ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
satul Sănduleni
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca neîntemeiată plângerea formulată de către petenta DEMECO SRL împotriva Deciziei CNSC nr.2065/C10/1749/25.06.2026, în contradictoriu cu autoritatea contractantă Spitalul Judeţean de Urgenţă Vaslui. Definitivă. Pronunţată la 22.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Respinge ca neîntemeiată cererea de preschimbare a termenului de judecată formulată de către petenta DEMECO SRL. Definitivă. Pronunţată azi 14.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei
Respinge plângerea formulată de către petenta DEMECO SRL împotriva Deciziei CNSC nr.2021/C3/1067/22.06.2026, în contradictoriu cu autoritatea contractantă Institutul de Boli Cardio Vasculare „Profesor Dr. I.M. Georgescu Iaşi” şi intervenienta STERILECO SRL, pentru nedepunerea cauţiunii în cuantumul datorat prin raportare la art.611 alin.4 din Legea 101/2016. Definitivă. Pronunţată la 22.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Respinge ca neîntemeiată cererea de preschimbare a termenului de judecată formulată de către petenta DEMECO SRL. Definitivă. Pronunţată azi 14.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 132.115.160 RON | 8.630.484 RON | 45.947.283 RON | 52.908.723 RON | 39.328.459 RON | 45.118.902 RON | 172 |
| 2024 | 146.465.922 RON | 16.637.815 RON | 35.201.108 RON | 43.553.433 RON | 42.072.766 RON | 49.633.167 RON | 163 |
| 2023 | 115.759.224 RON | 12.609.782 RON | 25.205.323 RON | 29.091.831 RON | 41.021.836 RON | 43.253.637 RON | 146 |
| 2022 | 85.201.572 RON | 9.283.788 RON | 16.109.144 RON | 22.990.553 RON | 30.818.008 RON | 35.861.246 RON | 129 |
| 2021 | 80.100.655 RON | 15.754.559 RON | 13.437.623 RON | 17.142.852 RON | 30.893.640 RON | 31.377.458 RON | 118 |
| 2020 | 68.214.046 RON | 7.866.690 RON | 15.248.727 RON | 18.161.134 RON | 21.191.548 RON | 20.142.899 RON | 149 |
| 2019 | 57.950.825 RON | 3.830.313 RON | 20.287.472 RON | 15.910.008 RON | 21.467.129 RON | 14.476.209 RON | 134 |
| 2018 | 53.441.466 RON | 3.052.836 RON | 25.547.294 RON | 12.095.708 RON | 32.434.236 RON | 14.027.535 RON | 88 |
| 2017 | 26.625.075 RON | 1.412.634 RON | 10.099.967 RON | 7.941.243 RON | 16.634.688 RON | 12.920.043 RON | 70 |
| 2016 | 25.376.834 RON | 4.672.482 RON | 9.173.250 RON | 7.191.294 RON | 16.688.597 RON | 12.707.458 RON | 70 |
| 2015 | 28.955.535 RON | 4.998.487 RON | 12.183.310 RON | 7.195.808 RON | 17.923.430 RON | 10.935.729 RON | 48 |
| 2014 | 24.119.655 RON | 2.440.560 RON | 10.154.183 RON | 6.073.656 RON | 14.423.068 RON | 9.431.994 RON | 33 |
| 2013 | 16.074.461 RON | 3.025.417 RON | 4.266.708 RON | 2.946.922 RON | 8.505.482 RON | 6.991.434 RON | 25 |
| 2012 | 10.385.839 RON | 2.232.061 RON | 5.004.917 RON | 1.786.386 RON | 7.435.328 RON | 3.966.018 RON | 18 |
| 2011 | 12.052.177 RON | 794.388 RON | 3.597.390 RON | 1.205.630 RON | 4.407.485 RON | 1.733.957 RON | 17 |
| 2010 | 5.594.438 RON | 671.742 RON | 4.666.644 RON | 1.379.682 RON | 4.096.444 RON | 840.619 RON | 3 |
| 2009 | 719.323 RON | 101.254 RON | 1.424.879 RON | 854.937 RON | 693.833 RON | 168.877 RON | 3 |
