ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
etaj P, ap. 2, cameral şi vestibul, Sect. 3
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de îndreptare a erorii materiale. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în minuta şi dispozitivul Sentinţei civile nr. 3806/21.03.2025 pronunţate în cadrul dosarului 28177/300/2024, în sensul că se va indica în mod corect „Respinge ca neîntemeiată solicitarea reclamantului-pârât de obligare a pârâtei-reclamante la plata cheltuielilor judiciare.” în loc de „Respinge ca neîntemeiată solicitarea pârâtului-reclamant de obligare a reclamantei-pârâte la plata cheltuielilor judiciare”. Cu drept de a formula apel, în termen de 30 de zile de la comunicare, ce se va depune la Judecătoria Sector 2 Bucureşti. Pronunţată astăzi 27.05.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Fara termene inregistrate.
Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul-pârât GÂNGU CONSTANTIN în contradictoriu cu pârâta-reclamantă ART ARCHITECTURE & DESIGN SRL. Admite în parte cerere reconvenţională formulată de pârâta-reclamantă ART ARCHITECTURE & DESIGN SRL în contradictoriu cu reclamantul-pârât GÂNGU CONSTANTIN. Dispune rezoluţiunea contractului de prestări-servicii nr. 01/28.02.2024 din culpa reclamantului-pârât. Obligă reclamantul-pârât la plata către pârâta-reclamantă a sumei de 8966 lei. Obligă reclamantul-pârât la plata către pârâta-reclamantă a penalităţilor în cuantum de 0,1% pe zi de întârziere, calculate prin raportare la debitul de 8966 de lei, calculate începând cu data de 12.07.2024 şi până la data plăţii efective. Obligă pârâta-reclamantă la restituirea către reclamantul-pârât a următoarelor documente: - Documentele menţionate în cuprinsul procesului verbal de predare-primire încheiat între părţi la data de 28.02.2024 (anexa 2 la contractul de prestări servicii 01/2024); - Răspunsul formulat de Agenţia pentru Protecţia Mediului Bucureşti nr. 8003/28.03.2024; - Avizul de consultanţă preliminară de circulaţie, emis de Primăria Mun. Bucureşti – Serviciul Proiecte Urbane, având nr. ieşire 43015/47913/48739 din data de 25.04.2024; - Aviz favorabil emis de Orange Romania Comuncations SA din data de 19.03.2024; - Înscrisul intitulat contract pentru furnizarea de servicii Urban SA nr. 82184/06.03.2024; - Aviz favorabil emis de Distrigaz Sud, având nr. 46239/319735036/25.03.2024/RG. Obligă reclamantul-pârât la plata către pârâta-reclamantă a cheltuielilor judiciare în cuantum de 6572 de lei din care 4165 de lei reprezentând onorariu de avocat şi 2407 lei reprezentând taxă judiciară de timbru aferentă pretenţiilor admise. Respinge ca neîntemeiată solicitarea pârâtului-reclamant de obligare a reclamantei-pârâte la plata cheltuielilor judiciare. Cu drept de a formula apel în 30 de zile de la comunicare, apel care se va depune la Judecătoria Sector 2 Bucureşti. Pronunţată astăzi 21.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea pentru data de 21.03.2025, urmând ca pronunţarea hotărârii să se realizeze prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată azi 19.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea pentru data de 19.03.2025, urmând ca pronunţarea hotărârii să se realizeze prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi, 05.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea pentru data de 05.03.2025, urmând ca pronunţarea hotărârii să se realizeze prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi, 19.02.2025, în şedinţă publică.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 19.02.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 297.404 RON | 67.978 RON | 14.094 RON | 7.107 RON | 179.313 RON | 207.312 RON | 3 |
| 2024 | 167.995 RON | 13.079 RON | 18.257 RON | 5.057 RON | 117.548 RON | 139.334 RON | 2 |
| 2023 | 163.056 RON | 12.153 RON | 30.190 RON | 5.057 RON | 116.402 RON | 126.255 RON | 2 |
| 2022 | 223.813 RON | 45.341 RON | 81.120 RON | 5.057 RON | 131.723 RON | 90.646 RON | 3 |
| 2021 | 187.182 RON | -11.728 RON | 96.610 RON | 5.770 RON | 126.709 RON | 45.305 RON | 3 |
| 2020 | 248.204 RON | 28.522 RON | 77.249 RON | 14.324 RON | 110.523 RON | 57.034 RON | 3 |
| 2019 | 298.073 RON | 26.821 RON | 55.760 RON | 22.879 RON | 60.907 RON | 28.512 RON | 4 |
| 2018 | 223.493 RON | 69.418 RON | 42.224 RON | 27.081 RON | 66.889 RON | 76.791 RON | 4 |
| 2017 | 216.616 RON | 62.942 RON | 29.014 RON | 37.650 RON | 83.116 RON | 70.315 RON | 3 |
| 2016 | 218.791 RON | 6.212 RON | 10.091 RON | 4.807 RON | 82.189 RON | 7.373 RON | 3 |
| 2015 | 208.693 RON | 9.031 RON | 9.815 RON | 7.653 RON | 128.608 RON | 86.162 RON | 4 |
| 2014 | 163.787 RON | 27.235 RON | 15.052 RON | 15.728 RON | 76.455 RON | 77.131 RON | 3 |
| 2013 | 142.963 RON | 22.563 RON | 4.134 RON | 18.799 RON | 35.231 RON | 49.896 RON | 4 |
