ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 90% |
| persoană | 10% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de valoare redusă formulată de reclamanta CONS REBRA SRL, în contradictoriu cu pârâta SOFIA CARAMEL CONSTRUCT SRL. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 10.000 lei, reprezentând restul de plată din contravaloarea facturii seria C REBRA nr. 68 din data de 17.11.2023 şi a penalităţilor contractuale de întârziere în procent de 0,3% pe zi, calculate asupra debitului principal începând cu data de 22.11.2023 şi până la data plăţii integrale a acestuia. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, constând în taxa judiciară de timbru. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată în data de 18.03.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.938.566 RON | 82.703 RON | 2.230.280 RON | 787.975 RON | 2.758.392 RON | 1.328.135 RON | 17 |
| 2024 | 4.126.441 RON | 969.056 RON | 1.399.090 RON | 657.605 RON | 3.476.402 RON | 2.745.432 RON | 17 |
| 2023 | 4.122.075 RON | 705.082 RON | 1.421.627 RON | 420.658 RON | 3.287.507 RON | 2.302.506 RON | 15 |
| 2022 | 3.180.107 RON | 221.271 RON | 3.178.343 RON | 456.707 RON | 4.319.060 RON | 1.597.424 RON | 21 |
| 2021 | 2.639.443 RON | 795.865 RON | 2.421.407 RON | 540.783 RON | 3.656.776 RON | 1.776.153 RON | 23 |
| 2020 | 3.294.987 RON | 171.210 RON | 2.248.437 RON | 630.405 RON | 2.591.568 RON | 980.288 RON | 29 |
| 2019 | 1.460.118 RON | -350.131 RON | 2.496.433 RON | 773.817 RON | 2.519.114 RON | 809.078 RON | 33 |
| 2018 | 2.004.980 RON | 36.147 RON | 685.763 RON | 641.319 RON | 1.189.524 RON | 1.159.209 RON | 39 |
| 2017 | 2.679.686 RON | 442.482 RON | 431.545 RON | 557.376 RON | 980.230 RON | 1.123.062 RON | 43 |
| 2016 | 2.038.623 RON | 132.667 RON | 791.592 RON | 523.976 RON | 935.314 RON | 680.580 RON | 40 |
| 2015 | 1.929.139 RON | 244.884 RON | 553.317 RON | 363.029 RON | 1.128.084 RON | 939.797 RON | 44 |
| 2014 | 1.493.570 RON | 10.458 RON | 424.465 RON | 244.923 RON | 873.585 RON | 694.913 RON | 32 |
| 2013 | 1.774.563 RON | -41.706 RON | 490.494 RON | 234.314 RON | 1.135.331 RON | 684.455 RON | 38 |
| 2012 | 1.425.966 RON | -9.736 RON | 460.867 RON | 204.365 RON | 1.176.916 RON | 726.161 RON | 30 |
| 2011 | 1.245.893 RON | 106.908 RON | 537.824 RON | 150.182 RON | 1.309.635 RON | 727.735 RON | 24 |
| 2010 | 947.884 RON | 23.083 RON | 416.950 RON | 54.760 RON | 1.176.886 RON | 620.828 RON | 14 |
| 2009 | 1.258.561 RON | -282.448 RON | 388.430 RON | 146.904 RON | 1.044.706 RON | 607.482 RON | 34 |
| 2008 | 2.361.808 RON | 213.215 RON | 367.026 RON | 317.230 RON | 1.122.019 RON | 866.460 RON | 36 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.938.566 RON | 4.126.441 RON | 4.122.075 RON | 3.180.107 RON | 2.639.443 RON | 3.294.987 RON | 1.460.118 RON | 2.004.980 RON | 2.679.686 RON | 2.038.623 RON | 1.929.139 RON | 1.493.570 RON | 1.774.563 RON | 1.425.966 RON | 1.245.893 RON | 947.884 RON | 1.258.561 RON | 2.361.808 RON |
| Venituri totale | 2.887.369 RON | 4.006.027 RON | 3.094.702 RON | 3.025.839 RON | 3.624.299 RON | 3.278.370 RON | 2.744.836 RON | 2.580.975 RON | 2.538.205 RON | 2.259.225 RON | 2.063.149 RON | 1.532.758 RON | 1.812.738 RON | 1.425.534 RON | 1.279.557 RON | 1.039.445 RON | 1.283.580 RON | 2.388.808 RON |
| Cheltuieli totale | 2.754.899 RON | 2.861.794 RON | 2.290.667 RON | 2.779.927 RON | 2.804.928 RON | 3.078.043 RON | 3.080.095 RON | 2.524.485 RON | 2.044.404 RON | 2.094.959 RON | 1.759.016 RON | 1.505.565 RON | 1.807.054 RON | 1.415.720 RON | 1.164.487 RON | 1.009.912 RON | 1.560.295 RON | 2.098.230 RON |