| 2008 | 1.539.448 RON | 48.224 RON | 717.500 RON | 528.156 RON | 241.968 RON | 67.624 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 132.115.160 RON | 146.465.922 RON | 115.759.224 RON | 85.201.572 RON | 80.100.655 RON | 68.214.046 RON | 57.950.825 RON | 53.441.466 RON | 26.625.075 RON | 25.376.834 RON | 28.955.535 RON | 24.119.655 RON | 16.074.461 RON | 10.385.839 RON | 12.052.177 RON | 5.594.438 RON | 719.323 RON | 1.539.448 RON |
| Venituri totale | 138.561.064 RON | 153.949.742 RON | 120.214.493 RON | 87.289.079 RON | 93.199.511 RON | 68.423.063 RON | 59.065.027 RON | 52.621.904 RON | 29.307.355 RON | 26.499.662 RON | 29.103.805 RON | 24.761.102 RON | 16.416.633 RON | 10.025.855 RON | 12.470.990 RON | 5.597.063 RON | 719.348 RON | 1.541.172 RON |
| Cheltuieli totale | 128.695.153 RON | 135.113.879 RON | 105.928.651 RON | 76.781.513 RON | 75.281.190 RON | 59.268.808 RON | 54.489.551 RON | 48.970.110 RON | 27.649.462 RON | 21.046.208 RON | 23.208.148 RON | 21.877.740 RON | 12.842.831 RON | 7.398.228 RON | 11.535.003 RON | 4.807.205 RON | 598.596 RON | 1.487.817 RON |
| Profit brut | 9.865.911 RON | 18.835.863 RON | 14.285.842 RON | 10.507.566 RON | 17.918.321 RON | 9.154.255 RON | 4.575.476 RON | 3.651.794 RON | 1.657.893 RON | 5.453.454 RON | 5.895.657 RON | 2.883.362 RON | 3.573.802 RON | 2.627.627 RON | 935.987 RON | 789.858 RON | 120.752 RON | 53.355 RON |
| Profit net | 8.630.484 RON | 16.637.815 RON | 12.609.782 RON | 9.283.788 RON | 15.754.559 RON | 7.866.690 RON | 3.830.313 RON | 3.052.836 RON | 1.412.634 RON | 4.672.482 RON | 4.998.487 RON | 2.440.560 RON | 3.025.417 RON | 2.232.061 RON | 794.388 RON | 671.742 RON | 101.254 RON | 48.224 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 52.908.723 RON | 43.553.433 RON | 29.091.831 RON | 22.990.553 RON | 17.142.852 RON | 18.161.134 RON | 15.910.008 RON | 12.095.708 RON | 7.941.243 RON | 7.191.294 RON | 7.195.808 RON | 6.073.656 RON | 2.946.922 RON | 1.786.386 RON | 1.205.630 RON | 1.379.682 RON | 854.937 RON | 528.156 RON |
| Active circulante | 39.328.459 RON | 42.072.766 RON | 41.021.836 RON | 30.818.008 RON | 30.893.640 RON | 21.191.548 RON | 21.467.129 RON | 32.434.236 RON | 16.634.688 RON | 16.688.597 RON | 17.923.430 RON | 14.423.068 RON | 8.505.482 RON | 7.435.328 RON | 4.407.485 RON | 4.096.444 RON | 693.833 RON | 241.968 RON |
| Stocuri | 4.086.175 RON | 763.352 RON | 63.290 RON | 776.541 RON | 93.294 RON | 320.655 RON | 1.041.886 RON | 850.074 RON | 2.475.508 RON | 197.088 RON | 26.519 RON | 63.416 RON | 220.945 RON | 7.374 RON | — | 840 RON | 61.657 RON | — |
| Creante | 27.575.353 RON | 28.755.980 RON | 32.464.032 RON | 25.369.056 RON | 23.844.047 RON | 15.565.588 RON | 17.417.862 RON | 29.740.762 RON | 13.286.680 RON | 15.358.208 RON | 15.752.658 RON | 13.204.122 RON | 6.781.376 RON | 6.884.800 RON | 4.330.576 RON | 4.045.587 RON | 625.852 RON | 239.192 RON |
| Casa si conturi la banci | 7.666.931 RON | 12.553.434 RON | 8.494.514 RON | 4.672.411 RON | 6.956.299 RON | 5.305.305 RON | 3.007.381 RON | 1.843.400 RON | 872.500 RON | 1.033.301 RON | 2.044.253 RON | 1.055.530 RON | 1.503.161 RON | 543.154 RON | 76.909 RON | 50.017 RON | 6.324 RON | 2.776 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | 159.664 RON | — | — | — | 2.452 RON | 3.575 RON | 4.138 RON | 11.758 RON | 114.032 RON | 31.137 RON | 44.986 RON | 15.000 RON |
