ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea formulată de reclamanta T.O. PIETRICICA S.R.L. în contradictoriu cu pârâta AXERIA IARD S.A. LYON – SUCURSALA BUCUREŞTI, ca rămasă fără obiect. Executorie. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Gala?i. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 06.11.2025.
Având în vedere Hotărârea nr. 5/26.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Galati, amână judecarea cauzei la data de 06.11.2025, ora 14:00.
Ia act de renun?area la judecata cererii formulate de petentul BEJ Mircea Bogdan Constantin pentru creditoarea Investcapital LTD în contradictoriu cu debitorul Bizgan Claudiu Constantin şi terţul poprit TO Pietricica SRL. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Gala?i. Pronun?ată azi, 16.10.2024, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Amână pronun?area la data de 16.10.2024
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39.567.870 RON | 2.123.701 RON | 19.139.727 RON | 12.710.149 RON | 28.088.524 RON | 21.699.985 RON | 40 |
| 2024 | 37.431.842 RON | 2.197.632 RON | 16.543.483 RON | 10.939.068 RON | 25.979.656 RON | 20.209.617 RON | 36 |
| 2023 | 34.742.607 RON | 1.766.455 RON | 11.529.861 RON | 9.581.901 RON | 20.891.730 RON | 18.736.128 RON | 33 |
| 2022 | 41.728.510 RON | 3.375.392 RON | 12.545.927 RON | 8.594.100 RON | 22.902.800 RON | 18.225.108 RON | 31 |
| 2021 | 37.954.401 RON | 4.555.004 RON | 7.700.668 RON | 8.349.115 RON | 15.246.164 RON | 15.912.873 RON | 32 |
| 2020 | 31.125.794 RON | 1.610.933 RON | 7.672.587 RON | 8.067.455 RON | 11.607.151 RON | 12.010.502 RON | 35 |
| 2019 | 27.179.948 RON | 734.212 RON | 3.070.168 RON | 7.351.147 RON | 6.109.315 RON | 10.399.569 RON | 35 |
| 2018 | 27.149.210 RON | 193.462 RON | 4.312.636 RON | 7.515.140 RON | 6.443.280 RON | 9.665.357 RON | 37 |
| 2017 | 27.764.939 RON | 1.362.832 RON | 3.555.036 RON | 7.077.494 RON | 5.926.829 RON | 9.471.894 RON | 36 |
| 2016 | 30.312.050 RON | 1.794.379 RON | 3.041.608 RON | 6.404.769 RON | 4.740.601 RON | 8.109.063 RON | 37 |
| 2015 | 34.541.569 RON | 455.824 RON | 3.497.372 RON | 4.989.460 RON | 7.514.013 RON | 9.015.595 RON | 35 |
| 2014 | 40.985.264 RON | 965.616 RON | 4.224.781 RON | 5.406.006 RON | 7.344.464 RON | 8.559.771 RON | 45 |
| 2013 | 36.456.629 RON | 602.500 RON | 3.114.783 RON | 1.807.055 RON | 8.828.938 RON | 7.584.359 RON | 45 |
| 2012 | 38.551.758 RON | 204.887 RON | 4.788.374 RON | 1.889.315 RON | 9.821.287 RON | 6.987.791 RON | 48 |
| 2011 | 35.248.454 RON | 604.114 RON | 4.064.067 RON | 1.918.664 RON | 8.888.126 RON | 6.783.097 RON | 45 |
| 2010 | 33.640.083 RON | 678.893 RON | 1.761.583 RON | 1.709.600 RON | 6.817.291 RON | 6.779.251 RON | 37 |
| 2009 | 30.030.013 RON | 856.517 RON | 3.284.449 RON | 2.029.058 RON | 8.116.222 RON | 6.835.331 RON | 37 |
| 2008 | 45.651.094 RON | 2.801.686 RON | 3.283.645 RON | 2.405.835 RON | 6.805.098 RON | 5.927.322 RON | 43 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 39.567.870 RON | 37.431.842 RON | 34.742.607 RON | 41.728.510 RON | 37.954.401 RON | 31.125.794 RON | 27.179.948 RON | 27.149.210 RON | 27.764.939 RON | 30.312.050 RON | 34.541.569 RON | 40.985.264 RON | 36.456.629 RON | 38.551.758 RON | 35.248.454 RON | 33.640.083 RON | 30.030.013 RON | 45.651.094 RON |
| Venituri totale | 40.254.322 RON | 38.878.623 RON | 35.438.403 RON | 43.187.121 RON | 37.109.187 RON | 31.249.585 RON | 26.721.222 RON | 31.151.218 RON | 39.526.413 RON | 31.329.393 RON | 34.672.376 RON | 40.996.531 RON | 36.695.878 RON | 40.881.788 RON | 39.448.859 RON | 37.096.368 RON | 33.839.114 RON | 53.997.077 RON |
| Cheltuieli totale | 38.091.035 RON | 36.368.779 RON | 33.497.389 RON | 39.324.343 RON | 31.813.246 RON | 29.367.701 RON | 25.898.671 RON | 30.957.756 RON | 37.989.956 RON | 29.351.157 RON | 34.136.880 RON | 39.859.467 RON | 35.963.451 RON | 40.578.458 RON | 38.704.707 RON | 36.261.236 RON | 32.812.308 RON | 50.717.914 RON |
