRL, cu sediul în *, împotriva sentinţei civile nr. 5139/2025 pronunţate de Judecătoria Cluj-Napoca în dosarul nr. 7330/211/2025, în favoarea Tribunalului Cluj, Secţia civilă. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 19 mai 2025.
Respinge cererea de suspendare facultativă, solicitată de pârâtă prin întâmpinare, ca neîntemeiată. Admite cererea formulată de către reclamanta E. S.R.L., în contradictoriu cu pârâta D. 20 S.R.L. Dispune evacuarea pârâtei D 20 S.R.L. din imobilul situat î. Respinge cererea pârâtei privind obligarea reclamantei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Executorie. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la pronun?are. Cererea de apel se depune la Judecătoria Cluj-Napoca. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei astăzi, 10.04.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 10.04.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.04.2025.
Respinge ca rămasă fără obiect cererea de valoare redusă formulata de reclamanta MEDIA GROUP SERVICES INTERNATIONAL S.R.L., cu sediul în Bucure?ti, Splaiul Unirii, nr. 165, cladirea TN Offices1, etaj 10, camera B, sector 3, în contradictoriu cu pârâta DYA 20 SRL, cu sediul în municipiul Cluj-Napoca, B-dul 21 Decembrie 1989, nr. 152, ap. 27, jud. Cluj, în ceea ce priveşte petitul principal. Obligă pârâta să achite reclamantei dobânda legală penalizatoare raportată la cuantumul petitului principal de 1283,57 lei, de calculată începând cu data de 30.03.2023 şi până la data de 12.02.2024. Obligă pârâta să achite reclamantei suma de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel la Tribunalul Specializat Cluj în termen de 30 de zile de la comunicare, apelul şi motivele de apel urmând a se depune la Judecătoria Cluj-Napoca, sub sancţiunea nulităţii. Dată în şedinţa Camerei de Consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei azi, 09.09.2024.
Admite excep?ia de netimbrare a cererii de apel, invocată de instan?ă din oficiu. Anulează ca netimbrat apelul declarat de apelanta DYA 20 S.R.L. în contradictoriu cu intimata JULIO S.R.L., prin administrator judiciar INSOLV SPRL, împotriva Sentin?ei civile nr. 6760/15.11.2022, pronun?ată de Judecătoria Cluj-Napoca în dosarul nr. 15594/211/2022, pe care o men?ine în întregime. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de recurs urmând a se depune la Tribunalul Specializat Cluj. Pronun?ată azi, 16.10.2023, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.
Amana solutionarea cauzei pentru data de 16 octombrie 2023, ora 11:00, sala 249 in vederea indeplinirii procedurii de citare
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 421.159 RON | 216.515 RON | 1.054.342 RON | 294.433 RON | 249.997 RON | -482.595 RON | 2 |
| 2024 | 437.235 RON | 188.246 RON | 1.354.685 RON | 294.494 RON | 319.652 RON | -699.110 RON | 2 |
| 2023 | 388.198 RON | 229.597 RON | 1.549.784 RON | 258.194 RON | 404.234 RON | -887.356 RON | 1 |
| 2022 | 516.751 RON | 185.951 RON | 1.553.813 RON | 90.185 RON | 346.675 RON | -1.116.953 RON | 3 |
| 2021 | 147.286 RON | -18.746 RON | 1.717.286 RON | 23.559 RON | 390.823 RON | -1.302.904 RON | 2 |
| 2020 | 139.588 RON | -75.787 RON | 1.695.856 RON | 24.147 RON | 387.551 RON | -1.284.158 RON | 3 |
| 2019 | 264.707 RON | -159.585 RON | 1.696.360 RON | 21.602 RON | 423.474 RON | -1.251.284 RON | 6 |
| 2018 | 215.023 RON | -172.784 RON | 1.553.867 RON | 17.926 RON | 444.242 RON | -1.091.699 RON | 7 |
| 2017 | 603.481 RON | -42.630 RON | 1.128.937 RON | 15.246 RON | 425.275 RON | -688.416 RON | 7 |
| 2016 | 374.431 RON | -120.551 RON | 1.121.794 RON | 4.613 RON | 471.396 RON | -645.785 RON | 13 |
| 2015 | 437.883 RON | -87.403 RON | 959.097 RON | 4.613 RON | 429.250 RON | -525.234 RON | 12 |
| 2014 | 310.100 RON | -85.259 RON | 807.965 RON | 3.684 RON | 365.994 RON | -437.832 RON | 8 |
| 2013 | 289.658 RON | -33.428 RON | 701.895 RON | — | 349.055 RON | -352.573 RON | 6 |
| 2012 | 228.644 RON | -71.408 RON | 620.724 RON | — | 300.923 RON | -319.144 RON | 6 |
| 2011 | 231.081 RON | -88.079 RON | 553.595 RON | 11.794 RON | 294.065 RON | -247.736 RON | 7 |
| 2010 | 262.802 RON | -57.580 RON | 483.421 RON | 32.013 RON | 291.751 RON | -159.657 RON | 5 |
