ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admis cererea
Suspendat conform art. 411. alin. 1 pct. 2 Cod pr. civ.;
pt. depunerea rela?iilor solicitate
Pentru emiterea unor adrese.
pt. a se lua la cunoştinţă de întâmpinare
Admite cererea formulată creditorul Societatea STARGATE SRL în contradictoriu cu debitorul OCOLUL SILVIC CORMAIA ANIE? R.A. Obligă debitorul să plătească creditorului suma de 135.881,54 lei diferen?ă servicii prestate, aferent facturilor fiscale seria BNIL—STG nr.2062/14.01.2025 scadentă la data de 13.02.2025, seria BNIL—STG nr.2074/31.01.2025 scadentă la data de 02.03.2025 cu dobândă legală începând cu data scaden?ei fiecăruia dintre facturi ?i până la data plă?ii efective. Stabile?te ca termen de plată a sumelor anterior stabilite 30 de zile de la comunicarea prezentei ordonan?e. Admite în parte cerere de obligare a debitorului la plata cheltuielilor de judecată ?i îl obligă la plata către creditoare a cheltuielilor de judecată în cuantum de 5.200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, din care taxă judiciară de timbru de 200 lei ?i 5000 lei onorariu avoca?ial Executorie de drept. Cu cerere în anulare în 10 zile de la comunicare, cerere care se depune la Judecătoria Năsăud. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 04.12.2025.
Amânat pronunţarea hotărârii pentru data de 04.12.2025
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.913.579 RON | 135.268 RON | 3.036.943 RON | 625.024 RON | 2.071.188 RON | -589.226 RON | 20 |
| 2024 | 2.426.919 RON | -1.001.866 RON | 2.809.764 RON | 661.972 RON | 1.547.056 RON | -724.494 RON | 21 |
| 2023 | 3.415.650 RON | 10.581 RON | 2.174.514 RON | 699.944 RON | 1.912.876 RON | 277.372 RON | 22 |
| 2022 | 3.020.971 RON | 38.257 RON | 1.764.176 RON | 758.009 RON | 1.530.845 RON | 266.791 RON | 23 |
| 2021 | 2.906.114 RON | 9.526 RON | 617.660 RON | 302.794 RON | 1.787.163 RON | 235.782 RON | 25 |
| 2020 | 2.648.958 RON | 7.178 RON | 1.211.035 RON | 72.956 RON | 2.015.775 RON | 438.892 RON | 25 |
| 2019 | 2.870.374 RON | 69.370 RON | 1.204.452 RON | 115.948 RON | 1.520.218 RON | 431.714 RON | 26 |
| 2018 | 3.951.735 RON | 1.042.605 RON | 687.019 RON | 151.754 RON | 1.873.609 RON | 1.338.344 RON | 83 |
| 2017 | 2.973.939 RON | 698.671 RON | 456.997 RON | 72.941 RON | 1.964.425 RON | 1.580.369 RON | 27 |
| 2016 | 2.713.119 RON | 933.139 RON | 476.139 RON | 92.539 RON | 1.626.298 RON | 1.242.698 RON | 27 |
| 2015 | 1.961.200 RON | 308.979 RON | 494.934 RON | 31.330 RON | 873.488 RON | 409.884 RON | 27 |
| 2014 | 853.341 RON | -42.027 RON | 445.988 RON | 44.162 RON | 502.730 RON | 100.904 RON | 27 |
| 2013 | 1.185.864 RON | 55.072 RON | 419.872 RON | 55.261 RON | 660.628 RON | 296.017 RON | 27 |
| 2012 | 1.008.945 RON | -122.311 RON | 283.143 RON | 69.215 RON | 454.874 RON | 240.946 RON | 29 |
| 2011 | 1.168.433 RON | 5.040 RON | 293.719 RON | 80.506 RON | 421.205 RON | 207.992 RON | 29 |
| 2010 | 1.000.750 RON | 3.209 RON | 245.772 RON | 49.603 RON | 399.121 RON | 202.952 RON | 29 |
| 2009 | 229.753 RON | -162.869 RON | 210.455 RON | 50.575 RON | 359.624 RON | 199.744 RON | 29 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.913.579 RON | 2.426.919 RON | 3.415.650 RON | 3.020.971 RON | 2.906.114 RON | 2.648.958 RON | 2.870.374 RON | 3.951.735 RON | 2.973.939 RON | 2.713.119 RON | 1.961.200 RON | 853.341 RON | 1.185.864 RON | 1.008.945 RON | 1.168.433 RON | 1.000.750 RON | 229.753 RON |
| Venituri totale | 4.498.945 RON | 2.946.591 RON | 3.709.061 RON | 3.376.437 RON | 2.950.110 RON | 2.662.697 RON | 2.930.825 RON | 4.024.801 RON | 2.988.241 RON | 2.743.215 RON | 2.083.144 RON | 873.745 RON | 1.217.373 RON | 1.035.559 RON | 1.203.538 RON | 1.041.624 RON | 236.639 RON |
| Cheltuieli totale | 4.356.311 RON | 3.948.457 RON | 3.696.356 RON | 3.326.639 RON | 2.938.769 RON | 2.654.152 RON | 2.848.242 RON | 2.783.567 RON | 2.156.085 RON | 1.635.889 RON | 1.670.339 RON | 915.772 RON | 1.150.715 RON | 1.148.687 RON | 1.195.436 RON | 1.038.415 RON | 399.508 RON |
