ONRC
ONRC
ANAF · anul 2025
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 30% |
| persoanăadministrator | 30% |
| persoană | 20% |
| persoană | 10% |
| persoană | 10% |
| 5 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10.860 RON | -6.188 RON | 6.179 RON | — | 7.179 RON | 1.000 RON | — |
| 2023 | 91.203 RON | 25 RON | 5.303 RON | — | 18.491 RON | 13.188 RON | 2 |
| 2022 | 82.950 RON | 272 RON | 12.110 RON | — | 25.273 RON | 13.163 RON | 2 |
| 2021 | 87.288 RON | 1.702 RON | 4.839 RON | — | 17.730 RON | 12.891 RON | — |
| 2020 | 127.532 RON | 285 RON | 15.311 RON | — | 25.412 RON | 11.189 RON | 3 |
| 2019 | 140.207 RON | 183 RON | 7.618 RON | — | 17.433 RON | 10.903 RON | 4 |
| 2018 | 144.412 RON | 329 RON | 8.998 RON | — | 18.630 RON | 10.720 RON | 4 |
| 2017 | 139.751 RON | 707 RON | 13.967 RON | — | 23.270 RON | 10.391 RON | 4 |
| 2016 | 120.705 RON | 170 RON | 8.105 RON | — | 16.701 RON | 9.684 RON | 5 |
| 2015 | 140.873 RON | 39 RON | 12.927 RON | — | 21.354 RON | 9.515 RON | 5 |
| 2014 | 158.287 RON | 236 RON | 16.304 RON | — | 24.691 RON | 9.475 RON | 5 |
| 2013 | 151.128 RON | 183 RON | 8.377 RON | 553 RON | 15.975 RON | 9.239 RON | 5 |
| 2012 | 133.154 RON | 155 RON | 15.268 RON | 553 RON | 22.889 RON | 9.057 RON | 5 |
| 2011 | 137.954 RON | 549 RON | 16.954 RON | 553 RON | 24.692 RON | 8.901 RON | 5 |
| 2010 | 143.949 RON | 2.510 RON | 17.722 RON | 553 RON | 25.521 RON | 8.352 RON | 7 |
| 2009 | 156.458 RON | 64 RON | 20.551 RON | 553 RON | 25.840 RON | 5.842 RON | 7 |
| 2008 | 140.535 RON | 1.449 RON | 17.893 RON | — | 23.671 RON | 5.778 RON | 7 |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10.860 RON | 91.203 RON | 82.950 RON | 87.288 RON | 127.532 RON | 140.207 RON | 144.412 RON | 139.751 RON | 120.705 RON | 140.873 RON | 158.287 RON | 151.128 RON | 133.154 RON | 137.954 RON | 143.949 RON | 156.458 RON | 140.535 RON |
| Venituri totale | 10.868 RON | 92.048 RON | 82.952 RON | 87.290 RON | 127.534 RON | 140.208 RON | 144.413 RON | 139.767 RON | 120.705 RON | 140.873 RON | 158.287 RON | 151.582 RON | 133.156 RON | 138.400 RON | 148.952 RON | 159.534 RON | 140.542 RON |
| Cheltuieli totale | 17.056 RON | 91.103 RON | 81.909 RON | 84.776 RON | 125.974 RON | 138.622 RON | 142.640 RON | 137.662 RON | 119.329 RON | 136.608 RON | 153.302 RON | 147.240 RON | 132.835 RON | 137.622 RON | 142.767 RON | 156.519 RON | 138.808 RON |
| Profit brut | 0 RON | 945 RON | 1.043 RON | 2.514 RON | 1.560 RON | 1.586 RON | 1.773 RON | 2.105 RON | 1.376 RON | 4.265 RON | 4.985 RON | 4.342 RON | 321 RON | 778 RON | 6.185 RON | 3.015 RON | 1.734 RON |
| Pierdere bruta | 6.188 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 25 RON | 272 RON | 1.702 RON | 285 RON | 183 RON | 329 RON | 707 RON | 170 RON | 39 RON | 236 RON | 183 RON | 155 RON | 549 RON | 2.510 RON | 64 RON | 1.449 RON |
| Pierdere neta | 6.188 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 553 RON | 553 RON | 553 RON | 553 RON | 553 RON | — |
| Active circulante | 7.179 RON | 18.491 RON | 25.273 RON | 17.730 RON | 25.412 RON | 17.433 RON | 18.630 RON | 23.270 RON | 16.701 RON | 21.354 RON | 24.691 RON | 15.975 RON | 22.889 RON | 24.692 RON | 25.521 RON | 25.840 RON | 23.671 RON |
| Stocuri | — | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | 212 RON | — | — | — | — | — | 342 RON | — |
| Creante | — | 4.324 RON | 7.587 RON | 7.757 RON | 12.991 RON | 14.205 RON | 10.751 RON | 11.955 RON | 10.921 RON | 9.955 RON | 16.353 RON | 10.754 RON | 11.543 RON | 16.962 RON | 18.610 RON | 22.006 RON | 11.503 RON |
| Casa si conturi la banci | 7.179 RON | 13.955 RON | 17.474 RON | 9.761 RON | 12.209 RON | 3.016 RON | 7.667 RON | 11.103 RON | 5.568 RON | 11.187 RON | 8.338 RON | 5.221 RON | 11.346 RON | 7.730 RON | 6.911 RON | 3.492 RON | 12.168 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | 1.088 RON | 1.088 RON | 1.088 RON | 1.088 RON | 1.088 RON | 1.088 RON | 1.088 RON | 1.088 RON | 883 RON | 610 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 6.179 RON | 5.303 RON | 12.110 RON | 4.839 RON | 15.311 RON | 7.618 RON | 8.998 RON | 13.967 RON | 8.105 RON | 12.927 RON | 16.304 RON | 8.377 RON | 15.268 RON | 16.954 RON | 17.722 RON | 20.551 RON | 17.893 RON |
| Capitaluri proprii | 1.000 RON | 13.188 RON | 13.163 RON | 12.891 RON | 11.189 RON | 10.903 RON | 10.720 RON | 10.391 RON | 9.684 RON | 9.515 RON | 9.475 RON | 9.239 RON | 9.057 RON | 8.901 RON | 8.352 RON | 5.842 RON | 5.778 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | 2 | 2 | — | 3 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 7 | 7 | 7 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
14 contracte atribuite, in valoare de 71.791 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 71.404 lei.
Achizitii directe
13 contracte
71.391 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
400 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.225.828 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 04:03).