| Profit brut | 2.163.287 RON | 2.509.844 RON | 1.941.014 RON | 3.862.778 RON | 5.295.941 RON | 1.881.884 RON | 822.551 RON | 193.462 RON | 1.536.457 RON | 1.978.236 RON | 535.496 RON | 1.137.064 RON | 732.427 RON | 303.330 RON | 744.152 RON | 835.132 RON | 1.026.806 RON | 3.279.163 RON |
| Profit net | 2.123.701 RON | 2.197.632 RON | 1.766.455 RON | 3.375.392 RON | 4.555.004 RON | 1.610.933 RON | 734.212 RON | 193.462 RON | 1.362.832 RON | 1.794.379 RON | 455.824 RON | 965.616 RON | 602.500 RON | 204.887 RON | 604.114 RON | 678.893 RON | 856.517 RON | 2.801.686 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 12.710.149 RON | 10.939.068 RON | 9.581.901 RON | 8.594.100 RON | 8.349.115 RON | 8.067.455 RON | 7.351.147 RON | 7.515.140 RON | 7.077.494 RON | 6.404.769 RON | 4.989.460 RON | 5.406.006 RON | 1.807.055 RON | 1.889.315 RON | 1.918.664 RON | 1.709.600 RON | 2.029.058 RON | 2.405.835 RON |
| Active circulante | 28.088.524 RON | 25.979.656 RON | 20.891.730 RON | 22.902.800 RON | 15.246.164 RON | 11.607.151 RON | 6.109.315 RON | 6.443.280 RON | 5.926.829 RON | 4.740.601 RON | 7.514.013 RON | 7.344.464 RON | 8.828.938 RON | 9.821.287 RON | 8.888.126 RON | 6.817.291 RON | 8.116.222 RON | 6.805.098 RON |
| Stocuri | 24.627.070 RON | 20.039.436 RON | 18.894.401 RON | 19.746.742 RON | 13.456.748 RON | 10.365.385 RON | 5.354.384 RON | 5.873.582 RON | 5.154.912 RON | 3.750.947 RON | 5.249.309 RON | 6.031.335 RON | 7.883.188 RON | 8.718.138 RON | 7.166.348 RON | 5.794.077 RON | 7.130.580 RON | 6.228.109 RON |
| Creante | 2.560.986 RON | 5.837.780 RON | 1.733.823 RON | 2.941.778 RON | 1.199.880 RON | 1.110.020 RON | 678.741 RON | 562.402 RON | 591.329 RON | 896.196 RON | 1.266.882 RON | 988.408 RON | 807.063 RON | 704.247 RON | 1.431.303 RON | 966.882 RON | 917.062 RON | 468.692 RON |
| Casa si conturi la banci | 900.468 RON | 102.440 RON | 263.506 RON | 214.280 RON | 589.536 RON | 131.746 RON | 76.190 RON | 7.296 RON | 180.588 RON | 93.458 RON | 997.822 RON | 324.721 RON | 138.687 RON | 398.902 RON | 290.475 RON | 56.332 RON | 68.580 RON | 108.297 RON |
| Cheltuieli in avans | 44.477 RON | 33.564 RON | 45.174 RON | 13.333 RON | 18.262 RON | 8.483 RON | 9.275 RON | 19.573 RON | 22.607 RON | 5.301 RON | 9.494 RON | 34.082 RON | 63.149 RON | 65.563 RON | 47.874 RON | 30.443 RON | — | 34.534 RON |
| Datorii totale | 19.139.727 RON | 16.543.483 RON | 11.529.861 RON | 12.545.927 RON | 7.700.668 RON | 7.672.587 RON | 3.070.168 RON | 4.312.636 RON | 3.555.036 RON | 3.041.608 RON | 3.497.372 RON | 4.224.781 RON | 3.114.783 RON | 4.788.374 RON | 4.064.067 RON | 1.761.583 RON | 3.284.449 RON | 3.283.645 RON |
| Venituri in avans | 3.438 RON | 199.188 RON | 252.816 RON | 739.198 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 7.500 RON | 16.500 RON | 25.500 RON | 34.500 RON |
| Capitaluri proprii | 21.699.985 RON | 20.209.617 RON | 18.736.128 RON | 18.225.108 RON | 15.912.873 RON | 12.010.502 RON | 10.399.569 RON | 9.665.357 RON | 9.471.894 RON | 8.109.063 RON | 9.015.595 RON | 8.559.771 RON | 7.584.359 RON | 6.987.791 RON | 6.783.097 RON | 6.779.251 RON | 6.835.331 RON | 5.927.322 RON |
| Capital subscris varsat | 610.000 RON | 610.000 RON | 610.000 RON | 610.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON | 310.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 40 | 36 | 33 | 31 | 32 | 35 | 35 | 37 | 36 | 37 | 35 | 45 | 45 | 48 | 45 | 37 | 37 | 43 |
34 de contracte atribuite, in valoare de 42.846 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 32.958 lei.
Achizitii directe
23 de contracte
32.935 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
11 contracte
9.911 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 00:03).