ALEX GRUP IMPEX COMPANY SRL
- J40/11686/2004BUCURESTIdin 21.07.2004
- J2006002504238ILFOVdin 06.12.2006in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
sectorul 4, standul CA 13 şi standul CA 14 din complexul comercial multifuncţional Autovit · Complexul Comercial Multifuncţional AUTOVIT, standul nr. CA 2
Complexul AXA EUROPA, standul nr. 1
Complexul Axa Europa, str. SPLAIUL UNIRII nr. 459A, SECTOR 3 - standul nr. 8
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.329.768 RON | -3.377 RON | 408.738 RON | 2.987 RON | 652.839 RON | 257.107 RON | 1 |
| 2024 | 1.338.672 RON | 55.327 RON | 338.054 RON | 3.302 RON | 627.048 RON | 300.486 RON | 2 |
| 2023 | 1.314.344 RON | -86.505 RON | 568.493 RON | 4.381 RON | 857.326 RON | 298.881 RON | 2 |
| 2022 | 1.419.717 RON | 32.861 RON | 488.770 RON | 5.652 RON | 988.611 RON | 510.386 RON | 1 |
| 2021 | 1.403.472 RON | 6.361 RON | 427.285 RON | 4.271 RON | 915.658 RON | 497.525 RON | 1 |
| 2020 | 681.904 RON | 11.926 RON | 463.769 RON | 5.226 RON | 944.886 RON | 491.164 RON | 2 |
| 2019 | 1.446.841 RON | 9.773 RON | 628.642 RON | 6.182 RON | 1.099.973 RON | 479.239 RON | 2 |
| 2018 | 2.007.044 RON | 90.493 RON | 933.224 RON | 151.754 RON | 1.245.599 RON | 469.466 RON | 2 |
| 2017 | 1.567.297 RON | 89.659 RON | 1.077.454 RON | 154.847 RON | 1.301.580 RON | 378.973 RON | 2 |
| 2016 | 1.376.275 RON | 62.992 RON | 845.721 RON | 161.282 RON | 973.753 RON | 289.314 RON | 2 |
| 2015 | 969.033 RON | 32.532 RON | 983.716 RON | 168.040 RON | 1.041.998 RON | 226.322 RON | 1 |
| 2014 | 863.038 RON | 6.274 RON | 1.159.202 RON | 179.914 RON | 1.177.758 RON | 198.470 RON | 1 |
| 2013 | 460.987 RON | -36.029 RON | 894.003 RON | 187.109 RON | 903.049 RON | 196.155 RON | 2 |
| 2012 | 373.984 RON | -73.610 RON | 761.753 RON | 231.147 RON | 762.790 RON | 232.184 RON | 4 |
| 2011 | 1.864.518 RON | 45.324 RON | 510.071 RON | 221.405 RON | 566.058 RON | 277.392 RON | 5 |
| 2010 | 2.019.961 RON | 86.004 RON | 877.496 RON | 254.566 RON | 832.661 RON | 232.068 RON | 5 |
| 2009 | 1.821.258 RON | 21.234 RON | 1.167.675 RON | 255.177 RON | 1.018.251 RON | 146.064 RON | — |
| 2008 | 985.900 RON | 29.601 RON | 1.704.993 RON | 287.727 RON | 1.487.254 RON | 124.829 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.329.768 RON | 1.338.672 RON | 1.314.344 RON | 1.419.717 RON | 1.403.472 RON | 681.904 RON | 1.446.841 RON | 2.007.044 RON | 1.567.297 RON | 1.376.275 RON | 969.033 RON | 863.038 RON | 460.987 RON | 373.984 RON | 1.864.518 RON | 2.019.961 RON | 1.821.258 RON | 985.900 RON |
| Venituri totale | 1.329.768 RON | 1.362.394 RON | 1.314.344 RON | 1.419.788 RON | 1.403.472 RON | 756.173 RON | 1.587.412 RON | 2.007.044 RON | 1.575.091 RON | 1.390.210 RON | 993.980 RON | 887.503 RON | 483.656 RON | 405.714 RON | 1.874.374 RON | 2.024.800 RON | 1.822.544 RON | 988.286 RON |
| Cheltuieli totale | 1.332.257 RON | 1.271.966 RON | 1.387.691 RON | 1.373.008 RON | 1.384.057 RON | 736.950 RON | 1.561.748 RON | 1.896.480 RON | 1.470.249 RON | 1.315.174 RON | 955.199 RON | 880.034 RON | 519.685 RON | 479.324 RON | 1.820.417 RON | 1.922.414 RON | 1.794.143 RON | 951.147 RON |