| 2012 | 180.944 RON | 5.760 RON | 15.095 RON | 11.950 RON | 30.478 RON | 27.333 RON | 4 |
| 2011 | 104.713 RON | 5.565 RON | 14.564 RON | 16.073 RON | 49.963 RON | 21.572 RON | 4 |
| 2009 | 117.345 RON | 5.430 RON | 6.898 RON | 3.996 RON | 21.320 RON | 8.418 RON | 3 |
| 2008 | 73.365 RON | 1.312 RON | 6.700 RON | 2.823 RON | 6.865 RON | 2.988 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 297.404 RON | 167.995 RON | 163.056 RON | 223.813 RON | 187.182 RON | 248.204 RON | 298.073 RON | 223.493 RON | 216.616 RON | 218.791 RON | 208.693 RON | 163.787 RON | 142.963 RON | 180.944 RON | 104.713 RON | 117.345 RON | 73.365 RON |
| Venituri totale | 297.404 RON | 167.995 RON | 163.056 RON | 248.813 RON | 187.182 RON | 248.204 RON | 298.073 RON | 223.493 RON | 216.616 RON | 218.791 RON | 214.538 RON | 163.787 RON | 143.002 RON | 182.297 RON | 106.222 RON | 117.346 RON | 73.367 RON |
| Cheltuieli totale | 226.601 RON | 153.371 RON | 149.614 RON | 201.346 RON | 197.038 RON | 217.363 RON | 268.271 RON | 151.840 RON | 151.508 RON | 210.391 RON | 199.246 RON | 131.638 RON | 116.267 RON | 174.450 RON | 99.482 RON | 108.493 RON | 71.720 RON |
| Profit brut | 70.803 RON | 14.624 RON | 13.442 RON | 47.467 RON | 0 RON | 30.841 RON | 29.802 RON | 71.653 RON | 65.108 RON | 8.400 RON | 15.292 RON | 32.149 RON | 26.735 RON | 7.847 RON | 6.740 RON | 8.853 RON | 1.647 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 9.856 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Profit net | 67.978 RON | 13.079 RON | 12.153 RON | 45.341 RON | 0 RON | 28.522 RON | 26.821 RON | 69.418 RON | 62.942 RON | 6.212 RON | 9.031 RON | 27.235 RON | 22.563 RON | 5.760 RON | 5.565 RON | 5.430 RON | 1.312 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.728 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 7.107 RON | 5.057 RON | 5.057 RON | 5.057 RON | 5.770 RON | 14.324 RON | 22.879 RON | 27.081 RON | 37.650 RON | 4.807 RON | 7.653 RON | 15.728 RON | 18.799 RON | 11.950 RON | 16.073 RON | 3.996 RON | 2.823 RON |
| Active circulante | 179.313 RON | 117.548 RON | 116.402 RON | 131.723 RON | 126.709 RON | 110.523 RON | 60.907 RON | 66.889 RON | 83.116 RON | 82.189 RON | 128.608 RON | 76.455 RON | 35.231 RON | 30.478 RON | 49.963 RON | 21.320 RON | 6.865 RON |
| Stocuri | 25.497 RON | 25.497 RON | 24.897 RON | 24.897 RON | 23.427 RON | 22.732 RON | 20.839 RON | 18.901 RON | 17.192 RON | 17.192 RON | 15.542 RON | 15.437 RON | 12.698 RON | 12.698 RON | 1.948 RON | — | 3.827 RON |
| Creante | 101.236 RON | 88.905 RON | 84.183 RON | 90.753 RON | 80.105 RON | 44.493 RON | 20.830 RON | 11.064 RON | 22.228 RON | 6.408 RON | 2.010 RON | 1.576 RON | -2.445 RON | 257 RON | 30.273 RON | -2.039 RON | 2.500 RON |
| Casa si conturi la banci | 52.580 RON | 3.146 RON | 7.322 RON | 16.073 RON | 23.177 RON | 43.298 RON | 19.238 RON | 36.924 RON | 43.696 RON | 58.589 RON | 111.056 RON | 59.442 RON | 24.978 RON | 17.523 RON | 17.742 RON | 23.359 RON | 538 RON |
| Cheltuieli in avans | 34.986 RON | 34.986 RON | 34.986 RON | 34.986 RON | 34.986 RON | 34.986 RON | 31.986 RON | 25.045 RON | 21.749 RON | 22.717 RON | 1.800 RON | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 14.094 RON | 18.257 RON | 30.190 RON | 81.120 RON | 96.610 RON | 77.249 RON | 55.760 RON | 42.224 RON | 29.014 RON | 10.091 RON | 9.815 RON | 15.052 RON | 4.134 RON | 15.095 RON | 14.564 RON | 6.898 RON | 6.700 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | 25.550 RON | 25.550 RON | 31.500 RON | — | 43.186 RON | 92.249 RON | 42.084 RON | — | — | — | 29.900 RON | 10.000 RON | — |
| Capitaluri proprii | 207.312 RON | 139.334 RON | 126.255 RON | 90.646 RON | 45.305 RON | 57.034 RON | 28.512 RON | 76.791 RON | 70.315 RON | 7.373 RON | 86.162 RON | 77.131 RON | 49.896 RON | 27.333 RON | 21.572 RON | 8.418 RON | 2.988 RON |
| Capital subscris varsat | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | — | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
2 contracte atribuite, in valoare de 89.360 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
89.360 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.229.449 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 05:03).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MIVO EXPERT CONSTRUCT SRLCUI 26076398 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
PROINSTAL SRLCUI 11085991 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ALBANIC SERVICE SRLCUI 15172365 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
EURO ING SRLCUI 15839966 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
DELTA DESIGN EXPERIENCE SRLCUI 36263865 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
VEG PROIECT SRLCUI 38248098 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 7 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.