| 2009 | 324.706 RON | -71.694 RON | 399.333 RON | 52.232 RON | 244.008 RON | -102.077 RON | 4 |
| 2008 | 348.666 RON | -48.492 RON | 305.577 RON | 72.451 RON | 198.795 RON | -30.383 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 421.159 RON | 437.235 RON | 388.198 RON | 516.751 RON | 147.286 RON | 139.588 RON | 264.707 RON | 215.023 RON | 603.481 RON | 374.431 RON | 437.883 RON | 310.100 RON | 289.658 RON | 228.644 RON | 231.081 RON | 262.802 RON | 324.706 RON | 348.666 RON |
| Venituri totale | 501.297 RON | 441.875 RON | 395.345 RON | 516.753 RON | 147.287 RON | 144.317 RON | 264.708 RON | 215.023 RON | 614.097 RON | 381.415 RON | 451.766 RON | 310.100 RON | 294.917 RON | 228.691 RON | 232.630 RON | 262.959 RON | 324.707 RON | 348.671 RON |
| Cheltuieli totale | 274.311 RON | 244.482 RON | 161.794 RON | 325.652 RON | 165.444 RON | 218.815 RON | 421.646 RON | 385.657 RON | 650.601 RON | 498.152 RON | 539.169 RON | 395.359 RON | 328.345 RON | 300.099 RON | 320.709 RON | 315.664 RON | 393.534 RON | 397.163 RON |
| Profit brut | 226.986 RON | 197.393 RON | 233.551 RON | 191.101 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 18.157 RON | 74.498 RON | 156.938 RON | 170.634 RON | 36.504 RON | 116.737 RON | — | 85.259 RON | 33.428 RON | 71.408 RON | 88.079 RON | 52.705 RON | 68.827 RON | 48.492 RON |
| Profit net | 216.515 RON | 188.246 RON | 229.597 RON | 185.951 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 18.746 RON | 75.787 RON | 159.585 RON | 172.784 RON | 42.630 RON | 120.551 RON | 87.403 RON | 85.259 RON | 33.428 RON | 71.408 RON | 88.079 RON | 57.580 RON | 71.694 RON | 48.492 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 294.433 RON | 294.494 RON | 258.194 RON | 90.185 RON | 23.559 RON | 24.147 RON | 21.602 RON | 17.926 RON | 15.246 RON | 4.613 RON | 4.613 RON | 3.684 RON | — | — | 11.794 RON | 32.013 RON | 52.232 RON | 72.451 RON |
| Active circulante | 249.997 RON | 319.652 RON | 404.234 RON | 346.675 RON | 390.823 RON | 387.551 RON | 423.474 RON | 444.242 RON | 425.275 RON | 471.396 RON | 429.250 RON | 365.994 RON | 349.055 RON | 300.923 RON | 294.065 RON | 291.751 RON | 244.008 RON | 198.795 RON |
| Stocuri | 225.920 RON | 301.503 RON | 347.570 RON | 330.368 RON | 362.028 RON | 368.482 RON | 404.593 RON | 427.259 RON | 405.007 RON | 451.385 RON | 411.902 RON | 350.603 RON | 315.189 RON | 291.003 RON | 285.011 RON | 289.338 RON | 242.991 RON | 195.626 RON |
| Creante | 10.964 RON | 11.024 RON | 30.985 RON | 11.416 RON | 27.232 RON | 15.067 RON | 13.450 RON | 10.844 RON | 12.370 RON | 10.775 RON | 11.256 RON | 8.041 RON | 13.505 RON | 4.758 RON | 11 RON | 8 RON | — | 8 RON |
| Casa si conturi la banci | 13.113 RON | 7.125 RON | 25.679 RON | 4.891 RON | 1.563 RON | 4.002 RON | 5.431 RON | 6.139 RON | 7.898 RON | 9.236 RON | 6.092 RON | 7.350 RON | 20.361 RON | 5.162 RON | 9.043 RON | 2.405 RON | 822 RON | 2.281 RON |
| Cheltuieli in avans | 27.317 RON | 41.429 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 455 RON | 267 RON | 657 RON | — | — | 1.016 RON | 3.948 RON |
| Datorii totale | 1.054.342 RON | 1.354.685 RON | 1.549.784 RON | 1.553.813 RON | 1.717.286 RON | 1.695.856 RON | 1.696.360 RON | 1.553.867 RON | 1.128.937 RON | 1.121.794 RON | 959.097 RON | 807.965 RON | 701.895 RON | 620.724 RON | 553.595 RON | 483.421 RON | 399.333 RON | 305.577 RON |
| Capitaluri proprii | -482.595 RON | -699.110 RON | -887.356 RON | -1.116.953 RON | -1.302.904 RON | -1.284.158 RON | -1.251.284 RON | -1.091.699 RON | -688.416 RON | -645.785 RON | -525.234 RON | -437.832 RON | -352.573 RON | -319.144 RON | -247.736 RON | -159.657 RON | -102.077 RON | -30.383 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 1 | 3 | 2 | 3 | 6 | 7 | 7 | 13 | 12 | 8 | 6 | 6 | 7 | 5 | 4 | 4 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
35 de contracte atribuite, in valoare de 40.904 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 40.939 lei.
Achizitii directe
35 de contracte
40.904 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.222 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.648 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 08:36).