| Profit brut | 0 RON | 90.428 RON | 0 RON | 46.780 RON | 19.415 RON | 19.223 RON | 25.664 RON | 110.564 RON | 104.842 RON | 75.036 RON | 38.781 RON | 7.469 RON | 0 RON | 0 RON | 53.957 RON | 102.386 RON | 28.401 RON | 37.139 RON |
| Pierdere bruta | 2.489 RON | 0 RON | 73.347 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 36.029 RON | 73.610 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 55.327 RON | 0 RON | 32.861 RON | 6.361 RON | 11.926 RON | 9.773 RON | 90.493 RON | 89.659 RON | 62.992 RON | 32.532 RON | 6.274 RON | 0 RON | 0 RON | 45.324 RON | 86.004 RON | 21.234 RON | 29.601 RON |
| Pierdere neta | 3.377 RON | 0 RON | 86.505 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 36.029 RON | 73.610 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 2.987 RON | 3.302 RON | 4.381 RON | 5.652 RON | 4.271 RON | 5.226 RON | 6.182 RON | 151.754 RON | 154.847 RON | 161.282 RON | 168.040 RON | 179.914 RON | 187.109 RON | 231.147 RON | 221.405 RON | 254.566 RON | 255.177 RON | 287.727 RON |
| Active circulante | 652.839 RON | 627.048 RON | 857.326 RON | 988.611 RON | 915.658 RON | 944.886 RON | 1.099.973 RON | 1.245.599 RON | 1.301.580 RON | 973.753 RON | 1.041.998 RON | 1.177.758 RON | 903.049 RON | 762.790 RON | 566.058 RON | 832.661 RON | 1.018.251 RON | 1.487.254 RON |
| Stocuri | 772.936 RON | 808.341 RON | 788.724 RON | 784.141 RON | 753.809 RON | 857.609 RON | 985.048 RON | 1.034.273 RON | 1.178.808 RON | 870.680 RON | 931.958 RON | 921.834 RON | 767.628 RON | 649.560 RON | 505.920 RON | 736.867 RON | 836.028 RON | 1.179.557 RON |
| Creante | 97.138 RON | 86.499 RON | 147.367 RON | 96.866 RON | 81.179 RON | 76.499 RON | 94.772 RON | 111.309 RON | 175.802 RON | 128.278 RON | 134.292 RON | 157.040 RON | 125.859 RON | 96.120 RON | 49.123 RON | 57.090 RON | 138.906 RON | 212.470 RON |
| Casa si conturi la banci | -217.235 RON | -267.792 RON | -78.765 RON | 107.604 RON | 80.670 RON | 10.778 RON | 20.153 RON | 100.017 RON | -53.030 RON | -25.205 RON | -24.252 RON | 98.884 RON | 9.562 RON | 17.110 RON | 11.015 RON | 38.704 RON | 43.317 RON | 95.227 RON |
| Cheltuieli in avans | 10.019 RON | 8.190 RON | 5.667 RON | 4.893 RON | 4.881 RON | 4.821 RON | 1.726 RON | 5.337 RON | — | — | — | — | — | — | — | 22.337 RON | 40.311 RON | 54.841 RON |
| Datorii totale | 408.738 RON | 338.054 RON | 568.493 RON | 488.770 RON | 427.285 RON | 463.769 RON | 628.642 RON | 933.224 RON | 1.077.454 RON | 845.721 RON | 983.716 RON | 1.159.202 RON | 894.003 RON | 761.753 RON | 510.071 RON | 877.496 RON | 1.167.675 RON | 1.704.993 RON |
| Capitaluri proprii | 257.107 RON | 300.486 RON | 298.881 RON | 510.386 RON | 497.525 RON | 491.164 RON | 479.239 RON | 469.466 RON | 378.973 RON | 289.314 RON | 226.322 RON | 198.470 RON | 196.155 RON | 232.184 RON | 277.392 RON | 232.068 RON | 146.064 RON | 124.829 RON |
| Capital subscris varsat | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | — | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON | 30.200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 4 | 5 | 5 | — | 4 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
2 contracte atribuite, in valoare de 1.849 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
1.849 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 23:07).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.