| Profit brut | 132.470 RON | 1.144.233 RON | 804.035 RON | 245.912 RON | 819.371 RON | 200.327 RON | 0 RON | 56.490 RON | 493.801 RON | 164.266 RON | 304.133 RON | 27.193 RON | 5.684 RON | 9.814 RON | 115.070 RON | 29.533 RON | — | 290.578 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 335.259 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 276.715 RON | — |
| Profit net | 82.703 RON | 969.056 RON | 705.082 RON | 221.271 RON | 795.865 RON | 171.210 RON | 0 RON | 36.147 RON | 442.482 RON | 132.667 RON | 244.884 RON | 10.458 RON | 0 RON | 0 RON | 106.908 RON | 23.083 RON | — | 213.215 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 350.131 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 41.706 RON | 9.736 RON | 0 RON | — | 282.448 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 787.975 RON | 657.605 RON | 420.658 RON | 456.707 RON | 540.783 RON | 630.405 RON | 773.817 RON | 641.319 RON | 557.376 RON | 523.976 RON | 363.029 RON | 244.923 RON | 234.314 RON | 204.365 RON | 150.182 RON | 54.760 RON | 146.904 RON | 317.230 RON |
| Active circulante | 2.758.392 RON | 3.476.402 RON | 3.287.507 RON | 4.319.060 RON | 3.656.776 RON | 2.591.568 RON | 2.519.114 RON | 1.189.524 RON | 980.230 RON | 935.314 RON | 1.128.084 RON | 873.585 RON | 1.135.331 RON | 1.176.916 RON | 1.309.635 RON | 1.176.886 RON | 1.044.706 RON | 1.122.019 RON |
| Stocuri | 1.442.444 RON | 1.644.981 RON | 1.764.807 RON | 2.915.188 RON | 3.075.232 RON | 1.957.715 RON | 1.891.402 RON | 670.743 RON | 110.829 RON | 272.237 RON | 228.642 RON | 127.694 RON | 128.863 RON | 138.859 RON | 126.580 RON | 86.412 RON | 67.537 RON | 62.297 RON |
| Creante | 783.893 RON | 1.726.288 RON | 1.381.395 RON | 1.320.912 RON | 473.024 RON | 546.410 RON | 517.849 RON | 483.256 RON | 842.154 RON | 507.333 RON | 351.454 RON | 345.144 RON | 538.723 RON | 806.033 RON | 903.281 RON | 1.003.778 RON | 894.877 RON | 797.389 RON |
| Casa si conturi la banci | 532.055 RON | 105.133 RON | 141.305 RON | 82.960 RON | 108.520 RON | 87.443 RON | 109.863 RON | 35.525 RON | 27.247 RON | 155.744 RON | 547.988 RON | 400.747 RON | 467.745 RON | 232.024 RON | 279.774 RON | 86.696 RON | 82.292 RON | 262.333 RON |
| Cheltuieli in avans | 12.048 RON | 10.515 RON | 15.968 RON | 0 RON | 1 RON | 6.752 RON | 12.580 RON | 14.129 RON | 17.001 RON | 12.882 RON | 2.001 RON | 870 RON | 2.169 RON | 2.612 RON | 2.607 RON | 2.997 RON | 4.074 RON | 11.336 RON |
| Datorii totale | 2.230.280 RON | 1.399.090 RON | 1.421.627 RON | 3.178.343 RON | 2.421.407 RON | 2.248.437 RON | 2.496.433 RON | 685.763 RON | 431.545 RON | 791.592 RON | 553.317 RON | 424.465 RON | 490.494 RON | 460.867 RON | 537.824 RON | 416.950 RON | 388.430 RON | 367.026 RON |
| Provizioane | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 196.865 RON | 196.865 RON | 196.865 RON | 196.865 RON | 199.772 RON | 217.099 RON |
| Capitaluri proprii | 1.328.135 RON | 2.745.432 RON | 2.302.506 RON | 1.597.424 RON | 1.776.153 RON | 980.288 RON | 809.078 RON | 1.159.209 RON | 1.123.062 RON | 680.580 RON | 939.797 RON | 694.913 RON | 684.455 RON | 726.161 RON | 727.735 RON | 620.828 RON | 607.482 RON | 866.460 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 17 | 17 | 15 | 21 | 23 | 29 | 33 | 39 | 43 | 40 | 44 | 32 | 38 | 30 | 24 | 14 | 34 | 36 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
3 contracte atribuite, in valoare de 56.257 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 32.759 lei.
Achizitii directe
2 contracte
32.757 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
23.500 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 01:32).