ZEST WIND S.R.L.
- SCORPIONS TOP 2004 SRLdocumentat pana in 2020
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.268.340 RON | 437.955 RON | 760.774 RON | 93.622 RON | 1.120.990 RON | 453.838 RON | 1 |
| 2024 | 1.324.084 RON | -97.356 RON | 578.977 RON | 129.806 RON | 465.054 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
| 15.883 RON |
| 1 |
| 2023 | 325.642 RON | 97.641 RON | 267.591 RON | 3.955 RON | 376.874 RON | 113.238 RON | — |
| 2022 | 3.400 RON | 2.697 RON | 1.031 RON | — | 16.629 RON | 15.598 RON | — |
| 2021 | 10.000 RON | -10.323 RON | 751 RON | -5.250 RON | 18.902 RON | 12.901 RON | — |
| 2020 | 1.700 RON | -16.503 RON | 8.018 RON | -5.250 RON | 35.321 RON | 22.053 RON | — |
| 2019 | 975.537 RON | 345.264 RON | 39.549 RON | -5.250 RON | 437.254 RON | 392.455 RON | 1 |
| 2018 | 240.116 RON | 38.149 RON | 540.906 RON | 445.183 RON | 142.914 RON | 47.191 RON | — |
| 2017 | 3.210 RON | -7.925 RON | 648.774 RON | 448.220 RON | 209.596 RON | 9.042 RON | 2 |
| 2016 | — | -2.543 RON | 336.181 RON | -5.250 RON | 358.398 RON | 36.380 RON | 1 |
| 2015 | 7.665 RON | 3.208 RON | 2.096 RON | — | 21.239 RON | 38.556 RON | — |
| 2014 | 4.554 RON | 644 RON | 2.017 RON | — | 17.952 RON | 35.348 RON | — |
| 2013 | 1.100 RON | 839 RON | 160 RON | — | 15.451 RON | 34.704 RON | — |
| 2012 | 200 RON | 1.008 RON | 32 RON | — | 14.484 RON | 33.865 RON | — |
| 2011 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 13.444 RON | 32.857 RON | — |
| 2010 | — | -179 RON | 0 RON | 583 RON | 13.444 RON | 32.857 RON | — |
| 2009 | — | 0 RON | 0 RON | 1.919 RON | 13.691 RON | 33.953 RON | — |
| 2008 | — | 0 RON | 0 RON | 3.115 RON | 18.004 RON | 33.953 RON | — |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 2.268.340 RON | 1.324.084 RON | 325.642 RON | 3.400 RON | 10.000 RON | 1.700 RON | 975.537 RON | 240.116 RON | 3.210 RON | — | 7.665 RON | 4.554 RON | 1.100 RON | 200 RON | 0 RON | — | — | — |
| Venituri totale | 2.292.136 RON | 1.435.453 RON | 350.770 RON | 8.650 RON | 10.941 RON | 1.700 RON | 1.048.889 RON | 318.674 RON | 281.616 RON | 300.037 RON | 7.665 RON | 4.554 RON | 1.100 RON | 1.200 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 1.788.685 RON | 1.532.809 RON | 238.594 RON | 5.698 RON | 20.943 RON | 18.152 RON | 694.252 RON | 278.124 RON | 289.509 RON | 302.576 RON | 4.227 RON | 3.787 RON | 101 RON | — | ||||
| Profit brut | 503.451 RON | 0 RON | 112.176 RON | 2.952 RON | 0 RON | 0 RON | 354.637 RON | 40.550 RON | 0 RON | 0 RON | 3.438 RON | 767 RON | 999 RON | 1.200 RON | ||||
| Pierdere bruta | 0 RON | 97.356 RON | 0 RON | 0 RON | 10.002 RON | 16.452 RON | 0 RON | 0 RON | 7.893 RON | 2.539 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Profit net | 437.955 RON | 0 RON | 97.641 RON | 2.697 RON | 0 RON | 0 RON | 345.264 RON | 38.149 RON | 0 RON | 0 RON | 3.208 RON | 644 RON | 839 RON | 1.008 RON | ||||
| Pierdere neta | 0 RON | 97.356 RON | 0 RON | 0 RON | 10.323 RON | 16.503 RON | 0 RON | 0 RON | 7.925 RON | 2.543 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 93.622 RON | 129.806 RON | 3.955 RON | — | -5.250 RON | -5.250 RON | -5.250 RON | 445.183 RON | 448.220 RON | -5.250 RON | — | — | — | — | ||||