| Profit brut | 142.634 RON | 0 RON | 12.705 RON | 49.798 RON | 11.341 RON | 8.545 RON | 82.583 RON | 1.241.234 RON | 832.156 RON | 1.107.326 RON | 412.805 RON | 0 RON | 66.658 RON | 0 RON | 8.102 RON | 3.209 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 1.001.866 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 42.027 RON | 0 RON | 113.128 RON | 0 RON | — | 162.869 RON |
| Profit net | 135.268 RON | 0 RON | 10.581 RON | 38.257 RON | 9.526 RON | 7.178 RON | 69.370 RON | 1.042.605 RON | 698.671 RON | 933.139 RON | 308.979 RON | 0 RON | 55.072 RON | 0 RON | 5.040 RON | 3.209 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 1.001.866 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 42.027 RON | 0 RON | 122.311 RON | 0 RON | — | 162.869 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 625.024 RON | 661.972 RON | 699.944 RON | 758.009 RON | 302.794 RON | 72.956 RON | 115.948 RON | 151.754 RON | 72.941 RON | 92.539 RON | 31.330 RON | 44.162 RON | 55.261 RON | 69.215 RON | 80.506 RON | 49.603 RON | 50.575 RON |
| Active circulante | 2.071.188 RON | 1.547.056 RON | 1.912.876 RON | 1.530.845 RON | 1.787.163 RON | 2.015.775 RON | 1.520.218 RON | 1.873.609 RON | 1.964.425 RON | 1.626.298 RON | 873.488 RON | 502.730 RON | 660.628 RON | 454.874 RON | 421.205 RON | 399.121 RON | 359.624 RON |
| Stocuri | 278.712 RON | 530.095 RON | 363.474 RON | 452.795 RON | 559.750 RON | 536.573 RON | 86.724 RON | 71.012 RON | 51.977 RON | 42.893 RON | 42.250 RON | 35.727 RON | 29.641 RON | 37.729 RON | 32.624 RON | 41.806 RON | 65.677 RON |
| Creante | 1.523.669 RON | 941.193 RON | 1.442.282 RON | 920.310 RON | 975.649 RON | 1.045.192 RON | 1.197.038 RON | 1.572.730 RON | 1.593.770 RON | 1.064.204 RON | 563.472 RON | 409.065 RON | 508.804 RON | 359.019 RON | 343.905 RON | 348.213 RON | 291.160 RON |
| Casa si conturi la banci | 268.807 RON | 75.768 RON | 107.120 RON | 157.740 RON | 251.764 RON | 434.010 RON | 236.456 RON | 229.867 RON | 318.678 RON | 519.201 RON | 267.766 RON | 57.938 RON | 122.183 RON | 58.126 RON | 44.676 RON | 9.102 RON | 2.787 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 183.691 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 3.036.943 RON | 2.809.764 RON | 2.174.514 RON | 1.764.176 RON | 617.660 RON | 1.211.035 RON | 1.204.452 RON | 687.019 RON | 456.997 RON | 476.139 RON | 494.934 RON | 445.988 RON | 419.872 RON | 283.143 RON | 293.719 RON | 245.772 RON | 210.455 RON |
| Provizioane | 160.817 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 87.678 RON | 307.449 RON | 160.934 RON | 257.887 RON | 1.236.515 RON | 438.804 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -589.226 RON | -724.494 RON | 277.372 RON | 266.791 RON | 235.782 RON | 438.892 RON | 431.714 RON | 1.338.344 RON | 1.580.369 RON | 1.242.698 RON | 409.884 RON | 100.904 RON | 296.017 RON | 240.946 RON | 207.992 RON | 202.952 RON | 199.744 RON |
| Patrimoniu regie | 52.489 RON | — | — | 46.440 RON | 46.440 RON | 46.440 RON | 46.440 RON | 46.440 RON | 46.440 RON | 46.440 RON | — | 0 RON | 155.265 RON | 155.265 RON | — | — | — |
| Nr. mediu salariati | 20 | 21 | 22 | 23 | 25 | 25 | 26 | 83 | 27 | 27 | 27 | 27 | 27 | 29 | 29 | 29 | 29 |
29 de contracte atribuite, in valoare de 1.183.321 lei
2 achizitii excluse ca posibil eronate. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.150.448 lei.
Achizitii directe
26 de contracte
1.150.422 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
32.899 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 08:33).
Firma apare si pe latura de cumparator, in 1.146 de proceduri: 1.146 de achizitii directe, 0 offline, 0 licitatii publice.
Numerele astea nu se aduna cu cele din fila «Ca furnizor»: acolo firma vinde, aici cumpara.