| Datorii totale | 45.947.283 RON | 35.201.108 RON | 25.205.323 RON | 16.109.144 RON | 13.437.623 RON | 15.248.727 RON | 20.287.472 RON | 25.547.294 RON | 10.099.967 RON | 9.173.250 RON | 12.183.310 RON | 10.154.183 RON | 4.266.708 RON | 5.004.917 RON | 3.597.390 RON | 4.666.644 RON | 1.424.879 RON | 717.500 RON |
| Provizioane | 0 RON | 368.093 RON | 1.096.132 RON | 1.091.389 RON | 1.080.858 RON | 1.170.436 RON | 1.288.479 RON | 1.121.634 RON | 1.121.634 RON | 1.420.134 RON | 1.278.839 RON | 45.548 RON | 198.400 RON | 262.537 RON | 395.800 RON | — | — | — |
| Venituri in avans | 1.170.997 RON | 423.831 RON | 558.575 RON | 746.782 RON | 2.140.553 RON | 2.790.620 RON | 1.484.641 RON | 3.833.481 RON | 434.287 RON | 579.049 RON | 723.812 RON | 868.574 RON | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 45.118.902 RON | 49.633.167 RON | 43.253.637 RON | 35.861.246 RON | 31.377.458 RON | 20.142.899 RON | 14.476.209 RON | 14.027.535 RON | 12.920.043 RON | 12.707.458 RON | 10.935.729 RON | 9.431.994 RON | 6.991.434 RON | 3.966.018 RON | 1.733.957 RON | 840.619 RON | 168.877 RON | 67.624 RON |
| Capital subscris varsat | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 70.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 1.050 RON | 1.050 RON | 1.050 RON |
| Nr. mediu salariati | 172 | 163 | 146 | 129 | 118 | 149 | 134 | 88 | 70 | 70 | 48 | 33 | 25 | 18 | 17 | 3 | 3 | 2 |
1.865 de contracte atribuite, in valoare de 1.071.138.629 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 13.847.315 lei.
Achizitii directe
1.379 de contracte
13.845.936 lei
Licitatii publice
228 de contracte
1.053.958.267 lei
Achizitii offline
258 de contracte
3.334.427 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 10:17).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ADERENT S.R.L.CUI 3962999 | 8 | 3 | 0 | — | vezi ↗ |
ECOGREEN CONSTRUCT SRLCUI 25716944 | 8 | 3 | 0 | — | vezi ↗ |
MICHAEL OIL&GAS SERVICES SRLCUI 30475834 | 7 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
PIKANORE SRLCUI 16999400 | 9 | 2 | 0 | Da | vezi ↗ |
GLENCORA IMPEX SRLCUI 5113280 | 93 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 12 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
GLENCORA IMPEX SRLCUI 5113280 | 93 | terț și subcontractant | 88 | — | vezi ↗ |
ECOMASTER - SERVICII ECOLOGICE SRLCUI 14045827 | 58 | terț și subcontractant | 51 | — | vezi ↗ |
| 55 | ofertant · l-a avut subcontractant | 50 | — | vezi ↗ | |
WESSLING ROMANIA SRLCUI 15444907 | 9 | subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
| 55 | subcontractant | 4 | — | vezi ↗ | |
RDE HARGHITA SRLCUI 6582234 | 14 | terț și subcontractant · aceeași ofertă | 13 | — | vezi ↗ |
GLENCORA IMPEX SRLCUI 5113280 | 93 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
LAJEDO SRLCUI 4458290 | 13 | subcontractant · aceeași ofertă | 3 | — | vezi ↗ |
DDD CONSTANCE PERFECT CLEAN SRLCUI 29210566 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
| 9 | subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 126 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.