| Active circulante | 1.120.990 RON | 465.054 RON | 376.874 RON | 16.629 RON | 18.902 RON | 35.321 RON | 437.254 RON | 142.914 RON | 209.596 RON | 358.398 RON | 21.239 RON | 17.952 RON | 15.451 RON | 14.484 RON | ||||
| Stocuri | 157.276 RON | 133.222 RON | 22.089 RON | 0 RON | 0 RON | 3.726 RON | 6.656 RON | 35.642 RON | 126.424 RON | 300.858 RON | 3.247 RON | — | — | — | ||||
| Creante | 194.501 RON | 37.987 RON | 124.642 RON | 10.022 RON | 6.324 RON | 10.435 RON | 426.249 RON | 93.320 RON | 73.981 RON | 53.360 RON | 8.411 RON | 1.697 RON | 1.447 RON | 1.709 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 769.213 RON | 293.845 RON | 230.143 RON | 6.607 RON | 12.578 RON | 21.160 RON | 4.349 RON | 13.952 RON | 9.191 RON | 4.180 RON | 9.581 RON | 16.255 RON | 14.004 RON | 12.775 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 19.413 RON | 19.413 RON | 19.413 RON | 19.413 RON | 19.413 RON | ||||
| Datorii totale | 760.774 RON | 578.977 RON | 267.591 RON | 1.031 RON | 751 RON | 8.018 RON | 39.549 RON | 540.906 RON | 648.774 RON | 336.181 RON | 2.096 RON | 2.017 RON | 160 RON | 32 RON | ||||
| Capitaluri proprii | 453.838 RON | 15.883 RON | 113.238 RON | 15.598 RON | 12.901 RON | 22.053 RON | 392.455 RON | 47.191 RON | 9.042 RON | 36.380 RON | 38.556 RON | 35.348 RON | 34.704 RON | 33.865 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | — | — | — | — | 1 | — | 2 | 1 | — | — | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| 0 RON |
| — |
| 2 RON |
| 6 RON |
| — |
| — |
| 2 RON |
| 6 RON |
| 0 RON |
| — |
| — |
| — |
| 0 RON |
| — |
| — |
| — |
| 0 RON |
| — |
| — |
| — |
| 0 RON |
| 179 RON |
| — |
| — |
| — |
| 583 RON |
| 1.919 RON |
| 3.115 RON |
| 13.444 RON |
| 13.444 RON |
| 13.691 RON |
| 18.004 RON |
| — |
| — |
| — |
| — |
| 1.758 RON |
| 1.758 RON |
| 1.758 RON |
| 1.311 RON |
| 11.686 RON |
| 11.686 RON |
| 11.933 RON |
| 16.693 RON |
| 19.413 RON |
| 18.830 RON |
| 18.343 RON |
| 12.834 RON |
| 0 RON |
| 0 RON |
| 0 RON |
| 0 RON |
| 32.857 RON |
| 32.857 RON |
| 33.953 RON |
| 33.953 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| — |
| — |
| — |
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
VECTRUM SOLUTIONS SRLCUI 24297864 | 1 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ROCIP INSTAL SRLCUI 133171 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
| — |
| vezi ↗ |
Cukurova Construction Company INC.CUI 2640215865 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
RO CONSTRUCT CENTER SRLCUI 5975340 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
ELCAS SYSTEMS 2001 SRLCUI 14028206 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
RAPID COMPLEX SRLCUI 2544700 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
GS ELECTRIC AMPERVOLT SRLCUI 25713506 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
3 contracte atribuite, in valoare de 11.747.655 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 292.898 lei.
Achizitii directe
2 contracte
292.896 lei
Licitatii publice
1 contract
11.454.759 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.677 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.668 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 144 de zile de la data documentului, iar 25,9% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 12:32).
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.